Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Další téma o motorkách v lese

#1 06.06.2012 08:26:14

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Další téma o motorkách v lese

 offline 

 

#2 06.06.2012 08:34:42

Re: Další téma o motorkách v lese


Já chápu, že tomu zase tak moc nerozumí, ale tahle věta je super smile.

"Když jezdí v hodně svažitých terénech motokros proti svahu..."

 offline 

 

#3 06.06.2012 08:38:25

Rypy
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 81
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: TE 450
Věk: 2x10+1=?
1 0

Re: Další téma o motorkách v lese


Nevíte někdo jak je to v zahraničí? Mají tam taky motorkáři takové problemy?

 offline 

 

#4 06.06.2012 08:53:14

HanesRc
Bahnomil - "Manďák"
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Místo: Kósek od starosty
Motorka: XL 600V Transalp, KTM exc 200
Věk: 37
Tel: taky mám :)
3 0

Re: Další téma o motorkách v lese


Tak na ně  ee3 ale jeden vrtulník je málo vyk!  Chce to armádu a ihned po zadržení popravovat a13 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1612_images.jpg


poc   Louže,bláto,kaluže, ty jsou tady pro muže!   gp 


               http://www.farynenduroteam.cz/

 offline 

 

#5 06.06.2012 09:07:59

Re: Další téma o motorkách v lese


Rypy:

Jak kde. Na východě se o motorky nikdo moc nestará, na západě je to podle mě ještě horší. Zase tam mají více tratí a ofiko ježdění. Myslím, že u nás je to ještě dobré ...  wink 

 offline 

 

#6 06.06.2012 09:13:36

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Další téma o motorkách v lese


Rypy napsal(a):

Nevíte někdo jak je to v zahraničí? Mají tam taky motorkáři takové problemy?

Před nějakou dobou tu bylo napsáno:

TomTom
Re: Nemam slov...

Vono to je těžký. Já dost často jezdim do Rakouska, docela dlouho sem tam i pracoval a je to teda rozdíl jak bejk. Maj tam značený endůro ztezky, některý přímo s logem KTM, jiný sou prostě něco jako ztezky pro koně ( který sou mimochodem často souběžně). Vede to třeba hned u řeky, pro endůráky přímo  říčníma dunama, proplejtačky mezi stromy atd, pro koně je cestička kousek dál a funguje to.
Kdežto u nás je funčkní jen zakazování. Rušej se motokrosový tratě, viz třeba Šumperk kde se jezdilo leta a tomu, že by někdo povolil nějaký místo či dokonce delší enduro trať  nevěří ani společnost přátel UFO. Tahle deprese ale vede k tomu, že lidi jezdej čím dál tim víc do lesů na tajňáka a štastní majitelé "víkendových čtyrkolek" machrujou na hlavních lesních cestách, kde lítaj jak kokoti a navíc všichni s  laďákama, teda aspoň u nás to tak je. A celá tahle situace vyústí za nějakej čas v jeden mega průser u kterýho nechci bejt.
Toť můj názor.

A já s tím souhlasím.

 offline 

 

#7 06.06.2012 09:46:43

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Další téma o motorkách v lese


Jelikož jsem teď delší dobu jaksi mimo provoz a nějak mi nadbývá volného času, rozhodl jsem se v rámci vycházek udělal něco pro své zdraví. Vyrazil jsem na vycházku po místech, kde jindy jezdíme na motorkách. Světe div se, stačí menší deštík a na lesních cestách není ani stopy po nějakých motorkách. Jediné stopy jsou od lakatošů a lesní techniky a to někde pořádné. I od špalků na motorce je půda jen rozemletá a déšť to pak zacelí. Od techniky jsou pořádné koleje, které vyschnou, ztvrdnou a zůstávají a já si potom na nich zmrzačím ruku ne  usch 
Samozřejmě se najdou místa prudkých výjezdů, kde by se dalo hovořit i o půdní erozi, ale myslím si, že je to ve srovnání s devastací od techniky úplně zanedbatelné. Bohužel stačí aby někdo vyfotil stopy po kole, jak jsou v prvním příspěvku a je z toho aféra. Kdyby tam někdo šel po dešti třeba za 14 dní tak by se divil, protože by je marně hledal a30   

Editoval viteka 32 (06.06.2012 09:47:07)

 offline 

 

#8 06.06.2012 09:49:27

Re: Další téma o motorkách v lese


už jsme to tady hodněkrát řešili třeba tady http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=6109 .

 offline 

 

#9 06.06.2012 10:20:11

mirbubak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 379
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 200
Věk: 27
Web
3 1

Re: Další téma o motorkách v lese


a čem sa chlapi divíte když su mezi nama tací kokoti co rozjezdija lesní školku ne  tak je to jasne že nás lidi mět radi nebudou a nahaážu nas všecky do jednoho pytla

 offline 

 

#10 06.06.2012 10:46:22

Miglajz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Místo: Komárno
Motorka: TT 600 S, wr 450 f
Věk: 28
0 0

Re: Další téma o motorkách v lese


Tak to je motorky im vadia ale celodenné pílenie motorovou pílou už nie. Pôdnu eroziu ma jú na svedomí aj drevorubači ked vypília 5 hektárov lesa tak jasné že pri daždoch nemá čo zadržať vodu a hneď je všetká voda v doline  ee3  ee3  ee3  ee3  ee3 


big_smile Nájdem cestu aj tam kde nieje big_smile

 offline 

 

#11 06.06.2012 11:19:12

milanosor
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 290
Založená vlákna
Místo: Hulín
Motorka: Cross prodany :-( , BMW R1150GS ADV
Věk: 34
0 0

Re: Další téma o motorkách v lese


Ja bydlim v CHKO Hruby Jesenik a chapu, ze nejake jezdeni pres les a raseliniste je velmi nezadouci. Nerikam, ze jsem obcas lesem neprolitl.Ale kdyz uz tak ve vetsine pripadu jen po stezkach vyhoblovanych od klad a lakatosu. Ne lesem jen tak.Uz jen pro to, ze jejich cesty vzdycky nekam vedou. A ze by po me nekdy zustala nejaka spoust?Nemyslim.To by se spis meli zamyslet turisti a jejich PET flasky a sacky pohozene v lese.To se samo jen tak nezpravi.Polsti sberaci boruvek s hrebeny a31 atd.Pokud nekdo nema ladak a jede po uz jednou prote ceste, nevidim v tom problem.V Anglii jsou GreenLine, kde je taky legalni jezdit. A jsou to turisticke stezky. Ale v pomeru stiznosti na nas motorkare me taky docela sere fakt, ze snad neni jedine MX trati, na kterou si nekdo z okolnich obcanu nestezuje. Kde sakra pak maji lidi jezdit legalne kdyz ne tam??? Nechapu je. Fodbalisti maji hriste,decka maji hriste...oni by byli asi radsi, kdyby mladi radsi nekde hulili v parku travu, nez aby delali trebas MX nebo sporty podobne.

 offline 

 

#12 06.06.2012 11:43:13

Mar_o-46
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 214
Založená vlákna
Motorka: Honda XR400
Věk: 20
0 0

Re: Další téma o motorkách v lese


"Za vjezd a parkování v lese může přestupce počítat s pokutou do pěti tisíc korun"

Tož to je celkem v pohodě, čekal jsem že to bude horší smile a v CHKO nejezdím.


Full Gass

 offline 

 

#13 06.06.2012 11:54:44

Endurko
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Místo: Častolovice-Rychnov n. Kněžnou
Motorka: kawa kx250f 016"
Věk: 26
2 0

Re: Další téma o motorkách v lese


U nás to jakštakš jde, jednou jsem se setkal s lesní stráží když jsem už jel sám domu, on měl jen psa a zlomenou brokovnici, ukazoval mi nějaký odznak jak kdyby to byl revizor v MHD big_smile , byl to dost starý pán. Tak jsem si říkal, že zastavím..motor ale furt běžel kdybych potřeboval rychle odjet. Stál jsem v blukové koleji od traktoru, takže otáčení kolem nohy by šlo dost obtížně a8 . Děda byl dost vklidu, vyslech jsem si 10 min přednášku že plaším zvěř- odkejval jsem..pak mi řekl o jedný zdejší mx trati vzdálené asi 5 km, ať blbnu tam.. tak jsem dělal blbého že o ní ani nevím big_smile .  rozloučili jsem se a šli si oba po svých ano 

milanosor:
Za chvili nás tak odskřípnou, že naše mládí bude opravdu už jen po parcích zevlit na lavičkách, v nonstop hernách.. tahat se s kurvama+drogy ne 

 offline 

 

#14 06.06.2012 13:04:35

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Další téma o motorkách v lese


Teď mě asi bude mít většina zdejších za čů*áka a já nevim cosi, ale já osobně si taky nedovedu představit, že bych si to namířil někudy přes les cesta necesta.... Představte si, že máte někde vlastní pozemek do motorek zapálení nebudete a na víkend se vám tam sejde 10ka natěšených motorkářů a budou se vám tam prohánět. Co na tom, že jak tu bylo řečeno jestli to spláchne nebo nespláchne voda.

A s těmi traktory, že udělají větší spoušť to rozhodně ano jenže holt z toho těm majitelům lesů jdou prachy a z čeho jdou prachy to se přehlíží. Motorka do lesa prostě nepatří ať si říká kdo chce co chce. To, že u nás je to naprd s enduro tratěma je taky fakt ale to lidi nesmí jen křičet, ale také nějakým způsobem přiložit ruku k dílu a ozvat se a né jen nadávat na lesníky, že si nenechaj lítat motorkáře po lesích...

Já x let jezdil a jezdím na kole a vím, že co si člověk nevyběhá sám, nepostaví, nezařídí tak nemá. Viz tratě na sjezd je to o domluvě a pak se dá trat natáhnout na x sjezdovkách v ČR.

Tak a teď mě všichni ukamenujte  smile 

 offline 

 

#15 06.06.2012 13:28:34

MaxTTR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450 Racing
Věk: 35
2 1

Re: Další téma o motorkách v lese


beachbitch napsal(a):

Teď mě asi bude mít většina zdejších za čů*áka a já nevim cosi, ale já osobně si taky nedovedu představit, že bych si to namířil někudy přes les cesta necesta.... Představte si, že máte někde vlastní pozemek do motorek zapálení nebudete a na víkend se vám tam sejde 10ka natěšených motorkářů a budou se vám tam prohánět. Co na tom, že jak tu bylo řečeno jestli to spláchne nebo nespláchne voda.

A s těmi traktory, že udělají větší spoušť to rozhodně ano jenže holt z toho těm majitelům lesů jdou prachy a z čeho jdou prachy to se přehlíží. Motorka do lesa prostě nepatří ať si říká kdo chce co chce. To, že u nás je to naprd s enduro tratěma je taky fakt ale to lidi nesmí jen křičet, ale také nějakým způsobem přiložit ruku k dílu a ozvat se a né jen nadávat na lesníky, že si nenechaj lítat motorkáře po lesích...

Já x let jezdil a jezdím na kole a vím, že co si člověk nevyběhá sám, nepostaví, nezařídí tak nemá. Viz tratě na sjezd je to o domluvě a pak se dá trat natáhnout na x sjezdovkách v ČR.

Tak a teď mě všichni ukamenujte  smile 

Nemyslim si, ze by te nekdo kamenoval, je to tvuj nazor a stuj si za nim.
Nekoho proste nebavi se honit do kolecka po trati tak se jede projet do prirody a pokud to neni prase tak je to OK, taky moc nemusim lidi co drti vyjezd 20× dokola. Kdyz do lesa tak projet, dat nekde vyjezd a hned do pryc, nezdrzovat se.
Tady to celkem slusne rozepsali o stejne veci:
http://www.motohouse.cz/zaostreno-na-ji … ym-terenem

 offline 

 

#16 06.06.2012 13:38:44

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Další téma o motorkách v lese


beachbitch:
Nikdo tě kamenovat nebude, máš v podstatě pravdu. Na rozdíl od kola motorka dělá hluk, proto jakékoliv snahy něco vybudovat jdou do kopru. Právě naopak se zavírá stále víc tratí. Situace lepší nebude a proto to každý řeší po svém. A to, že někde dáme výjezd přes les si holt každý zodpoví sám. Když vidím, co se v našem státě děje za svinstva, tak z toho špatné svědomí mít nebudu. Příště najdu další na lepším místě usch 

 offline 

 

#17 06.06.2012 13:40:56

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Další téma o motorkách v lese


MaxTTR:

Já proti Enduru nic nemám aby to z toho mého příspěvku tak nevyznělo to rozhodně ne já reaguji na to ježdění v lese, že neustále se tu řeší jaký jsou lesníci a, že si majitelé lesů nenechají líbit ježdění po lese a média to pak rozmáznou o to víc jak je u nás zvykem. Chtěl jsem tím říct, aby místo toho nadávání na to jak se lesy čím dál více hlídají a ubývá míst na ježdění přišel někdo s nápadem jak se rozumně domluvit, samozřejmě né s každým se dá domluvit a rozhodně to nebude zadarmo, ale do budoucna stejně nebude zbytí.

Před časem tu někdo s fora přišel s nápadem, že by neměl problém jít nějaký den do lesa a s partou lidí pomoc při obnově lesa a co já vím se vším a to si myslím je cesta, kterou by se měli vyznavači ježdění po lese vydat. A když jsou tu tací organizátoři co dokáží zařídit nejedno ježdění, tak si myslím, že by byli schopní zařídit i něco takového. Ovšem jak jsem řekl určitě né všude bude s majiteli nějaká domluva...

Viteka32

ježděním na kole myslím stavbu překážek s tím spojenou a věř, že ač kolo nedělá randál a neteče z něj nic.. Tak i přesto všechno postavit někde pár skoků nebo trať v lese z materiálu co dá jen les, je sakra náročný a mám pár kamarádů co šlo ofiko cestou a tu trať postavili a jen než si vyprosili povolení nebo zařídili nějakej pronájem trvá léta. Vím i o partě lidí co si pronajala kus celého lesa a tam jim bylo dovoleno prakticky cokoliv. Takže tímhle směrem jsem myslel, že by se to mohlo ubírat.

A máš pravdu, že to asi nebude lepší ale věřím, že až situace bude s tím ježděním tak špatná, že to po lese nepůjde, že se přeci jen najdou lidi co pro ten sport budou chtít něco udělat a třeba nějaké "sportoviště" postaví ať už za své peníze nebo za peníze z dotací např. probíhají programy od O2 nebo vím, že Vodafone se o to začal zajímat, kde je možné získat nějaké peníze na projekt, který by rád realizoval. Kdyby někdo přišel s nějakým projektem týkající se enduro ježdění jistě by si své příznivce našel.

Editoval beachbitch (06.06.2012 13:53:03)

 offline 

 

#18 06.06.2012 14:01:17

Mar_o-46
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 214
Založená vlákna
Motorka: Honda XR400
Věk: 20
0 0

Re: Další téma o motorkách v lese


To je naivní myšlenka, domluvit se - jít do lesa posbírat odpadky a udělat pořádek, to si potom myslíš že nás budou lesáci a chataři vítat s otevřenou náručí? big_smile 

Zkrátka, toto bude vždy boj s větrnými mlýny. Každý ať to řeší po svém, já už jezdím jen přes týden, když nejsou turisti. O víkendu nejezdím


Full Gass

 offline 

 

#19 06.06.2012 14:07:37

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Další téma o motorkách v lese


Mar_o-46:

každopádně nedělat nic také není řešení  smile 

 offline 

 

#20 06.06.2012 14:18:28

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Další téma o motorkách v lese


taky pemyslime s klukama koupit najaky les.louku nebo nejakou zmolu,ale zatim nejsou prachy a vubec nevim jak by se k tomu postavila legislativa,nevite nekdo jak to je s jezdenim po vlastnim?


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů