Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

AJP PR5 - Reinkarnace XR250?

#221 08.03.2016 19:04:19

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Jaky ma ajp v manualu treba interval na vymenu oleje v tlumicich?

 offline 

 

#222 09.03.2016 07:57:18

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


jopr:

Já se teda zeptám : jako majitelé AJP hodně argumentujete  tím, že jedna z výhod motorky je, že se mění olej po 3000km, tzn že se nebere ohled na provozování motorky a bere se jen údaj na budíku?
že pokud bude mít motor najeto X tisíc, tak pořád budou intervaly stejné?  prodejce na tohle neupozornuje nebo neřeší se to v manuálu?

 offline 

 

#223 09.03.2016 08:15:31

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Strejda-GC napsal(a):

jopr:

Já se teda zeptám : jako majitelé AJP hodně argumentujete  tím, že jedna z výhod motorky je, že se mění olej po 3000km, tzn že se nebere ohled na provozování motorky a bere se jen údaj na budíku?
že pokud bude mít motor najeto X tisíc, tak pořád budou intervaly stejné?  prodejce na tohle neupozornuje nebo neřeší se to v manuálu?

Odpovím já v manuálu je psáno co 3tkm,v závodním použití polovina.Thats all.
Jinde se v manuálu píše že po xx km se zkracuje interval či mění specifika oleje? U žádné silniční motky sem to neměl. Je to tupý 28koníkový důro... Dle místních teda fechtl pro rohlíky co točí 7500ot/min.


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#224 09.03.2016 08:34:46

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


WERDISKO:

Já to právě tak jednoznačně nevidím  nee1 


Plán údržby je stanoven v km.
Hlídejte si,aby byl tento plán dodržován.
Pokud je motocykl používán v těžších
podmínkách, jako je např. prašné
ovzduší, stížené podmínky, vysoká
okolní teplota atd. ,mohou být intervaly
zkráceny. V tomto případě se zeptejte
svého AJP prodejce, který Vám sestaví
vhodný plán. AJP prodejce je oprávněn
dle svého uvážení a aktuální kontroly
stavu motocyklu zkrátit servisní intervaly
pro delší životnost motocyklu.

 offline 

 

#225 09.03.2016 08:46:02

green.bear
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 481
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 22
3 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Já jsem napsal svůj názor na motorku z pozice hobíka, kterej se na tom projel a zjistil, že ho to AJPčko ani jako loukokrosaře neoslovilo. Protože jsem měl zrovna v prdeli nohu, tak to zas nebylo objektivní a nebyla to ta pravá pravda nebo jak to vlastně teda je. Kdoví jestli... Je fakt, že na dohadování jsem se měl vykašlat, protože tady někteří maj jinou pravdu, než jiní, potom se vedou debaty o ničem.. Ale to je fuk, je fakt, že nemám ty tisíce mth na wostré, jako iiní tady, každopádně na tom pracuju a třeba v těch 50 taky objevím Ameriku.

Jinak si myslím, že je škoda, jak jste znechutili Pavla, protože na AJPčku jezdi z 90% v terénu, řešil x problémů, ale proč by to tady prezentoval, když ho akorát jebete. Tudíž potencionální kupec se dozví kulový o provozu a reálné dostupnosti dílů. Maximálně jsem tady dohledal zkušenosti s novou motorkou po pár km provozu a komentáře od nových majitelů, kteří ještě nesundali růžový brejle. Škoda.

Editoval green.bear (09.03.2016 08:49:57)

 offline 

 

#226 09.03.2016 10:09:47

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Strejda-GC napsal(a):

jopr:

Já se teda zeptám : jako majitelé AJP hodně argumentujete  tím, že jedna z výhod motorky je, že se mění olej po 3000km, tzn že se nebere ohled na provozování motorky a bere se jen údaj na budíku?
že pokud bude mít motor najeto X tisíc, tak pořád budou intervaly stejné?  prodejce na tohle neupozornuje nebo neřeší se to v manuálu?

Kluci sakra, proč mi furt podsouváte, že já argumentuju. O oleji jsem nic neříkal ani tu ajp nijak nevynášel do nebe. Napsal jsem, že mám měsíc ajp a skupina místních neomylných pravdomluvků me začala kamenovat, protože mne aautomaticky přiřadili k těm co to tu asi vynášeli do nebe.K věci,  interval oleje mě vůbec nezajímá,  protože nemám čas moc jezdit, tak budu měnit olej každý rok, protože 3tkm nedám, proto jsem si koupil hobby motku. Je to jako u mého passata a versyse jsou tam taky od výrobce delší intervali, ale jelikož chci, aby mi to vydrželo,  měním dřív,  ty prachy mě nezabijou a mám dobrý pocit. Ještě k enduroracerovi, tlumičům nerozumím a jak často se mění ve dvoukomoře Marzochi nevím,  až se to posere tak to  budu řešit, jestli mě dříve na to neupozorní servisák při pravidelném servisu.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#227 09.03.2016 10:27:53

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


sirr:

Já kdybych tu napsal, jak na všechno dlouho čekám, co přišlo... Tak si AJP nikdy nikdo nekoupí lol 
Že mě vyjde rychleji si najít, co z čeho je a objednat jinde.
Nemám teď čas ani chuť tu vypisovat seznam dílu který z čeho a kde. Ani to nikdo neocení.


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#228 09.03.2016 10:29:24

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Motka nebyla omlácená ze všech stran, ty plasty, řídítka, blinkry a blastry jsem si usmlouval místo slevy,  původní plasty tam pořád mám, ty mapy a vstřiky ( Janku je to napsané už dobře,řešíš chybějící písmena jen u těch z druhý strany, viď hlupáčku) ) jsem si domluvil já, to mi nikdo nenabídl, protože jsem se dočetl , že modely 14 občas chcípali a všichni si to nechávali udělat. Byla to jen dobrá vůle p. Procházky a kdybych tu motorku nechtěl, tak si jí nevezmu a né , jak tady jeden oslík ( vy ostatní přikyvujete) pořád píše, že mi jí někdo vnutil


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#229 09.03.2016 14:54:01

solidus
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 129
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC-f 350 2018; Triumph Speed Triple 1050 2009
0 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Ty voe chlapi, asi si pamatujete, že jsem nedávno vybíral a měl ve výběru i PR5 a nakonec mám doma EXC450 a jsem z tý motorky vydřenej. Ale i když se snažím dívat co nejvíc nezaujatě a s respektem k ostříleným borcům, tak vy do kluků, co maj AJP, fakt zbytečně moc šlapete. Píšete to celkem chytře, ale jste to víc vy, než oni, kdo se neumí povznést. Vám přece musí být, víc jak jim, jasné, že to není ostrá. A ty ruzné polopravdy a pololži? Zdá se mi, že už došla munice, tak se někdo snaží fakt uplést z hovna bič, aby měl čím práskat. Jste mnohem zkušenější, vy byste měli mít to porozumění ... no ne?

NA PR5 jsem jezdil tři hodiny. Mě se to líbilo. Stačilo mi 15min na EXC450, abych pochopil, kdo má jak kvalitní komponenty, předtím jsem porovnání neměl. Takže i klukům s AJP doporučuju se chvíli svést na něčem ostrým, ať vědí, co se porovnává s čím. PR5 odsuzujete s tím, jak bude vypadat po 20tis km, to je hrozně nefér přece, vždyť to nemůžete vědět ani vy, ani oni, ty zkušenosti s tím ještě nejsou.

a zááávěrem smile p.Procházka měl na prodejne nějakýho Husaberga myslím a ty dvě motorky proti sobě porovnával - výkon, servis, použití, atd. atd. atd. a osobně jsem z toho neměl ani trošku pocit, že se mi snaží namluvit, že je PR5 "skoroostrá", nebo vlastně lepší. Přišlo mi to fér a to jsem se v tom moc nevyznal. Teď zpětně mi to přijde košér, co říkal.

a druhým závěrem - můj současný názor - PR5 bych si nekoupil. Nová je kotel peněz a radši bych si koupil lehce jetou ostrou, která mi té parády udělá víc. Souhlasím až teď zpětně se Sirrem, že cena je moc vysoko. Ojeté se už objevují a kolem 120tis je to podle mě neprodejné a níž se nikomu nechce, lidi jsou docela vyděšený, kolik budou tratit. A nakonec bych se bál problémů se servisem a ND. Výše jsou popsané super zkušenosti s p.Procházkou, ale jakmile nebude mít čas, zabalí to, onemocní, člověk taky nemusí pár tejdnů, měsíců jezdit.

Takže tak.

EDIT: psímenka :-D

Editoval solidus (09.03.2016 15:28:56)

 offline 

 

#230 09.03.2016 15:31:29

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Filda:

Asi tě zklamu. Moje čína určená pro rohlíky je taková plíseň, že to nemá smysl točit.
Když už kradeš fotky z FB, stačí říct, nemusíš tu dávat ten ořez co profilovka chce ano 
Navíc nemám ostrou, nemám oranžovou, nejsem MY,ale Já... sám za sebe


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4456_img_20160306_180551.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4456_img_20160306_180536.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4456_img_20160306_180524.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4456_img_20160306_194402_631.jpg

Editoval WERDISKO (09.03.2016 15:36:19)


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#231 09.03.2016 16:50:21

super-biker
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 55
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: AJP PR5 250 Enduro
Věk: 30
0 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


zajímalo by mě kdyby vzniklo nové vlákno, které NEBUDE na offmoto.com ale bude třeba na motorkářích a nebo třeba jinde a název toho vlákna by byl "AJP PR5 250 - zkušenosti majitelů" či obdobně.  Budete tam zdejší borci psát svoje pravdy až se o tom nějak dozvíte, navzdory tomu že tu motorku nevlastníte a na začátku vlákna bude jasné napsáno že je to vlákno určeno jen pro majitele??? Celkem mi chybí  konstruktivní diskuze, kde se o té motorce dozvím zkušenosti majitelů, různé doplňky, vylepšení, ceny a dostupnost ND, jak na opravy apod. Smyslem tohoto vlákna nebude někoho přesvědčovat o tom že AJP je nejlepší motorka pod sluncem, ale k tomu aby si lidé co ji vlastní vzájemně pomáhali a vo tom to je. Na zahraničních webech taková diskuze existuje, tak si myslím že by mohla existovat u nás.

 offline 

 

#232 09.03.2016 16:59:43

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


super-biker napsal(a):

zajímalo by mě kdyby vzniklo nové vlákno, které NEBUDE na offmoto.com ale bude třeba na motorkářích a nebo třeba jinde a název toho vlákna by byl "AJP PR5 250 - zkušenosti majitelů" či obdobně.  Budete tam zdejší borci psát svoje pravdy až se o tom nějak dozvíte, navzdory tomu že tu motorku nevlastníte a na začátku vlákna bude jasné napsáno že je to vlákno určeno jen pro majitele??? Celkem mi chybí  konstruktivní diskuze, kde se o té motorce dozvím zkušenosti majitelů, různé doplňky, vylepšení, ceny a dostupnost ND, jak na opravy apod. Smyslem tohoto vlákna nebude někoho přesvědčovat o tom že AJP je nejlepší motorka pod sluncem, ale k tomu aby si lidé co ji vlastní vzájemně pomáhali a vo tom to je. Na zahraničních webech taková diskuze existuje, tak si myslím že by mohla existovat u nás.

A co ty sám jsi už zjistil?
Máš nějaký vylapšení?
Našels nějaký doplňky?
Co dostupnost komatibilita dílů - cos zjistil?
Nebo chceš jen zase informace pod nos?
Čím jsi na offmoto přispěl ve svých 15. příspěvcích?
Buď jen konstruktivní, nikdo tu nestojí o hádky ano  ano 

 offline 

 

#233 09.03.2016 17:15:24

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Já třeba vím, z čeho tam jsou přední a zadní desky, kde koupit světlo s maskou,z čeho blatnik, z čeho je přední kolečko a z čeho rozeta, z čeho je vzduchový filtr, z čeho řadička, čísla gufer a ložisek do kol, délku drátu a typ niplu,z čeho kryty tlumičů, rozměr futer do kola, velikost matky na osu zadního kola, plus origo díly co sem kupoval, jako hadice brzdy,čidlo brzdy,náhon tacho, dekl spojky,chladič, pedál brzdy...
Ale k čemu to tu budu psát? Nikdo to neocení...

Editoval WERDISKO (09.03.2016 17:20:35)


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#234 09.03.2016 17:18:12

super-biker
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 55
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: AJP PR5 250 Enduro
Věk: 30
0 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


WERDISKO:

já sem na zahraničních webech našel zajímavé informace technického charakteru, ale to bude zajímat zejména majitele. Když to napíšu sem nikdo to neocení a zanikne to v balastu.

 offline 

 

#235 09.03.2016 17:19:45

AJP FANS CZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 385
Založená vlákna
Motorka: AJP PR5 2015, AJP PR5 2016, Gas Gas TXT 280
Věk: mladý
Web
3 4

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


super-biker:
Na motorkářích mám motorky a píšu k nim deníky. Dříve to byly Blaty 125 teď AJPčka. Píšu do deníku jak servis, tak vylepšení, tak i poruchy, který jsem měl. Jasně, hodně rejpalů a pár paranoidních lidí, kteří si stále myslí, že jsem prodejce lol  lol , může namítnout, že si tam můžu napsat co chci :-) Jenže tak nějak se to snažím psát poctivě. Jde taky o to, že si nikam nepíšu, co kdy bylo dělaný (servis), a tak můj online deník slouží i pro moji orientaci. U Blaty jsem psal deník poctivě, klidně se můžete mrknout. Bylo tam vše, co se s motorkama dělo. To samé mám i u AJP. Až budu mít nějakou poruchu, bude to tam stejně jako servis nebo vylepšení, které tam mám teď :-)

Lebo zde asi fakt jakákoliv rozumná argumentace nebude, vše uvádím na motorkářích big_smile Když jsem tu začal přispívat, přišlo mi pár soukromých zpráv, jako že to tu nemám tolik řešit, že je to zbytečný.... Nechápal jsem, ale časem pochopil  big_smile Tady člověk fakt ztrácí čas, aby dostal nějaký smyslu plný názor :-D Ale jako baví mě to číst, lebo se i zasměju nad paranoidními stavy uživatelů, přes slovíčkaření jako ženský (fakt mezi vámi není většina jezdců ženy??? :-D), až nad světobornými názory čecháčka, který by pojezdil i Jarvise a Walkera s prstem v nose a druhým v prdeli :-D

Jen mi nedochází jedna věc - nechápu pánové, co děláte za práci? Protože když se vrátím ze školy, 30 minut mi vždy trvá než přečtu všechny příspěvky lol Když vidím ty reakce cca 5 minut po napsání příspěvku už někdo reaguje... Echm... :-D Jako tohle v normální práci asi moc nejde, být celý den na PC, 20x za hodinu aktualizovat offmoto, jestli někdo nepřispěl :-D A hlavně těch pár lidí, který přispívají úplně všude a na všechny vlákna, jejich reakční doba je opravdu v řádech minut :-) Dokonce jsem se setkal i s tím, že jsem se vrátil z hospody někdy ve 2-3 ráno a byly zde stejně příspěvky deset minut starý a to byl normální pracovní den... :-D Nic proti, ale vaši práci bych fakt chtěl mít :-D V práci nuda, že mohu 20x za hodinu aktualizovat offmoto a přispívat na všechny vlákna, do toho mít tolik peněz, že si můžu každou chvíli dopřát oranžádu za 200 litrů  big_smile a ročně dávat GO motoru za 40 000 táců :-D a každých pár MTH dělat tlumiče... A ještě mi neříkejte, že vám na stole sedí sekretářka s krátkou sukní a velkýma kozama :-D

Editoval AJP FANS CZ (09.03.2016 17:26:20)


Alles ist Frage der Technik
http://www.youtube.com/ajpfanscz

 offline 

 

#236 09.03.2016 17:20:27

MotoDriver
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1792
Založená vlákna
Místo: Mechov
Motorka: 250f
Věk: 40 a víc
Tel: mám
13 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Janek napsal(a):

Nějak jsem neregistroval report z cesty Šímy do Afriky. Už je zpátky, nemáte nějaký podrobnosti? Hledal jsem na stránkách Streetmoto a nic jsem nenašel
Díky za případný info k věci ano 

Už jsou zpátky.
Mám dojem,že J.Šíma měl v Brně na Motosalonu nějaký povídání a v Praze na Motocyklu.
Více info a foto na:

http://2016.senodakaru.cz/?cat=4


Je to barva, kterou mám prostě rád
Modrá je dobrá, už je to tak.

 offline 

 

#237 12.03.2016 17:23:56

super-biker
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 55
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: AJP PR5 250 Enduro
Věk: 30
0 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


Dílenská příručka na ZS177MM v ENG (dílenská příručka přímo od výrobce to není, ale je zde hromadu informací o tomto motoru, jeho konstrukci apod).
http://www.chinariders.net/showthread.php?t=15630

kdo umí portugalsky, tak tady je originální dílenská přiručka v pdf, anglická verze nahoře z ní vychází..
https://drive.google.com/file/d/0BznVDr … lHekk/view

Editoval super-biker (12.03.2016 18:33:32)

 offline 

 

#238 12.03.2016 17:29:48

super-biker
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 55
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: AJP PR5 250 Enduro
Věk: 30
0 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?

 offline 

 

#239 12.03.2016 18:07:21

super-biker
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 55
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: AJP PR5 250 Enduro
Věk: 30
0 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


tak hoši ted bude generálka motoru zvládnutelná doma usch  až se nám to rozesere blee1 

 offline 

 

#240 12.03.2016 18:39:24

super-biker
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 55
Založená vlákna
Místo: Jihlava
Motorka: AJP PR5 250 Enduro
Věk: 30
0 0

Re: AJP PR5 - Reinkarnace XR250?


servisní manuál k vstřikovací jednotce Delphi
Delphi small Engine EMS Service Manual
http://www.huntermotorcycles.com.au/dea … Manual.pdf

- jinak tuhle vstřikovací jednotku a motor ZS177MM používá čínská motorka Zongshen RX3 (malé cestovní enduro se vzhledem BMW GS). Takže asi neměli kluci portugalský moc práce to vstřikování implementovat do AJP.

diskuze ke komplet  vstřikování, náhradní díly, napíchnutí na diagnostiku
http://www.chinariders.net/showthread.php?t=14126

Editoval super-biker (13.03.2016 00:02:08)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů