Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

jak začit ze skokama?

#1 01.09.2011 13:11:52

error
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 323
Založená vlákna
Místo: KL :)
Motorka: YAMAHA DT 125 R (99)
Věk: 19
Tel: SExARCs
0 1

jak začit ze skokama?


Hoďte nějake rady, nechtěl bych si někde rozflakat držku při prvnim skoku.. nee1  stat na motce nebo nestat?? smile 


.......pojedem tudma... smile
-kdo maže, ten jede :-) -                                                           

https://email.seznam.cz/imageshow/iZkdewGUZY4UEvpZtcmoHY3Pc7lZuxu8B3xsZeUmZa4GQqXWfS0q_zhvAvFE-w59YYcaCW8

 offline 

 

#2 01.09.2011 13:16:39

Pepr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Slovensko, Holíč
Motorka: Suzuki DR650se
Věk: 25
1 0

Re: jak začit ze skokama?

 offline 

 

#3 01.09.2011 13:25:09

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: jak začit ze skokama?


Stáhni si někde z webu mx školu Jirky Čepeláka,má tam všechno krásně popsaný a hodně se z toho naučíš.
Nevím, jak moc je to legální, ale tady jsou skutečně dobré rady.
http://www.uloz.to/5826744/jiri-cepelak-avi


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#4 01.09.2011 13:37:37

error
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 323
Založená vlákna
Místo: KL :)
Motorka: YAMAHA DT 125 R (99)
Věk: 19
Tel: SExARCs
0 1

Re: jak začit ze skokama?


Raduz TT600r,Pepr:

diky moc  wink 


.......pojedem tudma... smile
-kdo maže, ten jede :-) -                                                           

https://email.seznam.cz/imageshow/iZkdewGUZY4UEvpZtcmoHY3Pc7lZuxu8B3xsZeUmZa4GQqXWfS0q_zhvAvFE-w59YYcaCW8

 offline 

 

#5 01.09.2011 15:16:14

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: jak začit ze skokama?


error:

tak samozřejmě, že stát ve stupačkách, to je snad základ každého pořádného ježdění  ano 



http://www.youtube.com/watch?v=405Yhgxs … re=related

http://www.youtube.com/watch?v=cQzInJCZ … re=related

Editoval Strejda-GC (01.09.2011 15:17:20)

 offline 

 

#6 03.09.2011 22:47:15

logickbomb
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 141
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 450e
Věk: 19
Tel: kelímky od jogurtu
2 0

Re: jak začit ze skokama?


Začal jsem na motokrosový trati v malejch rychlostech, jen tak prostě na haldu.. zjistil sem, že mě to pokaždý hází na předek, byl sem zvyklej z kola se prostě rozšlapat a pak se nechat odpálit, každopádně na motorce je pro rovnej let hodně nutný držet plyn až do konce odpalu, jak moc nebo jak málo nacvičíš a pak už se to dá jakoby odhadovat... ze začátku je ale základ jet na skok rovně, stát ve stupačkách, pořádně se držet a nebát se držet plyn po celou dobu odpalu, je lepší jet klidně pomalu a zjistit jak se moto chová.. každej se to učil wink dopady pak jsou zase ve stoje s tim, že podle polohy motorky přesouváš váhu nad přední nebo nad zadní kolo, tak abys dopadl buď trochu na zadní, nebo na obě zároveň, při dopadu je taky dobrý trochu plynu, protože jestli ti moto hodně brzdí motorem tak tě to může přehodit... taky je dobrý si dávat pozor na pravou nohu, abys nedopadl, nesmeklo tě to dopředu a ty sis nepřišláp zadní brzdu.. každopádně nechci to tady nějak moc rozebírat.. jak řikam... začni jezdit pomalu skákat menší lavice těsně za odpal klidně, než si zvykneš na chování motorky a dopady.. pak to můžeš rozjet ve velkym wink  ano 

 offline 

 

#7 04.09.2011 00:21:44

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: jak začit ze skokama?


Akorát pozor na kombinaci malá rychlost a "nebát se vzít za plyn" To znamená,že člověk jede na nějakej malej kvalt,aby nejel tak rychle,jenže to je motorka pak dost divoká. Já ve svých začátcích jsem přijel do Jílovic na trať s cílem naučit se skákat. Kluci mi poradili ať jezdím jen tak volně přes lavice,stačí když se kolo sotva odlepí od země ale už je cítit,jestli ta motorka jde na předek,nebo na zadek.Takhle se dá relatitivně bezpečně naučit aspoň trochu jak držet rovnováhu. Když jsem usoudil,že to umím,tak jsem vyrazil na ostrej skok,vybaven radou,že se nesmím bát vzít za plyn. tak jsem na dvojku přijel k lavici,vzal za plyn,motorka se splašila a poved se mi hned backflip. Motorka ho teda dokončila už beze mě. Já přestál za lavicí na prdeli. Měsíc jsem měl naraženou kostrč.To bolí jako kráva.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#8 04.09.2011 07:23:14

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: jak začit ze skokama?


Lasky:

Jistě to moc veselý nebylo a jistě to pořádně bolelo, ale když si tě představím, tak sorry, ale  docela jsem se zasmál.... jak letíš prdelí napřed hned za motorkou  lol 

 offline 

 

#9 04.09.2011 08:29:44

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: jak začit ze skokama?


Noend:

Ono to bylo veselý. Natlemili jsme se hodně.Ta kostrč začala bolet až po 10ti minutách.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#10 04.09.2011 10:48:17

error
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 323
Založená vlákna
Místo: KL :)
Motorka: YAMAHA DT 125 R (99)
Věk: 19
Tel: SExARCs
0 1

Re: jak začit ze skokama?


jojo diky moc..
ale Lasky- u tvojeho přispěvku sem se teda dooost nasmal, už jenom jak si to představim big_smilebig_smile pry a poved se mi hned backflip big_smilebig_smile
mam vyhodu- taťka pracuje s nakladačem, motku mam u babičky a ona ma za barakem nevyužite pole, takže co sem z toho neudělal- takovou malou trať,no na vyblbnuti stači, ale neni to nic moc..ještě tam chybí nějaky ten skok, takže až otec buude mit chvilku volna tak ho hned zaměstnam smile


.......pojedem tudma... smile
-kdo maže, ten jede :-) -                                                           

https://email.seznam.cz/imageshow/iZkdewGUZY4UEvpZtcmoHY3Pc7lZuxu8B3xsZeUmZa4GQqXWfS0q_zhvAvFE-w59YYcaCW8

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů