Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

podvozky u supermotárdů

#1 17.06.2012 21:43:26

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

podvozky u supermotárdů


zdravím.zajímalo by mě jestli se na supermotárdový motorky dávaj nějaký speciální tlumiče určený pouze jako supermoto nebo jsou to jen "kvalitnější" tlumiče nastavené na supermoto, popř. jinej olej??
jsou nějaký tlumiče výhradně na supermoto?když jo tak čím se liší a proč je nevhodný používat supermoto podvozek na enduro(při přenastavení podvozku)

například vím že DRZ 400SM má přední vidle z motokrosové RM250 (nevím jestli 4T nebo 2T) a klasický DRZ400S či E má nějaký obyč s prominutím mrdky..
nechápu proč nedaj kvalitní vidle i na enduro motorku kde by si je majitelé určitě vychválili a využili..

 offline 

 

#2 18.06.2012 02:24:02

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: podvozky u supermotárdů


tlumiče jsou hlavně jinak nastavený... jinačí pružiny, tuhost..
oni USD vidle mají větší tuhost a méně neodpružené hmoty, proto se dávali dříve na silniční moto, kde jsi hmotu díky rychlostem poznal a tuhost taky při brždění.... teď se dávaj všude, protože jejich výroba už není takovej KNOW-HOW.
nevím co se ti nezdá na "mrdkách" když typu stroje plně vyhovují a jsou výrobně jednodušší = levnější a mají s tím víc zkušeností, protože to na těch endurech prostě funguje. Radši fungující mrdky než nefungující USD na číně ... to že to je USD neznamená že to musí bejt lepší ... a DR S,E nejsou top stroje, který by nutně vyžadovaly .. oproti SM, kde se počítá s jízdou po předním a ve vyšších silničních rychlostech
E: víš, v dnešní době není umění vyrobit TOP stroj... jde o to ZA KOLIK ho pořidíš vyrobit....čím levněji to vyrobíš, tím větší si můžeš dovolit marži, protože lidi si to koupí
musíš se na to kouknout i trochu z ekonomického a tržního hlediska

Editoval Vojtas (18.06.2012 02:28:46)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#3 18.06.2012 10:45:51

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: podvozky u supermotárdů


Jde o to že třeba DRZ-SM jsou na inzerci i novější modely, narozdíl od S a E. Takže jestli není lepší koupit SM a přehodit kola. Jestli to ty tlumiče zvládnou? Ale asi pak člověk nemá v TP zapsané enduro kola a když se něco stane, tak to pojišťovna nezaplatí, bo to mělo jiné kola...


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#4 18.06.2012 12:30:18

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: podvozky u supermotárdů


nerozmýšlím koupi SM či S/E
jen mě čistě teoreticky zajímalo proč to tak je..
"mrdky" jsem psal do uvozovek protože se domnívám že se moc rovnat s motokrosovýma vidlicema nemůžou..tím nechci říct že jsou špatné.jen mě v tu chvíli nenapdalo jiné označení a8 
jinak je pravda že když se na  na to člověk podívá z hlediska ekonomiky a pokud jsou "mrdky" funkční tak asi máš pravdu..

spíš mě zajímalo jestli jde jen o nastavení,pružiny,kapalinu apod.. jestli jsou protě pro SM spešl vidle nebo jsou to "přenastavený motokrosy nebo endura apod."

 offline 

 

#5 18.06.2012 12:31:55

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: podvozky u supermotárdů


Motors napsal(a):

Jde o to že třeba DRZ-SM jsou na inzerci i novější modely, narozdíl od S a E. Takže jestli není lepší koupit SM a přehodit kola. Jestli to ty tlumiče zvládnou? Ale asi pak člověk nemá v TP zapsané enduro kola a když se něco stane, tak to pojišťovna nezaplatí, bo to mělo jiné kola...

a dle mě to ty tlumiče zvládnou ještě lépe než ty obyčejný endurový.jen si s tím člověk musí pohrát nebo to dát do ruky odborníka a říct že chce jezdit enduro a ne SM
nevidim duvod proč by to neměli zvladnout..  a12 

 offline 

 

#6 18.06.2012 12:57:02

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: podvozky u supermotárdů


Tlumiče na DR-Z jsou dost měkké i v SM provedení. V terénu s tim hravě půjdeš na dorazy.
Klasický endurový tlumiče z ostrýho stroje jsou podstatně tužší a progresivnější než na DR-Z SM. Krosový jsou ještě tužší, ale pokud někdo jezdí motardy opravdu ostře, tak si stejně nechává vidle komplet přestavět na SM. Jdou tam podle mě pomplet jiný vnitřky, aby to fachalo jak má a jak je pro SM třeba.


Dej koním pít...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů