Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kecárna

#2241 11.06.2014 10:36:48

Wiblyz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 173
Založená vlákna
Místo: Rakovník
Motorka: TT600S
Věk: 37
Tel: 911 ( chtějte kapitána Kolečka )
1 0

Re: Kecárna


Cau. Mam rychlej dotaz, at kvuli tomu nezakladam novej topic, tak to dam sem. Shanim zadni svetlo na TT600S ( minimalne sklicko, v lepsim pripade i cely svetlo ) a nikde jsem nikde nic nenasel - jen partsdepot, kde chtej za samotny sklicko skoro 500 + postovny....  roll  Tady v inzerci je ta sama rok stara poptavka bez odpovedi. Tak se chci zeptat, jestli je to to samy svetlo, ktery je i na starym Pegasu nebo RC600? To by k mani bylo.


Větev ti neublíží, když ji před tebou nikdo nenatáhne.

 offline 

 

#2242 11.06.2014 19:54:18

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kecárna


presne toto me odrazuje od 2T stroju :-/

Seskladam, nabrnknu..vrci...Ne vzdy to musi byt v origo nastaveni asi OK, tudiz nez to projedu abych zjistil jakou barvu ma ta svine svicka, tak to zadru.Parada big_smile

http://www.motoinzerce.cz/motorky/yamah … 125-r.html

 offline 

 

#2243 11.06.2014 20:51:58

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Kecárna


Preposielam z FB:
Prosíme o pomoc !!!
V sobotu večer bola z areálu v Podmaníne ukradnutá táto KTM EXC 450
Na polepoch mala číslo 88.
Ak si niekto niečo všimol , napíšte nám , finančná odmena istá !!!

FB kontakt: Martin TraMbus Kubiš


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/372_ktmexc.jpg


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#2244 18.06.2014 08:37:45

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kecárna


Přátelé, potřebuju objasnění a radu.
Neseděl jsem na silniční motorce kromě pár hodin autoškoly na "A" minimálně 8-10let a to ještě naposledy na MZ 150..

Návyk = NULA.

Včera jsem se jel podívat na tohle : http://www.motoinzerce.cz/motorky/suzuk … andit.html  Za ty prachy to jde, ale jízda mě vyloženě vyděsila.

Rám, okolí krku a všeho se zdá být úplně OK, ale při pokusu o náklon (řekněme 40km/h) mě ta svině vyloženě chtěla přeprat a táhla mě i s řidítkama. Čekal bych opis oblouku pouhým náklonem, ale ať jsem dělal co jsem dělal, pořád mi to zavíralo řidítka. Bylo to dost nepříjemné a vůbec jsem z toho neměl pocit, že takhle to má být. Cítil jsem se hrozně nejistě a nebylo mi příjemné, že při náklonu jdou do rejdu i řidítka. Ne sice o moc, ale když jedu 40, naklopím a jdou mi konce řidítek třeba o 1,5...2cm do směru zatáčky, tak jsem z toho byl dost vyděšenej.

Dělalo to naprosto stejnoměrně doleva i doprava, nezdálo se mi, že by to šmajdalo, na obě strany se to chovalo stejně.

Je to u motorek s krátkým rozvorem nahrbených na přední kolo (naháč) normální ? Nebo u silnice obecně ? Já si nemůžu pomoct, vím, že mám úplně jinou motorku i obutí, ale když jedu zatáčku, tak se ty řidítka ani nehnou. Řídím to celé náklonem.

Díky za normální reakce, myslím, že se dá pochopit, že nevím co a jak..Silnice mě nikdy netáhly, tak jsem na tom ani nejezdil.

P.S : Gumy se zdály nafoukané obstojně a nebyly doskákané.

 offline 

 

#2245 18.06.2014 08:43:06

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Kecárna


Jirko samozřejmě že i na enduru se řidítka hnou, pouze náklonem by jsi nic neprojel smile To, že motorka jako bandit "klade odpor" je myslím normální, řidítka jsou užší a motorka o dost těžšíí dopředu než enduro a toto je jen toho projev.  Nejvíce jsem to osobně pocítil na Viragu, na kterem jsme pomalu vymetl škarpu, protože na tom prostě nešlo zatočit jak to ma debilní řidítka  a11 


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#2246 18.06.2014 08:50:36

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kecárna


Díky za názor.

Nejsem si ale jistej, že se chápeme. Fyziku nepřechčijeme nikdo a pokud jedu, tak se kola samozřejmě točí,a čím rychleji jedu, tím rychleji se otáčí a větší gyroskopický moment vytváří. Guma na silnici je hřib = pokud ji nakloním, opisuje menší dráhu, než je poloměr zatáčky = zatáčím náklonem. Nevidím důvod, proč by mi to při zatočení mělo rvát řidítka z ruky.

Je možné, že se mi hnou velmi nepatrně i řidítka na enduru, ale nikdy jsem to nezpozoroval. Nikdy. To, co mi předvedlo včera to GS mě fakt úplně znejistilo a abych motorku do zatáčky musel nutit a ještě mi to rvalko řidítka z ruky, to se mi zdá divné...

 offline 

 

#2247 18.06.2014 09:12:28

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Kecárna


Ale zase pocitej s tim ze kolo na te motorce ma mensi prumer a je na nem vetsi a tezsi pneumatika a to jak funguje setrvacnik nebo gyroskop urcite vis a  na tom kole je poznat kazdy deka vahy navic + ma diky mensimu prumeru vetsi otacky, coz sice zajisti stabilitu, ale nadruhou stranu zatáčení ti to neulehčí.

Podobnej pocit je na SM motorce, ale jelikoz ta je na predek lehka jako enduro navic ma siroke riditka, tak se s tim zataci mnohem lepe, ale ten efekt toho kola pocitis v momente kdy vyjedes zatacku s prednim kolem nad zemi a potom dopadnes na obe, to te i to SM ihned proškolí v tom co je fyzika smile.

Editoval Joraell (18.06.2014 09:14:40)


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#2248 18.06.2014 09:13:51

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: Kecárna


jirka87:

Kdo je předchozí majitel? Jak jezdil? Pokud holka nebo začátečník, tak mohou být kola sjeté tak, že se motorce do zatáčky nechce, protože jezdila vždy rovno. Když jsem na silniční motorce dal nové gumy, uplně jsem se divil, že to najedou zatáčí a padá do zatáčky samo. Takže bych se první díval na gumy, udělá to hodně.
Když jsem po dvou letech na enduru sedl na kamarádův Monster a vezl mu ho na svatbě z obřadu na hostinu. Připadal jsme si jako bych měl čerstvej řidičák a vůbec jsme se na tom necítil a ani mi to moc nešlo  nee1 .A to jsem jezdil na silnici 10let...


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#2249 18.06.2014 09:22:49

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kecárna


Kluci diky, ale porad jsme se nedobrali jadra. Neresme tolik ten pocit z jizdy a zataceni samotneho. ALE PROC se do pr... zaviraji ty riditka ? Je mozne, ze se pletu a je to i pravdepodobne, ale podle me by to takto vypadat nemelo, aby jste jeli 60 uplne volnou zatacku a meli jste pocit, ze proste pojedete rovne...

Gumy - OK, beru ze to je alfa omega, ale nezdaly se nijak zvlastni, dle meho ok.

Potreboval bych si zkusit asi jiny kus, abych vedel, ale jestli se takto chova kazda silnicka, tak nechapu co na tom ty lidi bavi...

S motorkou mam byt v souzneni a ne s ni bojovat pri kazde situaci, kdy nechci jet v primce :´(

Napadlo me, jestli to nemuze byt tim dost kratkym rozvorem (?)

EDIT : Z té CBF 600S co jsem jezdil "A" jsem takový pocit ani v nejmenším neměl. Sice je o 20let novější, než to GS 400, ale ...  a8 

Editoval jirka87 (18.06.2014 09:40:14)

 offline 

 

#2250 18.06.2014 12:17:23

Re: Kecárna


jirka87: To co píšeš se mi stává hned po zimě, když vyjedu celý natěšený a zapomenu dofoukat gumy. Nejhorší je cesta k první benzince, pak už dotlačím vzduch do kol a je hned po zavírání řidítek.
Ps. pokud to nezměříš nezjistíš zda jsou dost nafoukané.

 offline 

 

#2251 18.06.2014 12:50:41

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kecárna


Martin : to zni rozumne smile Akorat si myslim, ze ja jako kupujici bych mel teda idealne prijit k motorce, kde je alespon hladina oleje jak ma byt a gumy dofoukane a retez namazany..No zkratka tak, aby se to dalo projet., kdyz se to prodava tak, ze to je pojizdne. Ale tak mam pravdu, ze to neni normalni jev, ne ? Vzdyt prece neni normalni, aby se mi pri naklonu zaviraly riditka..To by melo drzet temer bez hnuti...

Kolik tam mel nebo spis nemel natlaceno, to nevim...Skoda, mozna mi utekla pomerne slusna motorka za penize jake bych normalne dal za 250 MZ...Jinak to nebylo az tak spatne. Vady to melo, ale asi bych je nijak neresil. Proste dojezdit, vyhodit...Nejsem zastancem tohoto pristupu, ale za dane penize by nemelo smysl to resit jinak. za 40 uz se da sehnat fakt pekny polotucny (600) bandit. Kdybych chtel z te 400 v cene 22 tis udelat slusnou motorku, byl bych na cene sestikila v dobrem stavu.

 offline 

 

#2252 18.06.2014 15:26:12

Re: Kecárna


jirka87: Řeknu ti to tak, proto se jezdí na motorky s lidma kteří tomu rozumí. Už jsem jich koupil kvanta a každá má své kouzlo, své nedostatky.

 offline 

 

#2253 18.06.2014 15:48:28

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kecárna


Martin...Můžeš jezdit se mnou smile Nikoho totiž neznám... sad

 offline 

 

#2254 18.06.2014 15:58:35

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Kecárna


jirka87:

Něco je blbě, na 99% gumy.(hrana,tlak). Navíc ač se to nezdá a člověk si to neuvědomí, tak na motorce když jedeš do leva,zatáčíš řídítkama v pravo. KKtina ,ale je to tak  lol , tím ji vlastně položíš i když tam sama nechce. Kamarád měl moto které jsi bez lehkého kontra a zašlápnutí stupačky do zatáčky nedostal,nějaká Kawa GP něco ale to už je historie... Jízda na tom peklostroji byla jak hrát na varhany  a1 

 offline 

 

#2255 18.06.2014 16:06:54

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kecárna


Jarynn - Drift v negativním náklonu tomu můžeme začít říkat big_smile

Mě znejistilo to, že už před jízdou jsem našel - měněný chladič, škráblé světlo a jiné spodky budíků. K nevíře ? Tento bandit 400 byl vodou chlazený  tongue 

Rám, krk se zdál OK. Ložiska krk, obě kola OK...

Takže asi gumy. Co už  a9 

Editoval jirka87 (18.06.2014 16:08:11)

 offline 

 

#2256 18.06.2014 16:15:48

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Kecárna


jirka87:

No hlavně je divné že se to chová na obě strany stejně. Havárkou to asi nebude ..

 offline 

 

#2257 18.06.2014 17:25:56

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Kecárna


Sally06 napsal(a):

jirka87:

Můžeme se domnívat, že byla pneu dostatečně nafoukané, ale...
Já jsem po zimě co jsem měl XR přehodil na motard kola, hned, jak to bylo jsem natěšeně vyjel to testnout a to co se dělo v zatáčkách byl masakr a měl jsem z toho bobky! Když to popíšu, kdybych se nedržel řidítek a lehce se naklonil, tak řidítka sami zatočila tam kam jsem se naklonil a šli by až do dorazu hádám, kdybych je nechal. Když jsem je teda držel, tak měli snahu stále tlačit do směru zatáčky (na obě strany). Prostě se museli do zatáčky držet aby nezatáčeli! (hádám, že je to to samé co se dělo tobě)
Přijel jsem ke kámošovi ať to zkusí, ale, že to je divný mu povídám. On se rozjede a po 200 m se točí, přijede a říká, máš to nafoukaný? (na oko to vypadalo plně nafoukaně) :-D
U něj mi to dofoukal a hned ta jízda byla jak měla být! Naprosto se to změnilo a řidítka drželi směr. Když jsem je při jízdě pustil a lehce doleva, doprava svoji váhou, tak motorka poslouchala. Předtím nafoukáním prostě po lehkém naklonění doleva už se nedala vrátit, protože stále zatáčela táhla na stranu na kterou jsem ji poslal a nebylo cesty zpět! Potom nafoukání se dalo jezdit na volnoběh bez držení řidítek a kličkovat, předtím ani náhodou.
Jestli to bylo podobné nebo stejné, je na vině tlak v pneu! Navíc jsem byl zvyklej foukat max. 1 atm. Na motardy a cestovní mrchy se fouká daleko více. Měl jsem tam 2 atm (když mi řekl, že to mám málo nafoukané, tak se mi to nezdálo, že by to bylo tím), kámoš tam napral 3,5 atm myslím. Bylo to psané na pneu...  A to je ten rozdíl...
Byl to tenhle případ?

Na pneu se udává maximální tlak. Já foukal motárda na 2,2 a pohoda

 offline 

 

#2258 18.06.2014 18:17:03

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Kecárna


jirka87:

pozri tie hrany na pneu to cítiš rukou, že to jazdilo len rovno  a20 


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#2259 18.06.2014 21:13:54

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Kecárna


sally-ano,popisujes totez co ja. skoda.prodejce mohl mit prodane a ja mohl jet domu na Banditovi v cene MZ 250 a2 

 offline 

 

#2260 18.06.2014 21:52:23

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Kecárna


jo, to je pokaždý, když se sedne na velkou motorku... pujčil jsem si bráchuv TA 650 a 60km jsem na tom v zatáčkách trpěl... jelo to jak po kolejích, do zatáček to nechtělo a když už to zatočilo, tak se tomu zase nechtělo ze zatáčky  usch  prostě váha setrvačnýho momentu, na který nejsem zvyklej


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů