Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Dovolená 2012 -Itálie, Řecko, Albánie, Černá hora, Rumunsko, Ukrajina.

#21 05.02.2015 18:43:44

sinta77
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Místo: Česká Skalice
Motorka: Honda XR 650 R, Honda xl 650 v Transalp, ex Triumph Tiger 955i, BMW R65, Yamaha TT 600 R,
Věk: 42
1 1

Re: Dovolená 2012 -Itálie, Řecko, Albánie, Černá hora, Rumunsko, Ukrajina.


Konec března, bych měl strach, že v horách bude ještě sníh....
Byl jsem tam před 2 roky v září asi 4 dny. Dostupnost benzinek dobrá a tahat sebou nějaký jídlo a pití nemá cenu. Všechno si tam koupíš za stejno, nebo i za míň. Platili jsme většinou eurama a někdy na benzinkách kartou.
Tenhle rok by jsme se tam chtěli taky vrátit, ale zase asi to září.

 offline 

 

#22 05.02.2015 19:24:18

THorny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 110
Založená vlákna
Místo: Brno - Ochoz u Brna
Motorka: WR450F
Věk: 30
Tel: 774946312 / 775238727
0 0

Re: Dovolená 2012 -Itálie, Řecko, Albánie, Černá hora, Rumunsko, Ukrajina.


Sojkin86:

V horách s tankováním moc nepočítej, benzina je sice skoro v každý trošku větší vesnicy a v civilyzaci jich je hafec, ale v horách býda. Já jsem byl v albýnii jen autem zatím a třeba údolí Thet je cca 200 bez tankování, delší přejezd bez čerpání tam asi moc nebude, když se mrkneš na mapu google tak benzin bez problému u žlutých silnic jinde jsou ale není to jistota.

 offline 

 

#23 05.02.2015 19:25:35

THorny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 110
Založená vlákna
Místo: Brno - Ochoz u Brna
Motorka: WR450F
Věk: 30
Tel: 774946312 / 775238727
0 0

Re: Dovolená 2012 -Itálie, Řecko, Albánie, Černá hora, Rumunsko, Ukrajina.


Ještě k tomu sněhu, kamoši tam chytli sníh začátkem června a údolí thét kvuli tomu nedali

 offline 

 

#24 05.02.2015 20:44:16

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: Dovolená 2012 -Itálie, Řecko, Albánie, Černá hora, Rumunsko, Ukrajina.


Taky na schůzi padlo to že je dost možný že bude ještě sníh, ale na přechodu s Řeckem to nevypadá na nějakou mega hornatou oblast, takže i stěma benzínkama by nemusel bejt problém. Slyšel sem že je i dost problém tam právě platit eurama, tak nevim jak teď když sinta77 píše že v poho před 2 lety.
Čim tam vůbec platěj oni ?


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#25 06.02.2015 06:21:20

THorny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 110
Založená vlákna
Místo: Brno - Ochoz u Brna
Motorka: WR450F
Věk: 30
Tel: 774946312 / 775238727
0 0

Re: Dovolená 2012 -Itálie, Řecko, Albánie, Černá hora, Rumunsko, Ukrajina.


Sojkin86:

Mají Albánský lek. Já měl sebou eura, ve větších kčeftech nebyl vůbec problém to bylo jak u nás a na vesnicích je sice taky vzali ale přepočet nic moc, když to šlo tak jsme si směnily eura a pak pohoda, mimo města je celkem lacino a snad v každym městě je tržiště tam se dá dobře nakoupit jídlo, mi jsme přespávali kde jsme uznali za vhodný a dělali jme si žvanec většinou sami.

 offline 

 

#26 06.02.2015 07:46:26

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Dovolená 2012 -Itálie, Řecko, Albánie, Černá hora, Rumunsko, Ukrajina.


Obecně se soudí, že na Balkáně je teplo. Balkán je hornatý. Není nic neobvyklého, když v létě v horách napadne sníh, často sněží i na jaře. Ve výškách nad 2000 m vydrží sníh do června - července.
Donedávna byl třeba na Olympu celoročně sníh. Na Velebitu v Chorvatsku nám napadl v květnu sníh a vydržel ležet cca týden. V Sarajevu byly ZOH. Stejně tak Kalábrie, Sicílie.
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/308_dsc_0050sar.jpg
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/308_dsc_0147sar.jpg

Editoval Vlk (06.02.2015 07:50:06)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#27 06.02.2015 10:28:26

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Dovolená 2012 -Itálie, Řecko, Albánie, Černá hora, Rumunsko, Ukrajina.


se snehem bych byl klidny, v casti u recka nejsou hory extra vysoke, do thetu a vetsich hor asi na lehkych z recka nedojedou, navic se tam, podle meho nazoru, krom cest neda moc jezdit - jsou to skalnate hory... Oblast kolem permeti, corovode atd. jsou sice kopce, ale pocital bych spise v tom terminu s destem a blatem...
benzinky jsou samozrejme v udolich u hl. cest, nenapadlo me, ze by si nekdo predstavil ze je najde na prasnych horskych prejezdech...

 offline 

 

#28 03.04.2015 14:16:44

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: Dovolená 2012 -Itálie, Řecko, Albánie, Černá hora, Rumunsko, Ukrajina.


Vubec se toho neboj, jezdime to s polovickou kazdy rok, teda min rok ne jsme oba pracovne v zamori, manzelka honda Dominator ja na xrku 650r, niceho se nebuj, ja tedy mam 2l acerbic a najezd kolem 500 km takze poho, 2x 3l kanystr na kufrech pro manzelku, ta najezd 200-250 km, jak jsme videli benzinku treba po 200 tak tankovat jen manzelka ja az kolem 400 km to bylo vzdy kolem 5te od4oledni a to uz byly kempy, nikdy jsme nic neplanovali, vzdy druzba s domorodcama a ti rekli kam a kudy takze cupr, jen schvaluju, do hor palivo s sebou a12 najeto horama 3900km za 9 dni MNe a kolem hranic Albanie


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2631_dsc06720.jpg


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#29 03.04.2015 16:17:52

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Dovolená 2012 -Itálie, Řecko, Albánie, Černá hora, Rumunsko, Ukrajina.


blejdamint:

 ano pěknej čundr a jste super Honda team  a1 


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#30 04.04.2015 04:35:35

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: Dovolená 2012 -Itálie, Řecko, Albánie, Černá hora, Rumunsko, Ukrajina.


offroaderTE-

no ja jsem jeden z mala vyvolenych, ktery si to uzije a3 privedl jsem k tomu manzelku pred 13lety, kdy jsem mel velky blekaut, nebo jsem jezdil honda cr 500 a po dlouhem nalehani, manzelky jsem pulca pujcil a11 , jak to dopadlo nemusim psat, to dojde vsem tu, po minute rev motoru a pani asi v 5metrovem brehu, motka napichla v polovine ve vetvich, moja sedela na parezu, jsem dobehl a co je? pohoda hlasila, tak jsem pulca asi hodinu tahal z toho marastu no a kdyz jsme chteli uz jit rekla ze nemuze asi neco s nohou, tak nastipla pata a prvni bylo jak ji to dali do dlahy, ze ji mrzi ze devastovala moji milovanou a otazka, ze jestli by taky mohla mit svoji, no a od te doby, to vrti, ale samo, ze postupne od pitbika, pres, yuki 200, a pak Domin, za me velka spokojenost, protoze sdilena radost je dvojita radost a pral bych to vsem zazit, mit v manzelce  partaka. Ktery sdili to co milujes. A nejlepsi kontr je, kdyz ji clovek chce neco koupit, za to jak se stara, tak zadne pikacoviny a nej bude kdyz mi kupis pneu. Tak takova pohadka me potkala, zadne hotely a letecky ale spolu po tech horach jezdime a jeste jsem zapomnel dopsat ze dovolena na 9 dni nas stoji celkem co manzelka znaci tankovani a vse kolem

cca 12tis palivo pro dve motky

ubytovani+strava(pouzivame adventure menu, na cesty, nebo nekdy je to tak narocne v terenu, ze se nam nechce nikam chodit) do 3tisic,

samo kdyz je chut a cas stavime se nekde po ceste na ty psy to se vrti u cesty a23 

takze se v prumeru za 10dni vlezeme do 15tky( jednou to bylo 17tis-penzion a tri dny prselo)

najizdime kolem 3,800 az k 5 tiscum km.( olej koupim na ceste a nejvic se mi osvedcilo, najit autodilnu, kdekoliv po ceste, prihodim maly present a oleje delam sam a jeste dostanu spoustu tipu na zajimava mista v okoli a kolikrat se sebehne cela rodina i s detma a pro ne mame bonbony a samolepky a ti lide nas berou jako rodinu. Takhle cestime uz spustu let, mozna to nekomu tady pomuze. pozoruhodne je, ze se jedna vzdy o muslimy nikdy jsme nepocitili naznak nesnasenlivosti nebo odporu a vzdy se debata zabrousi na nabozenske tema. Jsou to paradni chvilky, kdyz polozis ty spravne otazky. Jo zapomnel jsem jeste dodat, ze nejezdime ve znackovem obleceni, nevim jestli to ma vliv cool 

Stan a kempy, nebo u domorodcu na placu, ale spise kempy skrze sprchu a trochu toho zazemi.

Vrele doporucuji, cesta horami je ta nejuzasnejsi s krasnymi vyhledy.

Jezdime dle papirove mapy, na prujezdy velkymi mesty pouzivam garmin 60csx a nejkratsi cestou pryc, a k vyhledani kempu sekce poi tez suprovni zalezitost, ale to je prace syna ten mi tam vse nahral od bankomatu, obchodu, nemocnic, benzinek , no proste vse.

V mnoha diskuzich se o tech motorkach vyjadruji hanlive, ze to na cestovani neni, naopak na cestovani to je, nepotkal jsem nikoho komu by se nase stroje nezamlouvali, co se tyce jednoduchosti motoru a vsech dilu, je to tak dobre a kvalitne zpracovane, proste uzasne motorky smile 

neco malo z dovolenych


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2631_imag0360.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2631_dsc06580.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2631_dsc06542.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2631_dsc06747.jpg


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů