Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Chod spojkoveho lanka

#1 08.12.2008 21:01:42

beavis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 167
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: Yamaha TT 600 E
Věk: 48
0 0

Chod spojkoveho lanka


Caues tvrdaci smile Po sobotnim jezdeni v piskovne Uhy sem se zacal vazne zabejvat problemem tezkyho chodu spojkovyho lanka hmm Vec se ma nasledovne. Letos chvili po koupi TTcka mi prasklo spojkovy lanko. Skocil sem u nas do Yamahy za kamaradama s dotazem kolik stoji. Potesili me. Cena cca 1000 Kc. No rikam si kurvadrat, vymslim jiny reseni. Tak mi poslouzilo cerstve koupeny lanko na zadni brzdu k Jawe (asi 250 nebo 350). Takze bowden sem ponechal puvodni a prdnul sem do nej tohle lanko. Vypadalo masivne a do bowdenu slo bez problemu. Nalezite sem ho promazal, nakonec k tahlu spojky sme dal "bobek", utahl a uz to maka. Funguje bez problemu, no tedy ehm, jeho hod je jaksi tezsi ou1 Jenze problem je ze uz si nevzpominam jak lehce sla packa zmacknout driv mad Ted kdyz s klukama litame, tak me za chvili boli leva ruka. Pak si dam pauzicku, jedu dal a po chvili opet to samy. Kluci se mi vysmali kdyz sem jim dal vyzkouset jak mi "jde" spojka blee1 To i kamosovi na KTM 620 LC4 jde lehceji. Tak se vas ptam. Jak vam chodi lehce spojkova packa? Taky vas z ni boli ruka nebo na TTcku muzete litat celej den a takovejhle problem neresite. Me uz to vzdycky po nejaky dobe dobe dost sere a uz si sakra rozmyslim jestli vubec zaradit nebo ne ee3 Slysel sem ze by puvodni janko mohlo mit na sobe vrstvu teflonu kvuli dobremu treni, tak mam snad zkusit na moje lanko naprat teflon nebo radsi jit rovnou koupit komplet vse novy? Samozrejme primo od Yamahy ou1

 offline 

 

#2 08.12.2008 21:43:17

Jirka XT 600 Tenere
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 426
Založená vlákna
Místo: Koleč, okr. Kladno
Motorka: XT 600Z Tenere a WR426
Věk: 27
0 0

Re: Chod spojkoveho lanka


Kolega mi traky tvrdil neco o teflonu, koupil jsem na WR nejaky nahradni bowden v razzu, tak uvidime, jek se to lisi az ho vymenim.
Jinak se omlouvam, ze jsem se k tobe dostatecne nehlasil v sobotu, skoro jsem mel pocit, ze se zname ale ze si nevybavuju xicht a ze se zname jen po netu mi doslo pozdeji ee2

 offline 

 

#3 08.12.2008 21:47:54

beavis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 167
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: Yamaha TT 600 E
Věk: 48
0 0

Re: Chod spojkoveho lanka


V pohode. Urcite se jeste v piskovne uvidime ano2

 offline 

 

#4 08.12.2008 21:52:37

brzda.a
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 417
Založená vlákna
Motorka: TT600R
0 0

Re: Chod spojkoveho lanka


me prdlo taky lanko...a koupil sem v jawe za kilo spojkovy lanko, na konec nasadil již zmiňovaný bobek a lanko fachá jak origo...zadnej naznak tuhnuti ani pridirani...
jestli to brzdovy neni tlustsi, jak to spojkovy....pak by se to dalo vysvetlit ze se tam proste nalepi bordel mezi lanko a bovden a pak to dela neplechu.

 offline 

 

#5 08.12.2008 22:03:38

Kubeja
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 730
Založená vlákna
Místo: DKnL
Motorka: Yamaha XTZ690
Věk: 33
2 0

Re: Chod spojkoveho lanka


zkusil bych tam naprat konkor, musí to chodit geer

Editoval Kubeja (08.12.2008 22:03:51)

 offline 

 

#6 08.12.2008 22:04:39

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: Chod spojkoveho lanka


To lanko zadní brzdy bude mít určitě větší průměr jak lanko spojkový . Dal bych tam lanko na spojku jak píše BRZDA

Kdysi sem řešil po domácku lanko na plyn. Když se rozplete okolní vrstva ze spojkovýho lanka uprostřed je opačným směrem smotaný pramen. Tento průměr pasuje na plynové lanko.


Vem za ní

 offline 

 

#7 08.12.2008 22:09:12

Re: Chod spojkoveho lanka


... nu ... teflonovy by se mazat nemelo .... to jen tak na okraj ... promaz packu! ... ale ne jen prostriknutim WDckem! Hezky ju vyndej a promaz ten cep hezky vazelinou!!! TTRo me to delalo taky, promazal jsem ju a pohoda ... muze se ti zdat ze je namazana, ale nejspis nebude  byt! ... pac jsem ju prostrikaval WDckem a hovno .... po rozebrani a namazani vazelinou ... pohodicka ...

nu a varianta C - ji nemackej big_smile

 offline 

 

#8 08.12.2008 22:11:17

Re: Chod spojkoveho lanka


.......... a jeste neco ..... v Bauhausech a podobnych marketech mivaji lanka v metrazi .... estli mas doma silnejsi pajku (ne autogen - tim bys to prepalil) a tvrdej cin, tak si ho udelas doma v pohode sam ...

 offline 

 

#9 08.12.2008 22:11:57

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: Chod spojkoveho lanka


Ještě k tomu plynovýmu lanku - první pokus byl s lankem na spojku to dopadlo špatně velký tření ohyb v rychlopalu prostě se to nevracelo i když lanko se do bovdenu věšlo.

Třeba u tý spojky to tření lanka ani člověk nemůže poznat
Pak poslední šance je koupit si ten gumovej mačkací kroužek na posilování big_smile
Mám hydraulickou spojku a ten kroužek bych taky potřeboval okok  ano


Vem za ní

 offline 

 

#10 08.12.2008 22:16:14

Re: Chod spojkoveho lanka


petan> cece, to je to tak spatny? sad jakoze tezky k umacknuti? sad

 offline 

 

#11 08.12.2008 22:24:06

beavis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 167
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: Yamaha TT 600 E
Věk: 48
0 0

Re: Chod spojkoveho lanka


Uf, diky za tipy. Zejtra na to mrknu a udelam kompletni revizi. a v tom by byl cert aby to nemakalo jako klukum hydraulicky spojky usch Takhle kdyby mi to slo, tak si spojku mackam na trati navic jen tak pro zabavu ugh2

 offline 

 

#12 08.12.2008 22:26:19

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: Chod spojkoveho lanka


mateSAS napsal(a):

petan> cece, to je to tak spatny? sad jakoze tezky k umacknuti? sad

Né, ta spojka jde z lehka smile  aspoň to každej řiká. Chyba je v obsluze ano2
Po tom XL Rallye cca 7 hodin mě bolelely prsty ještě druhej den


Vem za ní

 offline 

 

#13 08.12.2008 22:44:54

Re: Chod spojkoveho lanka


petan> huh ... tak dlouho jsem snad nikdy nejezdil big_smile ... se me dycky neco vysralo driv big_smile

ba ne ... ale v terenu jsem snad v kuse takovo dobu jeste nestravil ...

 offline 

 

#14 08.12.2008 22:54:02

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: Chod spojkoveho lanka


Nebejt Kutmiče kterej zavoral Afriku v bahně tak sem z motky vůbec neslez. Za jízdy tatranky a čokolády protože byl hlad. A když sem převíjel routbuk - asi se to tak nějak jmenuje tak sem si dal cígo a pak ještě asi dvě. A pozor to kouřím jak fabrika!!! tak krabku za den a někdy načnu druhou dle situace...


Vem za ní

 offline 

 

#15 09.12.2008 07:15:08

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Chod spojkoveho lanka


Když jsem z GSa (lanková spojka) přesedla na Advíka (rovněž lanko), měla jsem po dvou hodinách jízdy v levé ruce křeč  hmm  Komu dám moji spojku zkusit, ten se zhrozí, jak jde ztuha. Ale to už jsem zkoušela vyměnit lanko, promazat celou páčku, promazat lanko.... a nic. Výsledek furt stejný. Výměnu za hydrauliku jsem odmítla (mám ráda jednoduché věci) a posilovač mi byl rozmluven, že funguje jen na něčem a jen někdy.
Po loňské podzimní dvouetapové XL rallye (20.00 - 24.00 a 9.00 - 14.40) jsem 2 dny nebyla schopná v levé ruce udržet hrnek s kafem. Teď už jsem si myslela, že jsem si zvykla a vyšlachovala jsem si levou ruku dostatečně. Ovšem po říjnové Motoráj Rallye (3 hodiny ostré jízdy) se mi ruka samovolně svírala v pěst a byl docela problém ji otevřít  hmm (a to mně tam ani nikdo nenaštval  lol ).
Na druhou stranu třeba sedmihodinová vyjížďka s Čizákem (Petan ví) proběhla naprosto bez problému, celé tělo poté odpadlo, ale ruka mně nebolela.
Je to záhada.
Každopádně s tuhou spojkou bych taky ráda něco udělala, leč už nevím co  oko1


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#16 09.12.2008 13:34:01

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Chod spojkoveho lanka


Podle mě, když odpojíte lanko od spojky a necháte ho v původním tvaru, tak musíte zjistit kolik odporu žere bowden... zbytek musí být spojka a ta je závislá na pružinách a podložkách.

pokud někdo dá tlustější lanko, má i tlustější závity > menší poloměr pro ohyb > bude se zadrhávat...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#17 09.12.2008 17:10:32

beavis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 167
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: Yamaha TT 600 E
Věk: 48
0 0

Re: Chod spojkoveho lanka


Dneska sem lanko nalezite promalaz silikonovym olejem ve spreji, trosku sem lanko povolil a maka o trosku lip. Cestou sem se stavil v Yamaze a hodil sem rec s kamosem, kterej tam prodava. Schodou nahod ma jedno komplet origos spojkovy lanko na prodej. Zustalo mu nejaky bokem smile Tak se tam stavim a vyzkousim delku. Zakoncenima vypada jako na TTcko. Zkousel sem jak v nem chodi lanko a zda se mi ze chodi lehceji. Tak dam vedet jak sem dopadl ano2

 offline 

 

#18 09.12.2008 17:21:33

Kralewitz
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 2
Založená vlákna
Motorka: Dr. BIG
Věk: 38
0 0

Re: Chod spojkoveho lanka


Mel sem stejny problem. Pomohl silikonovy olej nastrikat uplne vsude a promazat vsechno co slo. Ale hydraulickou spojku z toho nikdy neudelas.
Tak hlavne aby Ti to uz fungovalo. Mackat spojku jako v posilovne je otravny...


Nejhorší srážka je srážka s blbcem.

 offline 

 

#19 10.12.2008 12:10:31

Taksnadtoto
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 314
Založená vlákna
Místo: Bahraim-Brázdim
Motorka: TT600R
Web
0 0

Re: Chod spojkoveho lanka


no jo aly potom ty pracky usch  cvičíš jo, ne jezdim enduro tull

Editoval taksnadtoto (10.12.2008 12:11:00)

 offline 

 

#20 11.12.2008 13:14:33

beavis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 167
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: Yamaha TT 600 E
Věk: 48
0 0

Re: Chod spojkoveho lanka


Ted sem si privezl z Yamahy na vyzkouseni spojkove lanko. Nevim jestli je na TTcko, ale koncovkama vypada naprosto stejne. Tak snad aby jeste sedela ta delka. Za chvili to pujdu vyzkouset a dam vedet...... smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů