Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou

#1 21.01.2012 19:09:00

jardy
Bahňák °
Fotogalerie
Příspěvky: 725
Založená vlákna
Věk: 25
1 0

Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


zdravím nechci dělat ani reklamu nebo něoc podobneho i když to tak vypada ale pokud někdo schanite opravdu levne a qualitni chraniče paček z vyztuhou tak tady myslím si že bezkonkurenční cena

http://www.motoinzerce.cz/prislusenstvi … nikem.html


Auto se používá jen když nejede motorka.

 offline 

 

#2 21.01.2012 20:28:06

tomi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 518
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE450, Moto Guzzi V11 Le mans
Věk: 1968
0 0

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


jardy: Kvalitní nejsou. Je to bláto. Dnes dáš za kvalitu tak 3000kč+ cool  Vím o čem mluvím. Zkoušel jsem zaexperimentovat s levnými chrániči (kolem 1500-2000kč) UFO, 2krát Accerbis) během pár pádů šli do kytek. Narovnal jsem sikama nebo v ruce. Měl jsem před tím Barkbustery ego přes 2roky, než se roztrhali plasty. Ten materiál se nedal ohnout. Když na to seženu plasty, tak je tam vrátim. Accerbis je už tak "daleko", že k tomu dává montážní kit z plastu vyk! To bych blil a31  lol 

 offline 

 

#3 21.01.2012 21:04:12

Rypy
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 81
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: TE 450
Věk: 2x10+1=?
1 0

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


Mam je a zatím jsem rovnal jen jednu, protože to spadlo dosti škaredě na kámen. Jinak musím říci, že se dají, ale nesmí ti motorka spadnou na nic tvrdého.(kámen, atd… ) Jejich cena je taková, protože je to třetí jakost (chrániče se neshoduji délkou, dírami…)

 offline 

 

#4 21.01.2012 22:08:48

jarakinc
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 165
Založená vlákna
Motorka: Huska 610 E SM r.v.99
Věk: jak kdy
Tel: vysouvací
1 0

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


Musím souhlasit s tomim. Acerbis byl vždy pro mě synonymem kvality co se týká chráničů páček a plastů všeobecně. Bohužel nemám absolutně ponětí co to těm taliánům mrdlo v palici že šly s kvalitou tak rapidně dolů. Ted sem sehnal za dobrý peníz na svou motárdí Husku bástry Acerbis Supermoto a jestli to přežije jednu držku tak to bude zázrak. Plast má z bídou 3mm a hliníková výztuha 1cm. Nejsmutnější je ale to že výztuha je jen naohýbaný hlinikový profil. Prostě žádný kovaný výkovek. Chápu že chrániče páček jsou spotřební věc ale spotřební cenu teda rozhodně nemají. Jediný co mě trochu uklidnuje že jsou vyměnitelný plasty a nápis made in italy. Jak to ale tak vypadá v dnešní nenažrané době zisk válcuje kvalitu tak drtivě že se to musí zákonitě posrat. Nezbývá než doufat že v Acerbisu ještě dělají nějácí konstruktéři který vědí proč tam ten chránič páček vlastně je.

 offline 

 

#5 21.01.2012 22:23:16

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


mě teďka napadlo... co vzít lepší materiál na úkor hmotnosti a výztuhy si nechat vykovat? díry pro šrouby a montážku uděláš v pohodě a nějakej universální plastík za pár šupů taky koupíš... dyť to u kováře nemůže bejt drahý, nechat si naohejbat kousek pásoviny...


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#6 21.01.2012 22:32:58

JindraMZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 690 Enduro R, MZ 660E Baghira, Yamaha XT 350
Věk: 32
Web
0 0

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


Vojtas napsal(a):

mě teďka napadlo... co vzít lepší materiál na úkor hmotnosti a výztuhy si nechat vykovat? díry pro šrouby a montážku uděláš v pohodě a nějakej universální plastík za pár šupů taky koupíš... dyť to u kováře nemůže bejt drahý, nechat si naohejbat kousek pásoviny...

Já myslím, že původně byly taky kovové, ale stejně jako se začaly vyrábět hliníková řídítka, tak se začaly vyrábět i hliníkové chrániče.

 offline 

 

#7 22.01.2012 08:48:47

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


Taky jsem vyzkoušel různé druhy chráničů páček z důvodu jejich ceny. Jelikož jsem starší nemehlo a pádů na vyjížďkách bylo vždy požehnaně, tak většina šla vždy brzy do kytek. Nakonec člověk zjistí, že místo ušetřených peněz na tom nakonec prodělá. Kopie acerbisů za lidovou cenu mají tvrdé plasty, za chvíli zbydou jen hliníkové výztuhy, celoplastové výztuhy holt tvrdší pády nemají rády. Jedině tedy jezdit a nepadat. usch 
Osobně se mi osvědčily blastry Acerbis Rally Pro:
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/351_p1010237.jpg
Jak je vidět z fotky, hliníková výztuha je zalita v plastu a i výztuha je masívní. Je problém ji srovnat, jedině ve svěráku a silou. Plasty jsou totálně sedřené, ale snad nezničitelné. Bohužel cena chráničů není nejnižší.

 offline 

 

#8 22.01.2012 09:00:27

Kopy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 720
Založená vlákna
Místo: Litomyšl
Motorka: Opěr DRak 350 SM :-) dřív XR 600 sm a DR 350 sm
Věk: 23
Tel: 732 900 022
1 0

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


Vojtas:

Napadla mě podobná věc. Tak jsem to i udělal. Koupil starší chrániče za 300Kč naohejbal si pásovinu a přišrouboval!

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2219_291120111163.jpghttp://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2219_291120111161.jpghttp://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2219_291120111164.jpg

Mam to z 5ky pásoviny tak si myslim že to něco vydrží! Jedíný mínus je asi ta váha no!

EDIT:
Tak to není tak hrozný jak jsem myslel zvážil jsem je a dohromady mají 945g.

Editoval Kopy (22.01.2012 09:03:56)

 offline 

 

#9 22.01.2012 09:45:41

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


tomi napsal(a):

jardy: Kvalitní nejsou. Je to bláto. Dnes dáš za kvalitu tak 3000kč+ cool  Vím o čem mluvím. Zkoušel jsem zaexperimentovat s levnými chrániči (kolem 1500-2000kč) UFO, 2krát Accerbis) během pár pádů šli do kytek. Narovnal jsem sikama nebo v ruce. Měl jsem před tím Barkbustery ego přes 2roky, než se roztrhali plasty. Ten materiál se nedal ohnout. Když na to seženu plasty, tak je tam vrátim. Accerbis je už tak "daleko", že k tomu dává montážní kit z plastu vyk! To bych blil a31  lol 

souhlasím s TOMI, měl jsem acerbis uniko, tyhle ufa, Bike it (to byl intergalaktickej sráč koupenej na netu kvůli ceně. Teď mám Acerbis rallye pro, což není úplně tragický, ale po 1-2 ohnutí taky fest změkly. Po zkušenosti s levnýma chráničema z toho plynou dvě varianty (koupit ruksak spojkových a brzdových páček a mít opravdu jen obyč plasťáky, nebo zainvestovat a vzít CYCRY. Špicová kvalita, ale cena je děsná. Bohužel když spočítám celou bednu rozlámaných ostatních chráničů, dneska bych v podstatě ještě s Cycrou ušetřil.

 offline 

 

#10 22.01.2012 10:02:30

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


Já jsem je udělal z 50mm pasoviny. Levný a snad vydrží.Akorát je to trochu nevzhledný,stejně jako celá moje motorka,takže mi to nějak zvlášť nevadí. Až jednou zas budu mít náladu,tak to zkusím naohybat z nějakýho civilizovanějšího,ale pořád pevnýho profilu a našroubuju na to normálně plasty.Když se to udělá pěkně,tak ani nikdo nepozná,že je to made in home.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#11 22.01.2012 10:24:29

tomi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 518
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE450, Moto Guzzi V11 Le mans
Věk: 1968
0 0

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


viteka 32:

Jak je vidět z fotky, hliníková výztuha je zalita v plastu a i výztuha je masívní. Je problém ji srovnat, jedině ve svěráku a silou. Plasty jsou totálně sedřené, ale snad nezničitelné. Bohužel cena chráničů není nejnižší.
offline


Ty tam teď mam. Plast je opravdu odolnej. Bohužel hliník je už na kaši. Nejslabší místo je u těchto kolem té vyfrézované drážky, kde je chránič přišroubován k montážce.

 offline 

 

#12 22.01.2012 10:53:32

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


Nejlepší zkušenost s levnýma chráničema páček jsem měl s těmahle Acerbisama vyrobenýma z nylonu. Jsou sice bez výztuhy a koupil jsem je už značně jetý od Suchmana na sovji bývalou XL 600, ale vydržely všechno. I na tak těžký motorce jakou ta stará Honda je, se mi je nepovedlo vůbec nijak poškodit.


tomi napsal(a):

viteka 32:
Ty tam teď mam. Plast je opravdu odolnej. Bohužel hliník je už na kaši. Nejslabší místo je u těchto kolem té vyfrézované drážky, kde je chránič přišroubován k montážce.

S tím souhlasím. Taky je mám teď na motorce a jsou věčne poohýbané  ne  Dokonce jsem si já debil kvůli nim zničil spojku. Jednu vyjížďku, když byl všude led, jsem si ten blastr narazil trochu na páčku a na tom ledu jsem si nevšimnul, že mi spojka klouže. Upálil jsem ji jak Mistra Jana Husa  lol 

Editoval Noend (22.01.2012 11:18:49)

 offline 

 

#13 22.01.2012 11:18:23

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


Noend napsal(a):

Nejlepší zkušenost s levnýma chráničema páček jsem měl s těmahle Acerbisama vyrobenýma z nylonu. Jsou sice bez výztuhy a koupil jsem je už značně jetý od Suchmana na sovji bývalou XL 600, ale vydržely všechno. I na tak těžký motorce jakou ta stará Honda je, se mi je nepovedlo vůbec nijak poškodit.

tyhle jsem měl na XR125 a vydrželi hodně pádů, 2x jsem kupoval nový řidítka,ale chrániče zůstaly neponičeny.
...koupiul jsem si je i na NX650 a drží zatim na jedničku ;-)

....u mě jsouspíš spotřební věc řidítka :-D


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#14 22.01.2012 11:23:47

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


wáca:

JJ, u Hondy jsem ty ocelový řidítka rovnal tolikrát, že ke konci už pak bylo těžký odhadnou jak vypadaly v originálním stavu  lol Když tak nad tím přemýšlím, stačilo by je pochromovat a prodat někomu na Harleje, tam by se ten výsledný tvar hodil  lol 

Editoval Noend (22.01.2012 11:24:10)

 offline 

 

#15 22.01.2012 11:34:37

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


Noend:

big_smile tjn ... taky už nevim jaký byl jejich původní tvar, v terénu mi ti tak extra nevadí, ale když jedu onroad tak mě to štve.


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#16 22.01.2012 12:08:47

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


co rikate na tyhle? myslite ze budou lepsi ty celoplastove nebo ty u kterych se da ten plast z pasoviny sundat? ale pocitam ze za tu cenu to buh vi co  big_smile 
http://www.m-style.cz/moto/product.php?id_product=275

http://www.m-style.cz/moto/product.php?id_product=235

 offline 

 

#17 22.01.2012 14:29:23

Kopy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 720
Založená vlákna
Místo: Litomyšl
Motorka: Opěr DRak 350 SM :-) dřív XR 600 sm a DR 350 sm
Věk: 23
Tel: 732 900 022
1 0

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


Noend napsal(a):

Nejlepší zkušenost s levnýma chráničema páček jsem měl s těmahle Acerbisama vyrobenýma z nylonu. Jsou sice bez výztuhy a koupil jsem je už značně jetý od Suchmana na sovji bývalou XL 600, ale vydržely všechno. I na tak těžký motorce jakou ta stará Honda je, se mi je nepovedlo vůbec nijak poškodit.

Tak přešně tyhle jsou ty do kterejch jsem si vmontoval tu výstuhu ano Ale máte pravdu i ten plast je docela robustní! Na DR-ku jsem měl taky ty s tou zalitou výstuhou a vydržely všechno! Musím ale podotknout že jsem spadnul max 3x a to ještě někde na mokrý trávě takže nedostaly žádný velký rány!

 offline 

 

#18 22.01.2012 17:06:45

Jumbo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 126
Založená vlákna
Motorka: TT 600
Věk: 53
Tel: 731 101 801
0 0

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


viteka 32:
Pro mně je to teď aktuální otázka proto se ptám : má význam vzít Acerbis Rally Pro s kitem pro montáž na brýle nebo podle tebe vyhoví stejně dobře montáž na řidítka ? Někdo říká, že při pádu se to pootočí na řidítkách.Což nutně neznamená, že je to špatně.Někdy lepší když to uhne než když to praskne.
Co myslíš ?

 offline 

 

#19 22.01.2012 17:45:24

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


Jumbo:
Já si myslím, že by to neprasklo, spíš vykřivilo a pak je to problém srovnat. Materiálem je hliník a nylon, ten jen tak nepraskne. Na fotce to není dobře vidět, ale já mám ke středu asi ne origo držáky, ale masivní, možná dělané, já to s tím koupil. Pokud se ti blastr pootočí, tak ho narvu zpět a jedu dál. Zatím se mi i při tom množství pádů za 2 roky nepodařilo zlomit žádnou páčku, ale blastry na konci u páček jsem rovnal několikrát. Osobně bych byl pro variantu uchycení na řídítkách, ale je to jen můj subjektivní názor.

 offline 

 

#20 22.01.2012 18:09:46

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Jestli někdo zháníte levne chraniče páček s vyztuhou


Nevíte někdo odkaz na ty Cycry, kdo je u nás prodává?

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů