Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

KTM Freeride 350

#1401 09.03.2016 01:17:42

lacer
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Popůvky u Brna
Motorka: EXC350F + vozík na 3moto
Věk: 38
Tel: SZ
0 0

Re: KTM Freeride 350


Zdravím všechny Offrouďáky a hlavně majitele Freeride.


Něco o mě: Píši zde poprvé, Je mi 37let 174cm 75kg, Brno. Začal jsem s offroad ježděním cca před 4 roky, po tom co mě to na silnici přestalo bavit. Začínal jsem na Yamaha DT125R a jako první seznámení s offroadem spokojenost, ale již jsem postupně došel na její hranice jak výkonové tak i podvozkové.. Tedy šla do světa a nyní bych se chtěl posunout dál, naučit se něco pokročilejšího z enduro umění. Trial je pro mě moc svazující, jezdit celý den na jednom lomu porad dokola a naopak lítat velkými rychlostmi na ostré si netroufám a proto po dlouhých úvahách jsem se rozhodl pro FR350, taky kvůli mé výšce a váze a jen základních zkušenostech, ALE po přečtení zde celého 73stránkového vlákna (na me neobvykly vykon  ano2 ) jsem z nekterych zde popisovanych neduhů ohledne tohoto moderního značkového a ne zrovna levného stroje mírně řečeno zděšen  a11 


Prosím Vás tedy o zodpovězení, pár mých nejasností níže a uvidím jestli rozšířím zdejší freeride komunitu..  smile 


A, Jarynnem popisovaný problem s provedenim kabeláže a jejím prodřením (příspěvek#1259 na straně 63), jestli se jedná o problém jen u FR250R ? Model FR350 je řešená jinak a tudíž bez problémů ?   

Pro me nepochopitelné jak takova firma jako KTM s takovyma zkusenostma a tradici by mohla udelat takovou chybu aby se kabeláž prodírala už u 4 roky starých strojů (free se zacaly vyrabet tusim 2012) nebo snad jestli se to nekomu stalu u FR250R které jsou až od 2014 tudíž u dvouletých strojů??  heh11  Já jezdil dvacet let starou yamahu snad jako desaty majitel a o kabelazi jsem celou dobu ani nevedel a dodnes jezdí u kámoše dál.. To je KTM takove blato?? To snad ne kdyz jezdi a vyhrava závody jako Etzberg, Romaniacs atd.. to mi hlava nebere  a11 ? nebo je EXC delané že vydrží o toooolik víc?? 

B, Servisní intervaly, respektivě jejich cena?

Olej neřeším - nevelký výdaj, ale jde mi o "velký" servis. Informace jsou totiž značně protichůdné, Jedna věc je co doporučuje v manuálu fabrika KTM, proti tomu Autorizovaný prodejce KTM mi napsal, že FR350 na píst najede minimálně 300mth a cena "velkého servisu v KTM je cca jen 16.000,-Kč, pak v inzerci ojetin vidim FR350 kde je napsáno v 90mth délán píst když je předepsáno až ve 120mth, nebo další inzerát: Ve 200mth je přiložena fotka kde jsou vyměněné díly a tam leží DVA písty, tudíž v moto je již třetí ve 200mth... Teď neřeším pravost mth v inzerci, ale kde je tedy pravda-kolik to vydrží?
Jestli se jen oranžový prodejce nesnažil prodat..

Dělal již někdo z Vás majitelů servis ve 120mth tak jak je předepsaný v návodu? Tedy výměna pístu, ojnice, ventily, sací čerpadlo, všechny motorové ložiska.
Nebo má někdo z Vás najeto třeba dvojnásobek tedy třebas 240mth na původní vnitřnosti motoru??
Případně kolik Vás stál tento velký servis?? Materiál i s prací..??

Předpokládám u sebe spíš klidové hobby použití..


C, Zda byly rozdíly mezi ročníky výroby freeride?


Zda-li a jaké byly rozdíly mezi jednotlivými ročníky, tuším se odehrály nejake zmeny k lepsimu v 2014.
Z doslechu, že od roku 2014 mají vylepšené brzdy (dříve dost kritizované) a taky vylepšený podvozek, konkrétně vícekomorové vidle a progrese na zadku, také již vyřešené špatné starty??


Osobně jsem se svezl na všech verzích freeride na KTM festivalu 2015 a FR350 se mi zdál hrozně ucukaný myšleno reakce na pohyb plynu se mi zdála až příliš prudká "ON/OFF, kdežto tu každý píše hodná předvídavá nezáludná klidná moto. (na ostré jsem nikdy nejel), a srovnávat s Yamaha DT125R asi moc nelze i když se mi DT zdálo komfortnější/pohodlnější a hodnější, těžko říct jakou tam na festivalu měli zvolenou palivovou mapu, (jestli nejostřejší na předvedení) a tak jestli někdo nemáte porovnání prvních FR (2012) s těmi posledními např 2014-2015 v tomto ohledu??



Vím , že se ptám na spoustu věcí, ale přišlo mi to lepší dát to takto pohromadě..

Díky za jakékoliv info :-)


PS: Neprodává aktuálně někdo z vašeho okolí FR350 ? než kupovat uplně cízí z inzerce..


Milan

http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/3538_img_0484.jpg[/url] [/center]

Editoval lacer (09.03.2016 01:36:00)


Enduro Hobby

 offline 

 

#1402 09.03.2016 06:30:50

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


lacer:

Ahoj Milane
A) pouze u 250 R,a ano udělali takovou chybu .
B)  prostuduj manuál, u obou motorek je to jasně popsáno,dále si můžeš spočítat cenu ND podle katalogu a ceníku volně dostupných na netu + cenu práce ti rádi             řeknou v každém moto servise,ať už v autorizáku či garáži.Lze to spočítat naprosto jasně, transparentně bez skrytých špeků.Nakolik dodržíš nebo si troufneš posunout intervaly je na tobě.Oranžový prodejce se určitě snaží prodat,tak jako každý.
C)Ano ,tuším od 2014 je jiná přední brzdová pumpa,u 250 je jiný z. tlumič u 350 nevím,kde jsi se dočetl o "vícekomorových vidlích" netuším... Zase vše velice přehledně najdeš v katalogu ND dílů s ceníkem, volně dostupným na netu, stačí porovnat objednací čísla a vyjdou ti rozdíly. Brzdy jsou u Free slabé,přední jde, zadní katastrofa,ale to jistě už víš když jsi vlákno přečetl.
Pokud se ti zdály reakce na plyn příliš ostré tak to těžko říct jestli je to moto vhodná pro tebe,budeš muset zvážit,a pokud tě to neodradí tak můžeš dát větší sekundár, máš ho dokonce v příbalu,tedy stačí se jen chvíli tomu pověnovat a vyzkoušet.


Tady máš jedno Free http://www.motoinzerce.cz/motorky/ktm/9 … -350.html, máš to k němu 136 km,a moto je velmi zachovalé, mth 100% sedí,znám ji.
Přeji ti chladnou hlavu při rozhodování a šťastný výběr.
J.

 offline 

 

#1403 09.03.2016 07:29:37

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: KTM Freeride 350


hele sledujete ten rozdíl, když přijde na fórum nový uživatel Freeride  a uživatel AJP???  ten projev a celkový přístup???
Milane velký palec hore  ano 
Jinak, ten Free z Jardova motoinzerce odkazu bude dobrý kauf, Aleš  je extrémně pečlivý a pedant na údržbu, proto i ta motorka vypadá dobře  smile 

 offline 

 

#1404 09.03.2016 08:18:01

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: KTM Freeride 350


lacer: "Tož tu vítaj, ogare big_smile "  prubnu taky pár rad a postřehů:
-pokud jsi doposud jel DT125 určitě jdi do FREE250R ano doladění el.svazků a pár dalších drobností je práce na půl dne a máš fantastickou, zábavnou, hravou motorku ano o cca 10kg lehčí a s pár koníky navrch proti FREE350...
-po trochu pohrání si s karbecem má 250 fantastický průběh...
-jakákoliv oprava motoru je u této 2T márkantně levnější než u 350...
-a hlavně teď je v KTM doprodej FREE250 r.2015 a moto jde z prodejců "vyloudit" za cca 140t vyk! 
-za cenu 3-4roky staré 350 máš FUNGLA!!! = nové gumy, řetězovka, brzd.desky, kotouče, bez vůli v pérování a podvozku wink = prostě zaběhneš, vyměníš olej v převodovce a brzdovou kapalinu a pak půl sezóny jezdíš absolutně bez investic...

Ta motorka má spousta much a mušek (je to od KTM ta nejlevnější rozpočtovka), které postupně odhaloval a vychytával hlavně Jaryn (a 2015ka už jich má řadu odstraněných), ale nic co se nedá vychytat a s čím se nedá žít, ale zábavy s ní užiješ vagóóón ano  ano  ano 
Já s ní odjel dvě Rumunska (a celkem se střelcema) a pokud jsem zdržoval hmm  hmm tak motorkou to rozhodně nebylo... a5 
A perlička z mého pohledu, na podzim jsem k FREE "přikůpil" novou XCF350, že "postoupím" a FREE prodám... no ňáky čas sem je srovnával... a do teď nejsem přesvědčený, že z baráku půjde právě 250FREE...


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#1405 09.03.2016 09:08:47

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


PETARDAK:

 ano  kdybys mel nekdy cas a nudil se tak vymen o-ktouzek ve spojkovem prasatku,ja jsem mel klasiku pro.mineral,brzdovka ho sezrala a rozleptala...neni to problem jen free ale bseho co ma uz bremno misto magury, nekdo tam ma spravny,nekdo jeste pro maguru..

 offline 

 

#1406 09.03.2016 09:39:09

lacer
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Popůvky u Brna
Motorka: EXC350F + vozík na 3moto
Věk: 38
Tel: SZ
0 0

Re: KTM Freeride 350


Předem díky všem za rychlou reakci, mám v hlavě tolik postřehů, že ani nevím čím začít   smile 

To Jarynn:

Je mi jasné, že dodržování servisních intervalů je na zvážení každého soudruha, jak jsi nekde psal, spíš mě šlo o Vaše info z reálného používání - jak to vidíte vy co už nějaký ten pátek jezdíte..
Jestli je prodejcem daná informace o výdrži 300+mth upůný nesmysl (marketingový tah když ptáčka lapají...) nebo je to reálné? Samozřejmě myšleno při hobby a slušném chování se k moto, jako prohřátí před jízdou, kvalitní a pravidelná výměna oleje atd..   

Mám peníze i na nový stroj, ale proč je vyhodit, když v inzerci jsou "mírně jeté" Na kosmetiku nehledím, tyto moto nejsou na parádu, ale na zábavu, řeším jestli jít do jeté/nové čistě ekonomicky.

Situace 1:
Pro představu (když to přeženu) jít do moto co má 112mth za 130.000,-Kč a ve 120mth dělat servis za 50.000,- tak to postrádá smysl a je lepší si za 180.000,- rovnou koupit novou, kde bude nové a na počátku životnosti vše a ne jen co se mění při velkém servise.     

Situace 2:
Pokud to přeženu na druhou stranu, koupit jak píšete udržovanou Alešovu s poctivýma 71mth za 115.990,-Kč a dělat servis řekněme při dvojnásobku doporučení tedy ve 240mth,  navíc pokud by tento velký servis měl stát jen 16.000,- tak je kup motky o 65tis levnější ojeté než nové výhra a smysl do jeté jít...

A Teď která pohádka je reálná ??  ee1 


To Strejda-GC:

Díky, asi tuším co máš na mysli...
Jinak právě tu jak píšeš Alešovu mám jako nej kandidáta na koupi  a20  dík za tip.


To PETADRAK:

I když chápu, že nelze FR250 srovanávat s DT125 z roku 1999, ale právě po zkušenostech starým dvoutaktem
- který ale vůbec nejel od spodu
- nastartovat ho po týdnu odstávky byl sportovní výkon hodný skokanského atleta
- kouř co z toho valil, nechtěli me nechat jezdit prvního  a24 
- spotřeba 2T/4T píšu až na poslední místo, protože u této zábavy na to až tak nehledím, ale proč jezdit za cca dvojnásobek?


Ještě postřeh z KTM festivalu 2015 kde se nám zdál FR250 oproti FR350 právě daleko hodnější co se týče reakce na plyn a plynulosti průběhu - fakt hodně rozdíl. A vůbec bych tím pádem neřek, že by FR250 měla mít víc koníků než FR350..  ou2 

Co se mi naopak na FR250 opravdu nelíbilo, tak vibrace ve vyšších otáčkách což jsem z 125ccm dvoutaktu vůbec neznal a FR350 to samo taky nedělala.. Shodou okolností se takto projevovala i GASGAS Pampera 250 2T, tak jestli je to negativní vlastnost všech motorů 250 2T nevím..

Plus nutnost míchání oleje přímo do nádrže u FR250  a8 

Zkrátka mě víc láká FR350 se vším všudy plusy i mínusy ale dík za postřehy..  ano 


Milan


Enduro Hobby

 offline 

 

#1407 09.03.2016 10:06:59

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: KTM Freeride 350


lacer:

350 sla z domu jeste nemela 100mth tak nemuzu slouzit.U250 vymeny zatim dodrzuju,veka me druhý pist a ojka v nejblizsi dobe,tu ojku zvazim jestli ano az rozeberu.Ucukanost 350 a gumovost250 je podle me stopro sekundarem ktery byl na te ktere moto dany.Spodek 250 nema nic spolecneho s tim ktery mas na stare moto,je to motor bez privery, takova panelka co jede odspod.. Vibrace jsou asi dane konstrukci motoru,tezsi pist?setrvak?nevim, to ti snad vysvetli PETARDAK proc tomu tak je,prez motory je to tady asi nej odbornik  ano a sam tu moto doma ma..

 offline 

 

#1408 09.03.2016 14:07:37

Filda
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1372
Založená vlákna
Místo: Chemička
Motorka: KTM 250 EXC TPI
3 0

Re: KTM Freeride 350


lacer napsal(a):

Předem díky všem za rychlou reakci, mám v hlavě tolik postřehů, že ani nevím čím začít   smile 

To Jarynn:

Je mi jasné, že dodržování servisních intervalů je na zvážení každého soudruha, jak jsi nekde psal, spíš mě šlo o Vaše info z reálného používání - jak to vidíte vy co už nějaký ten pátek jezdíte..
Jestli je prodejcem daná informace o výdrži 300+mth upůný nesmysl (marketingový tah když ptáčka lapají...) nebo je to reálné? Samozřejmě myšleno při hobby a slušném chování se k moto, jako prohřátí před jízdou, kvalitní a pravidelná výměna oleje atd..   

Mám peníze i na nový stroj, ale proč je vyhodit, když v inzerci jsou "mírně jeté" Na kosmetiku nehledím, tyto moto nejsou na parádu, ale na zábavu, řeším jestli jít do jeté/nové čistě ekonomicky.

Situace 1:
Pro představu (když to přeženu) jít do moto co má 112mth za 130.000,-Kč a ve 120mth dělat servis za 50.000,- tak to postrádá smysl a je lepší si za 180.000,- rovnou koupit novou, kde bude nové a na počátku životnosti vše a ne jen co se mění při velkém servise.     

Situace 2:
Pokud to přeženu na druhou stranu, koupit jak píšete udržovanou Alešovu s poctivýma 71mth za 115.990,-Kč a dělat servis řekněme při dvojnásobku doporučení tedy ve 240mth,  navíc pokud by tento velký servis měl stát jen 16.000,- tak je kup motky o 65tis levnější ojeté než nové výhra a smysl do jeté jít...

A Teď která pohádka je reálná ??  ee1 


To Strejda-GC:

Díky, asi tuším co máš na mysli...
Jinak právě tu jak píšeš Alešovu mám jako nej kandidáta na koupi  a20  dík za tip.


To PETADRAK:

I když chápu, že nelze FR250 srovanávat s DT125 z roku 1999, ale právě po zkušenostech starým dvoutaktem
- který ale vůbec nejel od spodu
- nastartovat ho po týdnu odstávky byl sportovní výkon hodný skokanského atleta
- kouř co z toho valil, nechtěli me nechat jezdit prvního  a24 
- spotřeba 2T/4T píšu až na poslední místo, protože u této zábavy na to až tak nehledím, ale proč jezdit za cca dvojnásobek?


Ještě postřeh z KTM festivalu 2015 kde se nám zdál FR250 oproti FR350 právě daleko hodnější co se týče reakce na plyn a plynulosti průběhu - fakt hodně rozdíl. A vůbec bych tím pádem neřek, že by FR250 měla mít víc koníků než FR350..  ou2 

Co se mi naopak na FR250 opravdu nelíbilo, tak vibrace ve vyšších otáčkách což jsem z 125ccm dvoutaktu vůbec neznal a FR350 to samo taky nedělala.. Shodou okolností se takto projevovala i GASGAS Pampera 250 2T, tak jestli je to negativní vlastnost všech motorů 250 2T nevím..

Plus nutnost míchání oleje přímo do nádrže u FR250  a8 

Zkrátka mě víc láká FR350 se vším všudy plusy i mínusy ale dík za postřehy..  ano 


Milan

350 můžeš koupit od Aleše, ten stav je prostě super a mth opravdu sedí, Aleše známe. A 250 ti prodá Jarynn, tam taky mth 100%sedí (můžeš dohledat i v tomto tématu).Jinak spotřeba 2T VS 4T FREE absolutně neřeš  vyk! žere to úplně stejně, jak 250 tak 350 a obě mají totožnou spotřebu jako my co máme EXC  ano Jestli myslíš ale spotřebu takovou, že k benzínu musíš připočíst olej, tak to chápu, ale Free se ředí 1:80,takže to není žádná tragédie.To už je na tobě, jak se rozhodneš, přeji hodně štěstí při výběru  ano 


Žádný kopec není tak velký, aby nešel vyjet.

 offline 

 

#1409 09.03.2016 19:28:02

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: KTM Freeride 350


lacer: nejsem prodejce KTM, ani Ti nechci prodat svoji motku a ani nejsem slepě zahleděný do toho co mi stojí v garáži... jen (snad) mám trochu zkušeností a snažím se ti poradit... ještě otázku 250-2T/350-4T zvaž wink 
Máš negativní zkušenosti a dojmy z "veterána" DT125 který (asi) měl své za sebou a bohužel i ty předváděčky jsou občas v podivném stavu... dle toho co popisuješ, jsi jezdil na ňáké úplně jiné KTM než mám v garáži...
v.r.2012 přišel Free350 a našel si řadu příznivců, ale řada lidí "volala" po Free s 2T motorem... a ten přišel v.r.2014 jako zábavná motorka, která 350 překonala snad ve všem tongue 
Lehčí, výkonnější s neskutečným zátahem "ze-spoda" 4T se stříkačkou, nikdy nesnese takové podtočení a vibrace jsem taky nezaznamenal???
Jedinou tvou výtku beru - musíš míchat olej do benzínu, jak píše Filda 1:80...

Asi nejvíc může srovnávat Jaryn, který z 350 na 250 přešel a nemám dojem že by někde poznamenal, že 350 byla v něčem lepší...

Jak píšu, ještě to zvaž a prubni se někde svézt, na dobrém 2T-Free... mj. já doufám, že mi "koleno dovolí" a koncem března chci zkoušet jezdit a určitě vyrazím třeba do pískovny u Brodku, není problém se dohodnout přes SZ a přijet Free prubnout...


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#1410 09.03.2016 19:31:16

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: KTM Freeride 350


Hoši brzděte mam fr 350 doma a jednou to taky budu muset prodat  lol 


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#1411 09.03.2016 19:47:03

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: KTM Freeride 350


Tristan: Zapomeň vyk! ty naše oranžové šráky už nikdy neprodáme a19  tady už budou všichni kupovat jen AJP vyk!  gp  gp  gp 

Editoval PETARDAK (09.03.2016 19:48:10)


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#1412 09.03.2016 20:17:26

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: KTM Freeride 350


Jak to tady čtu, tak docela čumím tomu porovnání 250 vs 350 jak psal Lacer. Čoveče, já měl obě ty moto půjčený právě na tom festivalu a to na 2h a obě najednou jsme je jezdily. A jak jsem skočil z 250 na 350, tak jsem byl naopak zklamán a hned jsem chtěl 250 zpět. A to vlastně do tý doby jsem jezdil všechno ve 4T. Tak to čumím, že máš tento postřeh.
Jinak souhlas s tím co psal PETARDAK, nová moto za 140 litrů je super, kor když je to na SPZ a odpočet DPH je pak bez starostí (samo jak kdo má možnosti). Já toho využil a jsem moc spokojenej a na enduro už 4T nechci.
 wink 


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#1413 09.03.2016 21:19:01

Storeman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 528
Založená vlákna
Místo: Týn nad Vltavou
Motorka: KTM 350 Freeride a BMW F650 GS Dakar
Věk: 61
Tel: 728173269
Web
0 0

Re: KTM Freeride 350


Když to tady čtu tak:
Jdu do 250 2T a svoji 350 věnuji za odvoz!  lol  lol  lol 

Nikdo zatím pravdivě neodpověděl na otázku B. ?
Za mě tedy:
Free 350 4T je z dubna 2012, První majitel najel za 2 roky 80 Mth a jelikož měl motorku “firemní“ všechny údržby dělal přesně podle návodu u autorizovaného servisu, včetně diagnostiky.

Dnes mám najeto 195 Mth a mimo pravidelné výměny oleje a filtru po 20 Mth jsem na motorce nedělal nic! Tedy ještě čistím olejové sítko – na něm není ani šupinka.

Měnil jsem akorát svíčku a palivové sítko. V nádrži mám ponožku a jezdím na Vervu 100 a úzkostlivě dbám na čistotu benzínu. A samozřejmě peru vzduchový  filtr.

Je pravda že motorku jen šmrdlám, ale nepodtáčím. A vlastně jsem ještě nejel v prašném prostředí v takovém prachu jako je na dráze.

Počítám, že na píst a ojku půjde po této sezoně, to bude mít asi 250 Mth.
Jelikož najedu za rok max. 50 Mth, tak je to velká údržba po 5-ti letech!
Nechám vyměnit i brzdovou a spojkovou kapalinu a řetězovou sadu.

A moje doporučení pro Milana: Kdyby bylo mě 37 let, šel bych do ostrý!!!  - 250 2T nebo 350 4T!  a ještě k tomu kdybych měl na novou...neváhám ani minutu!  ano 


Ze silnice do terénu a zase zpátky.

 offline 

 

#1414 09.03.2016 21:32:31

lacer
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Popůvky u Brna
Motorka: EXC350F + vozík na 3moto
Věk: 38
Tel: SZ
0 0

Re: KTM Freeride 350


Noo pěkně mě motáte hlavu vy cvajtakti   ano2  nee1  a22 

Abych pravdu řek, tak mě i kolegovi se na KTM festivalu 2015 jelo výrazně líp na FR250... a to hlavně jak jsem už psal kvůli lineární a neucukané reakci na plyn v porovnání s FR350. Ten spodek to má neskutečný a na 2T ukrutně neskutečný  a2 

Teď jsem si uvědomil, že ty vibrace by mohly být jednoduše přetočený motor, protože na DT125R s přívěrou jsem byl zvyklý to točit běžně přes 10.000ot/min (navíc s otáčkoměrem)a FR250 bez přívěry točí tuším jen max 6.000ot/min a tudíž jsem to vlastně klidně mohl mít jen přetočené...  ee2 
   
- spotřebu paliva u endura apriori neřeším - asi jen přežitek z dob minulých, že 2T s karbecem musí jednoznačně jezdit za vic než 4T vstřik.. hmm 

A taky mě dost viklá, že člověk co měl oba Free to vidí tak, že na 350 není nic lepšího než na 250R Asi jo když přesedlal...
Je tak Jarynn ??  ee2 

Editoval lacer (09.03.2016 22:02:37)


Enduro Hobby

 offline 

 

#1415 09.03.2016 22:01:02

lacer
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Popůvky u Brna
Motorka: EXC350F + vozík na 3moto
Věk: 38
Tel: SZ
0 0

Re: KTM Freeride 350


Storeman napsal(a):

Když to tady čtu tak:
Jdu do 250 2T a svoji 350 věnuji za odvoz!  lol  lol  lol 

Nikdo zatím pravdivě neodpověděl na otázku B. ?
Za mě tedy:
Free 350 4T je z dubna 2012, První majitel najel za 2 roky 80 Mth a jelikož měl motorku “firemní“ všechny údržby dělal přesně podle návodu u autorizovaného servisu, včetně diagnostiky.

Dnes mám najeto 195 Mth a mimo pravidelné výměny oleje a filtru po 20 Mth jsem na motorce nedělal nic! Tedy ještě čistím olejové sítko – na něm není ani šupinka.

Měnil jsem akorát svíčku a palivové sítko. V nádrži mám ponožku a jezdím na Vervu 100 a úzkostlivě dbám na čistotu benzínu. A samozřejmě peru vzduchový  filtr.

Je pravda že motorku jen šmrdlám, ale nepodtáčím. A vlastně jsem ještě nejel v prašném prostředí v takovém prachu jako je na dráze.

Počítám, že na píst a ojku půjde po této sezoně, to bude mít asi 250 Mth.
Jelikož najedu za rok max. 50 Mth, tak je to velká údržba po 5-ti letech!
Nechám vyměnit i brzdovou a spojkovou kapalinu a řetězovou sadu.

A moje doporučení pro Milana: Kdyby bylo mě 37 let, šel bych do ostrý!!!  - 250 2T nebo 350 4T!  a ještě k tomu kdybych měl na novou...neváhám ani minutu!  ano 

Díky Storeman, to jsem potřeboval slyšet i od někoho jiného než prodejce KTM, že se FR350 dokáže dožít 200mth s původním vnitřkem.. Vlastně to potvrzuje přehnanost doporučených intervalů..  ano 

Pro zpestření, Dnes jsem byl u nejmenovaného dealera KTM a nabídl mi výstavní slevu v rámci akce motosalon 2016 na novou (ne vystavenou) FR350 tedy za rovných 175.000,-Kč což nezní špatně ve světle ceníků KTM 2016 kde je ofiko cenovka FR350 202.000,-Kč  vyk! 

Ale co je zajímavější vytáhl jsem na něj co mi kdysi napasl do emailu (že FR350 najede na píst vklidu 300mth) a i dnes si za  tím stál. Byl tam ale dnes přítomen i mechanik, který už ale tak optimistický nebyl, ale i ten mě potvrdil, že 200mth na píst to dá...

Tomu už by se dalo věřit...  A pro Storeman tedy i pobídka k akci velký servis  gp 


Ostrou minimálně zatím nechci z x důvodů, ale to by vydalo na samostatné vlákno  usch 


Enduro Hobby

 offline 

 

#1416 09.03.2016 22:03:05

Storeman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 528
Založená vlákna
Místo: Týn nad Vltavou
Motorka: KTM 350 Freeride a BMW F650 GS Dakar
Věk: 61
Tel: 728173269
Web
0 0

Re: KTM Freeride 350


Také toto vlákno sleduji od začátku  a dnešní razantní tvrzení jak je lepší 2T mě překvapilo.  ou2 
Až dosud jsem měl za to, že 2T je sice „trochu“ lepší, ale někomu vyhovuje více 2T a někomu 4T.

Až dnes to vychází, že všem vyhovuje více 2T!?

I když tedy je 2T je lepší, tak 350 4T není tak špatná a začátečník s ní neudělá chybu.

Na 250 jsem jel jednou jen několik stovek metrů a velký rozdíl jsem nepozoroval. V nejbližší době snad budu mít možnost bližšího srovnání. Jeden místní kluk si 2t pořídil.

Srovnání Freeride-ostrá není na pořadu dne a tak se o tom nebudu rozepisovat.


Ze silnice do terénu a zase zpátky.

 offline 

 

#1417 09.03.2016 22:11:07

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: KTM Freeride 350


Storeman: čus, hele je mi po tom prd ale jak tě znám ....  tak se vyprdni na preventivní GO , rejpání se v motoru atd ... nech běžet dobře zaběhnutý stroj a v tvým případě bych se nebál hranice 500hod a to myslím vážně ...
....ojka,klika, píst, ventily ... to jsou součástky který se ozývaj postupně a pomalu ... většinou žádnej masakr do 5 hod, pokud hlídáš olej a špony tak to na magnetu chytíš hravě
..... u některých moto bývaj problémový rozvody... rolny ... vše je otázkou otáček a režimů ... to bych jen preventivně udělal na 250 hod je to zásah relativně za pár korun

jen matematika ... moto hodnota 100?? ... komplet servis 30?? ... prodejnost na ND s poruchou motoru ?? 50-60?? ... skoro nic neriskuješ

Kluci na 350 ostrých relativně v zátěži dávaj přes 250 a nevím, že by se v tom někdo šťoural ...

Ať ti to šlape !

 offline 

 

#1418 09.03.2016 22:14:28

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: KTM Freeride 350


lacer napsal(a):

Noo pěkně mě motáte hlavu vy cvajtakti   ano2  nee1  a22 

Abych pravdu řek, tak mě i kolegovi se na KTM festivalu 2015 jelo výrazně líp na FR250... a to hlavně jak jsem už psal kvůli lineární a neucukané reakci na plyn v porovnání s FR350. Ten spodek to má neskutečný a na 2T ukrutně neskutečný  a2 

Teď jsem si uvědomil, že ty vibrace by mohly být jednoduše přetočený motor, protože na DT125R s přívěrou jsem byl zvyklý to točit běžně přes 10.000ot/min (navíc s otáčkoměrem)a FR250 bez přívěry točí tuším jen max 6.000ot/min a tudíž jsem to vlastně klidně mohl mít jen přetočené...  ee2 
   
- spotřebu paliva u endura apriori neřeším - asi jen přežitek z dob minulých, že 2T s karbecem musí jednoznačně jezdit za vic než 4T vstřik.. hmm 

A taky mě dost viklá, že člověk co měl oba Free to vidí tak, že na 350 není nic lepšího než na 250R Asi jo když přesedlal...
Je tak Jarynn ??  ee2 

vibrace má 2T jednoznačně větší, vrní to o hodně víc jak 4T, to je bez debat.
Půjč to polovičce, ti to řekne jaký to je  lol 

Editoval kornout (09.03.2016 22:15:34)


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#1419 09.03.2016 22:23:21

Storeman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 528
Založená vlákna
Místo: Týn nad Vltavou
Motorka: KTM 350 Freeride a BMW F650 GS Dakar
Věk: 61
Tel: 728173269
Web
0 0

Re: KTM Freeride 350


MikiberG:  ano 
...a škoda že ten Mates tak rychle a náhle skončil ...
...mohl jsi nás tady na jihu ještě pořádně vyškolit!  wink  ano 


Ze silnice do terénu a zase zpátky.

 offline 

 

#1420 09.03.2016 22:28:17

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: KTM Freeride 350


Storeman:
jj škoda... ale sranda byla smile  ano ... čas ještě je ...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů