Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Chci začít jezdit

#101 10.04.2012 19:45:30

faky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Místo: Prdel u Č. Budějovic
Motorka: Honda xr 400, EXC 450
Věk: 25
0 0

Re: Chci začít jezdit


Jakub94:

no hlavně se musíš rozhodout co chceš jezdit protože TTR a 250 2T jsou dvě úplně odlišný motorky smile

 offline 

 

#102 11.04.2012 22:14:21

Jakub94
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 59
Založená vlákna
Motorka: ČZ 175/477,,,Suzuki Dr 350S
Věk: 18
Tel: mám no
1 0

Re: Chci začít jezdit


faky:No chtěl bych začít u něčeho slabšího a lehčího....A 2t jsou většinou lehký motorky.....Otec má TT-R a to je lehký (140kg) ae zase až moc silný na mě boužel v enduru nemám žádné zkušenosti....takže bych chtěl něco spolehlivýho jako je TT ae zase ne tak silný a ve stejný Kg relaci.....Nevíš o něčem takovým ??


Kdo nepadá... nejezdí na plný plyn... big_smile

 offline 

 

#103 11.04.2012 22:39:05

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Chci začít jezdit


Jakub94:

no 50litrů jsou slušné peníze,za to se dá koupit  2T 125ccm endurko a nebo mi připadá fajn enduro pro začátečníka Blata 125 a ta je 4T,s tou se ti bude dobře zápasit pokud nemáš žádné zkušenosti  v terénu ano 

 offline 

 

#104 11.04.2012 22:48:29

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: Chci začít jezdit


Strejda-GC: Jestli k tomu mám co říct, tak jestli už si osvojil nějaký základy jízdy na moto (TDR 125), tak 125 ccm ještě ve 4 taktu by byl krok zpět. Já bych mu radil nějaké tupé enduro typu Honda XR 250 (400), nebo DR 350, TT 350..

Editoval MatousekDave (11.04.2012 23:21:43)

 offline 

 

#105 12.04.2012 10:47:20

Re: Chci začít jezdit


Jakub94: no ono taky záleží jakým směrem se chceš ubírat... jestli jezdit to méně náročné, to se pak hodí nějaká tupá motorka jako XT, TT, DT atd.. nebo jestli chceš jezdit i něco víc, tak to je pak jasná volba na EXC 125 na které se krásně učí....

je vidět, že o tom ještě nemáš přehled nejspíš si zatím sedla jen TT, když by se ti líbila 250 2t a o TT tvrdíš, že je moc silná... 250 má ještě tak o 10-20 poníků víc  smile a to nejsou tak krásně spořádané koně jako v TT, ale pořádní magoři, kterým běžně po otočení plynu rupne v bedně a snaží se tě shodit (takhle bych to viděl z pohledu začátečníka)  lol 

TT 600 - super klidná motorka, i když se ti zdá silná, tak věř, že po pár vyjížďkách jí přijdeš na kloub a zjistíš jak je vlastně hodná... a co se jízdních vlastností týče,                  tak taky super... ale má to své ALE big_smile pokud chceš jezdit jen louky, pole, lesy převážně po cestách a sem tam nějaký výjezd, je to super stroj, protože na ní člověk nemusí skoro vůbec pracovat, všechny nerovnosti pobere sama... ALE pokud se chceš lepšit, tak zjistíš za chvilku, že to s ní prostě nejde, je těžká, a blbé těžiště, prostě celkově je ten stroj "pro páprdy"

na rozdíl od
EXC 125 - výborná motorka, spolehlivá, podvozek super, výkonu až až... ALE člověk na ní musí pracovat, zase neboj, že by to bylo peklo! to né... s postupem času jak budeš točit plynem víc a víc budeš zjisťovat, že se musíš i na té motorce naklánět, jít proti zrychlení/zpomalení... obrovská výhoda na ní je, že se budeš stále učit, zdokonalovat a vystačí ti na strašně dlouho a nechytneš na ní ty "čtyřtaktní zlozvyky"  lol 


Ovšem záleží jen na tobě co chceš... každý tu sedlá jiné motorky a samozřejmě je vychvaluje, protože mu vyhovují... bohužel neexistuje žádná dobrá univerzální motorka, život je o výběru mezi věcmi a ty se taky musíš rozhodnout co chceš, aby jsi za půl roku neprodával, že ti to nevyhovuje... doporučuji ti se svést na co nejvíce motorkách a uvidíš, která ti sedne víc... a svezení není jen kolem parkoviště, ale třeba 15 minut jízdy  cool a pamtuj, že si ještě mladý, takže ti kosti srostou rychle, tak toho využij  lol  lol 

 offline 

 

#106 12.04.2012 18:11:43

Re: Chci začít jezdit


Sally06: úplně s tebou nesouhlasím... ano, rozhodně záleží na tom, co člověk od motorky chce, ale tvrdit o nějaké motorce, že je univerzální moc nejde, kdyby taková existovala, tak jí mají všichni...

já zastávám názor místo "univerzálu" který není ani na jedno dobré, mít dva stroje čistě pro úzké pole působnosti...
mám čistě krosy a k tomu ČZ 175 a Speedfighta 100... v sandálech se taky dá jezdit motokros, ale je to na prd... stejně tak v botech na moto můžeš chodit po pláži, ale bude to na prd...


nevím kolik najezdíš po silnicích, ale když už jezdíš i ten nejtěžší terén, tak tam určitě budeš mít pořádnou gumu a převod bude taky "pomalý" a stejně to není ono... pak vjedeš na silnici, kde pojedeš pomalu díky převodu a v obrovských vibracích a v zatáčkách budeš sténat nad špalkama, protože i bába na Babetě tě veme vnitřkem  lol 


XR, TT, DR atd... si představuji v rukou nějakého lesáka co objíždí svůj revír, občas projede bahnem, sem tam si střihne výjezd, kus po silnici... na pohodičku, motor má klidný průběh, měkká sedačka, měkký podvozek... motor si po lesních cestách spokojeně brblá, lesák si spokojeně pobrukuje...

Ovšem lesák si všimne dropu uprostřed kopce a řekne si, že si ho zkusí skočit... tlumiče na doraz, div že mu vidle nevypíchnou oči, on po tvrdém dopadu si neudrží zatáhne si za plyn a přes 1/4 lesa vlaje za motorkou... šutr motorku kopne a vlivem obrovské váhy a špatného těžiště ani noha nepomáha... padá... (trápí se stroj i jezdec) když v tom proletí kolem skupinka endristů na

EXC, WR, TE atd.. pohyby tlumičů jsou ladné a plynulé jak tanec slečen v Moulin Rouge... nikdo nemá problém a všichni během chvilky mizí v oblaku prachu... cestou se ještě staví na MX trati, kde se taky se svými stroji mezi krosy neztratí... jenže na rozdíl od lesáka mají sedačku tvrdou jak hroší prdel, těžiště je umístěno tak že při prudším přidání jedou po zadním, naopak při brzdění po předním... motor štěká a cuká jak pitbul, fyzicky člověka ubije víc jak mladá nymfomanka, špatná práce s plynem skoro jistý pád... ale i přesto všechno si to všichni užívají, místo krve koluje adrenalin a s každým otočením plynu je cítit větší a větší jistota... (netrápí se stroj, "netrápí" se jezdec) big_smile

večer se se všichni potkají v hospodě... lesák přijel na svém XR zapít modřinu na prdeli, kdežto kluci na "ostrých" přijeli na skůtrech, silničkách atd... každý z nich si dá jen jedno pivo i lesák.... kluci šetří na olej, lesák na nové páčky a řadičku... ale všichni jsou spokojení  cool  big_smile 


dost zjednosušeně řečeno... páčky se samozřejmě lámou na každé motorce big_smile jen jsem chtěl přiblížit rozdíl... to jsou podle mě dvě hlavní cesty v enduru... střední cesta neexistuje... proto dost záleží na člověku co očekává a odpověď nenajde na internetu, ale jedině v sedle  cool 

 offline 

 

#107 12.04.2012 18:21:30

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Chci začít jezdit


Williams:
Záleží ovšem na jezdci. Nemohu s tebou souhlasit, co se týká XR 400. Je to polouniversál a třeba takový Sally s ním vyjede to, co jiní nedají ani s KTM EXC . Přitom páčky neláme a ani se nějak nenadře ano 

 offline 

 

#108 12.04.2012 18:42:45

Re: Chci začít jezdit


viteka 32 napsal(a):

Williams:
Záleží ovšem na jezdci. Nemohu s tebou souhlasit, co se týká XR 400. Je to polouniversál a třeba takový Sally s ním vyjede to, co jiní nedají ani s KTM EXC . Přitom páčky neláme a ani se nějak nenadře ano 

tak určitě... záleží vždy jen na jezdci...  já vím že Sally jezdí dobře, však jsem tu už viděl jeho videa... nemyslel jsem to tak, že vjedeš s XR do terénu a hned lámeš páčky  roll  nedávno jsem jel na XR a přišlo mi to jak TT, prostě tank co se valí krajinou... vím, že není tak težké, ale konstrukce rámu prostě není na tvrdší a přesnější zacházení...

 offline 

 

#109 12.04.2012 19:36:43

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: Chci začít jezdit


Williams: Vaau ano Zajímavé srovnání, ale pro studenty kteří nemají pravidelný příjem peněz je přece lepší volba motky typu XR? I když nemají v plánu projíždět jen tak revír.. Kde brát peníze na olej po 10 mth?

 offline 

 

#110 12.04.2012 20:15:48

Jakub94
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 59
Založená vlákna
Motorka: ČZ 175/477,,,Suzuki Dr 350S
Věk: 18
Tel: mám no
1 0

Re: Chci začít jezdit


No jak se to vezme...Ted jsme o tý KTM Exc 125 četl nespočetno recenzí a myslím že to zase tak náročný na hobby enduro není......Chtěl bych se na tom svést ae boužel nikdo v mém okolý tuto mašinu nemá....


Kdo nepadá... nejezdí na plný plyn... big_smile

 offline 

 

#111 12.04.2012 20:21:42

Re: Chci začít jezdit


no asi jsem to napsal špatně, protože mě furt špatně chápete big_smile já jen napsal porovnání mezi ostrou a tupou big_smile tohle je pouze jeden z mnoha bodů, které jsou na cestě ke koupi motorky... smile

když jsem jezdil na TT a pak ho za dva roky prodával, tak rozdíl byl 13 tis. a to chudinka dostal na prdel, protože mě ta motorka začala štvát, takže jí skoro všude prosakoval olej... a litoval jsem, že jsem si nekoupil nějakou menší slabší ostrou, která by mi vydržela daleko déle... kámoš na EXC 125 jezdí už 4 roky a nehodlá měnit a dokáže i nám na 450 dát na prdel... a těch 13 tis. by pokrylo rozdíl údržby...

já vím, že tohle je sakra drahý sport... právě proto by se měla motorka pořádně vybírat...

 offline 

 

#112 12.04.2012 20:31:19

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: Chci začít jezdit


Williams: Jj, vybírám pořád dokola, když už jsem nakonec rozhodnutej, něco si přečtu nebo zkouknu a zas se nadchnu pro jinou moto big_smile Nerad bych, ale rok po koupi motorky zase měnil, už kvůli rodičům, není jednoduchý si prosadit motorku.

 offline 

 

#113 12.04.2012 20:35:01

Leorim
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 710
Založená vlákna
Místo: Jaroměřice nad Rokytnou
Motorka: TT600R
Věk: 25
Tel: Nokia x6
4 0

Re: Chci začít jezdit


Williams:TT600r pro páprdy? ou2 nemůžu souhlasit je to těžká motorka a v terénu se s ní pořádně zapotíš usch ty ji vlastníš tak víš o čem mluvím...

 offline 

 

#114 12.04.2012 20:35:32

Jakub94
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 59
Založená vlákna
Motorka: ČZ 175/477,,,Suzuki Dr 350S
Věk: 18
Tel: mám no
1 0

Re: Chci začít jezdit


No to je fakt  big_smile  a30 otec pro moto pochopení má ae máma to nějak nechápe big_smile tydle koníčky big_smile big_smile ae nějak se rozhodnu ae zatím je vítěz KTM EXC 125


Kdo nepadá... nejezdí na plný plyn... big_smile

 offline 

 

#115 12.04.2012 20:41:06

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: Chci začít jezdit


Jakub94: Jestli máš na to ji živit, tak to je určitě parádní volba..  ano 

 offline 

 

#116 12.04.2012 20:43:58

Jakub94
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 59
Založená vlákna
Motorka: ČZ 175/477,,,Suzuki Dr 350S
Věk: 18
Tel: mám no
1 0

Re: Chci začít jezdit


MatousekDave:...Pokud to je tak jak jsem četl tak je to asi po 10Mth olej-200kč to je tak měsíčně tak to není problém ae jde tu moto dobře koupít aby to nebyla nějaký Lůdra vyčvachtaná no sad


Kdo nepadá... nejezdí na plný plyn... big_smile

 offline 

 

#117 12.04.2012 20:44:55

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: Chci začít jezdit


Williams: Jinak s XT jsem do terénu taky přestal jezdit, protože to té motorce vyloženě škodilo, není na to dělaná. Je jí škoda, proto chci nějakou moto, která přežije nějakej ten pád a to zacházení v terénu.. gp 

 offline 

 

#118 12.04.2012 20:58:20

Jakub94
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 59
Založená vlákna
Motorka: ČZ 175/477,,,Suzuki Dr 350S
Věk: 18
Tel: mám no
1 0

Re: Chci začít jezdit


MatousekDave:Jak jsme to pochopil tak máš už dcl dost škušeností tak jdi do TT-R....Znám dost lidí co na něm jezdí a nemůžou si ho vynachválit...


Kdo nepadá... nejezdí na plný plyn... big_smile

 offline 

 

#119 12.04.2012 21:02:47

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: Chci začít jezdit


Jakub94: TT-R je moc fajn motorka, ale je moc těžká, alespoň na mě. big_smile Bral bych ji jako druhou moto na ježdění po polňačkách, výletech atd. ano2 Jinak zkušeností mám málo, já jsem takovej ten teoretik, moc mluvím málo konám. (Upřednostňuji školu) lol 

 offline 

 

#120 12.04.2012 21:11:18

Jakub94
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 59
Založená vlákna
Motorka: ČZ 175/477,,,Suzuki Dr 350S
Věk: 18
Tel: mám no
1 0

Re: Chci začít jezdit


MatousekDave:Tak to jo big_smile to já ani tu teorii nezvládám big_smile big_smile ae Podle všeho to vypadá na tu Ktm 125 myslím že o váze není o čem mluvit lehký dost výkoná moto a ta udržba myslím že to není to hlavní...


Kdo nepadá... nejezdí na plný plyn... big_smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů