Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Chci začít jezdit

#121 12.04.2012 21:17:39

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: Chci začít jezdit


Jakub94: Taky jsem ji chtěl, ale právě kvůli té údržbě jsem ji zavrhl, navíc ta strašlivá spotřeba + musíš do benálu lít olej, kterej taky není zrovna levnej. Zkus si pročíst tohle, třeba ti to něco dá cool  http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=5296

Editoval MatousekDave (12.04.2012 21:34:23)

 offline 

 

#122 12.04.2012 21:30:29

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Chci začít jezdit


TT je dobrá motorka hodně mě naučila ale ta motorka není dělaná do těžkého terénu sice se s ní dá zajet to co na ostré (kolikrát i pojezdit borečky na ostrejch  lol ) ale je to zbytečné trápení stroje a jezdce  tongue Tahle motorka se nejlíp cítí na polňačce, lesní cestě. Takže pokud si chceš zajezdit kvalitní enduro kup si něco lehčího, obratnějšího. Třeba zrovna tu ktm  big_smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#123 23.06.2012 19:59:46

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Chci začít jezdit


Zdravím,
jakým způsobem mám pečovat o tento filtr?
Našel jsem ho v motorce a zdá se mi, že to není molitan, který tam dával výrobce.

http://www.2racing.cz/?action=detail&id=ID4477

Ještě bych se optal na takový nekonečný problémek. Po změně na aditivovaný benzín, který mi předepisuje výrobce mi motorka startuje krásně.
Celý půlrok to bylo v pohodě,ale začala mi tento měsíc po ubrání plynu někdy střílet do výfuku. Tak jsem po načtených zkušenostech z tohoto fóra si myslel (chudá směs), že by to mohl být ucpaný filtr, ale zdá se mi téměř jako nový. Obalený prachem nevypadá. Ještě mě napadla vata ve výfuku, ale minulý majitel mi říkal, že zrovna ten můj výfuk měnit vatu nemusí. Že je bezúdržbový jako originál. (LeoVince X3)Proto ho prý kupoval. Mám se tím nějak trápit nebo to ignorovat?


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#124 23.06.2012 21:27:56

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Chci začít jezdit


Simansky napsal(a):

Zdravím,
jakým způsobem mám pečovat o tento filtr?
Našel jsem ho v motorce a zdá se mi, že to není molitan, který tam dával výrobce.

http://www.2racing.cz/?action=detail&id=ID4477

KN filtr se čistí čističem na KN filtry a pak se impregnuje specielním olejem na KN filtry. Prodává se oboje jako sada. wink 

 offline 

 

#125 23.06.2012 21:50:54

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Chci začít jezdit


Simansky:
Tento KN filtr mám doma, je 2x použitý, zbyl mi po prodeji moto, dal bych ho za 400 Kč.

 offline 

 

#126 24.06.2012 07:27:11

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Chci začít jezdit


A interval čištění bude pro něj platit jako pro původní filtr?


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#127 24.06.2012 09:23:23

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Chci začít jezdit


Simansky:
¨V zásadě ano. Záleží kde a v čem jezdíš,taky jak moc. Čím víc prachu,tím častěji čistit. Jen pro info vevyfoukávej ho stlačeným vzduchem. Zničil by jsi ho. Vyprat-nechat volně uschnout a naimpregnovat.  smile 

 offline 

 

#128 12.07.2012 11:30:40

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Chci začít jezdit


Zdravím,
vím že to sem moc nepatří, ale pár lidí tu má taky tupé endurko jako já. Právě jsem absolvoval s kamarádem výlet na Grossglockner. Byla to paráda. Krásná příroda, spotřeba 4L/100, horské stezky pro traktory.(škoda že furt nemůžu sehnat tu mapu stezek KTM) Akorát pod kopcem mi někam natekla voda do elektriky, tak jsem se bál, že tam zůstanu, pač nešel startér.(po uschnutí OK)
Akorát si možná odpustit těch 550 km za den domů. To mě bolely pacičky. a1 


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#129 20.07.2012 16:42:12

Martin_voe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 187
Založená vlákna
Místo: Praha
Věk: 32
0 1

Re: Chci začít jezdit


Zdar, nečet sem celý vlákno, ale přímo vystihuje mojí potřebu a tak sem sem zavítal pro 1000x omílaný rady, ale touž bejvá na fórech takovej evrgrýn, že se snad ani nebudu stydět.. Třeba mi někdo poradí, nebo nasměruje, ne..
  Vo co de: Chci pořídit enduro, coby hlavní a jedinej dvoukolák. Zkušenosti s motorkama mám jenom ze silnice (rok s GS500E a pak asi 7 let s CBR 600F, poslední dva roky už skoro jenom okruhy - v zájmu bezpečnosti). Což vo to, mně by ty okruhy uspokojily, mnoale slíbil sem manželce, že se se silnice vzdám - myslí si, že je asfalt moc nebezpečnej. A vůbec, docela se mi chce i samo vo sobě, určitě bych k silnici pořídil časem nějakou pumpu na močku...
  Ambice: Žádný. Chci to na "sportovní/duševní" vyžití - nemusim jenom lítat po dráze, to spíš ta jízda v ilegalitě bude aktuálnější, neb dráha v okolí chybí, vozejk zatim nemaje. Sice sem si v terénu skoro nikdy neužil (tomu se nedá řikat terén), ale nechtěl bych se s ničim nějak moc párat, pokavaď na to budou síly, takže nějakýho těžšího terénu se asi nezaleknu (jasně, až se trochu votrkám). Tim chci říct, že nepotřebuju nákýho vohromnýho mastodonta. Protože sem zodpovědnej třicetiletej mamrd, pořídil sem i nějaký to off vybavení s vohledem na kvalitu ochrany.. teď zbejvá už jenom prodat silnici a to nejtěžší - vybrat stroj. Mnoa proto sem tady.
Zajímá mně, co pro mně bude lepší... 4t, nebo 2t? 4t nepřekvapí, však to jezdim celej život, 2t možná do terénu lepší-lehčí? Protože ale nebudu kupovat novej stroj, jak je to s vojetinama? U 2t bych si dokázal představit, že vyměnim za pár kaček píst + nějakou vložku a je celkem vystaráno. U 4t je víc hodinářský práce, takže tam zas zahučim za víc. Zas ale všechno si udělám sám (no dobře, nicasil ne:)).. .Původně sem se chtěl vobout do XR400 (vzducháč, kick, bez nicasilu), ale když si votevřu motoinzerci a čumim po endurech a kroskách, je jich asi milión. Tak to pak chci to, na druhý stránce zase ono, žejo. První bude potřeba, aby bylo na značkách, aby vydrželo někdy i né zrovna krátký přejezdy za zábavou. Tzn slušnej držák.
Řek bych, že na to budu mít cca 50k. Těžko to budu někde zkoušet, tak první volbou bych nechtěl šlápnout až tak vedle. Sámo, že by se mi líbilo něco, co vydrží slušný porce mth/km bez potřeby měnit půl motoru za nehorázný prachy a šlo s tim jezdit tu, či onde. Na druhou stranu už sem zas moc velkej na to, abych věřil na pohádky. Takže máte někdo nějaký doporučení, co se tejče stroje?
Co třeba to XR? Nebo EXC 200? Nebo DR?, nebo berga, husku, námahu? Jináč sorry za flejm, mnoale co - papír se nečervená, ne...
Díky všem, co budou reagovat tak nějak k věci...

 offline 

 

#130 20.07.2012 17:07:15

Re: Chci začít jezdit


co si takhle na zacatek na zkousku poridit nejakou Jawu 250 home-cross? das za ni +-2tis, vyzkousis si co je jizda v terenu, spalis si pri tom lytko o vyfuk, parkrat se odres.... parkrat to potlacis domu protoze neco ulomis... a za dva mesice nebo pul roku se rozhodnes jestli si poridis nejaky lepsi stroj nebo se na jezdeni po lese vyseres.

 offline 

 

#131 20.07.2012 18:15:18

Martin_voe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 187
Založená vlákna
Místo: Praha
Věk: 32
0 1

Re: Chci začít jezdit


kick-start:

Ani ne.. myslim to vážně - neni mi zas 15, abych nevěděl, co chci. A i kdyby, tak to můžu ve finále vždycky prodat. A i kdybych se pak měl přiklonit zase zpátky k silnici, zkušenosti z offu se hoděj, fyzička taky a zimní jízda schází smile
A jestli myslíš, že sem se nikdá nespálil, nevodřel, nic nevolámal, včetně sebe, tak to zas jo.. spálil, vodřel, zlámal smile

 offline 

 

#132 20.07.2012 18:40:15

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Chci začít jezdit


Martin_voe:
Ahoj.Na začátek bych poradil 4T .WR 250F,EXCF 250.Nejsou to takový divoši jako 2T dobře se to ovládá a naučíš se na tom.Cenu go motoru bych nerešil 2T vyjde levnějc to je fakt ale 4T zas vydrží víc MTH.Po čase to můžeš prodat a koupit větší obsah nebo 2T. smile 

 

#133 20.07.2012 20:33:18

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Chci začít jezdit


babaexc:

není to trochu blbost neznalému v terénu nabízet ostrou enduro mašinu jako je 250 ?!  roll 
na naučení v terénu a nasbírání zkušeností jak jezdit a udržovat enduro motorku bych opravdu raději začal tím XR respektivě vyšším obsahem než je 250 ano 
těch 50 tisíc budeš mít na XR akorát  ano 

 offline 

 

#134 20.07.2012 20:50:35

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Chci začít jezdit


Strejda-GC:

Ahoj.Podle toho co píše nebude neznalej a bude jezdit i těžkej terén tak mi tohle připadá akorát tak pro něj. smile 

 

#135 21.07.2012 09:12:57

Martin_voe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 187
Založená vlákna
Místo: Praha
Věk: 32
0 1

Re: Chci začít jezdit


Jo, tak díky chlapci smile Já se jako zas ničeho nebojim, mnoa že budu asi někdy nešťastnej z kicku... tak to má bejt smile Na XR sem myslel už dřívávějc, na DR taky, ale to mi přijde jako už trochu "starej krám" a xr bude už vo level jinde.. nebo se pletu?. Jeden "starej krám" doma už mám a vono pak neni sranda shánět díly z třeba z druhý ruky (zrovna budíky na CBR z 94' bylo sehnat rozumně celkem peklo). Jinak silnici ale s novou mašinou hodlám jezdit coby nezbytný zlo za blátem... Ty motorky z inzerce fajn, samosebou už sem na ně koukal smile DR-Z sem si pučoval, to je celkem příjemnej stroj, ale když už takhle "těžkou" krávu, tak aspoň bez tý vody, no... Tak dík a třeba se tu zas vokážu pro nákou radu... holt žádnej učenej z nebe nespad.. to chce  a14 

Edit: mimochodem 4t bude asi docela dělat kravál... Jak to pak ztišit? Aby se mně nezalekly srnky, že.... a4 

Editoval Martin_voe (21.07.2012 09:15:15)

 offline 

 

#136 21.07.2012 09:53:16

ktm 350
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1470
Založená vlákna
Místo: Někde v lese,,Pohoř
Motorka: Momentálně na prodej
Věk: 15
Tel: 604519929
6 0

Re: Chci začít jezdit


myslím si že už jsou tak zvyklé ,že se spíš bojí když je v lese ticho a3 


Není ostuda spadnout ,ale zůstat ležet !!!

 offline 

 

#137 21.07.2012 12:35:30

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Chci začít jezdit


Martin_voe:
4t s origo výfukem není ani tak hlučný, jak ječící 2t smile 

 offline 

 

#138 21.07.2012 14:28:47

Martin_voe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 187
Založená vlákna
Místo: Praha
Věk: 32
0 1

Re: Chci začít jezdit


Vono upřímně na srnky celkem seru, spíš nemusim upozorňovat na sebe ty, který je hlídaj smile

.. Ta KTM pěkná, ale vo 35 dražší, než na co budu mít smile A bylo by mi jí líto, já všecko rozbiju... a11 

 offline 

 

#139 21.12.2014 10:55:02

Simansky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: YAMAHA WR 250 R
Věk: 25
Tel: 728 951 329
3 0

Re: Chci začít jezdit


Zdravím,
tak jsem po dlouhé době zase tu.
Chtěl bych vás poprosit o radu. Rád bych na svojí wr250r vyměnil páčky spojky+brzdy za ty zkrácené na 2 prsty. Jako mám na kole.
Mohl byste mi někdo prosím dát nějaký tip, kde to pořídit? Nějakou kvalitní značku - výrobce.
Dá se to snadno vyměnit? Nepůjde mi potom spojka více ztuha? (kratší páčka + méně prstů)
Už jsem i dneska zagooglil, ale říkám si, že by bylo lepší si nechat poradit od zkušenějších.
Na moto jsou bastry, takže asi ty nelámavé potřebovati nebudu. Zatím je tam originál.


Protože rok má jen 52 víkendů.

 offline 

 

#140 21.12.2014 19:52:31

THorny
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 110
Založená vlákna
Místo: Brno - Ochoz u Brna
Motorka: WR450F
Věk: 30
Tel: 774946312 / 775238727
0 0

Re: Chci začít jezdit


nevim jak zkušenější, ale mě se zatím vždy osvědčila pilka na železo a pilník na zabroušení pahýlu  a1 a pocitově v pohodě

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů