Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

kick start XR 400 R

#21 03.02.2012 12:50:30

Kraťas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 154
Založená vlákna
Místo: Olomoucký kraj
Motorka: Honda XR 400R
Věk: 29
0 0

Re: kick start XR 400 R


Já ruční dekompresor používám pouze v případě, že to někde položim a uleju. Pak ho sepnu a několikrát bez plynu prokopu a motorka vždycky max na 2 pokus chytne. Při startování ho nepoužívám.

Studenej start u mě probíhá následovně:
-Sytič naplno
-Pak, jak jsi psal asi po každém druhém nebo třetím prošlápnutí se start páka jakoby zasekne (horní úvrať). Od této polohy uvolním nohu a nechám start páku vystoupat úplně nahoru a odtud potom silně a rychle kopnu a to až úplně dolů. Startuju bez plynu a bez ručního dekompresoru.
V případě, že motorka dlouho stála, třeba týden, tak nejprve párkrát prokopu s plnym plynem.
-Poté co motorka za studena chytne, nechávám plnej sytič a chvíli ji musim držet lehce pod plynem asi 20 vteřin.
-Pak stáhnu sytič, motorka už drží volnoběh a jdu se oblíkat.

Je důležité mít dobře seřízenej karbec a dobrou svíčku.

 offline 

 

#22 03.02.2012 13:32:13

milanosor
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 290
Založená vlákna
Místo: Hulín
Motorka: Cross prodany :-( , BMW R1150GS ADV
Věk: 34
0 0

Re: kick start XR 400 R


Jo a dam ti jednu radu.Kdyby te nekdy popadla v garazi ladici a nakopavaci nalada a mel si na nohach jen kecky,tak se bez prezou do poradnych mot bot.Jinak se ti muze stat,ze si zmasis nohu driv nez vyjedes. Nakovavacka je mrcha tongue 

 offline 

 

#23 03.02.2012 14:55:04

Re: kick start XR 400 R


popisu mu zpusob klasickyho startu u xr400 - vyklopim nakopavacku, slapu na ni dokud nezacne klast vysoky odpor, uvolnim ji aby se nakopavacka vratila uplne nahoru, zmacknu dekompresor a nakopavacku zmacku tak, aby se pohla tak o 5cm dolu. pote pustim dekompresor, nakopavacku zase uvolnim aby se vratila zpet uplne nahoru a lehce bez velke sily na ni zatlacim lehkym svihem (zadnej supr grif, velka sila nebo rychlost neni potreba) a motor krasne naskoci. u studeneho startu je rozdil v tom, ze dam na uplnem zacatku plny sytic, po naskoceni motoru ho za 5s stahnu na pulku a za minutu uplne vypnu (neni treba drzet plyn, motorka bez problemu drzi otacky). problem mam kdyz to ulyju nebo kdyz motorka dele stoji (dva tydny a dele) tam je pak dobre se zmacklym dekompresorem 2 - 3x naslapat aby se motor vyplachl kdyz je prechlastanej a nebo aby se do nej dostal benzin kdyz dlouho stoji a pak startovat klasicky (je to nekdy na dyl). myslim, ze dekompresor je hodne uzitecna vec u uplne kazdeho startu at uz teply nebo studeny motor. pak proste neni treba velka sila ani extrem svih a nehrozi ze nejak zku... nakopavacku  wink ze zacatku jsem taky startoval silou a svihem bez dekompresoru ale chce to zbytecne velkou silu a to nespeje ani tobe ani motorce (kloubu nakopavacky a hrideli)...

 offline 

 

#24 04.02.2012 17:09:44

Partridge
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 161
Založená vlákna
Motorka: XT600Z
Věk: 27
0 0

Re: kick start XR 400 R


Ono u studeného motoru dost pomůže, když to tak 10x prošlapeš bez zapalování, bez plynu se sytišem. Uchlastaná motorka (po pádu) se startuje s plnym plynem.


Co opravíš oprav a co  neopravíš odprav.

 offline 

 

#25 04.02.2012 18:37:32

Bruce TTR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 328
Založená vlákna
Místo: Lanškroun
Motorka: XT 600 43f
Věk: 29
0 0

Re: kick start XR 400 R


Partridge:

No to jsem si taky říkal, ale já klíček zapalování nemám. Mám jen chcípák a to je čudlik na zmáčknutí toť vsio.

Dnes ale chytla hadimrška tak skoro na podesáty

Asi to chce častěji jezdit  heart 


To co vidíš, nemusí být nutně to, co se děje...

 offline 

 

#26 04.02.2012 19:13:18

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: kick start XR 400 R


jojo, problémy se startováním jsem ze začátku měl taky...pak ruplo lanko dekompresoru (ttr má jenom automatiku)... i tak jsem to pořidil nakopnout... i když se na to muselo fakt skočit... ale pak co se udělalo nový lanko a dekompres správně nastavil... to je žužo labůžo... podle mě to chce jenom trochu cviku s dekompresorem a vychytat pozici pístu...


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů