Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Etanol

#1 30.05.2012 21:19:24

Zuzak76
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 278
Založená vlákna
Místo: Valašské Království
Motorka: Suzuki RMZ 450, Honda Shadow 600,Jawa 50 Mustang ,Varadero 1000
Věk: 43
Tel: 604746050
5 0

Etanol


Myslíte že by to fungovalo, Jak jelo atd.? http://luhamoto.blog.cz/1012/motorka-na … l-od-hondy

 offline 

 

#2 30.05.2012 21:40:46

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Etanol


Zuzak76:

tak na etalon uz se jezdi v autech,myslim ze motorky na nej budu taky jezdit,od nejakeho roku tusim 2016 bude postupne klasicky benzin plne nahrazovan etanolen a bohuzel nektere motory budou mit problemy


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#3 30.05.2012 21:41:24

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Etanol


to je lednoduché.nalí ethanol do auta a poznáš co to dělá,pak už si to nikdy do auta nenaliješ. lol  lol  lol 


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#4 30.05.2012 21:43:50

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Etanol


nebavim se o cistem etanolu ale pomeru dnes treba E85,treba brazilie pokud se nepletu je uplne nezavisla na rope jezdi tam taky ne etalon myslim ze se jedna o cisty produkt cukrove trtiny


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#5 30.05.2012 21:47:08

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Etanol


E85 a natural 95 co ti je na první pohled podezřelé?
E85 vybouchne ještě před ventilem a ne tak čekat na jiskru. lol  lol  lol  lol 


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#6 30.05.2012 21:48:10

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Etanol


Mišák ttr600:

E85 je oznaceni pomeru a ne jak u benzinu oktanovyho cisla


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#7 30.05.2012 21:51:31

Zuzak76
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 278
Založená vlákna
Místo: Valašské Království
Motorka: Suzuki RMZ 450, Honda Shadow 600,Jawa 50 Mustang ,Varadero 1000
Věk: 43
Tel: 604746050
5 0

Re: Etanol


foxdive:
dočetl jsem se že to ředit 80% etanolu a 20% natural

 offline 

 

#8 30.05.2012 21:55:40

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Etanol


Zuzak76:

je to mozny ja zas do toho tolik nevidim,nekde sem cetl ze nejvetsi problemy bude mit vw koncern nejsou na to ty motory-starsi delany a pujdou do kytek


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#9 30.05.2012 21:56:41

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Etanol


jak chcete nalíte si do auta a uvidíte.
moje tetka má Suziki Vitara 1.3 benzín,nalila si půl nádrže týhle srajdy,jela do lesa krmit zvěř a já s bratránkem sme ji tam vezli 10 litrů Vervy aby to vůbec natočila a mohla odjet.Dostala zákaz a jestli si to tam ještě nalije tak to tlačí dom.
Tak z chutí do toho!
Každá pumpa,která to u nás zavedla tak už to mají vyplé,protože to nikdo nekupuje.
Takže na tom něco bude ne?


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#10 30.05.2012 22:49:24

error
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 323
Založená vlákna
Místo: KL :)
Motorka: YAMAHA DT 125 R (99)
Věk: 19
Tel: SExARCs
0 1

Re: Etanol


Mišák ttr600 napsal(a):

jak chcete nalíte si do auta a uvidíte.
moje tetka má Suziki Vitara 1.3 benzín,nalila si půl nádrže týhle srajdy,jela do lesa krmit zvěř a já s bratránkem sme ji tam vezli 10 litrů Vervy aby to vůbec natočila a mohla odjet.Dostala zákaz a jestli si to tam ještě nalije tak to tlačí dom.
Tak z chutí do toho!
Každá pumpa,která to u nás zavedla tak už to mají vyplé,protože to nikdo nekupuje.
Takže na tom něco bude ne?

kamoš mi zas řikal, že to ředi pul na pul do pežota 406, jezdi furt a vykladal že ušetři celkem dost...takže nevim no, ale ja, ja bych to nenalil ani do sekačky vyk!  vyk! 


.......pojedem tudma... smile
-kdo maže, ten jede :-) -                                                           

https://email.seznam.cz/imageshow/iZkdewGUZY4UEvpZtcmoHY3Pc7lZuxu8B3xsZeUmZa4GQqXWfS0q_zhvAvFE-w59YYcaCW8

 offline 

 

#11 31.05.2012 07:37:30

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Etanol


Já bych na to raději nejezdil. Už jsem si o tom něco málo nastudoval.
A jen tak na opravu, etanol má ekvivalent oktanového čísla 120. Proto jeho motory mají extrémní kompresi.
Pro ty co to lijí do motoru bez úprav vzkazuji pořiďte si spořící prasátko. Všechny železné díly zrezatí a všechny gufera a gumy vyměknou a odejdou do věčných lovišť. Mám to potvrzené ze zkušeností z jiného fóra.

Ještě k té hondě. Ono je to pěkný,že to může jezdit na etanol, ale on ten etanol má jiný směšovací poměr než benzín a na čistý etanol, by měla být spotřeba trojnásobná. Takže se to potom člověku zaručeně nevyplatí.

Editoval Simansky (31.05.2012 07:42:57)


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#12 31.05.2012 11:30:05

milanosor
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 290
Založená vlákna
Místo: Hulín
Motorka: Cross prodany :-( , BMW R1150GS ADV
Věk: 34
0 0

Re: Etanol


At chcete nebo ne,v N95 je podil prirodni slozky uz taky.A bude se pridavat.Jde o to, ze zatim je E85 castecne osvobozen od dani a je tudiz levnejsi. Predelat pujde vsechno.Neco lepe neco hur. Ja jezdim na fabce 1.2 HTP ma mix 1:1 uz vic jak rok a bez problemu.Dalsich x lidi taktez. Nektere kary berou i vetsi pomer bez uprav, nektere neprekousnou ani 2:1. Kvalita Ethanolu je u pump taky promenliva.Ale ja mam pri prakticky stejne spotrebe mezi 6.5-7l/100km usporu na nadrzi 250kc. Olej menim po 10tis km, prootze HTP samo o seobe degraduje olej rychle a se starty nemam problem ani v chladnu. Na zimu pomer menim. Jsou k mani i jednotky na prodlouzeni vstriku,ale !!!!!! Muzes jezdit na cisty ale spotreba se uz dosti zvedene. Naklady sice mensi jak u LPG ale kdo vi, kdy se zase stat rozhodne zvedat dane i na tomhle. Nemyslim, ze je to uplne nejlepsi budoucnost vsechny pole zavalit cukrovkou a pak to sjezdit, ale nejak to dopadne. Zatim setrim bez dodatenych nakladu tak mezi 500-700kc mesicne a neresim. Nikomu nenutim

 offline 

 

#13 31.05.2012 11:44:01

milanosor
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 290
Založená vlákna
Místo: Hulín
Motorka: Cross prodany :-( , BMW R1150GS ADV
Věk: 34
0 0

Re: Etanol


Simansky napsal(a):

Já bych na to raději nejezdil. Už jsem si o tom něco málo nastudoval.
A jen tak na opravu, etanol má ekvivalent oktanového čísla 120. Proto jeho motory mají extrémní kompresi.

Pro ty co to lijí do motoru bez úprav vzkazuji pořiďte si spořící prasátko. Všechny železné díly zrezatí a všechny gufera a gumy vyměknou a odejdou do věčných lovišť. Mám to potvrzené ze zkušeností z jiného fóra.

Ještě k té hondě. Ono je to pěkný,že to může jezdit na etanol, ale on ten etanol má jiný směšovací poměr než benzín a na čistý etanol, by měla být spotřeba trojnásobná. Takže se to potom člověku zaručeně nevyplatí.

Na gumove tesneni a vedeni je to agresivnejsi, ale ne na vsechno. Musis tam mit obsah ( neceho a ted si nevzpomenu ceho) aby to vzajemne reagovalo s gumou. Koncern je na tom v pohode. Na Dacii nebo nejaky Korejce nerucim. Resil jsem to jen s klukama z VW. A jestli si nekteri mysli, ze liji neco opravdu extra kdyz kupuji OMV oproti LukOil....nevim nevim. Je to jedna varka od Cepra a zalezi na kazde pumpe jak maji cisty nadrze a co si tam namichaji za aditiva. I u Shellky muzes chytnout pekny humus. a31 

Editoval milanosor (31.05.2012 11:46:46)

 offline 

 

#14 31.05.2012 15:54:38

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Etanol


milanosor:

no máš Fabku 1.2 hovno to pojede a jezdíš za tu samou spotřebu jako já v BMW E34 525 tds toring a v jiném pohodlí.Kdo ušetřil?


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#15 31.05.2012 20:02:20

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Etanol


milanosor:

Možná máš pravdu, že auta jsou na tom lépe, i když bych se divil proč.
To co jsem tu popsal jsou zkušenosti na Jawách po používání etanolu, když to začínalo. Tam se ty gufera hodně rychle zlikvidovali. Už ale nikdo neuvedl, zda to byly gufera gumový či silikonový. U 2T se totiž špatné gufero projeví snadno a rychle.
Doufám, že to palivo budoucnosti nebude, pač to neřeší CO2 problém.
Až budu chodit do práce, tak si někdy koupím diesel a budu ho přiživovat vodíkem v reálném čase. Je to bezpečný a sníží to spotřebu o litr.
To bych se pak mohl vozit za nějakých 120 Kč na 100 KM.

Editoval Simansky (31.05.2012 20:04:03)


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#16 01.06.2012 09:19:35

milanosor
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 290
Založená vlákna
Místo: Hulín
Motorka: Cross prodany :-( , BMW R1150GS ADV
Věk: 34
0 0

Re: Etanol


Mišák ttr600 napsal(a):

milanosor:

no máš Fabku 1.2 hovno to pojede a jezdíš za tu samou spotřebu jako já v BMW E34 525 tds toring a v jiném pohodlí.Kdo ušetřil?

Neresime tady ale kdo se vozi v lepsi kare.Me to zere furt 6.5-7 at chci nebo ne.Takze z mojich nakladu usetrim.Velkou karu nepotrebuji.Na uzivani mam moto a dily na fabku mam za par kacek. Resime tady, jestli se na toto palivo da jezdit a usetrit v alternative k benzinu. Ja rikam ze da i bez uprav.LPG je porad nejlevnejsi ale musis jezdit. Stejne tak Diesel.Pokud najezdim pod 10tis km rocne, nema to pro me smysl

A dalnici navstivim autem tak 2x rocne. Takze 40kW na tech 90km/h staci.Nemyslis?

Editoval milanosor (01.06.2012 09:21:33)

 offline 

 

#17 01.06.2012 12:59:57

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Etanol


Já už E85 taky zkoušel. V hodně nových autech to problém nedělá žádnej i když se to nalije čistý. Jednou jsem to ale nalil do starýho Renaulta 19 a nestačil se divit ja to škytalo. když se to naředí půl na půl,tak to jede v každým autě.
Ovšem ani omylem bych nesouhlasil s tím,že to přinese nějakou velkou úsporu. Ona se totiž dost zásadně zvedne spotřeba. 2-2.5 l/100km. To je docela dost. Když si to pak člověk spočítá,tak zjistí,že někdy neušetří ani 10kč na 100km. Zkoušel jsem to dost dlouho v Renaultu 19 1.8 tam jsem to po tom prvním průseru lil půl na půl a v Dacii Logan 1.6 8V tam jsem to lil i čistý bez benzínu. I když je to zrovna motor do kterýho se podle výrobce lije jen benzín,tak to na ethanol jelo,ale spotřeba ze 7 litrů vylezla přes 9.
To koneckonců deklaruje i Renault u motoru 1.6 16V 105k. Tam se podle výrobce může lejt jak benzín tak ethanol,ale udávaná kombinovaná spotřeba se ze 7,1 při benzínu zvedá na 9,7 při ethanolu.
Takže 100 km na benzín mě stojí cca 7,1 litrů X 35kč/l = 248,5 kč   za 100 km na ethanol zaplatím 9,7 litrů X 25 kč/l = 242,5 kč
To je rozdíl 6 kč. Jo může se to ještě o pár korun lišit podle aktuální ceny,ale pořád je to zanedbatelný.
Já to zkoušel rok. Po městě,mimo město,prázdnej,naloženej,s károu atd. Už na to nejezdím. Nebudu jezdit pořád jak pako k pumpě.

Jinak tady je tabulka od výrobce,abyste si nemysleli,že si ty čísla cucám z prstu. Je to až dole. http://www.dacia-local.cz/pdf/ceniky/ce … an_mcv.pdf

Ale jinak je ten ethanol vynikající čistidlo v dílně. Má mnohem lepší čistící schopnost než benzín a je levnější. Což taky může přinést starosti,pokud se na to jezdí ve starých autech. V nádrži a potrubí je nalepenej bordel,kterej by tam jinak byl nalepenej navěky a vic neudělal,jenže ten ethanol by mu mohl pomoc,aby se odlepil a zasvinil karburátor atd.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#18 01.06.2012 13:31:07

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Etanol


soused to leje do felicie, sice ušetří ale auto nejede, je líný jak veš, kámoš to nalil do laguny 2,0 8v a taky to je znát na výkonu a hlavně ten smrad za autem  a22 


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#19 01.06.2012 14:13:25

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Etanol


Prostě LPG nic nepředběhne heh2 


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#20 01.06.2012 14:47:51

milanosor
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 290
Založená vlákna
Místo: Hulín
Motorka: Cross prodany :-( , BMW R1150GS ADV
Věk: 34
0 0

Re: Etanol


Lasky napsal(a):

Já už E85 taky zkoušel. V hodně nových autech to problém nedělá žádnej i když se to nalije čistý. Jednou jsem to ale nalil do starýho Renaulta 19 a nestačil se divit ja to škytalo. když se to naředí půl na půl,tak to jede v každým autě.
Ovšem ani omylem bych nesouhlasil s tím,že to přinese nějakou velkou úsporu. Ona se totiž dost zásadně zvedne spotřeba. 2-2.5 l/100km. To je docela dost. Když si to pak člověk spočítá,tak zjistí,že někdy neušetří ani 10kč na 100km. Zkoušel jsem to dost dlouho v Renaultu 19 1.8 tam jsem to po tom prvním průseru lil půl na půl a v Dacii Logan 1.6 8V tam jsem to lil i čistý bez benzínu. I když je to zrovna motor do kterýho se podle výrobce lije jen benzín,tak to na ethanol jelo,ale spotřeba ze 7 litrů vylezla přes 9.
To koneckonců deklaruje i Renault u motoru 1.6 16V 105k. Tam se podle výrobce může lejt jak benzín tak ethanol,ale udávaná kombinovaná spotřeba se ze 7,1 při benzínu zvedá na 9,7 při ethanolu.
Takže 100 km na benzín mě stojí cca 7,1 litrů X 35kč/l = 248,5 kč   za 100 km na ethanol zaplatím 9,7 litrů X 25 kč/l = 242,5 kč
To je rozdíl 6 kč. Jo může se to ještě o pár korun lišit podle aktuální ceny,ale pořád je to zanedbatelný.
Já to zkoušel rok. Po městě,mimo město,prázdnej,naloženej,s károu atd. Už na to nejezdím. Nebudu jezdit pořád jak pako k pumpě.

Jinak tady je tabulka od výrobce,abyste si nemysleli,že si ty čísla cucám z prstu. Je to až dole. http://www.dacia-local.cz/pdf/ceniky/ce … an_mcv.pdf

Ale jinak je ten ethanol vynikající čistidlo v dílně. Má mnohem lepší čistící schopnost než benzín a je levnější. Což taky může přinést starosti,pokud se na to jezdí ve starých autech. V nádrži a potrubí je nalepenej bordel,kterej by tam jinak byl nalepenej navěky a vic neudělal,jenže ten ethanol by mu mohl pomoc,aby se odlepil a zasvinil karburátor atd.

Souhlas. Jestli si to chcete vyzkouset,tak klidne zkousejte. Me se trebas spotreba zvedla na pomer 1:1 o pul litru a to je dost mozny i sirsima gumama.Takze to neresim a setim.Narz to vycistilo slusne,protoze jsem vykuchal mesic zpet palivak a to byla cernota.Takze pozitivum aspo nejake u HTP lol Jinak postreh od jinych plechovkaru je i ten, ze auto bez upravy casem hur tahne.Na zacatku jako z praku a po x tisicich chciple. Po prechododu zpet na benzin zase jako z praku.je to dost mozne "naucenim" jednotky na smes. Me to jede furt stejne dobre tull a spotreba neroste.Ale nesmim redit vic jak 1:1, pak uz kucka a sviti chudy vstriky. Zase oproti LPG odpadaji povine kontroly,revize bomby atd. Ale jak uz jsem rekl.Do cisteho Ethanolu bych nesel z duvodu velke spotreby.

Jo a prej se to projevuje hodne dobre v plechovkach s motorem 1.8 Turbo.

Editoval milanosor (01.06.2012 14:51:09)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů