Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

KTM Freeride 350

#1541 13.03.2016 00:18:01

Funadzy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 137
Založená vlákna
Místo: Přimda
Motorka: Exc 250F Six Days 09
Věk: 33
0 0

Re: KTM Freeride 350


S mapama zkušenosti mám ,měl jsem na HSB Fe 570.. 3 základní mapy. Akorát tady byl rozdíl docela znát,na nule měkčí nástup a "pohodovka" v klídku.. jedna-standart  ou2 . Na dvojce to bylo peklo..Přišlo mi že jezdím pořád jen po zadním a ruce vytahaný jak požární hadice  usch  zpátky k tématu. Takže už jsem takříkajíc "v obraze"  ano Myslel jsem že je to přidušený nahranou mapou pro Free a přehráním mapy pro exc by se výkon "otevřel" asi tak... Zajímalo by mě v čem bude takovej rozdíl u těch dvou motorů? Co jsem zjistil vrtání,zdvih,kompresní poměr mají shodný (vím že mají jinak převody ,ale v tom to určitě nebude ) Jak už se psalo jiné sání,koleno vede někde pod motor... Jsem lama tak nekamenovat zatím jsem zvědavý a učím se. A klidně piš na čtení referátů já byl vždycky kádr..  lol 

Editoval Funadzy (13.03.2016 00:33:52)


Říká mistr učňovi ,dostals ránu...? NE... Tak na ten druhej drát nešahej....a1

 offline 

 

#1542 13.03.2016 07:53:05

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


Funadzy:

Clovece zase tak moc dobry ve cteni nejsi jak si asi myslis lol 
Vyfuk,sani,mapa.  lol Mozma i CDI,neznam system na moto,jestli se jen prehraje soft a pouzil bys ho i pro exc,nebo zaklad zustane a mapy jen poupravis,tedy i po uprave mas porad cdi freeride.Ani ladak te nepriblizi vyfuku exc,stejne tak otevreny filtr je furt proti sani exc prd.Storeman ti napsal presne ze pokud chces vykon tak vem exc, davat velke kone free je blbost.Mema na to podvozek ani brzdy,ta motorka pak strati smysl wink 

Editoval Jarynn (13.03.2016 07:55:36)

 offline 

 

#1543 13.03.2016 11:19:31

Re: KTM Freeride 350


Jarynn napsal(a):

Janek napsal(a):

Jarynn napsal(a):

...Ja proste trvam na tom ze.je.pro me 250 zabavnejsi,vic mi da radosti. Ale zas jen osobni pohled.no lol ... 

S tím můžu naprosto souhlasit, už jen když jsem sednul na 2T, měl jsem z toho radost, hravost 125 EXC mě dostala ano 

Tak treba pochopis co jsem tim chtel rict...

Chápu to na 99% ano 
Taky chápu, že když už to má někdo v hlavě - chci Free (nebo cokoliv jinýho, třeba auto) - je úplně zbytečný psát nějaký argumenty pro a proti - ztráta času - ale jak ty tak i já si nemůžu pomoct a píšu i když je v podstatě rozhodnuto dávno předem - přání otcem myšlenky, myšlenka je otcem činu - to platilo, platí, platit bude ano 
Je jen velmi málo lidí cca 10%, co jsou v takový chvíli schopni uvažovat racionálně a nestranně zvažovat.

Opravdu v podstatě jen plácáme big_smile  ano  ano 

 offline 

 

#1544 13.03.2016 11:56:16

Funadzy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 137
Založená vlákna
Místo: Přimda
Motorka: Exc 250F Six Days 09
Věk: 33
0 0

Re: KTM Freeride 350


Jarynn napsal(a):

Funadzy:

Clovece zase tak moc dobry ve cteni nejsi jak si asi myslis lol 
Vyfuk,sani,mapa.  lol Mozma i CDI,neznam system na moto,jestli se jen prehraje soft a pouzil bys ho i pro exc,nebo zaklad zustane a mapy jen poupravis,tedy i po uprave mas porad cdi freeride.Ani ladak te nepriblizi vyfuku exc,stejne tak otevreny filtr je furt proti sani exc prd.Storeman ti napsal presne ze pokud chces vykon tak vem exc, davat velke kone free je blbost.Mema na to podvozek ani brzdy,ta motorka pak strati smysl wink 

Můžu jen souhlasit,taky jsem si říkal jak by se motka ne/"chovala" s výkonem exc 350,sám bych to snad ani nechtěl. Jak říkáš podstata free by se ztratila  ano Škoda že neznám někoho poblíž s free abych to vokoštoval a rozhodnul se... Teď můžu o výkonu pouze špekulovat  a1 Vono ho zas nemusí bejt tolik ,právě kvůli výkonu jsem prodal i exc 450. Nemám na to ještě tolik zkušeností..  a8  a1 


Říká mistr učňovi ,dostals ránu...? NE... Tak na ten druhej drát nešahej....a1

 offline 

 

#1545 13.03.2016 14:07:56

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


Janek:

 ano 

 offline 

 

#1546 13.03.2016 14:08:56

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


Funadzy:

Odkud jsi?

 offline 

 

#1547 13.03.2016 16:42:58

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: KTM Freeride 350


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

#1548 13.03.2016 17:46:05

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


honzaWR450F:

Video pěkné,ale já nerozumím ani slovo  lol 

 offline 

 

#1549 13.03.2016 21:02:04

Funadzy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 137
Založená vlákna
Místo: Přimda
Motorka: Exc 250F Six Days 09
Věk: 33
0 0

Re: KTM Freeride 350


Jarynn:
Bohužel až ze západních čech...  a8 


Říká mistr učňovi ,dostals ránu...? NE... Tak na ten druhej drát nešahej....a1

 offline 

 

#1550 13.03.2016 22:24:26

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: KTM Freeride 350


Hoši jste to tady pěkně rozjely  a1 
K těm co jsou nerozhodní, tak tuším v květnu bude zas KTM festival a není nic jednodužšího, než si tu moto vyzkoušet a pak se rozhodnout.
Reálně ale, FR není oproti EXC uplně 100% stroj, je tam několik kostrukčních ústupků, které mají vliv na váhu, ale také na životnost a odolnost stroje. Tomu odpovídá i cenový rozdíl. S tím je třeba počítat a pokud by někdo uvažoval o nějakém závodním využití, tak narovinu ne. To že na ní některí pojedou závod, znamená ovšem větší údržbu, což může být dražší jak mít EXC.
Osobně bych FR jako jedinou moto asi nechtěl, je to takový na blbnutí a pohodový výlety.
Proč jí mám já, protože když někde mezi kamenama v kopci zůstanu několikrát zaseklej, tak na 450 už to prostě nedám, trápím se a s FR je to daleko jednodužší pro mě. Jedu blbnout a užívat, né se trápit. Prostě s tím co umím, s FR dám víc a s menší námahou.
Pro někoho kdo už hodně umí bych to asi nedoporučoval, to už pak spíš jako druhou moto, jen tak na skákání po kamenech o víkendu.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#1551 13.03.2016 22:38:17

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


Funadzy:

Tak to mas sem vic.nez daleko..

 offline 

 

#1552 13.03.2016 22:38:52

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


kornout:

  ano 

 offline 

 

#1553 14.03.2016 06:31:15

Re: KTM Freeride 350


Funadzy napsal(a):

Jarynn:
Bohužel až ze západních čech...  a8 

A co dealer ve Stříbře? Nemá nějakou predvadecku? Mas motorků? Mužem někdy naložit a zajet ke Storemanovi  ano . Má moc pěkný drazky  ano .
Uvidis, vyzkousis ....

 offline 

 

#1554 14.03.2016 11:04:39

Funadzy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 137
Založená vlákna
Místo: Přimda
Motorka: Exc 250F Six Days 09
Věk: 33
0 0

Re: KTM Freeride 350


Janek:

KtM stříbro nemá freeride ani v nabídce ,bohužel moto jsem před 14ti dny prodal ,tak teď skřípu zubama... ale až něco pořídím ,tak by jsme mohli něco spáchat,nejsem proti...  ano  Jestli má storeman správně adresu  lol  tak to mám 170km ,ty jsi odkud?? pokud by bylo možné se domluvit a jel by jsi ke storemanovi řádit ,že bych se aspoň svezl na kukačku a pokud by i storeman souhlasil ,vyzkoušet drobet freeride...  wink  a1 ať mám jasno,než něco pořídím,třeba se mi free tak zalíbí že na exc zapomenu..  lol  Mám to ale složitější s volnem ,dělám u západních sousedů a víc volna cca 5dní mám vždy po třech týdnech (vždy to vychází pá-út) datum bych kdyžtak upřesnil... takže jestli se tam někdy chystáš a domuvili by jsme se  usch  lol  Jinak jestli chceš znám ve stříbře partičku co jezdí hard  big_smile  dal bych ti kontakt...  tady pěkný stránky je to sice Freeride-E ,zvýhodnění až 90-klacíků... Já osobně bych se nebránil ,ale pro mě stále cena hore... http://www.ktm.com/cz/news/cee/freeride-e-promotion-cz/  Kliknout na odkaz,pěkně udělané stránky...

Editoval Funadzy (14.03.2016 11:07:34)


Říká mistr učňovi ,dostals ránu...? NE... Tak na ten druhej drát nešahej....a1

 offline 

 

#1555 14.03.2016 20:48:46

Storeman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 528
Založená vlákna
Místo: Týn nad Vltavou
Motorka: KTM 350 Freeride a BMW F650 GS Dakar
Věk: 61
Tel: 728173269
Web
0 0

Re: KTM Freeride 350


Funadzy:
Adresu mám správnou a Free mohu zapůjčit.
Věřím ale, že bude  nějaké i blíž. Když jsem o Free uvažoval, také jsem hledal v blízkosti a našel jsem jedno asi 30 km jižně. Dozvěděl jsem se o něm přes kluka co dělá motorky.
Když jsem jel kolem poprvé, tak byla doma jen manželka a říkala že manžel je nadšený!  ano 
A když jsem ho konečně dohnal, tak se akorát vrátil z Rumunska kde byl ze skupinou na lehkých ostrých a už nadšený nebyl a moto bylo připravené na prodej!  hmm  ne 


Ze silnice do terénu a zase zpátky.

 offline 

 

#1556 15.03.2016 14:04:03

lacer
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Popůvky u Brna
Motorka: EXC350F + vozík na 3moto
Věk: 38
Tel: SZ
0 0

Re: KTM Freeride 350


Ahoj všem, mám nové a hlavně ZÁSADNÍ postřehy k mému vybírání freeride, za to obrovské díky uživateli Danka  ano , který mi nabídl možnost srovnání EXC 450 a FR250R a to tím nejlepším možným způsobem - přesedáním z jedné na druhou při vyjížďce v terénu..  ano2 

Stačilo mi prvních pět minut na EXC abych si potvrdil své dřívější pocity/obavy z KTM festivalu, že mnou vysněný Freeride nebude to pravé moto pro mě!

Na vysvětlenou:
Nejvíce vyzdvihované výhody Freeride jako lehká obratná moto jsou totiž pro mě paradoxně velkou nevýhodou - při běžné vyjížďce pole louky, lesní cesty ale i kořeny les, menší balvany atd. tedy žádný extrém je freeride usákaná nestabilní nepohodlná moto. Pro představu Horské kolo s motorem - každý kořen, kamen, větev na zemi má tendenci free rozhodit, odpinknout změnit směr a o nepohodlnosti takové jízdy ve vyšší rychlosti ani nemluvě.. opět přirovnání: zkuste jet na silnici z kopce 80 na kole a na silniční moto jaké rozdílné to budou pocity.. ?

Oproti tomu na EXC (asi dáno podvozkem a vyšší váhou) je jízda jedna báseň - podvozek pobere neskutečně kořenů, kamenu, větví atd bez toho aby moto "znervozněla" nebo dokonce měnila směr - prostě taková stabilita a hybnost tanku což v kombinaci s motorem 450 mě ukrutně bavilo.

Obavy z příliš siného EXC450 ? - v nízkých otáčkách absolutně nezáludná a pohodová moto, kde právě objem pomůže svou silou projet hooodně a to bez potřeby vytáčení "jedno co je zařazeno".. No a když člověk chce-potřebuje, tak stačí víc zatahat a ten výkon tam je..  tull 

Vím že jsem tu psal o překonávání hard přírodních překážek, ale akrobat nejsem a asi ani nemám vůli a chuť se to učit - naopak se pěkně povozit terénem vyčistit hlavu od běžných starostí s podvozkem i motorem, který pomůže a netrestá je příjemné a vlastně to co chci. Skákání s moto po skalách přenechám mladším a nadanějším  usch 

Freeride bych doporučil:
- pro mladé kluky co s endurem začínají a mají ambice se nejakou tu akrobacii na moto naučit
- pro hodně vyježděné - zkušené jezdce co už toho hodně umí a Ti potom s freeride v hard terénu dokáží zázraky
- jako druhou moto

všichni ostatní raději do plnohodnotného endura


Jedná se pouze a jen o moje reálně zažité postřehy a nikomu to necpu. Moho by to ale pomoci lidem kteří o pořízení freeride uvažují, aby nebyli po sezóně zklamaní a nevyhodili tak zbytečně peníze z nevědomosti, jako se to málem stalo mě.

Ještě poslední postřeh - Naprosto jsem podlehl marketingu a reklamě KTM, krásným promo videím a všem těm nezávislým recenzím na Freeride: jako užasně ovladatelný, lehoučký, dokáži na tom cokoliv, vyjedu co na jiné nikdy, zabavné, akorát, dostačující, atd, atd..   
Ale realita svezení a porovnání s klasickým endurem je podle mě jiná.. Freeride má spoustu omezení a kompromisů proto aby mohl být tím co je  vyk! 



Milan

Editoval lacer (15.03.2016 15:19:21)


Enduro Hobby

 offline 

 

#1557 15.03.2016 15:04:53

lacer
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Popůvky u Brna
Motorka: EXC350F + vozík na 3moto
Věk: 38
Tel: SZ
0 0

Re: KTM Freeride 350


Po jednom  beer mě napadlo elaborát výše vyjádřit jednou větou  smile 

  Chci jezdit enduro a Freeride není enduro.  gp 


Enduro Hobby

 offline 

 

#1558 15.03.2016 15:20:56

Re: KTM Freeride 350


lacer:  ano 
A až se svezeš na EXC 350, budeš chrochtat ještě víc. Dávám na to záruku spokojenosti ano  lol  lol 
Jel jsem na EXC 450 6D myslím 12 cca 60 mth od nové ... a na std. EXC 350 11 a 350  o lepší - měkkčí motor, ovladatelnější ... celkově lepší o dost ano  ano  ano 
Ono je dost často zmiňovaný, že moc výkonu tě utahá .... ale už nikdo neřekne, že ti spíš častejc zachrání kejhák - když nevíš co, přidej ano 

Klasika to taky pěkně vyjádřila ... myslím, že je hlavně díky zkušenosti i těžkým endurem ....  ano 

 offline 

 

#1559 15.03.2016 15:39:43

danka
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Místo: Praha východ
Motorka: 300 EXC, Free 250
Věk: 43
1 0

Re: KTM Freeride 350


Janek napsal(a):

lacer:  ano 
A až se svezeš na EXC 350, budeš chrochtat ještě víc. Dávám na to záruku spokojenosti ano  lol  lol 
Jel jsem na EXC 450 6D myslím 12 cca 60 mth od nové ... a na std. EXC 350 11 a 350  o lepší - měkkčí motor, ovladatelnější ... celkově lepší o dost ano  ano  ano 
Ono je dost často zmiňovaný, že moc výkonu tě utahá .... ale už nikdo neřekne, že ti spíš častejc zachrání kejhák - když nevíš co, přidej ano 

Klasika to taky pěkně vyjádřila ... myslím, že je hlavně díky zkušenosti i těžkým endurem ....  ano 

JJ já to Lacerovi taky říkal, že určitě ať si někde ještě vyzkouší EXC 350 4T, že si myslím, že by to mohlo být moto pro něj.

Jinak ze společné vyjížďky mám největší zážitek ze zapůjčeného DT 125 na silničních gumách, dostalo čočku - muselo stíhat, vedl jsem vyjížďku a kluci si museli ty půjčený endura trochu užít smile


Sorry pisu z tabletu tzn bez hacku a s chybama

 offline 

 

#1560 15.03.2016 15:59:21

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


lacer:

Jj, presne to jsem ti psal vyse,do potoku a blbinek super,ale ne na celodenky a lukostrelbu. Tomu odskakovani na korenech se da hodne pomoct,musis ale ty tlumice sverit nekomu kdo to umi,v serii je to des! Na vyblbnuti fajn, ale celodenka ne a zavody taky ne. Jedine pro otrle jedince,to je to proc jsem pokukoval po EXC,uz jsem to ale rozchodil. Prozatim... lol 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů