Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Olej do benzinu u 2T endur

#341 13.02.2017 19:44:55

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


zetkarider:

Už som porozprával dosť a všici ze mě dělali vola. Takže nebudu ztrácet čas, chtěl jsem si jenom přisadit, protože mě baví jak se každej hned chytí. ano 

 offline 

 

#342 21.02.2017 09:41:05

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


sirr:

To je zajímavý postřeh, s takovým chováním jsem se nikdy nesetkal. Máš pro to nějaké vysvětlení?, jak moc jsi přenastavoval karburátor, mám na mysli jenom směs, jehlu, nebo i trysky? a jaký poměr jsi namíchal s FD, taky 1:40?
Ptám se proto, že já mažu 1:80 a nepoužívám FD, ale TFS. Výkon mají ty oleje oba stejný, pouze FD je plná syntetika. Myslím, že je to jen marketingový tah, protože když se řekne plná syntetika tak na to každý slyší, ale já ne, nemám důvod zpochybňovat ropné oleje, u auta snad, ale u 2T si myslím, že je to zbytečné. Jediný opodstatněný důvod, který mě napadá je to ,že ta syntetika má možná nižší kouřivost což může být dostatečným důvodem k použití u těch co mají výfukovou přívěru, což ale není můj případ.
Je to sice zase z jiného soudku, ale když jsem si byl pro motorku vzal jsem rovnou vazelinu ve spreji na řetěz. Plná syntetika od Motorexu, nevím přesně, ale stál přes 4kila. Po jednom dnu to z toho řetězu suveréně sleze a mažeš znovu. Naproti tomu jiná ve stejném objemu za 120kč je viditelně na tom řetězu 10x déle. Jen si nemůžu vzpomenout co to bylo za výrobce, páč už mi došla. Akorát je bílá a není to na tom řetězu hezký, ale to mě je srdečně u p.dele

 offline 

 

#343 21.02.2017 18:55:29

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Sice je to z oblasti 4T, ale na jednej, tusim americkej stranke, sa ku olejom vyjadroval chlapik, kt. bol priamo tribolog, a v podstate zo vsetkeho, co pisal, vyplynulo asi nasledovne:
Cim kvalitnejsi olej, cim viacej esterov a pod.. = tym dlhsia zivotnost, pomalsi rozklad ucinnych zloziek, pomlasia degradacia.

ALE !
Podstatny problem funkcnosti 4T oleja je postupne primiesavanie paliva do oleja, kt. nasledne napomaha rozkladat jednotlive zloky oleja a znizuje viskozitu. Vraj pre os.auta je pripustny limit 1-2%, potom musi byt olej vymeneny a na zaklade toho sa teda aj vraj nastavuje interval vymeny.

Pri 4T zavodnych moto je to inak, vraj ina konstrukcia piesta + otacky atd..= vysoky podiel paliva za kratky cas, pripustna uroven paliva v oleji je zdvihnuta na 8-10%, a tato uroven je dosiahnuta za kratky cas, preto vymena uz po 5-10mth. A cim je mozne pouzit vyssiu vyskozitu, tym lepsie, lebo ku koncu intervalu sa dost znizuje = riziko opotrebenia minimalne u prevodovky..

Vsetko hore spomenute bolo na zaklade testov, kt. pre par ludi vraj robil/alebo firma, kde robil/ a vacsina testovanych olejov mala prave ten problem, ze palivo v oleji a nasledky a nie opotrebovany olej.
+ tam bolo nieco take, ze zakladny test sa da nechat spravit u nich v USA za 30dolarov..

Taketo info, aspon mne pridu celkom logicke a zase len potvrdzuju pravidlo, radsej lacnejsi ale castejsie.

Asi tu nebude vela tribologov a asi nikdy nikto nezistime, ci je alebo nie je olej optimalny, alebo prehnany ..
Osobne sa riadim skorej vecami, ako funguje mi spojka tak ako chcem ? idu rychlosti ako chcem ? atd..
a prave toto zrejem dost dokaze zmenit zmena znacky alebo typu oleja a to su veci, z kt. mozem mat uzitok.

 offline 

 

#344 21.02.2017 19:39:38

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Indian:
Vím o tom, že u motorových olejů pro auta se připouští okolo 3%, ale o tom, že u motocyklových 8-10% je pro mě novinka. Myslíš, že je možné aby za tak málo Mth se v oleji nahromadilo tolik paliva?, to se mi zdá fakt hodně, navíc si myslím, že deset procent paliva v oleji už musí být na měrce paliva jednoznačně vidět a v tu chvíli už bych asi lehce znervózněl.
Ale souhlasím  s tím, že na olej pro 4T jsou kladeny daleko vyžší nároky než na 2T

 offline 

 

#345 21.02.2017 20:45:32

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Kdyz uz tady zaznělo slovo degradace apod zajímalo by mne jak dlouho by mohl vydržet olej (treba zrovna motul 800-plna syntetika) smíchanej s benzinem v nádrži motorky nez se zhorší vlastnosti oleje. A taky za jak dlouho se olej začne oddělovat od benzinu. Nejde mi o nejaky rejpání, ptam se čistě pro zajimavost.

 offline 

 

#346 21.02.2017 21:57:49

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


koll:

No, pokud vím, mluvilo se někde o tom, že se nedoporučuje skladovat namíchanou směs déle než tři měsíce, ale co je na tom pravdy nevím a nevím ani to jestli je ta doba stejná i pro syntetiku.
Z jakého je tato informace zdroje netuším a na základě čeho je založená taky ne. Osobně to neřeším, mám namícháno v kanystru myslím i rok a půl do křovinořezu a ještě jsem ho nezadřel, takže bych ty tři měsíce viděl jako jistotu s možná 100%ní rezervou, ale podložené to nemám, je to jen úvaha.

 offline 

 

#347 22.02.2017 00:42:34

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Maloch2:

Ja držím mesic max, pak uz mam blbej pocit  big_smile asi taky záleží na změnách teplot pri skladování atd.. ale přece jenom hvizdnout křovinak a motorku je rozdíl  smile 

 offline 

 

#348 22.02.2017 06:03:01

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


koll:

A co s tou namichanou smesi pak po mesici delas?

 offline 

 

#349 22.02.2017 07:06:29

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


chalka:

Tvůj dotaz byl směřovaný na Kolli, ale jestli můžu, tak kdyby takhle zbyl mě tak ho nechám v dílně na mytí, nebo ho naperu do sekačky, klidně ho fouknu i do auta, ale nejpravděpodobněji, protože mám traktor tak bych ho v zimě přilil do nafty, ono to pak dobře chytá smile 

 offline 

 

#350 22.02.2017 11:12:37

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


3 mesiace budu preto, lebo to je statisticky zistena doba, za ktoru uz vacsina ludi zabudne ci tan benzin bol alebo nebol namiesany big_smile big_smile

to mnozstvo 10% benzinu v oleji si viem predstavit, nizky piest + kruzky optimalizovane na vykon.. vysoke otacky -  nieco malicko sa spali atd..

A tie hodnoty co on uvadzal, boli ziskane na zaklade tribologickeho rozboru(ten co to pisal bol priamo tribolog), aspon to tam teda tvrdili. Mozem pripadne dohladat to forum a hodit link ak by bol zaujem, ale bolo to v AJ.

 offline 

 

#351 22.02.2017 12:04:53

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Maloch2 napsal(a):

Indian:
Vím o tom, že u motorových olejů pro auta se připouští okolo 3%, ale o tom, že u motocyklových 8-10% je pro mě novinka. Myslíš, že je možné aby za tak málo Mth se v oleji nahromadilo tolik paliva?, to se mi zdá fakt hodně, navíc si myslím, že deset procent paliva v oleji už musí být na měrce paliva jednoznačně vidět a v tu chvíli už bych asi lehce znervózněl.
Ale souhlasím  s tím, že na olej pro 4T jsou kladeny daleko vyžší nároky než na 2T

A ty neznáš to lidový heslo "mně motor olej nežere vůbec"  lol  lol  lol z principu spalovací motor olej spaluje a spotřebovává .... takže lehce můžeš znervóznět, až zase zjistíš, že ti motor olej nežere a máš hladinu oleje na měrce pořád stejně  lol  lol 
Třeba u "statický" regenerace dpf filtrů dieslů ti může přes kroužky do oleje protéct i litr nafty za pár minut  - vysoký tlaky a dávka ano 

 offline 

 

#352 22.02.2017 16:38:06

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Strejda-GC:

Víš dobře, že to byl jen příklad, který ale není nereálný. Použil jsem ho jen proto aby vynikl ten kontrast tak krátkých výměn. Myslím si , že nás ty fabriky trošku oblbujou pro vlastní alibi, ale asi se pletu. No nic, třeba se tu objeví někdo kdo do toho vnese víc světla.

 offline 

 

#353 22.02.2017 16:54:48

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Olej do benzinu u 2T endur


chalka napsal(a):

koll:

A co s tou namichanou smesi pak po mesici delas?

Snažím se aby mi žádnej benzin nezbejval 😃 Kdyz sem tam ted mel celou zimu pul nádrže tak sem to vylil do kanystru a používám ho na mytí různých bordelů

 offline 

 

#354 22.02.2017 18:01:52

Indian
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 203
Založená vlákna
Motorka: WR450F/06
1 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


pripajam odkaz na to angl. forum - tipek zjavne rozumejuci olejom ma nick KAWA 250, kto vie po anglicky, docita sa aj rozdiel, preco je ot inak u cestakov.. (nasiel som to len tak narychlo, tak dufam ze je to to spravne forum)
http://www.dirtbikeworld.net/forum/show … post309189

Sice tam teda rozbor oleja nikde nezavesil, ale su to tvrdenia zalozene pre mna na logickych faktoch, oproti domienkam, kt. sa tu od niektorich diskutujucich podla mojeho nazoru objavuju...

Editoval Indian (22.02.2017 18:02:07)

 offline 

 

#355 07.09.2017 14:36:05

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


borci jen tady tak trochu opět oživím ožehavé téma olejů,... big_smile myslíte že obyčejný hobík co se plácá po lesích a sem tam nějaké tratě či cross country pozná rozdíl mezi olejem typu Castrol Power 1 Racing 2T a dražšíma olejema typu Motul 800 či Motorex Cross power,..neřeším tedka finanční stránku, jestli dám při projetí 50L benzínu i s olejem 1600 nebo 1800 je celkem zanedbatelné při mém nájezdu, ale čistě funkčně co se týče třeba rychlejšího opotřebení pístu,...tedka jsem měl motorex cross power a jediné co sem postřehl tak maximálně to že mi spaliny více voní,.. a13  smile 

 offline 

 

#356 07.09.2017 15:07:20

tadeo22
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 163
Založená vlákna
Motorka: Ktm xc 300
Věk: 20
0 1

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Motul 800 i ten motorex mi prijde na to nase prcani zbytecnej prepych, proti kastrolu mam nejakej odpor  a8 za me jedine motul 710 najeto cca 50mth na exc 200 a ted na exc 300 cca 30mth. Opotrebeni takrka zadne. Jedina nevyhoda ty 710 je zelena barva, hur se pozna naredenej benzin nez kdyz je olej modrej, cervenej.

 offline 

 

#357 07.09.2017 15:38:20

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


tadeo22:
já castrol můžu tak maximálně do auta,..jinak ho taky celkem nemusím,.. ale prej by to mělo taky být dostačují,..jak se říká hlavně at to splní specifikace jinak se olej vybírá podle sympatiíí,  smile jinak u nás v obchodě cena 710 je 320 a 800 v druhém obchodě 375,..tak ji asi vezmu skrz tu červenou barvu :-)

 offline 

 

#358 07.09.2017 19:58:52

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Rischwon:

O mazání asi uz ani tak nejde mezi renomovanýma značkama, mažou všechny dobře. Ale castrol, repsol ani motorex uz nekupuju kvůli tomu jak se mi s nima zapejkal karbon vsude možně, hlavně přívěra. Ted jsem spokojenej s motulem 800, přívěra je porad pěkně mastná a nezapečená, ředim 1:65-1:70 už 85 mth. Ale taky záleží na jízdním stylu každyho jezdce, na nastavení směsi, intervalu čištění filtru... nekdo tvrdí ze s M800 by mohl bejt problem v teplotách pod nulou, ale zatim nevím proč  wink celkově castrolem ani motulem se nedá určitě nic zkazit

 offline 

 

#359 07.09.2017 20:14:10

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Olej do benzinu u 2T endur


koll:

800 jezdime i v mrazech cca 3 roky ve 2 moto ( do -15 pak na to kaslem a1)  a zatim vse ok ano 

 offline 

 

#360 08.09.2017 06:14:52

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Jarynn:

Dobrý vědět  ano  a2 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů