Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

prihlaseni masiny

#1 07.12.2011 14:55:02

vyhul05
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 261
Založená vlákna
Místo: Reci, Județul Covasna, Ru
Motorka: EC300
Věk: 27
0 0

prihlaseni masiny


Cus chlapi.

Mam takovej problem. koupil jsem masinu od typka. Ten ji koupil od kamose a masinu nechal napsanou a odhlasenou na toho kamose. Ted mi dorazil technicak a tak nejak premejslim dopredu, co vsechno budu potrebovat k prepsani, kdyz v kupni smlouve je jine jmeno, nez v technicaku. Nejspis plnou moc od typka, co je psanej v technicaku, jestli se nemylim. A taky by me zajimalo kolik tak bude prepis stat (yamaha wr 400 rv. 2000)

Diky.


Co neopravi izolacka, to neopravi nic!

 offline 

 

#2 07.12.2011 15:03:45

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: prihlaseni masiny


vyhul05:

Budeš potřebovat čestný prohlášení od toho kdo je v techničáku, že motorku nehodlá používat a vzdává se jakéhokoli práva na ni.


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#3 07.12.2011 15:07:24

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: prihlaseni masiny


Nebo by, to na tebe muselo bejt odhlášený, což asi neni  big_smile 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#4 07.12.2011 15:15:21

vyhul05
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 261
Založená vlákna
Místo: Reci, Județul Covasna, Ru
Motorka: EC300
Věk: 27
0 0

Re: prihlaseni masiny


Diky  ano 

Nema nahodou nekdo nejakej vzor, nedari se mi najit zadnej k tomuhle pripadu..


Co neopravi izolacka, to neopravi nic!

 offline 

 

#5 07.12.2011 15:19:32

vyhul05
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 261
Založená vlákna
Místo: Reci, Județul Covasna, Ru
Motorka: EC300
Věk: 27
0 0

Re: prihlaseni masiny


Odhlaseny to na me neni, to me ale taky zajima. Nechci zbytecne masinu prihlasovat, ale chci, aby byla psana na me. Da se to odhlasit na me, kdyz uz to odhlaseny je?


Co neopravi izolacka, to neopravi nic!

 offline 

 

#6 07.12.2011 16:01:29

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: prihlaseni masiny


vyhul05:

Přihlásíš to zrovna na sebe, když napíšeš ten papír...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#7 07.12.2011 20:37:09

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: prihlaseni masiny


Na dopravce řekni,že to chceš přihlásit a jestli budou camrat ohledně č.prohlášení tak jim řekni ať ti to nadiktuje a hotovo.Měl sem ten sám problém.Č. prohlášení sem napsal přímo před uředníkem a on mi to diktoval.A najednou to šlo.On si myslel,že pojedu dalších 800 Km pro nějaký blbej papír se zbytečnými keci. ee3 


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#8 07.12.2011 22:13:07

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: prihlaseni masiny


Záleží jak kde,všude je to jiný.Už několik známých tohle řešilo.Třeba jeden v Práglu,nevím kde přesně.Přišel a bez jedinýho kecu a lejstra to přepsali. Druhej kámoš v Č.B. to taky nějak udělal,jen tam někde něco vyplnil snad. Já v Č.B. taky bez jedinýho problému.No a pak jsem přihlašoval bráchovi motorku v Č.Krumlově a tam jako obvykle problém. Jenže tam je to banda debilů. Nakonec jsem to vůbec nemohl udělat já.Musel tam jít brácha sám a s plnou mocí od toho týpka co je napsanej v techničáku.Takže vyřešit to jde,akorát jsme si posílali jak paka papíry poštou a trvalo to.A když už byla plná moc na bráchu,tak já tam s tím nemohl.Prej to už další plnou mocí na mě nejde přenést,ale jinde by to možná šlo.
Tam na tom úřadě je to ale kokotov. Když jsem přihlašoval sajdu,(která už byla v TP řádně zapsaná,já jí jen přepisoval),opět problém jako kráva,hodinu u okýnka a furt mi tvrdili,že je tam něco špatně.
Když jsem tam přihlašoval nový auto,tak mě vyhodili,že podle jejich seznamů není Renault v Č.B.oprávněn montovat závěs.Samozřejmě,že to byla píčovina.
Takže pokud nenetrefíš na stejný debily,tak to půjde v pohodě a jinak ti bude ten týpek muset dát plnou moc.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#9 08.12.2011 07:44:37

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: prihlaseni masiny


Teď jsem takhle přihlašoval KTM i auto a nic jsem nedokládal.. žádné prohlášení či plnou moc.

 offline 

 

#10 08.12.2011 14:52:36

vyhul05
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 261
Založená vlákna
Místo: Reci, Județul Covasna, Ru
Motorka: EC300
Věk: 27
0 0

Re: prihlaseni masiny


Dik chlapi  ano 

pristi tejden se na ten ourad kouknu a uvidi se, jaky jsou v Kadani..

A jeste jednou, kolik to vlastne stoji? Ze prej se vejdu do petistovky, nerad bych tam dojel a zjistil, ze mam malo..


Co neopravi izolacka, to neopravi nic!

 offline 

 

#11 08.12.2011 15:02:03

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: prihlaseni masiny


Pokud to chceš napsat na sebe, tak bych akorát neotálel s pojistkou, jinak ČKP posílá obsílky i zpětně několik let. Začínají se na to teď nějak zaměřovat.

 offline 

 

#12 08.12.2011 15:17:54

vyhul05
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 261
Založená vlákna
Místo: Reci, Județul Covasna, Ru
Motorka: EC300
Věk: 27
0 0

Re: prihlaseni masiny


No, ja to pravdpodobne prihlasim, a hned zase odhlasim. Me jde hlavne o to, aby tam bylo moje jmeno, abych to v budoucnu nemusel vsechno zase honit.

A to se chci taky zeptat, nemam s timhle zadny zkusenosti tak nevim. V technicaku je napsano, ze je masina odhlasena, ale prisel mi k tomu i malej technicak (bez strizenyho rohu) i poznavacka.. Nemuze tam bejt nejakej dluh? hmm 


Co neopravi izolacka, to neopravi nic!

 offline 

 

#13 08.12.2011 15:22:15

skinas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 615
Založená vlákna
Místo: Paterin
Motorka: Aprilia RSV 1000 R FACTORY
Věk: 39
Tel: 722956627
0 0

Re: prihlaseni masiny


vyhul05:prihlas to,hod do depozitu a mas klid.


Kdo se boji,sere v sini

 offline 

 

#14 08.12.2011 16:21:06

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: prihlaseni masiny


Pozor na tu pojistku!!!!!!!!!
Ode dne co jsi podle datumu na kupní smlouvě majitelem,tak musíš platit pojistku. To od kdy je to přihlášený ČKP nezajímá!!!!!
Vím o tom svý.Roční tahanice s ČPK a stejně jsem nic neuhádal a musel to zaplatit.
Koupil jsem mašinu v zimě,chlápek na tom s časem taky bídně jak já,takže jsme se hned dohodli,že papíry žádnej kvalt.On to odhlásil,asi za tejden mi to poslal,já asi za další 2tejdny udělal evidenčku,pojistku a přihlásil to.Asi za 3měsíce byl doma dopis z ČPK,že mašina byla 3tejdny nepojištěná ať zaplatím asi 760kč do fondu nepojištených.Nedal jsem se a telefonoval od čerta k ďáblu sepisoval odvolání atd.Po roce tahanic jsem to stejně musel zaplatit. Není na to žádná právní páka.Tolerance ani jeden den. A směrodatný je datum na kupní smlouvě.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#15 08.12.2011 17:00:55

Partridge
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 161
Založená vlákna
Motorka: XT600Z
Věk: 27
0 0

Re: prihlaseni masiny


Lasky:

Osobně si nemyslím, že zde není žádná páka. Přeci jen se to vztahuje k provozu vozidla, bez ohledu na to co vymáhají/tvrdí. Když se ozvou po víc jak 2 letech, tak je promlčeno (ale musíš reagovat).
Jinak normálně: Pošlou dopis, ty se odvoláš že vozidlo nebylo provozováno, případně svědky, oni ti pošlou že to přezkoumali a že smolík, máš zaplatit. Odvoláš se - přijde ti platební rozkaz - podáš odpor (nezbytné). A u soudu by ti museli prokázat, že jsi vozidlo provozoval, nebo mají smůlu. Už jsem i někde četl, že s nima někdo úspěšně vyjebal. Trochu jiná situace ale bude, když ti vyprší pojistka a neodevzdáš značky (přestupek = pokuta).
Jinak právník nejsem, nenom jsem se s ním o tom bavil a1 


Co opravíš oprav a co  neopravíš odprav.

 offline 

 

#16 08.12.2011 18:00:40

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: prihlaseni masiny


Partridge:
Pokud nejsi právnák, tak tady nešiř bludy. Je to jak píše Lasky. Vymáhat to mohou i po dvou letech a nevěř tomu, že s nimi vyjebeš. Pokud by to bylo přes soud a ty jej prohrál, tak by se ti to asi pěkně nevyplatilo.
Pokud s nimi někdo opravdu dokázal vyjebat, tak ať napíše, jal se mu to podařilo a pak teprve uvěřím. Sám jsem od nich teď dostal obsílku na zaplacení 2950 Kč za nepojištěné moto před dvěma lety v délce 3 měsíců. Já moto koupil až rok potom. I když jsem jim zaslal  kopii kupní smlouvy, pojistky, techničáku- je to ale druhopis, majitel té doby na něm není, tak mi zamítli námitku na existenci pojištění a nyní čekám na jejich ověření údajů o vozidle. je to už třetí týden a jsem , jak na trní.
Nechápu, jak to myslíš s tím, že vozidlo nebylo provozováno. Pokud to nebudeš mít v depozitu, tak je úplně jedno, jestli moto bude jezdit nebo stát celý rok v garáži.

 offline 

 

#17 08.12.2011 19:07:00

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: prihlaseni masiny


Já jsem to řešil s právníkem specializujícím se na dopravní právo.Mám pojištění právní ochrany u DAS tam jsem volal dřív než na ČPK. Advokát mi řekl,že veškerý paragrafy jsou na jejich straně a je úplnej nesmysl jít s nima do soudní pře,protože není nejmenší šance jak prokázat že jsem vozidlo nevlastnil.To jestli bylo,nebo nebylo provozováno je úplně jedno.Prostě pokud vlastníš jakýkoliv vozidlo,tak na něj buď budeš platit povinný ručení,nebo bude v depozitu. Jiná možnost není.
Ta kupní smlouva a datum na ní je hodně důležitej dokument.Totiž ten co to vozidlo prodá pak jde zrušit pojistku.Na pojišťovně musí doložit proč jí ruší.Chtějí kupní smlouvu,aby doložil,že jí prodal a zruší jí i zpětně k datu uvedenýmu na kupní smlouvě.Jednou jsem smlouvu neměl,ale měl jsem u sebe velkej techničák,protože jsem to zrovna byl odhlásit,tak jsem jim ho ukázal a zrušili to k tomu datu co mi to odlhlásili.Takhle už se to děje celý léta.Nic novýho,ale od tý doby co zavedli ten zákon o příspěvku do fondu nepojištěných na ČPK koukají do záznamu pojišťoven a můžou nahlížet i do registru vozidel.
Jakmile někdo zruší pojistku,tak hned koukají jestli na to vozidlo byla uzavřená nová smlouva.Jakmile je tam prodleva,tak hned jdou do registru a koukají kdo to měl.Od tý doby co to jeden odhlásí je automaticky další co to přihlásí považován za provozovatele. A to od data,kdy to ten předchozí odhlásil.
Takže tedy POZOR vyk!  vyk!  vyk! Pokud někdo kupuje vozidlo v tom stavu jak se tady v tom tématu píše.Odhlášený,ale nepřihlášený,pak je kupní smlouva velmi,ale opravdu velmi důležitej doklad. vyk!  vyk!  vyk!  Protože pokud to vozidlo bylo v takovým stavu několik let a někdo někdy neplatil pojistku,tak až si to přihlásíte na sebe,tak budete v registru vozidel považováni za provozovatele od tý doby co to vozidlo někdo odhlásil. Pokud je tam nějakej dluh na pojištění z tý doby,tak ČPK půjde automaticky po vás. Kupní smlouvou jí prokážete,že jste majitelem od tý a tý doby a o od tý a tý doby máte uzavřenou pojistku.  Jinak jste asi pěkně v řiti.Nevím jestli to je možný prokázat i jinak,aby to uznali.
Dohadoval jsem se s nima dost dlouho.Neuznávají ani jeden den tolerance,protože dneska je možný pojistit vozidlo i po telefonu jen na základě pár údajů přečtených a telefonicky nadiktovaných z techničáku.Tohle všecho mi potvrdila i moje pojišťovačka. Kámoš takhle kupoval motorku o víkendu,Když jí koupil,tak jí zavolal,nadiktoval jí údaje co chtěla(VIN,objem atd.) a řekla mu ať se pak někdy během tejdne zastaví to sepsat,ale že už se nemusí bát,že to zaregistrovala a tudíž už po něm ČPK nepůjde.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#18 08.12.2011 19:21:29

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: prihlaseni masiny


Lasky:
 ano 

 offline 

 

#19 08.12.2011 19:25:04

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: prihlaseni masiny


Tak Vlku, jak je to s tebou? Enduro jsi koupil už dávno, už jsi to alespoń pojistil nebo i přihlásil?

 offline 

 

#20 08.12.2011 20:06:20

Paja450
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 183
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Yamaha WR450F 2008
Věk: 22
1 0

Re: prihlaseni masiny


Pokud se nepletu, tak to Česká Kancelář Pojistitelů může vymáhat až 4 roky nazpátek, a ve výjmečných případech až 5 let nazpět... a18 


Chytřejší ustoupí, řekl si policista a uhnul se mi z cesty big_smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů