Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM

#1 01.05.2012 10:52:24

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Zdravím,
má někdo ponětí jestli je tlumič výfuku shodný pro verzi S a SM u Suzuki DR-Z  400? Tj. jestli můžu po inzerátech shánět oba typy.
Jedná se mě o ten poslední typ viz. foto http://img.motorkari.cz/upload/images/bazar/2012-04-2/1444204.jpg

Momentálně tam mám Doma Racing, sice to není nijak moc hlučný, ale do lesa je to pořád hlučný dost a origo, dle videí na YT je fakt tichošlápek.

PS: kdyby někdo měl k prodeji, tak nabídněte.

Dík


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#2 01.05.2012 11:13:35

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Já osobně bych sháněl výfuk z Éčka, ale z novějšího. U nás těžko seženeš, jedině UK nebo US ebay.

 offline 

 

#3 01.05.2012 11:57:43

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


RadoTP:

jenže ten je taky hlučnej dle mě, že to tu motorku trochu přidusí mě až tak netrápí


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#4 01.05.2012 17:02:27

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Honza:

Objednávací číslo podle partsdepot je stejny, takže asi bude vyfuk stejnej ano 


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#5 01.05.2012 17:33:18

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Navrc.WR-F:

Díky, to mě nanapadlo se tam mrknout.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#6 01.05.2012 21:29:45

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


jestli se nepletu, tak novější typ S-kovýho výfuku a SM jsou stejný,alespoň při porovnání motorek vedle sebe. Já mám ale ten starší typ r.v. 2000, kterej alespoň opticky vypadá jako Ečkovej, dával se i na americký a kanadský verze. Je krásně tichej. Mockrát jsem zvažoval dát tam laďák, ale to bych si už mohl jen prdět po silnici, bo všechno mimo X3 LeoV je na tenhle stroj hrozně hlučný. No ale takovej FMF power core 4, ten by museli uctívat i myslivci usch 

 offline 

 

#7 24.05.2012 21:52:15

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Tak sem výfuk sehnal a namontoval a pocity smíšený tongue 
+ je to fakt tichý - což sem ostatně chtěl, ale na druhou stranu je ten zvuk fakt jalovej, takovej jako sekačka na trávu lol 
+ absolutně zmizelo občasný střelení do výfuku, při brždění motorem
+ sem rád, že vlastním originál


- je těžkej cca 5 kg
- je strašně vřelej o ten Doma Racing  (původně asi pro KTM EXC 450) se prakticky nešlo spálit o originální až se někde otřu, případně mě to tak blbě přilehne, tak je to jasný
- spodek to udusilo, je to poznat i na vlažnější reakci na plyn z volnoběhu a na rozjezd je k tomu potřeba pocitově víc plynu

Takže výsledek? Asi budu šetřit na Leo Vince X3, Vánoce jsou za pouhých 7 měsíců usch 

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/389_sam_0474.jpg

Editoval Honza (25.05.2012 07:14:40)


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#8 24.05.2012 22:45:21

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Já mám výfuk určený pro enduro ale motorku mám SM.
V katalogu byl ten výfuk vyloženě určený pro enduro, ale řikal jsemsi, že to bude stejný.
Když mi to ladili v DK racing, tak to vůbec nešlo seřídit se sadou trysek určenou pro SM. Museli dát jiný trysky. Zřejmě tam tedy rozdíli jsou. Nakonec se jim to povedlo dobře, ale chvíli je to potrápilo...
Dál jsem po tom nepátral, tak nevim přesně co by mělo být jinak, jestli jiný karbec bo co...


Dej koním pít...

 offline 

 

#9 25.05.2012 07:14:02

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Semis: já ten výfuk mám od uživatele "Kubicheck" takže je z S, tedy z endura
Ovšem nijak se nepřu, že může být mezi výfuky rozdíl, ikdyž se mi to moc nezdá. Jednak na Partsdepot to má stejný číslo, laďené výfuky v internetových obchodech co jsem viděl určeny pro model S i SM a nijak to nerozlišují a poslední důvod je výrobní, nač by v Suzuki dělali dva výfuky.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#10 25.05.2012 08:05:00

Kubicheck
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: GS mastodont 1994
Věk: ... cet
0 0

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Honza:

Čau  Honzo,
To co píšeš je pokud si dobře vzpomínám pravda, to jak + tak -.
Já ten výfuk jezdil ani ne rok hmm 

Fáze 2.Pak jsem koupil Leo Vince X3, to už byl rozdíl motorka se stala na jednou celkově živější a ten zvuk?
Dostaneš k němu dvě koncovky, jedna je tlumenější(řekl bych tak akorát i do lesa, druhá kratší hlučnější, ale ne zase jak otevřený koncovky
závodních endur čili i vlese se to dá(podle mě ideál na přejezdy po městě, kde je dobrý aby si byl slyšet tím pádem o tobě vědí ostatní)
Je jen na tobě kterou si vybereš!

fáze 3.
Dostal jsem Dynojet tongue  Po nabrždění mi teprve motorka sedla do pazour(mrkni do fotogalerie uvidíš výsledek z brzdy DK racing).
Motorka jde moc pěkně od spodních otáček, nechcípá, je živá(at' jezdíš převod silniční 15/44 nebo enduro 14/47), je pravda,
že jen pootočením plynu ji zatim na zadní nedávám(myslim, že by šla ale chce to umět usch )
Ale hlavně si chrochtám v terénu, kdy se prostě sebere od spodu a valíš ji s klidem nahoru(ne jako dřív, kdy jsem ji musel vytáčet a byla taková tupá)
nebo v pomalích pasážích minimálně spojkuju.

A ted' investice:
Leo Vince: Sehnal jsem za 7000kč(bez dph) nový!
Dynojet: 1500 s dph, plus brzda 2000 kč plus K&N filtr s ponožkou proti vodě a prachu 2000 s dph(bál jsem se ho mít do terénu, ale osobně v DK borec co jezdí motorkros mi ho doporučil-názory na to můžou být různý, že molitan je prostě vhodnější do bahna. Já s tím neměl zatím problém)

Co mě ještě oslovilo, je že jsem jel na verzi E, s origo osazenym karburátorem Keihin.
Tady bych si promyslel investice, jelikož co jsem koukal tak Keihin stojí okolo 10 000kč, což je na zamyšlenou a možná by se to vyplatilo víc než dynojet co se týče
financí a motorka je pak opravdu jiná  ano  tongue  to můžu potvrdit. Ovšem nevim co to obnáší ho tam napasovat a seřídit a zda na S je vhodný.

Zvaž to, ale at' varinta dynojet nebo dokonce Keihin stojí to podle mě za to, pokud si tu motorku chceš nechat vyk! 
Myslim, že by jsi byl spokojenej.


http://www.drzparts.com/2011/01/drz400- … es-fcr-cv/


To nemůžem jet po normální silnici...

 offline 

 

#11 25.05.2012 10:02:48

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Kubicheck: Díky za vyčerpávající popis.
Tvrdit dneska, že motorku už budu mít na pořád nejde, to člověk dopředu nikdy neví. A kompletní výfuk + karbec+ laďění je celkem raketa. Pak vyvstává otázka, zda není lepší pořídit jinej stroj smile Ale na ten Leo Vince X3 si našetřím.

Na zadní ti musí jít plynem. Mně s tím otevřeným výfukem to na 1 s převodem 14 / 47 nedělalo problém ( ne že bych uměl lítat po zadním, ale zvednout to nebyl problém, já 75kg), jak to bude teď nevím, včera jsem to projel jen kousek.


Jinak na motorkářích borec prodává toho Keihina za 5000-, i se sadou trysek, vačky, kompletní výfukovej systém.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#12 25.05.2012 11:49:12

Kubicheck
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: GS mastodont 1994
Věk: ... cet
0 0

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Honza napsal(a):

Kubicheck: Díky za vyčerpávající popis.
Tvrdit dneska, že motorku už budu mít na pořád nejde, to člověk dopředu nikdy neví. A kompletní výfuk + karbec+ laďění je celkem raketa. Pak vyvstává otázka, zda není lepší pořídit jinej stroj smile Ale na ten Leo Vince X3 si našetřím. No a nebylo by lepší koupit dynojet a naladit to na ten výfuk co máš? Pokud máš možnost tak si poslechni jak je hlučnej aby jsi pak nebyl otrávenej že to řve jak ten tvůj big_smile 

Na zadní ti musí jít plynem. Mně s tím otevřeným výfukem to na 1 s převodem 14 / 47 nedělalo problém ( ne že bych uměl lítat po zadním, ale zvednout to nebyl problém, já 75kg), jak to bude teď nevím, včera jsem to projel jen kousek.
tak plynnem říkáš, dobrá je to v rukách usch 

Jinak na motorkářích borec prodává toho Keihina za 5000-, i se sadou trysek, vačky, kompletní výfukovej systém.


To nemůžem jet po normální silnici...

 offline 

 

#13 25.05.2012 12:02:10

Beduju
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 208
Založená vlákna
Místo: Prloff
Motorka: yamaha TT 600 R,yamaha YZ 400 F
Věk: 25
Tel: 732517657
0 0

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Honza: Podivej se na ebay nemci tam prodavají leo vince za 6000 ,-  Ja jsem ho tam koupil před rokem z koncovkama a papírama no prostě uplně novej. chtěl za něj 5999,- plus 600 poštovné. A co jsem nejvic hleděl tak výfuk jsem měl do druhého dne doma  ou2  smile 


Protřepat nemíchat usch

 offline 

 

#14 25.05.2012 13:07:10

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Kubicheck: no tereticky by to možná šlo, ale jelikož ten výfuk není na tu motorku a je to jen koncovka napojená na samodomo vyrobenej mezisvod, tak je to taková nečistá montáž,což se mně moc nezamlouvá hmm

Ten Leo Vince je průchozí? Prostě perforovaná trubka a kolem vata? 

Jediná možnost, kde to slyšet je na YT a tam je to zkreslený.

Beduju: Díky za tip.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#15 25.05.2012 16:44:12

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Honzo - tvoje dojmy nezbývá než potvrdit.
+ je to fakt tichý - což sem ostatně chtěl, ale na druhou stranu je ten zvuk fakt jalovej, takovej jako sekačka na trávu  (ale o to tam kde chceš jezdit přece jde, ne?)
+ absolutně zmizelo občasný střelení do výfuku, při brždění motorem (plyne ze správného nastavení karburátoru pro origo výfuk narozdíl od pseudolaďáku, cos tam měl)
- je těžkej cca 5 kg (na motorce, co má 15 kg nadváhu to není tak zlý, ale Leoš X3 je lehčí)
- je strašně vřelej (ten Doma Racing  je z kevlaru, ne? Proto tak nepřenáší teplo, na rozdíl od ocelovýho. Lze vyřešit krytem jak mám já, nebo Honza XT, jinak propálíš kalhoty.
- spodek to udusilo, je to poznat i na vlažnější reakci na plyn z volnoběhu a na rozjezd je k tomu potřeba pocitově víc plynu (tady to se mě nezdá, mám 100kg a plynu dávám jak šafránu a upaluju fest, pokud změníš převod, musí to stačit, zvášť pokud máš 75 kg. Znám dva lidi s DRZ a X3 od Vincka a spodek se o dost zlepší. Montáž za 15 minut bez přešelovávání karbece, je to prostě laďák dělanej na typ motorky a ne nějakej zvukokulisní šmejd. Jinak ti kluci mají k Vinckovi 3 koncovky, resp. tlumivky od normál po brutus. Po 1h vyjížďce v závěsu za brutus variantou jsem měl fakt dost. Řve to jak kráva. Mě by šlo o rozhodně o spodek dole. Řev si lze užívat na silnici, na off zbytečný. Já bych osobně do karbece nešel z finančích důvodů. Pokud už do toho narveš laďák + karbec, seřízení, brzda, tak to bude motorově sice špica, ale váha a kvalita podvozku zůstává. Raději bych koupil ostré náčiní. Toť můj názor. Vincek nebo higa mají určitě své opodstatnění, vincek je navíc "omologato" jak píšou makaroni.

jinak ta tichá varianta vůbec neřve, jen dostane motor endurovej zvuk, teda přepneš sekačka x duro ano tohle je taky pěkný  ale zvukovou kulisu znám jen z netu. ne http://www.dirtbike.at/auspuff/higashi/higashi.html

Nevíte někdo, jestli by pásla X3 i na r.v. 2000? Všude jsem našel, že je to od 2001 vejš? Zkušenosti?

Editoval Ataman (25.05.2012 16:56:10)

 offline 

 

#16 25.05.2012 21:55:33

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Ataman:

...dneska sem byl jezdit po lese a trošku to změnilo můj nároz, je to fakt šepot květin, takže v tomto ohledu splnil originální výfuk na 110%, teď si už v tom lese nepřipadám jak vyvrhel big_smile 
...on to nebyl pseudolaďák, ale laďák na KTM 450, s tou směsí mi je to jasný, že v případě toho laďáku to nebylo ideální. Z kevlaru není je to hliník, spíš bych řekl, že to izoluje ta vata, takže se ta koncovka neprohřeje
... ten spodek se mi fakt zdá slabší, ale rozhodně tím netvrdím, že by ta motorka nejela, to určitě ne
...no karbec neplánuju s tvojí argumentací suhlasím, to že ho prodává borec na motorkářích jsem nahodil jen tak do placu, kdyby někdo měl zájem

Jak sem psal už výše, Leo Vince X3 bude jasná volba. Přínosy jsou jasný, jen ta cena mi není po chuti.

Editoval Honza (25.05.2012 21:56:55)


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#17 27.05.2012 10:15:15

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


Rozdíly v tom určitě jsou. Při koupi jsem dostal navíc i originál, ale když jsem ho namontoval, nepasovalo to střední uchycení u stupačky. Je tam jen malý rozdíl, ale šroub se nechytne

 offline 

 

#18 28.05.2012 11:48:57

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Výfuk DRZ 400 S vs. DRZ 400SM


pokud chceš měnit výfuk tak jedině komplet se svodama. Když vyměníš jen koncovku, tak se nic moc nezmění. Pokud vyměníš celý systém, tak už to je o něčem jiném. Já mám na staré moto Akrapa celotitan a rozdíl to byl sakra velkej akorát, že pořizovací cena byla 26tis. Nyní na nový motorce jsem si nechal udělat výfuk od firmy CREPTUS a jsem velmi spokojenej. Zpracování 1+ a jede to velmi dobře. Dáš jim moto na týden a vyrobí ti komplet výfuk a cena je taky rozumná.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů