Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Nechat si udělat repas podvozku není marné!

#561 17.04.2016 21:08:15

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Robinsson:

je fajn, že si jedeš pořád tu svou mensa ligu big_smile  big_smile  big_smile

já ti řeknu, co mu s tím Faryn udělal, vzal vidle, dal je v pátek v dílně obráceně do rohu a v pondělí je vzal,  jen utřel hadrem, nalepil nálepky a poslal poštou zpět -  celá akce za 27 557 Kč i s poštou ano

(je v tom i 10 % sleva pro offmoto)

 offline 

 

#562 17.04.2016 22:11:06

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Strejdo . Skoro protoze nalepky neměl  heh2  heh2 


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#563 18.04.2016 10:27:48

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Já tedy za sebe poslední zkušenost s Farynem:

- Centrál z berga na servis jen v rámci prevence. Vyměnil k tomu pár drobností, aby to po pár mth nevyteklo. Nic se neladilo. Cena i s poštou zpět 2500.

Vloni jsem mu dával na oživení nerepasovatelný tlumič z TT600E. Tam to bylo komplikovanější, tlumič už nebyl úplně ok. Na druhý pokus se to povedlo dotáhnout do zdárného konce. Cena necelých 5000.

 offline 

 

#564 18.04.2016 10:44:09

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Kompletní repase tlumičů. + trocha alchimie a kouzelnictví. Cena 12 000.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#565 18.04.2016 11:41:19

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


mkrata:

Kouzelnictví a alchimie je to umění ty tlumiče naladit. Můžeš měnit díly za nové a budou to pořád jen nové sériovky. Moje měly odjeto 70mth a funkčně byly už 15mth po smrti.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#566 18.04.2016 13:52:58

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


mkrata napsal(a):

Joraell napsal(a):

Kompletní repase tlumičů. + trocha alchimie a kouzelnictví. Cena 12 000.

A tou trochou alchimie a kouzelnictví je myšleno: nějaké nové komponenty do tlumičů (mimo gufer, stíráků, pouzder), pera, podložky, apod..?

Alchymií je především to, že například upraví planžety v tlumiči a změní viskozitu oleje tak, aby vyhovovovala jejich nové propustnosti. To celé pokud možno tak, aby výsledná charakteristika tlumičů byla taková jakou si přeje zákazník.

Editoval NoEnd (18.04.2016 14:07:07)

 offline 

 

#567 18.04.2016 21:19:15

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Joraell napsal(a):

mkrata:

Kouzelnictví a alchimie je to umění ty tlumiče naladit. Můžeš měnit díly za nové a budou to pořád jen nové sériovky. Moje měly odjeto 70mth a funkčně byly už 15mth po smrti.

A jakej máš pocit z toho, když jedeš 55 mth na podvozku, co je funkčně po smrti?
Moc nechápu, že další repas plánuješ v zimě ou2 a potom pěješ ódy na funkční podvozek ....
12000,- to je drahý, to Farynovi nedám lol  lol  lol .
Dokážeš z částky rozdělit, co je za díly + std. rozložení/složení a kolik platíš za tu alchimii - neměla by to být složitá početní úloha ano 
Jaký tam máš olej - značka?
Jestli je to vše k tvý spokojenosti a nemáš žádnou výhradu, tak je cena pěkná ano .

 offline 

 

#568 18.04.2016 22:06:17

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Janek napsal(a):

Joraell napsal(a):

mkrata:

Kouzelnictví a alchimie je to umění ty tlumiče naladit. Můžeš měnit díly za nové a budou to pořád jen nové sériovky. Moje měly odjeto 70mth a funkčně byly už 15mth po smrti.

A jakej máš pocit z toho, když jedeš 55 mth na podvozku, co je funkčně po smrti?
Moc nechápu, že další repas plánuješ v zimě ou2 a potom pěješ ódy na funkční podvozek ....
12000,- to je drahý, to Farynovi nedám lol  lol  lol .
Dokážeš z částky rozdělit, co je za díly + std. rozložení/složení a kolik platíš za tu alchimii - neměla by to být složitá početní úloha ano 
Jaký tam máš olej - značka?
Jestli je to vše k tvý spokojenosti a nemáš žádnou výhradu, tak je cena pěkná ano .

Janku nechápu tvé počty ale psal jsem 15 mth po smrti to znamená závěr sezóny.  A až si jednou někdy možná třeba za pár let vyjedeš na motokrosouvou trať tak budeš hned vědět co je podvozek po smrti. Protože to je případ poloviny motorek smile  Ano repas je normální dělat po 50 mth  (což je mů nájezd za rok +-) Nevozím si prdel po lese takže to nedělá 200mth ročně jako u jiných . částky rozdělit nedovedua  ani mě to nějak zvlášť nezajímá, já jen řek co chci aby to dělalo a Faryn to udělal a prostě to tak funguje a je mi jedno jestli tam žvejkačkou zalepil dírku a nebo jel na tejden do Matinghofenu referovat s borcama z KTM.
Olej ? koho to zajímá ? Nevím co je tam za olej.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#569 18.04.2016 23:18:27

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Joraell:

Faryn dává všude olej LM
Spočítat jde cena lehce - origo repas sada předek + zadek a zbytek částky je za litr a půl oleje plus spoustu práce

 offline 

 

#570 19.04.2016 07:23:36

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Joraell napsal(a):

Janku nechápu tvé počty ale psal jsem 15 mth po smrti to znamená závěr sezóny.  A až si jednou někdy možná třeba za pár let vyjedeš na motokrosouvou trať tak budeš hned vědět co je podvozek po smrti. Protože to je případ poloviny motorek smile  Ano repas je normální dělat po 50 mth  (což je mů nájezd za rok +-) Nevozím si prdel po lese takže to nedělá 200mth ročně jako u jiných . částky rozdělit nedovedua  ani mě to nějak zvlášť nezajímá, já jen řek co chci aby to dělalo a Faryn to udělal a prostě to tak funguje a je mi jedno jestli tam žvejkačkou zalepil dírku a nebo jel na tejden do Matinghofenu referovat s borcama z KTM.
Olej ? koho to zajímá ? Nevím co je tam za olej.

Omlouvám se, počty špatný, zaměnil jsem tvý "už" s "od"
Od 50 mth mám po smrti podvozek na enduru při vození prdele po lese - nefunguje, jak by měl a jak bych potřeboval - ani při tom opotřebení fungovat nemůže .... nechápu, jak ti může vydržet na MX 50 mth fungovat nee1  nee1 , podle mě to ani není možný, pokud nejedeš po trati jako třeba já  ...
Co jsem si tak zjišťoval, normální u MX je dělat olej po cca 20 mth a centrál v poměru k předku je 2:1. I kluci, co jezdí pod úrovni mistráku poznají horší fci od 10 mth při použití Ohlins oleje .... 50 mth je na prasáka big_smile

Jsi evidentně dobrý zákazník ... solventní, moc tě toho nezajímá a jsi spokojený i když vlastně nevíš, za co platíš lol  ano 

Tak hlavně ať ti to funguje ... na Faryna jsem neslyšel špatný slovo ano  

 offline 

 

#571 19.04.2016 07:59:05

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Janek napsal(a):

Jsi evidentně dobrý zákazník ... solventní, moc tě toho nezajímá a jsi spokojený i když vlastně nevíš, za co platíš lol  ano 

Tak hlavně ať ti to funguje ... na Faryna jsem neslyšel špatný slovo ano  

Janku vůbec netuším, jak funguje televize, rádio, mobil, auto.... A přesto jsem za všechny tyhle věci zaplatila a mám je. Fungují, víc netřeba.
A navíc, v případě Faryna přece víme, za co platíme. Platíme za funkční podvozek. Ten dostaneme. Platíme za to, že on VÍ JAK. Za tohle. Za nic jiného.

Češi děsně neradi platí někomu za jeho know-how. Zaplatíme majlant za díly. Ale nedejbože zaplatit někomu za to, že umí/ví/dokáže něco, co ostatní ne. To je hamba!
 a11 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#572 19.04.2016 08:10:26

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Janku :Tak výměnu oleje neberu jako repas a nebo kontrolu tlumičů. To je prostě vyleju/naleju.


Sirr  Bez zkoušení se nikam nedostaneš. Jak jsem psal na začátku vyzkoušel jsem toho dost a bylo to pořád na jedno brdo (drobné rozdíly, ale žádný velkjý změny se nekonaly). Mě těch 12 přijde celkem v pohodě cena. Když vezmu v potaz, že na nich než jsem je odeslal štelování skoro vůbec nereagovalo a teď se stačí pohybovat jen v rozmezí MAX 6 ti kliků na rozmezí tvrdosti beton <-> měkota. Nejsem žádný Antonio Cairoli, ale tento podvozek je velkej posun oproti těm co jsem měl předtím.

Klasika: To je přesně ono. Jak jsme psal je mi celkem jedno jak toho dosáhnul, důležité pro mě je, že to tak je.

Editoval Joraell (19.04.2016 08:18:32)


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#573 19.04.2016 08:47:28

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Klasika napsal(a):

Janku vůbec netuším, jak funguje televize, rádio, mobil, auto.... A přesto jsem za všechny tyhle věci zaplatila a mám je. Fungují, víc netřeba.
A navíc, v případě Faryna přece víme, za co platíme. Platíme za funkční podvozek. Ten dostaneme. Platíme za to, že on VÍ JAK. Za tohle. Za nic jiného.

Češi děsně neradi platí někomu za jeho know-how. Zaplatíme majlant za díly. Ale nedejbože zaplatit někomu za to, že umí/ví/dokáže něco, co ostatní ne. To je hamba!
 a11 

Je to jen úhel pohledu ... pro někoho, kdo miluje český jazyk, bude nepochopitelný, že napíše hamba místo hanba a bude ho zajímat, kolik stojí doučování a co od lektora za svý peníze dostane  ....
pokud bych měl koníček focení a sypal bych do něj desetitisíce ročně, tak by mě zaímalo, co a jak umí jaký "sklo" a proč to tak je, ...
pokud by mě zajímala auta, tak bych věděl rád něco o tom, jak a proč  fungují = nejsem jen uživatel věcí ...
I to malý dítě se pořád ptá proč, co to je, .... ? = není na tom nic špatnýho .... my už jsem zparchantělí .... "politicky korektní", stydíme se za svý otázky (ale přemýšlíme o nich) .... co je sakra na tom, zeptat se, kolik co stojí?
Že má někdo know how ... o tom to přece není, ať ho má ... pokud uznám za vhodný, zaplatím za něj ... mě jako zákazníka zajímá, kolik stojí a mělo by to být daný = jednoduchá rovnice, kde jediná neznámá před opravou je cena dílů (práce v rozmezí od - do), cena s dokladem/bez dokladu ....

Dostanu funkční podvozek - OK - dostal jsem nový pouzdra? Jaký gufera - náhrada/originál? Olej - jaká vizkozita, značka, ... ? Co bude pravděpodobně potřeba udělat příště, .... tuhle informaci požaduju i jako základní uživatel.
Co je za problém přímo odpovědět?
Když nechávám dělat motor, tak taky zjistím cenu za práci předem + další věci okolo a podle toho se můžu rozhodnout, pokud je možnost volby ... nemůžu přece dát motor do opravy a potom se dohadovat, že po mě chce mechanik za práci 10 litrů .... když adekvátní cena je např. polovina.

 offline 

 

#574 19.04.2016 08:51:15

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Joraell napsal(a):

....Já osobně dávám tlumiče Faltusovi a nebo do MXtech u obou jsem byl spokojen, jak s cenou tak rychlosti a výsledkem. Když se vezme sériový podvozek a pustí se do něj Faltus tak ten rozdíl pozná i úplný začátečník, hned po prvním kole. Plusy jsou potom všem snad jasné. Větší bezpečnost, jistota při brždění, menší únava, lepší prostupnost. Kdo tomuto nechápe je blb a nebo na offroadové motorce jel tak maximálně na výlet se zmrzlinářema balit "čubky" na zmrzku.

Měl jsem za to, že když se do toho pustí Faltus, tak je to .................. lol  lol  lol  lol  ano 

 offline 

 

#575 19.04.2016 09:12:50

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Janek napsal(a):

Joraell napsal(a):

....Já osobně dávám tlumiče Faltusovi a nebo do MXtech u obou jsem byl spokojen, jak s cenou tak rychlosti a výsledkem. Když se vezme sériový podvozek a pustí se do něj Faltus tak ten rozdíl pozná i úplný začátečník, hned po prvním kole. Plusy jsou potom všem snad jasné. Větší bezpečnost, jistota při brždění, menší únava, lepší prostupnost. Kdo tomuto nechápe je blb a nebo na offroadové motorce jel tak maximálně na výlet se zmrzlinářema balit "čubky" na zmrzku.

Měl jsem za to, že když se do toho pustí Faltus, tak je to .................. lol  lol  lol  lol  ano 

A čemu to odporuje ?


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#576 19.04.2016 09:39:21

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Janek:

Janku a ty víš, co ti s tlumičema dělá miki? A byl jsi u toho?

 offline 

 

#577 19.04.2016 09:45:13

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Janek napsal(a):

Dostanu funkční podvozek - OK - dostal jsem nový pouzdra? Jaký gufera - náhrada/originál? Olej - jaká vizkozita, značka, ... ? Co bude pravděpodobně potřeba udělat příště, .... tuhle informaci požaduju i jako základní uživatel.
Co je za problém přímo odpovědět?
Když nechávám dělat motor, tak taky zjistím cenu za práci předem + další věci okolo a podle toho se můžu rozhodnout, pokud je možnost volby ... nemůžu přece dát motor do opravy a potom se dohadovat, že po mě chce mechanik za práci 10 litrů .... když adekvátní cena je např. polovina.

Já u Faryna vím, co dostanu za gufera, pouzdra, olej, to vše vím, průběžně mi posílá fotky, jak vypadalo to a to, vysvětlí mi, co s tlumičema udělá, ale ne úplně dopodrobna, což ani nechci, nerozumím hydraulice....
Dnes poslední vyjíždka, tlumiče budou zajeté a poputujou k Farynovi...už se nemůžu dočkat..
Kdybys měl odpoledne volno, můžeš jet s náma...

 offline 

 

#578 19.04.2016 10:06:30

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


enduroracer:
mě sem netahej, nemám s tímhle vláknem nic společnýho .... a píšeš jako vyčítavá žena  lol 

... mám volno a jel bych ... ale ...  lol 

 offline 

 

#579 19.04.2016 10:37:47

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


MikiberG napsal(a):

enduroracer:
mě sem netahej, nemám s tímhle vláknem nic společnýho .... a píšeš jako vyčítavá žena  lol 

... mám volno a jel bych ... ale ...  lol 

Ja vim, ze ty s tim nemáš nic spolecnyho, jen vim, ze jankovi delas podvozek ty,  tak bych chtel jen slyset, jestli ty mu řekneš svy know how, je mi jasny, ze ne, stejne jako každej a je to logický... Brzo pripravim vikend u nas, musime se domluvit na terminu, dam vedet... Ty vycitava ženo lol 

 offline 

 

#580 19.04.2016 10:42:10

Marek Prokš
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 193
Založená vlákna
Místo: Vítkov
Motorka: Sherco 300 SE, Sherco 300 SEF
Věk: 36
Tel: jo mám
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Pěkně se to tu rozjelo, taky se podělím o svou zkušenost. Dával jsem si na čas než si utřídím pocity a podvozek od Faryna otestuji pořádně, hlavně tam kde to velmi dobře znám a vím jak se motorka v jaké situaci chovala. Nejsem příliš vyježděný a měl jsem poctit že motorka prostě nedělá to co by měla, v okolí jsem se setkal s názory že je to hlavně rukama což je určitě pravda. Motorku jsem dovezl řekl co si myslím že děla, co chci aby dělala a v jakém terénu atd. Nebudu tady vypisovat všechny svoje postřehy a napíšu jen to u čeho jsem si jistý že není „placebo efekt“. Zadní kolo uplně jiná trakce na nerovnostech jako jsou kořeny atd. tam kde předtím kolo odskakovalo mám mnohem více kontaktu v podkladem, to se pozitivně projevilo i na při prudkém brždění třeba na roletě. Motorka je více stabilní. Předek toho mnohem více pokryje. Kořeny nebo trčící kameny ,které mi v minulosti huntovali zápěstí ten podvozek prostě „spolkne“ .Určitě to ze mě neudělalo lepšího jezdce ,ale nejsem tak zničený a jízdu si více užívám. A co s tím dělal je mi celkem jedno, stejně se počítá jen výsledek a ten splnil má očekávání.  ano 


Dole to musíš rozkuřit!

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů