Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Vše o XR 400!!!

#441 30.01.2014 21:23:41

Brusik
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 117
Založená vlákna
Místo: Žirovnice
Motorka: Berg FE 450
Věk: 20
1 0

Re: Vše o XR 400!!!


FoXR:
Dík za pěkný návod na blinkry   ano 
Já jsem jednu dobu zkoušel rozblikat a klasický žárovky mi to spolu se světlama nechtělo utáhnout a nezjistil jsem proč.
Teď čekám až mi z Číny dorazí LED do předního i zadního světla a pak by to mělo na normální přerušovač taky blikat.

 offline 

 

#442 30.01.2014 21:43:11

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Vše o XR 400!!!


Brusik napsal(a):

BIGR napsal(a):

Bugs napsal(a):

Postup stejný asi jako u každý jiný motorky.  usch 

Jasne.  roll  Jen jsem ae zeptal... Takze budu prdskokan a nic vam pak nepovim. okok 
Me slo o to,jestli tam oproti normalu na me nebude cihat nejaka schovana svinarna.
Protoze nechci sundavat hlavu,ale jen viko,pripadne vacku a vymenit gufera tak.

Když se budeš hrabat v motoru, koukni se chválně na ten čuplík od dekompresoru co je u vačky, v jaký poloze by měl tlačit na ventil  ano 

Já mám ještě jednu vačku náhradní,takže vím jak vypadá.  wink 

 offline 

 

#443 30.01.2014 23:42:34

Brusik
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 117
Založená vlákna
Místo: Žirovnice
Motorka: Berg FE 450
Věk: 20
1 0

Re: Vše o XR 400!!!


BIGR napsal(a):

Brusik napsal(a):

BIGR napsal(a):


Jasne.  roll  Jen jsem ae zeptal... Takze budu prdskokan a nic vam pak nepovim. okok 
Me slo o to,jestli tam oproti normalu na me nebude cihat nejaka schovana svinarna.
Protoze nechci sundavat hlavu,ale jen viko,pripadne vacku a vymenit gufera tak.

Když se budeš hrabat v motoru, koukni se chválně na ten čuplík od dekompresoru co je u vačky, v jaký poloze by měl tlačit na ventil  ano 

Já mám ještě jednu vačku náhradní,takže vím jak vypadá.  wink 

Super a poznáš z toho v který fázi (poloze pístu) je ten ventil pootevřen?

 offline 

 

#444 01.02.2014 19:08:04

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Vše o XR 400!!!


Tak jsem si dneska vyměnil gufera na ventilech. Bylo to fakt bez problémů. Až na hledání dvou klínků v bordelu na podlaze a musel jsem si vyrobit přípravek.  wink 
Takže už vím,že je to brnkačka. Chtěl jsem si taky zrušit automatickej dekompresor,protože mě přijde,že zlobí a stačil by jen ruční,ale pak jsem se na to vy... 
Jakou máte zkušenost s automatickým dekompresorem. Nestojí za to v rámci zjednodušení startu atd ho "zrušit"?


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2558_imag0446.jpg




http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2558_imag0448.jpg

Editoval BIGR (01.02.2014 19:10:23)

 offline 

 

#445 02.02.2014 16:07:25

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Vše o XR 400!!!


Dneska jsem dodělával,co jsem včera nestihl. A při té příležitosti pořídil video o zde několikrát diskutovaném tématu nastavení ventilů před jejich seřizováním. Je tam jasně vidět i slyšet jak při otáčení z horní úvratě zpět proti otáčení motoru vypne automatický dekompresor. A na pravém výfukovém ventilu se objeví vůle,která tam před tím nebyla.
Doufám,že už to přesvědčí nevěřící Brusiky.  wink 

http://www.youtube.com/watch?v=AByg2Wr1 … e=youtu.be

 offline 

 

#446 02.02.2014 19:08:14

Brusik
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 117
Založená vlákna
Místo: Žirovnice
Motorka: Berg FE 450
Věk: 20
1 0

Re: Vše o XR 400!!!


No jsem rád, že mám mojí motorku a funguje u ní vše tak jak Honda píše, že fungovat má big_smile ...Co vlastně máš s tim dekompresorem, když tě nějak zlobí?
Klidně ti taky můžu natočit video, mě se právě při otáčení zpět vůle ztratí, protože se zapne jednosměrný dekompresor a tobě to dělá přesně opačně  a11  nevím na jakým principu to vypínání funguje tobě, ale to bys mi mohl klidně vysvětlit. A mrkni se schválně na tu náhradní vačkovou hřídel a koukni v který poloze se nachází ten "čuplík" co ten ventil otvírá, já vačku nemám k dispozici

Jinak tady je popsanej princip dekompresorů http://www.xr650r.us/tech/decomp.pdf u všech XR je to stejný

 offline 

 

#447 02.02.2014 19:37:46

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Vše o XR 400!!!


Brusik napsal(a):

No jsem rád, že mám mojí motorku a funguje u ní vše tak jak Honda píše, že fungovat má big_smile ...Co vlastně máš s tim dekompresorem, když tě nějak zlobí?
Klidně ti taky můžu natočit video, mě se právě při otáčení zpět vůle ztratí, protože se zapne jednosměrný dekompresor a tobě to dělá přesně opačně  a11  nevím na jakým principu to vypínání funguje tobě, ale to bys mi mohl klidně vysvětlit. A mrkni se schválně na tu náhradní vačkovou hřídel a koukni v který poloze se nachází ten "čuplík" co ten ventil otvírá, já vačku nemám k dispozici

Jinak tady je popsanej princip dekompresorů http://www.xr650r.us/tech/decomp.pdf u všech XR je to stejný

Dekompresor mi dělá to,že nevypíná jak bych si představoval. Projevuje se to tím,že když startuju,tak trvá dlouho,než dekompresor vypne a mám kompresi. Takže šlapu na páku jak motorová myš,než se objeví odpor-komprese a pak můžu nastartovat.
To,co je popsaný v tvém odkazu je stejný jako to,co mám v motoru. Na vačce není žádnej čudlík,ale volnoběžka s druhou vačkou která otevírá ventil. Je to na obou vačkách stejný  Jak na starý,tak na tý v motoru. Ale prostě to nefunguje jak má. Nevim proč. Nic závadnýho jsem na tom nenašel. Ale bez otáčení zpět ventily neseřídím.
Až se naseru,tak to z motoru vyndám a bude klid... okok 
Nemá někdo podobný "příznaky"?

Editoval BIGR (02.02.2014 19:58:21)

 offline 

 

#448 02.02.2014 20:15:26

Brusik
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 117
Založená vlákna
Místo: Žirovnice
Motorka: Berg FE 450
Věk: 20
1 0

Re: Vše o XR 400!!!


Tohle je teda z KTM, ale ten princip na odstředivý síle by mělo mít i XR http://www.youtube.com/watch?v=vU0QPhhpJ-E vypadá to stejně nebo podobně?
...To šlapání bez komprese už se mi taky párkrát stalo, ale tak 3 starty ze 100 a vždycky jen pár šlápnutí

 offline 

 

#449 02.02.2014 21:26:49

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Vše o XR 400!!!


Brusik napsal(a):

Tohle je teda z KTM, ale ten princip na odstředivý síle by mělo mít i XR http://www.youtube.com/watch?v=vU0QPhhpJ-E vypadá to stejně nebo podobně?
...To šlapání bez komprese už se mi taky párkrát stalo, ale tak 3 starty ze 100 a vždycky jen pár šlápnutí

JO v KTM to maji vymyšlený jednoduše a pochopitelně. Honda to má jinak a když sundáš víko,tak s ním jdou i vahadla a nic není vidět...

 offline 

 

#450 02.02.2014 22:18:14

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Vše o XR 400!!!


Takhle to vypadá u Hondy:


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2558_imag0444_1.jpg

 offline 

 

#451 02.02.2014 23:51:58

Brusik
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 117
Založená vlákna
Místo: Žirovnice
Motorka: Berg FE 450
Věk: 20
1 0

Re: Vše o XR 400!!!


Na tomhle obrázku to je pěkně rozkreslený, čísla 7 až 12 jsou od toho zpětnýho dekompresoru, takže když se motor otáčí pozpátku, pootočí se vačka od zpětnýho dekompresoru (7) a otevře ventil a je to i pěkně vidět z toho odkazu co jsem postoval výše. Jestli neni možný, že ten systém máš poskládaný nějak obráceně než má být, když ti to právě při zpětným otáčení ventil zavře

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2936_automatic_decompression_system.jpg



A ten klasickej automatickej dekompresor funguje tak, že když se motor otáčí pod 800rpm tak pružinka (2) nadzvedává dekompresorovou vačku (6) tak, že otevře ventil a když se motor roztočí, pružinka se zmáčkne a už to frčí přes kladickou vačku

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2936_dekompresor.jpg


A když při startování šlapeš a nemáš kompresi, tak by mohl zlobit právě ten zpětnej dekompresor (jako by se při normálním otáčení  nevracel tam kam má)
Jestli jsem to všechno správně pochopil  big_smile 

 offline 

 

#452 03.02.2014 18:45:05

Re: Vše o XR 400!!!


BIGR: ...bych ten dekompresor u nějakého opravdového mechanika nechal opravit, aby fungoval tak, jak má.
Protože to zařízení je dobré, pokud sů problémy se startováním...

 offline 

 

#453 03.02.2014 21:49:18

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Vše o XR 400!!!


Zdenalbenal napsal(a):

BIGR: ...bych ten dekompresor u nějakého opravdového mechanika nechal opravit, aby fungoval tak, jak má.
Protože to zařízení je dobré, pokud sů problémy se startováním...

Já ten dekompresor opravdu vyndám jako mechanik. wink 
A bude klid.  a1 

 offline 

 

#454 03.02.2014 21:53:37

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Vše o XR 400!!!


Brusik napsal(a):

Na tomhle obrázku to je pěkně rozkreslený, čísla 7 až 12 jsou od toho zpětnýho dekompresoru, takže když se motor otáčí pozpátku, pootočí se vačka od zpětnýho dekompresoru (7) a otevře ventil a je to i pěkně vidět z toho odkazu co jsem postoval výše. Jestli neni možný, že ten systém máš poskládaný nějak obráceně než má být, když ti to právě při zpětným otáčení ventil zavře

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2 … system.jpg



A ten klasickej automatickej dekompresor funguje tak, že když se motor otáčí pod 800rpm tak pružinka (2) nadzvedává dekompresorovou vačku (6) tak, že otevře ventil a když se motor roztočí, pružinka se zmáčkne a už to frčí přes kladickou vačku

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2 … presor.jpg


A když při startování šlapeš a nemáš kompresi, tak by mohl zlobit právě ten zpětnej dekompresor (jako by se při normálním otáčení  nevracel tam kam má)
Jestli jsem to všechno správně pochopil  big_smile 

Jo všechno je tam tak,jako na obrázku. Pružinka pružinkuje,volnoběžka taky běhá jak má jedním směrem. Ale prostě se to chová divně. Jak říkám nic jsem  na tom špatnýho  nenašel,ale dělá si to,co chce...

 offline 

 

#455 03.02.2014 21:56:50

Re: Vše o XR 400!!!


To jistě lol .
Budeš to dýl startovat.

 offline 

 

#456 03.02.2014 22:34:47

Brusik
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 117
Založená vlákna
Místo: Žirovnice
Motorka: Berg FE 450
Věk: 20
1 0

Re: Vše o XR 400!!!


BIGR:

Když ho vyndáš, tak se při startu možná zapotíš a může tě někdy pěkně kopnout  a8 

 offline 

 

#457 03.02.2014 23:01:03

Re: Vše o XR 400!!!


Bigr - normální funkce se projevuje takto:
- šlapeš na startpáku jako do hovna a furt nic...najednů ucítíš jakýs takýs odpor...zastavíš páku tam, kde si, zmáčkneš ruční dekompresor a došlápneš startpáku nadoraz,
- startpáku pustíš či dáš do výchozí polohy, na nic nešaháš a normálně zastartuješ,
- když motor nenaskočí, postupuješ stejně od začátku.
Tohle je postup, popsaný v Návodu k použití, dodávaném s motocyklem.
Pokud si to přesně tak nedělal, dělals to špatně.
Tím neříkám, že po krátkodobém odstavení motorky ji pouhým sešlápnutím startpáky nenakopneš, ale pokud se ti to nepodaří napoprvé či napodruhé, je více než užitečné použít tento postup.

 offline 

 

#458 03.02.2014 23:48:32

Brusik
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 117
Založená vlákna
Místo: Žirovnice
Motorka: Berg FE 450
Věk: 20
1 0

Re: Vše o XR 400!!!


Zdenalbenal napsal(a):

Bigr - normální funkce se projevuje takto:
- šlapeš na startpáku jako do hovna a furt nic...najednů ucítíš jakýs takýs odpor...zastavíš páku tam, kde si, zmáčkneš ruční dekompresor a došlápneš startpáku nadoraz,
- startpáku pustíš či dáš do výchozí polohy, na nic nešaháš a normálně zastartuješ,
- když motor nenaskočí, postupuješ stejně od začátku.
Tohle je postup, popsaný v Návodu k použití, dodávaném s motocyklem.
Pokud si to přesně tak nedělal, dělals to špatně.
Tím neříkám, že po krátkodobém odstavení motorky ji pouhým sešlápnutím startpáky nenakopneš, ale pokud se ti to nepodaří napoprvé či napodruhé, je více než užitečné použít tento postup.

s tím zvýrazněným kusem bych nesouhlasil, po ucítění odporu (TDC) zmáčkneš dekompresor a šlápneš na startpáku jen abys o kousíček překonal místo kde byl ten odpor, čím méně si za úvratí tím lépe  wink 

 offline 

 

#459 04.02.2014 06:18:32

Bugs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 201
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: GG 300, XT660X
2 0

Re: Vše o XR 400!!!


Vy to berete moc věděcky. Šlápnu a jedu hoši.  usch  a1  gp  heh1 

 offline 

 

#460 04.02.2014 17:49:57

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Vše o XR 400!!!


Zdenalbenal napsal(a):

Bigr - normální funkce se projevuje takto:
- šlapeš na startpáku jako do hovna a furt nic...najednů ucítíš jakýs takýs odpor...zastavíš páku tam, kde si, zmáčkneš ruční dekompresor a došlápneš startpáku nadoraz,
- startpáku pustíš či dáš do výchozí polohy, na nic nešaháš a normálně zastartuješ,
- když motor nenaskočí, postupuješ stejně od začátku.
Tohle je postup, popsaný v Návodu k použití, dodávaném s motocyklem.
Pokud si to přesně tak nedělal, dělals to špatně.
Tím neříkám, že po krátkodobém odstavení motorky ji pouhým sešlápnutím startpáky nenakopneš, ale pokud se ti to nepodaří napoprvé či napodruhé, je více než užitečné použít tento postup.

Tenhle postup nedodržuju,protože se neosvědčil. Já šlapu na páku dokud neucítím odpor. Potom vrátím páku nahoru a nastartuju. Ruční dekompresor používám pouze po "odložení" motorky,nebo při ulití.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů