Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

KTM Freeride 350

#1521 12.03.2016 11:53:13

Re: KTM Freeride 350


Zajimavy by bylo srovnani od mistniho clena Radek990....bývalý trialista, mel free 350 a jezdil na ni fakt pekne, jak no trialce...v lete jsem ho potkal na strmaku v petrovich a myslel jsem si,ze je jasnej vítěz.... Kopec piskovek s malou kladou uprostred a jeste menší pred vrcholem....kupodivu to na free nedaval, chybel mu vykon si myslim...dneska uz ma 350 6d.. https://youtu.be/HiukHZhyovo

Editoval enduroracer (12.03.2016 11:53:31)

 offline 

 

#1522 12.03.2016 11:59:27

pampalíny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 94
Založená vlákna
Místo: jih čech
Motorka: gasgas 300,exc 520,crf 450...
Věk: plnoletej...cca 2x
Tel: takový ten s klikou
0 0

Re: KTM Freeride 350


Janek napsal(a):

pampalíny: Každý má možnost nahlásit jakýkoliv příspěvek s popisem, co mu vadí - tlačítko "nahlásit" .
Nevšiml jsem si, že by to někdo od včera udělal, takže tak. Jestli chceš, projdi si to a označ, co je podle tebe nevhodný a bude se to řešit - popiš to když tak konkrétně, ne jen že se ti to nelíbí .....
Za mě to tu má stále kulturu dobrou a je věcný ano 

jj...všim sem si teď,že se tu objevilo "Smetiště"...

požádal bych tě tedy přesunout můj příspěvek  č:1560 +1561 tam

s vláknem o moto FR to nemá nic společného

dík


kde sem...tam to ucpu...jako ten tampon

 offline 

 

#1523 12.03.2016 11:59:56

Re: KTM Freeride 350


enduroracer napsal(a):

Zajimavy by bylo srovnani od mistniho clena Radek990....bývalý trialista, mel free 350 a jezdil na ni fakt pekne, jak no trialce...v lete jsem ho potkal na strmaku v petrovich a myslel jsem si,ze je jasnej vítěz.... Kopec piskovek s malou kladou uprostred a jeste menší pred vrcholem....kupodivu to na free nedaval, chybel mu vykon si myslim...dneska uz ma 350 6d.. https://youtu.be/HiukHZhyovo

Byl jsem s ním minulý týden jezdit ano Na motorce umí fakt moc ano  ano 
Extrémy jako Mikiberg nejezdí, ale zas třeba výjezdy po zadním kole, udělat něco na fleku ,....  ano  ano 
Docela jsem pokecali, co proč a jak Free x EXC a proto to sem i píšu. Nemusím na všem jezdit 3 roky, abych mohl hodnotit, stačí, kdy to vidím v reálu s nějakým tím základním citem pro věc.

 offline 

 

#1524 12.03.2016 12:26:41

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


xfany:

Jako jo,ne.kazdy si umi pripravit i neco takoveho co nedava a ukazat to, o tom zadna. To je to nej,co ti kdo muze dat...nevim jestli jsem to napsal pochopitelne, sam se se.v tom zamotal  lol 

 offline 

 

#1525 12.03.2016 12:34:06

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


Janek napsal(a):

enduroracer napsal(a):

Zajimavy by bylo srovnani od mistniho clena Radek990....bývalý trialista, mel free 350 a jezdil na ni fakt pekne, jak no trialce...v lete jsem ho potkal na strmaku v petrovich a myslel jsem si,ze je jasnej vítěz.... Kopec piskovek s malou kladou uprostred a jeste menší pred vrcholem....kupodivu to na free nedaval, chybel mu vykon si myslim...dneska uz ma 350 6d.. https://youtu.be/HiukHZhyovo

Byl jsem s ním minulý týden jezdit ano Na motorce umí fakt moc ano  ano 
Extrémy jako Mikiberg nejezdí, ale zas třeba výjezdy po zadním kole, udělat něco na fleku ,....  ano  ano 
Docela jsem pokecali, co proč a jak Free x EXC a proto to sem i píšu. Nemusím na všem jezdit 3 roky, abych mohl hodnotit, stačí, kdy to vidím v reálu s nějakým tím základním citem pro věc.

No to je ono,z vlastni zkusenosti nevis,rekl ti to nekdo jiný, byt perfektní jezdec,ale neni to tvoje zkusenost,je to v podstate jako jezdeni od monitoru..  Tim nemyslim ze o tom nic nevis,jen tezko soudit kdyz jsi na tom nejel delsi dobu...Ja proste trvam na tom ze.je.pro me 250 zabavnejsi,vic mi da radosti. Ale zas jen osobni pohled.no lol jinak sebevedomi ti zavidim,mi docela chybi a dokazu se slusne zasekat a povalovat i ve vlastni drazce  lol 

 offline 

 

#1526 12.03.2016 12:40:27

Re: KTM Freeride 350


OK, zkusím seriózní dotaz:
Mám kros BPQ 250 a chci začít jezdit enduro
Nechci to na extrémy, hard, spíš takový to jednodušší ježdění na pohodu, sem tam to na polní cestě nebo v lese, kde to jde otevřít a užít si trochu toho opojení, že to jede. Ale zas nechci nic, z čeho by šel strach už z názvu jako třeba 501, 550, ....
1. chci lehkou motorku, ale jestli 100 nebo 110 kg mi je jedno, protože těch 10 - 15 potřebný síly navíc nacvičím za 14 dní kliků a shybů doma. Prostě žádný mastodont
2. kamarád jezdí na WR 450, další na EXC 350, další na EXC 300 s 10 l nádrží - nerad bych někoho cestou otravoval, že už potřebuju otočit a jet dom, protože mi dochází benzín. Oni běžně najedou na nádrž + 100 km podle terénu a není problém i 150, když je to takový to pohodovější ježdění
3. Protože nejsem žádný extrémák, mám rád pohodlí a dobrý tlumiče (BPQ to má zmáknutý). Takže fakt dobrý podvozek, pěkně dlouhý zdvihy, co taky vyžehlí moje chyby, protože toho na enduru moc neumím, ale rád bych se posouval
4. Spolehlivost a životnost dílů, servis ... abych u toho nemusel po každý vyjížďce ležet - minimálně 300 mth při hoby použití bez podtáčení/vytáčení na max
5. jezdím i po silnici čas od času, takže nevadnoucí brzdy, na který je spoleh. Nerad bych musel řešit nějaký chladiče na kapalinu, ...
6. Peníze nehrajou roli, mám možnost koupit moto v akci za pěkný peníze.
Nechci jezdit hard enduro, honit to po tratích full gas ... to opakuju.
Díky za názory ano 
Rozhoduju ase mezi Free 350, Free 250, EXC, HQ 350

 offline 

 

#1527 12.03.2016 12:41:37

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: KTM Freeride 350


Janek napsal(a):

Jsou jezdci, co jezdí 6D, ale přijde na těžký drážky kdesy v tramtárii a místní hobící si je daj jak vařenou nudli ano 
no a co kdyby se teda ti hobíci  jeli na oplátku předvést na 6D...?

jo, mimochdem, na v podstatě "hobby" závod roera.ro je přihlášený Alfredo Gomez, tak se všichni nabušení hoblovači domácích drážek, co pojíždějí doma jezdce ze 6D, můžou jet ukázat:)

Editoval Hugila (12.03.2016 12:49:30)

 offline 

 

#1528 12.03.2016 12:45:32

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


Janek:

Seriozne zustan u  BPQ,pro tebe nic lepsiho zatim nevymysleli ano 

 offline 

 

#1529 12.03.2016 12:51:32

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


Janek:

Jo a.ke spotrebe a velikosti nadrze-zase jen placani do vody. Pokud ma.ostra std nadrz tak ujedeme?+- stejne jak 250tak350,vyzkouseno pri stejne drazce,ua,ekr,renda...rezervu zapiname vsichni v rozmezi pul hodky stejne rakze celkovy dojezd +10km vetsi u exc?

 offline 

 

#1530 12.03.2016 12:52:15

Re: KTM Freeride 350


Jarynn napsal(a):

...Ja proste trvam na tom ze.je.pro me 250 zabavnejsi,vic mi da radosti. Ale zas jen osobni pohled.no lol ... 

S tím můžu naprosto souhlasit, už jen když jsem sednul na 2T, měl jsem z toho radost, hravost 125 EXC mě dostala ano 

Jarynn napsal(a):

Janek:
Seriozne zustan u  BPQ,pro tebe nic lepsiho zatim nevymysleli ano

Díky, to jsem potřeboval slyšet ano  ano zase jsem ušetřil peníze lol 

Při std enduru bez padání, mrdání v korytech dám na nádrž 120+ km na velkou nádrž i 150 km. To fakt dáš na na 250/350 Free?
Při fakt jebání v korytech, pády ... dám 5 mth na nádrž - na velkou i víc. to fakt dáš na Free 2T?

 offline 

 

#1531 12.03.2016 12:53:14

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


Hugila napsal(a):

Janek napsal(a):

Jsou jezdci, co jezdí 6D, ale přijde na těžký drážky kdesy v tramtárii a místní hobící si je daj jak vařenou nudli ano 
no a co kdyby se teda ti hobíci  jeli na oplátku předvést na 6D...?

jo, mimochdem, na v podstatě "hobby" závod roera.ro je přihlášený Alfredo Gomez, tak se všichni nabušení hoblovači domácích drážek, co pojíždějí doma jezdce ze 6D, můžou jet ukázat:)

Pekna vyzva ano  vidim to ale ze bude rymecka,malo dovolene,udalost v rodine a tak..  lol 

 offline 

 

#1532 12.03.2016 12:54:45

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


Janek napsal(a):

Jarynn napsal(a):

...Ja proste trvam na tom ze.je.pro me 250 zabavnejsi,vic mi da radosti. Ale zas jen osobni pohled.no lol ... 

S tím můžu naprosto souhlasit, už jen když jsem sednul na 2T, měl jsem z toho radost, hravost 125 EXC mě dostala ano 

Tak treba pochopis co jsem tim chtel rict...

 offline 

 

#1533 12.03.2016 13:05:41

Re: KTM Freeride 350


Hugila napsal(a):

jo, mimochdem, na v podstatě "hobby" závod roera.ro je přihlášený Alfredo Gomez, tak se všichni nabušení hoblovači domácích drážek, co pojíždějí doma jezdce ze 6D, můžou jet ukázat:)

No, v porovnání s konkurencí, za kterou ho platí, toho ještě moc nevyhrál, ... tak mu to tam snad padne na v podstatě hobby závodu ... zvedne mu to sebevědomí a bude zase král lol než zas pojede v Walkerem, Jarvisem, .... . 
Jen fakt přemýšlím, kolik ho ta akce bude stát - cesta, ubytko, náklady na servis, spotřebák, jak to má potom s prací, když se zraní, kolik má dětí, jak to má s hypotékou na barák ... no nevím, ale vím, jak by to bylo u mě ano . Rád bych jel, ale v podstatě nemám už ani čas a peníze si zajet na akci v ČR - třeba open kategorie v rally ano 

 offline 

 

#1534 12.03.2016 13:15:50

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: KTM Freeride 350


Janek:
...snad si nemyslíš, že tam jede seriozně závodit.....podle mě to má jako příjemný trénink.
Kolik stojí závod+ubytování je podrobně rozepsané na stránkách, stačí připočítat dopravu...není to žádná hrůza.
Náklady na servis na 3 dny v trénikovém tempu?...spotřebák....pár páček a možná sada gum?

případné zranění?...tak dolámat se můžou i drtiči drážek za barákem ne, když jezdí to extremhardenduro...
Prostě je potřeba někdy vyrazit pojezdit dál za humna a nechat si srazit hřebínek, to přece tvrdíš taky ne....

 offline 

 

#1535 12.03.2016 14:59:13

Re: KTM Freeride 350


Psal jsem, ze vim, kolik by to stalo me, ale nevim, kolik to stoji Gomeze - kolik vysoli z kesene
Pro me je to i tak skoro jako rozpocet na letosni dovolenou pro celou rodinu.
Neni to zadna hruza - napsal bys to, kdybys treba jezdil v pekarne a rozvazel rohliky? I tohle je vec pohledu.

 offline 

 

#1536 12.03.2016 17:33:40

Funadzy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 137
Založená vlákna
Místo: Přimda
Motorka: Exc 250F Six Days 09
Věk: 33
0 0

Re: KTM Freeride 350


Zdravim panove, tak nějak pokukuju po freeride 350 ,ale drobet mě odrazuje ten výkon.... Tak mě napadlo zda by nešlo přidat pár koníků, nějakým zásahem do motoru. Srovnával jsem exc 350 a freeride 350 a mají shodný vrtání i zdvih.. Včem tedy vězí ten nižší výkon??  ano  ee2 


Říká mistr učňovi ,dostals ránu...? NE... Tak na ten druhej drát nešahej....a1

 offline 

 

#1537 12.03.2016 18:07:10

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


Funadzy:

Sani,vyfuk, mapa.

 offline 

 

#1538 12.03.2016 18:08:30

Storeman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 528
Založená vlákna
Místo: Týn nad Vltavou
Motorka: KTM 350 Freeride a BMW F650 GS Dakar
Věk: 61
Tel: 728173269
Web
0 0

Re: KTM Freeride 350


Funadzy:
Pár koníků  hmm  (možná ani ne celého koníka) přidá otevřený vzduchový filtr a k tomu přehrání palivové mapy.
Filtr mám, mapy jsou původní, jen jsem přikoupil přepínač palivových map. Tím se trochu změní reakce na plyn.
Samozřejmě se dá zvyšovat i dál, třeba laděné výfuky - hodně drahá sranda  a8 

Pokud chceš silnější stroj, tak si ho rovnou kup, Třeba to EXC350.  ano 


Ze silnice do terénu a zase zpátky.

 offline 

 

#1539 12.03.2016 19:55:12

Funadzy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 137
Založená vlákna
Místo: Přimda
Motorka: Exc 250F Six Days 09
Věk: 33
0 0

Re: KTM Freeride 350


Takže pokud bych tam teoreticky řečeno dostal kolelo a koncovku z 350 exc (pokud by šlo) a upravil sání (pokud by šlo) tak by měl jít výkon nahoru?? a co tam nahrát mapu z exc 350? Jen špekuluji moc tomuhle nerozumim.. Freeride nemám ,ani jsem neviděl a nikoho z okolí s freeride neznám,tak nevím jak to naživo vypadá... 350exc by byla super ale slušná tak +/- 150kolíků. Na to nejsou finance ,Freeride se dá sehnat levněji před pár dny na inzerci voňavka se 70mth za 115K jinak ceny okolo 100K... Na free se mi právě zamlouvá ta hravost a co čtu i obratnost v terénu.. Chci blbnout po lese a na to bude free určitě super,jenže i rád zatahám za plyn ať to lítá (měl jsem exc 450 a Fe570) a tam už to bude pruda... Úplně nejlepší by bylo ,kdyby na free byla základní mapa na to blbnutí a pak další mapa třeba právě z exc 350 (jestli jsem správně pochopil ,tak je mapa jednou z příčin malého výkonu freerideru). Ale co by na to potom motka asi to bude vše stavěné na ten menší výkon...A rozvor je taky menší,jak by se pak chovala kdyby jí chytly saze?? a1   exc je přeci jen jinak stavěná...

Editoval Funadzy (12.03.2016 20:17:56)


Říká mistr učňovi ,dostals ránu...? NE... Tak na ten druhej drát nešahej....a1

 offline 

 

#1540 12.03.2016 21:24:38

Storeman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 528
Založená vlákna
Místo: Týn nad Vltavou
Motorka: KTM 350 Freeride a BMW F650 GS Dakar
Věk: 61
Tel: 728173269
Web
0 0

Re: KTM Freeride 350


Přepínač palivových map má 10 poloh.
Mě by zase vyhovovalo, aby to na čtyřku létalo jako vrtulník, na pětku aby to plavalo a na šestku aby se to potápělo.  lol 
  …ne, nechci si dělat srandu!
Takto to nefunguje.  a11 

Standardně má Freeride 350 nahrané tři palivové mapy. Ovšem nemá přepínač!!! a11  Ten se musí dokoupit!? Přepínač je stejný na mnoho dalších endur a má 10 poloh. Od nuly do devítku.
A teď jestli si to správně pamatuji: (mám to napsané fixem na nádrži)
Za 1 je HARD mapa(zajíc). Trochu rychlejší reakce na plyn.
Za 2 je trochu línější reakce než standardní (želva)
A ostatní polohy jsou standard – nastavení z výroby!

Pozor ale! Rozdíly mezi jednotlivými mapami jsou velmi malé!!!
Palivovou mapou neuděláš z Freeride hned EXCčko! A nezkušený uživatel ze začátku ani nepozná rozdíl mezi jednotlivými mapami!

To už je více poznat nárůst výkonu u otevřeného vzduchového filtru než změna palivové mapy.
Změnou palivové mapy tak jak jsou nahrané z výroby se žádný koník nepřidá. Jen se změní reakce na plyn!

Kdyby se dal laděný výfuk, né ten z EXC, ale laďák přímo určený pro Free a k tomu přímo určená palivová mapa, zvýšení výkonu by bylo razantnější. Podle mého se ale výkonu jako EXC nedosáhne. Ty motory mají možná shodné některé díly, ale změn tam bude více!

A ještě k tomu přepínači palivových map.
Umísťuje se pod přední masku tak že pro přepnutí mapy se musí sundat maska. Jde to rychle, je přichycená gumičkou.
Přepínač stojí něco přes tisícovku.
A nebo se může přikoupit i druhý přepínač na řídítka (jen dvoupolohový a stojí asi 2500) a tím se potom přepíná buď standard-zajíc, nebo standard-želva podle toho co je nastaveno na přepínači pod maskou.

..trochu jsem se rozepsal, protože zjišťuji že nových zájemců o Free přibývá  smile 


Ze silnice do terénu a zase zpátky.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů