Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Olej do benzinu u 2T endur

#281 21.12.2016 08:08:51

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


kick-start napsal(a):

Maloch2:

V profilu mas uvedeno 2T Freeridera, jak dlouho v nem ten Mogul TSF pouzivas? Kolik mth jsi na nej najezdil? Nejaka fotka valce-pistu by nebyla?
Predpokladam ze to doporuceni pises na zaklade osobni zkusenosti a dlouhodobym najezdem nekolika desitek, mozna i stovek mth, klidne i na jinych motorkach nez mas tu jednu v profilu. Rozepis se o tom trochu.

Ahoj,
mažu ho tímto olejem od samého začátku. Protože ho mám necelý rok a tolik zase nejezdím, mám teď najeto nevím přesně ,okolo 70Mh. Tudíž neplánuju ještě žádnou demontáž ani výměnu, takže foto ještě hodně dlouho nebude. Někdo tu ale těsně před tebou psal, že může potvrdit , že  opotřebení na TSF se neliší od jiných olejů, tak třeba nějaké foto má. Podle mého názoru jsou ale takové fotografie zbytečné, protože pokud ten motor funguje pořád stejně, nevydává zvuky které tam před tím nebyly, tak nevím co bys na nich chtěl hledat. Mikroskopické trhliny na pístu neuvidíš, na ojnici už vůbec ne. Jediné co by mě mohlo donutit sundat válec dřív jak v 200Mh je kontrola nikasilu na přepážkách, to je dle mého názoru a zkušenosti největší kámen úrazu.
Víc motorek nemám, ty doby jsou už pryč ale řeknu rovnou, zahraniční motorku mám poprvé, jinak jsem odkojený na ČZ 513 a 514 a o těch dalších mluvit nebudu.
Někdo možná bude ohrnovat nos, ale já tvrdím že tyhle motory byly plně funkční, výkonné (bohužel ale mizerné materiály)a ještě před pár lety na ČZ514 mi japonci nestačily-na rovinkách, v technických pasážích jsem ale už neměl šanci, proto jsem si pořídil Fr a užívám si všechno to co na ČZ bylo možné pouze ve snu.
Jinak můj příspěvek o olejích neber jako doporučení, to je každého věc, ale za mě bych se toho rozhodně nebál a taky se nebojím a mažu s tím všechno viz další debata níže.
Řekněme, že namažu motorku tím nejlepším co je k dispozici- čím potom mažou okruhové mašiny, plochodrážní kde jede plný plyn od začátku do konce, F1 a jiné?
Naopak si troufám tvrdit, že v našem oleji je jistota na rozdíl od zahraničních olejů, kde to v některých případech(dle mých neověřených informací), funguje tak, že přijede do přístavu tanker plný oleje, kde si jednoduše řečeno každý stočí do obalu se svým logem-tak asi tak smile 

 offline 

 

#282 21.12.2016 08:39:23

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


PETARDAK napsal(a):

Maloch2: tvé úvahy, nejsou zcela správné ani logické a ty " léta praxe a odříkání" v nich nespatřuji...  ou2 
K tomu srovnání pila/moto, říká ti něco pojem "střední pístová rychlost"? Máš představu o obvodové rychlosti u ložiska s čepem 10-12mm a třeba 30mm? mj. každá pila má nucené chlazení ventilátorem a při práci (relativně) konstantní zatížení... to vše jen tak na okraj...
Až na tom FREE, vyměníš pístů třeba 5 a pár ojnic a až to uděláš u pár desítek(lépe stovek) motorů a budeš trochu sledovat intervaly moto-hodin v praxi, pak nám sem prosím napiš pojednání o mogul 2T a oleji pro křovinořezy... ale jinak je to, opravdu hloupé "hospodské" tlachání ou2 ničím nepodložené...

Souhlasím s tebou, že zrovné Fr není není ten případ, to je motor , který je vzhledem ke svému výkonu dost předimenzovaný. Nicméně, samozřejmě vím co je střední pístová i obvodová rychlost , ale nevím co tím chceš říct, protože tomu oleji je to jedno. Zásadnější jsou podle mě tlaky na jednotku plochy a tomu odpovídající pevnost olejového filmu, a  odstředivé síly především v úvratích, kde přetržení pístu, nebo ojnice použitím drahého oleje asi nezabráníš.
Pochopitelně své názory nikomu nevnucuji, každý si to může přebrat po svém.
Celé je to o tom, že jsem dodnes nepochopil, proč většina lidí opovrhuje naším olejem, který má stejnou kvalitu, možná i  vyšší, ale stojí násobně míň. Všichni automaticky tvrdí, že ty drahé jsou nejlepší, ale nikdo nevysvětlí proč. Naopak všichni tvrdí, že TSF je dobrej tak na smažení řízků, ale taky nikdo nevysvětlí proč.

 offline 

 

#283 21.12.2016 08:44:40

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


roxteedy napsal(a):

Endurko:

tvle nic mu nevysvětluj, žádnou materiálovou analýzu nedělej a posudek taky ne, stejně je to zbytečný, když má za sebou ty léta praxe a odříkání, teď budeš mít dost jiný práce...  lol  lol  lol 

Věděl jsem moc dobře ,že kdekomu šlápnu na kuří oko a taky že jo. Tohle mě fakt baví.
Vysvětlí už mi někdo, co Vás vede k přesvědčení, že TSF je nepoužitelný?

 offline 

 

#284 21.12.2016 08:59:02

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Maloch2 napsal(a):

Vysvětlí už mi někdo, co Vás vede k přesvědčení, že TSF je nepoužitelný?

Já ti to, ale velmi jasně vysvětluju:
...Až na tom FREE, vyměníš pístů třeba 5 a pár ojnic a až to uděláš u pár desítek(lépe stovek) motorů a budeš trochu sledovat intervaly moto-hodin v praxi, pak nám sem prosím napiš pojednání o mogul 2T a oleji pro křovinořezy...

Ale: https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4

edit.: a já bych si teda, řízky na TSF nesmažil, ale jak myslíš... usch  usch  usch 

Editoval PETARDAK (21.12.2016 09:01:12)


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#285 21.12.2016 09:20:40

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


 lol 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2127_photo_211216_9_18_36.jpg


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#286 21.12.2016 09:24:44

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Maloch2 napsal(a):

roxteedy napsal(a):

Endurko:

tvle nic mu nevysvětluj, žádnou materiálovou analýzu nedělej a posudek taky ne, stejně je to zbytečný, když má za sebou ty léta praxe a odříkání, teď budeš mít dost jiný práce...  lol  lol  lol 

Věděl jsem moc dobře ,že kdekomu šlápnu na kuří oko a taky že jo. Tohle mě fakt baví.
Vysvětlí už mi někdo, co Vás vede k přesvědčení, že TSF je nepoužitelný?

není to žádný šlápnutí na kuří oko, jenom ztrácet čas a peníze na vysvětlování a dokazování něčeho na fóru někomu kdo má svoji pravdu po 70 mth je bezpředmětný, já jezdím celou dobu v tříkile castrol, litr kupuju za 180kč a po 160 mth vypadá píst takhle smile ale je fakt že vůbec netahám, motorku nezatěžuju, filtr peru po každým ježdění a jezdím na bubláka pole louky, takže to je namáhaný přibližně stejně jako tvůj free big_smile ps: jestli chceš vědět jak to opravdu je napiš uživateli Endurko pošli mu cca 20k na každý olej který chceš porovnat a možná si na to najde čas  lol  usch  wink 

edit: jo ještě jsem zapomněl že posledních cca 25mth bylo na motardovejch kolech takže celou dobu na volnoběh  ano 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4496_pist_exc_300.jpg

Editoval roxteedy (21.12.2016 09:29:23)

 offline 

 

#287 21.12.2016 12:38:29

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


PETARDAK napsal(a):

Maloch2 napsal(a):

Vysvětlí už mi někdo, co Vás vede k přesvědčení, že TSF je nepoužitelný?

Já ti to, ale velmi jasně vysvětluju:
...Až na tom FREE, vyměníš pístů třeba 5 a pár ojnic a až to uděláš u pár desítek(lépe stovek) motorů a budeš trochu sledovat intervaly moto-hodin v praxi, pak nám sem prosím napiš pojednání o mogul 2T a oleji pro křovinořezy...

Ale: https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4

edit.: a já bych si teda, řízky na TSF nesmažil, ale jak myslíš... usch  usch  usch 

Jsem rád, že jsou tu i tací co mají smysl pro humor, to beru. Nicméně smysluplný argument mi stále chybí. Skoro to vypadá, že jste všichni na tom TSF-ku jezdili, všichni jste kvůli němu x-krát zadřeli motor a tak používáte jiné oleje, nebo?... wink 

 offline 

 

#288 21.12.2016 12:41:08

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


PETARDAK napsal(a):

Maloch2: tvé úvahy, nejsou zcela správné ani logické a ty " léta praxe a odříkání" v nich nespatřuji...  ou2 
K tomu srovnání pila/moto, říká ti něco pojem "střední pístová rychlost"? Máš představu o obvodové rychlosti u ložiska s čepem 10-12mm a třeba 30mm? mj. každá pila má nucené chlazení ventilátorem a při práci (relativně) konstantní zatížení... to vše jen tak na okraj...
Až na tom FREE, vyměníš pístů třeba 5 a pár ojnic a až to uděláš u pár desítek(lépe stovek) motorů a budeš trochu sledovat intervaly moto-hodin v praxi, pak nám sem prosím napiš pojednání o mogul 2T a oleji pro křovinořezy... ale jinak je to, opravdu hloupé "hospodské" tlachání ou2 ničím nepodložené...

Ještě bych rád dodal, že chlazení vzduchem i když nucené je z nouzectnost kvůli obrovským rozdílům teplot na různých částech motoru, jenže u pil a křoviňáků to zjevně jinak nejde. Proto máte dnes už všichni vodníky, protože voda jako teplonosné médium je v podstatě ideální a těmto problémům ůčině brání, navíc každý by měl vědět, že bod varu odpovídá tlaku a další zvyšování teploty už není možné na rozdíl od vzduchem chlazených motorů. I když v zásadě jsou vodníky chlazené vzduchem taky, na úrovni radiátorů, které tam máte taky všichni, ale ty díky obrovské teplosměnné ploše ty nevýhody kompenzují. A jestli jsi endurák, tak tam máš zcela určitě ventilátor a v tu chvíli máš nucené chlazení taky, nebo ne?
Hloupé hospodské tlachání jsou možná příspěvky bez argumentů, ale já argumenty mám včetně úvah, které mě k tomu vedou, na rozdíl od většiny z Vás.
Totiž říct, že nemám pravdu a tím to skončí je strašně jednoduché.

Editoval Maloch2 (21.12.2016 12:56:44)

 offline 

 

#289 21.12.2016 13:08:19

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


roxteedy napsal(a):

Maloch2 napsal(a):

roxteedy napsal(a):

Endurko:

tvle nic mu nevysvětluj, žádnou materiálovou analýzu nedělej a posudek taky ne, stejně je to zbytečný, když má za sebou ty léta praxe a odříkání, teď budeš mít dost jiný práce...  lol  lol  lol 

Věděl jsem moc dobře ,že kdekomu šlápnu na kuří oko a taky že jo. Tohle mě fakt baví.
Vysvětlí už mi někdo, co Vás vede k přesvědčení, že TSF je nepoužitelný?

není to žádný šlápnutí na kuří oko, jenom ztrácet čas a peníze na vysvětlování a dokazování něčeho na fóru někomu kdo má svoji pravdu po 70 mth je bezpředmětný, já jezdím celou dobu v tříkile castrol, litr kupuju za 180kč a po 160 mth vypadá píst takhle smile ale je fakt že vůbec netahám, motorku nezatěžuju, filtr peru po každým ježdění a jezdím na bubláka pole louky, takže to je namáhaný přibližně stejně jako tvůj free big_smile ps: jestli chceš vědět jak to opravdu je napiš uživateli Endurko pošli mu cca 20k na každý olej který chceš porovnat a možná si na to najde čas  lol  usch  wink 

edit: jo ještě jsem zapomněl že posledních cca 25mth bylo na motardovejch kolech takže celou dobu na volnoběh  ano 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … xc_300.jpg

Rozumím, já taky nikoho nechci přesvědčovat o tom, že mám pravdu. Pouze poukazuji na skutečnost, že se mi zdá zbytečné utrácet nehorázné prachy za oleje, které udělají stejnou službu jako ty levnější na kterých jezdím odjakživa. Spíš jsem si myslel, že se objeví někdo kdo má  s TSF konkrétní špatnou zkušenost a já se třeba zamyslím nad tím, že přejdu na jiný. To je celé. Těch 70Mh mám jenom na tom Fr, ale všechny motorky před tím jsem mazal tímhle a ještě před tím, když žádné TS-ko nebylo jsem mazal M2T a taky to fungovalo.

Editoval Maloch2 (21.12.2016 13:22:25)

 offline 

 

#290 21.12.2016 13:21:28

Maloch2
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 65
Založená vlákna
Místo: Nové Osinalice
Motorka: Freeride 250R 2015
Věk: 41
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


PETARDAK napsal(a):

Maloch2: tvé úvahy, nejsou zcela správné ani logické a ty " léta praxe a odříkání" v nich nespatřuji...  ou2 
K tomu srovnání pila/moto, říká ti něco pojem "střední pístová rychlost"? Máš představu o obvodové rychlosti u ložiska s čepem 10-12mm a třeba 30mm? mj. každá pila má nucené chlazení ventilátorem a při práci (relativně) konstantní zatížení... to vše jen tak na okraj...
Až na tom FREE, vyměníš pístů třeba 5 a pár ojnic a až to uděláš u pár desítek(lépe stovek) motorů a budeš trochu sledovat intervaly moto-hodin v praxi, pak nám sem prosím napiš pojednání o mogul 2T a oleji pro křovinořezy... ale jinak je to, opravdu hloupé "hospodské" tlachání ou2 ničím nepodložené...

Ještě k té pístové rychlosti, pravděpodobně většina našich motorů je podčtvercová, takže mají krátké zdvihy, ale hodně otáček. Nebudu to počítat, ale když vezmeme v úvahu pístovou rychlost při desetitisících otáčkách, která je podle tebe asi astronomická můžu namítnout, že nějakej vysokozdvihovej buchar třeba v chopru ,má poloviční otáčky a dvojnásobnej zdvih. V tu chvíli má stejnou pístovou rychlost, ale tam už ten olej asi takhle řešit nebudeš, nebo jo?
Nemluvě o tom, že vysoká pístová rychlost by teoreticky mohla být paradoxně co se týká mazání výhodou. Připusťme na malou chvilku, že hladina rybníka je olejový film a motorka, která chce po hladině přejet na druhou stranu je píst. Čím větší pojedeš rychlostí, tím větší máš šanci dostat se na druhou stranu suchou nohou.

 offline 

 

#291 21.12.2016 14:29:39

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Proc nelejete do preodovky DextronATF ?

 offline 

 

#292 21.12.2016 15:13:02

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Olej do benzinu u 2T endur


Myslim že ve státě kde si většina automechaniku který se živí mimo jiný i výměnama olejů v motorech mysli že 5w znamena plnou syntetiku, 10w polo a 15w je ta levná mrdka co lejou jezedácí do traktoru, ztrácí veřejná debata o složení a vlastnostech olejů, natož výkonnostní třídě, absolutní smysl  big_smile  key 
"Dobry den pane, chtěl bych se zeptat jakej byste mi doporučil olej pro tenhle motor s tímhle využitím a těmahle kilometrama?"
"Normálně, pětku ne vole.."
"Ja myslel spis jestli polosyntetiku nebo plnou?"
"Dyt říkám vole, pětku ne vole..."
(odposlechnuto v autoservisech)  big_smile 

Editoval koll (21.12.2016 15:20:11)

 offline 

 

#293 21.12.2016 15:25:26

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


koll napsal(a):

Myslim že ve státě kde si většina automechaniku který se živí mimo jiný i výměnama olejů v motorech mysli že 5w znamena plnou syntetiku, 10w polo a 15w je ta levná mrdka co lejou jezedácí do traktoru, ztrácí veřejná debata o složení a vlastnostech olejů, natož výkonnostní třídě, absolutní smysl  big_smile  key 
"Dobry den pane, chtěl bych se zeptat jakej byste mi doporučil olej pro tenhle motor s tímhle využitím a těmahle kilometrama?"
"Normálně, pětku ne vole.."
"Ja myslel spis jestli polosyntetiku nebo plnou?"
"Dyt říkám vole, pětku ne vole..."
(odposlechnuto v autoservisech)  big_smile 

 a1 Standardní "hospodské tlachání" ano  ano  ano 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#294 21.12.2016 15:28:03

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


xfany napsal(a):

Proc nelejete do preodovky DextronATF ?

"Od revoluce" do převodovek 2T i 4T s oddělenou skříní, ni jiného nepoužívám ano ...jen u motárdů, pro optimální fungování antihopu, jsem s olejema hodně laboroval wink 


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#295 21.12.2016 15:29:39

Re: Olej do benzinu u 2T endur


PETARDAK napsal(a):

xfany napsal(a):

Proc nelejete do preodovky DextronATF ?

"Od revoluce" do převodovek 2T i 4T s oddělenou skříní, ni jiného nepoužívám ano ...jen u motárdů, pro optimální fungování antihopu, jsem s olejema hodně laboroval wink 

Taky myslim ATF ano 

 offline 

 

#296 21.12.2016 15:37:28

VanDam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 805
Založená vlákna
Motorka: EXC 350 SD 2017
Věk: 32
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


koll napsal(a):

Myslim že ve státě kde si většina automechaniku který se živí mimo jiný i výměnama olejů v motorech mysli že 5w znamena plnou syntetiku, 10w polo a 15w je ta levná mrdka co lejou jezedácí do traktoru, ztrácí veřejná debata o složení a vlastnostech olejů, natož výkonnostní třídě, absolutní smysl  big_smile  key 
"Dobry den pane, chtěl bych se zeptat jakej byste mi doporučil olej pro tenhle motor s tímhle využitím a těmahle kilometrama?"
"Normálně, pětku ne vole.."
"Ja myslel spis jestli polosyntetiku nebo plnou?"
"Dyt říkám vole, pětku ne vole..."
(odposlechnuto v autoservisech)  big_smile 

Taky nechápu kde takový znalosti berou  lol setkávám se s tím furt.. 10w40 tam nedávej tam stačí polosyntetika lol To snad musí každej mechoš vědět, že ty čísla jsou tam uplně na něco jinýho, než na rozlišování minerál, polo a plná  big_smile 
My sme teda ve škole brali oleje celkem podrobně a2 

 offline 

 

#297 21.12.2016 15:44:46

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Olej do benzinu u 2T endur


VanDam:

Co jsem tak vypozoroval hodně mechaniku se řídí pravidlem že pokud je první číslo co nejnižší a za tim divnym W je co nejvyšší, jedná se o nejkvalitnější olej. Zezacatku jsem se tomu smál, ale mnozí nejen mechanici ale i prodejci to mají za pravidlo, pak me smích přešel. Par let uz olej kupuju jen pres internet abych se podobným debatám vyhnul a mohl si vybrat to co potrebuju  smile 

 offline 

 

#298 21.12.2016 16:39:40

Nightfuckers
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 492
Založená vlákna
Motorka: Exc300
Věk: 905 Před n.l.
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


VanDam napsal(a):

koll napsal(a):

Myslim že ve státě kde si většina automechaniku který se živí mimo jiný i výměnama olejů v motorech mysli že 5w znamena plnou syntetiku, 10w polo a 15w je ta levná mrdka co lejou jezedácí do traktoru, ztrácí veřejná debata o složení a vlastnostech olejů, natož výkonnostní třídě, absolutní smysl  big_smile  key 
"Dobry den pane, chtěl bych se zeptat jakej byste mi doporučil olej pro tenhle motor s tímhle využitím a těmahle kilometrama?"
"Normálně, pětku ne vole.."
"Ja myslel spis jestli polosyntetiku nebo plnou?"
"Dyt říkám vole, pětku ne vole..."
(odposlechnuto v autoservisech)  big_smile 

Taky nechápu kde takový znalosti berou  lol setkávám se s tím furt.. 10w40 tam nedávej tam stačí polosyntetika lol To snad musí každej mechoš vědět, že ty čísla jsou tam uplně na něco jinýho, než na rozlišování minerál, polo a plná  big_smile 
My sme teda ve škole brali oleje celkem podrobně a2 

 lol  takže ve finále je uplně jedno co tam dáš je jedno že jsou vůle které má olej vytěsnit spočitane na polo syn. dám tam plnou líp to pojede lol  lol naco se zabývají vývojem a testovaním olejů a proč mají laboratoře za miliony lol ono ve finále stačí fritovací olej  usch  usch 

se asi pochčiju smíchy z některých myšlenkových pochodů lidí


Kluci ale stejně mi tu něco nehraje a26  má nějaké spožděni lol 

Editoval Nightfuckers (21.12.2016 17:50:04)


Buď jedeš, nebo se jebeš

 offline 

 

#299 21.12.2016 19:12:41

curcab
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 33
0 0

Re: Olej do benzinu u 2T endur


PETARDAK napsal(a):

xfany napsal(a):

Proc nelejete do preodovky DextronATF ?

"Od revoluce" do převodovek 2T i 4T s oddělenou skříní, ni jiného nepoužívám ano ...jen u motárdů, pro optimální fungování antihopu, jsem s olejema hodně laboroval wink 

Já jsem ho tam měl . A hodně se mi lepily lamely ... Teď liju do prevodovky castrol 10w40 . A od té doby klid .Jen těch výrobcu ATF je plno a ne každý bude stejný....Možná to lepení lamel není jen o oleji...Ale asi jo.


i pád na držku je pohyb vpřed.

 offline 

 

#300 21.12.2016 19:14:42

Re: Olej do benzinu u 2T endur


curcab napsal(a):

PETARDAK napsal(a):

xfany napsal(a):

Proc nelejete do preodovky DextronATF ?

"Od revoluce" do převodovek 2T i 4T s oddělenou skříní, ni jiného nepoužívám ano ...jen u motárdů, pro optimální fungování antihopu, jsem s olejema hodně laboroval wink 

Já jsem ho tam měl . A hodně se mi lepily lamely ... Teď liju do prevodovky castrol 10w40 . A od té doby klid .Jen těch výrobcu ATF je plno a ne každý bude stejný....Možná to lepení lamel není jen o oleji...Ale asi jo.

To jo ale je i rozdil ne mezi znackama ale mezi oznacem Dextron II III....atd.....v automatu mas taky ozubene kola a lamely.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů