Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Změkčení kůže

#1 11.04.2012 07:48:27

milanosor
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 290
Založená vlákna
Místo: Hulín
Motorka: Cross prodany :-( , BMW R1150GS ADV
Věk: 34
0 0

Změkčení kůže


Cus bahnaci. Koupil jsem jety MX kalhoty.Vsechno dobry az na to, ze kuze na vnitrini strane kolen proti prosoupani je tvrda jak beton.Nekdo to vypral asi v pracce a nechal tvrde preschnout.Jsou tam i zachnuty vlny, tak mi to dela otlaky jak krava. Nemate nejaky figl na zmekceni kuze?Na PSI jsem to mel z nejakeho kevlaru ,takze to netvrdlo. Uz jsem na to vymazal ctvrtku pixly sedloveho tuku se vcelim voskem a stale to neni ono.Tak nevim, jestli mam mazat dale, nebo jen na to jeste nejaka srajda. Saje to jak blazen a7 

 offline 

 

#2 11.04.2012 08:33:00

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Změkčení kůže


Pokud je to pravá kůže (ne vixlajvant) tak jí opatrně namoč a vymačkej ve vlažné vodě ať dostaneš ven prací prášek, případně iompregnaci. Nech vyschnout (ne na slunci nebo v sušičce). Pak lehce navlhlou nahřej na cca 50 grádů, třeba fénem. Nahřej včelí vosk ve vodní lázni a obrň se trpělivostí.  yes  yes  yes Opakuj. Nikdy to ale nebude jako původně.


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#3 11.04.2012 09:53:02

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Změkčení kůže


Kdysi jsem dostal kožený kalhoty.Byly hodně dlouho někde založený a tudíž pořádně ztvrdlý.Ani se to nedalo oblíknout. Koupil jsem v motoshopu nějaký mazivo na kožený oblečení v ceně asi 150kč,dvakrát no namazal a bylo to v pohodě.
Ty první dvě vrstvy byly takový,že že na tom byly snad 2mm toho tuku,ale za pár dní se to všechno vsáklo do tý kůže. Nebyl to ale včelí vosk.Spíš nějakej tuk konzistencí podobnej vazelíně.

Editoval Lasky (11.04.2012 11:57:03)


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#4 11.04.2012 10:29:35

milanosor
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 290
Založená vlákna
Místo: Hulín
Motorka: Cross prodany :-( , BMW R1150GS ADV
Věk: 34
0 0

Re: Změkčení kůže


Vlk napsal(a):

Pokud je to pravá kůže (ne vixlajvant) tak jí opatrně namoč a vymačkej ve vlažné vodě ať dostaneš ven prací prášek, případně iompregnaci. Nech vyschnout (ne na slunci nebo v sušičce). Pak lehce navlhlou nahřej na cca 50 grádů, třeba fénem. Nahřej včelí vosk ve vodní lázni a obrň se trpělivostí.  yes  yes  yes Opakuj. Nikdy to ale nebude jako původně.

Je to normalne silna hovezina. Uz na to padly dve vrstvy,az mi doslo mazani.Takze ted budu muset neco opet koupit at muzu pokracovat. Znovu jsem to uz nenamacel, ale jak rikas. Nanesl jsem, nahral fenem a takhle porad dokola

Editoval milanosor (11.04.2012 10:31:35)

 offline 

 

#5 11.04.2012 10:43:25

KarlosCZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 460
Založená vlákna
Místo: Praha 9
Motorka: není
Věk: 29
0 0

Re: Změkčení kůže


kozeny boty jsem kdysi zmekcoval klasickou infulonou, pekne promasirovat, dokonce i vnitrek nemekcy druhovalecny helmy jsem indulonou dokazal zmekcit  cool 

Editoval KarlosCZ (11.04.2012 10:44:00)

 offline 

 

#6 11.04.2012 10:48:26

milanosor
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 290
Založená vlákna
Místo: Hulín
Motorka: Cross prodany :-( , BMW R1150GS ADV
Věk: 34
0 0

Re: Změkčení kůže


KarlosCZ napsal(a):

kozeny boty jsem kdysi zmekcoval klasickou infulonou, pekne promasirovat, dokonce i vnitrek nemekcy druhovalecny helmy jsem indulonou dokazal zmekcit  cool 

Normalni nebo Hermankovou s hojivym ucinkem tongue  ?

 offline 

 

#7 11.04.2012 12:59:16

KarlosCZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 460
Založená vlákna
Místo: Praha 9
Motorka: není
Věk: 29
0 0

Re: Změkčení kůže


normalni  heh2 

 offline 

 

#8 11.04.2012 22:01:52

Re: Změkčení kůže


jak píše Karlos, když jsem sedlal veterána, potřeboval jsem rozhejbat koženej fašos plášť a moderníma srajdama to vůbec nešlo. Pak mě napadla ta indulona, rval jsem do toho tubu za tubou a zabralo to. Obsahuje to i vodu, takže z toho ta kůže jakoby lehce navlhčí a pak se do toho lehce vmasíruje tuk. Měl jsem fialovou s desinfekčním účinkem, ale bral jsem to jako totální úlet v zoufalosti. Ale zafungovalo to! Pak nechat vyschnou v průvanu, no a pak už normal krémy na kůži. cool Ultraprasárna nastala na loketních jamkách, kde nezabrala ani indulona, tak to spravila slabá vrstva bílé vazelíny na vodní pumpy a31 Po vyschnutí dokonale funkční, jemné a plášť fungoval i jako pláštěnka a24  usch  ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů