Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Nechat si udělat repas podvozku není marné!

#541 07.03.2016 16:07:40

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


RadoTP:
Pouzivam strhavacky na bryle, ale kdyz vidim ten sajrajt, co z pod gufera tece, tak si rikam, ze uz to priste cistit nebudu  lol 
Kovovou merku na gufero neber ano 

 offline 

 

#542 07.03.2016 16:22:46

Faryn
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 390
Založená vlákna
Místo: Rožnov:Pr
Motorka: Gas Gas 450FSR
Věk: 35
Tel: 608713226
Web
3 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


curcab napsal(a):

Spíš by mě zajímalo jestli toto čištění nezkrátí životnost gufera, Většinou se to dělávalo jako poslední záchrana když gufero chcalo.
Pravidelně to dělat no nevím...
Myslím a opravte mě jestli to tak není ,ale myslím ,že když to nasouváš pod gufero tak musíš ten bordel i zatlačit dovnitř do oleje. hmm 

Musíš opatrně najizdět a točit aby ti bordel vycházel.
Raději zničil gufero než aby mi písek v guferu ničil trubku.


Kdo nikdy nezávodil stál celý život v řadě.

 offline 

 

#543 07.03.2016 16:30:17

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Na tohle bejval idealni film do fotáku smile jeste nedavno jsem mel nekde nejake negativy fotek po vyvolání smile


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#544 07.03.2016 16:39:04

zetor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 67
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: BMW G650X-challenge rallye
Web
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


RadoTP napsal(a):

Máte někdo osobní zkušenost s čističem stíráků? Má to smysl?  big_smile Doteď jsem používal měrku na ventily, ale jen když to teklo, v rámci prevence jsem do toho raději nesahal... Tohle vypadá jako fajn vychytávka.

http://rimoto.cz/naradi-a-pripravky/121 … acing.html


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … racing.jpg

Je to super pomůcka...  ano 

Určitě čistit preventivně...toho bordelu co z vidlic leze... a31 

 offline 

 

#545 07.03.2016 17:33:47

Postmann
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 604
Založená vlákna
Motorka: RM-Z 450 2009, ZZR 600
Věk: 34
5 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


My doma používáme tohle. Stálo to asi 80 Kč.

http://www.sealmate.net/webspace/httpsd … tions.html

Jen to chce trošku cviku. Je to tenké, tak aby se zbytečně nelámal.

 offline 

 

#546 07.03.2016 18:15:08

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Máte někdo zkušenosti s použitím prachovek z polyuretanu AU95 a rozdílem proti NBR

e: Odpovím si sám, co říká katalog Rubeny.

AU Polyuretanové stírací kroužky jsou obzvláště vhodné pro použití v mobilních hydraulických zařízeních, která jsou vystavena
velkému povrchovému znečištění. Dobrá odolnosti polyuretanu proti opotřebení zajišťuje stíracím kroužkům AE47 dlouhou
životnost.

NBR Stírací kroužky z NBR se používají v hydraulických i pneumatických zařízeních. Jsou vhodné zejména pro vysoké rychlosti
posuvu

Editoval Robinsson (08.03.2016 06:02:25)

 offline 

 

#547 09.03.2016 17:07:48

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Tak jsem nakonec ten čistič koupil a pěknej sajrajt byl pod simeringama. Vidle jinak fungují, netečou, olej má 46mth, simeringy cca 200mth.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/355_dsc_0792.jpg




http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/355_dsc_0794.jpg

 offline 

 

#548 09.03.2016 23:40:38

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


ten udelator na vyndavator mam doma uz nejakej ten patek.. je to perfektni vec... mel jsem i jen tu placku s tim nosikem jak tu psal Postmann, ale s tim cervenym se to dela o poznani lepe a neni k tomu potreba takovej skill big_smile zvladne to i manzelka big_smile takze muzu jen doporucit... co vim tak to nabizi obchod www.motoretezy.cz a i samotnej obchod muzu doporucit. jsou tam rychli a ochotni. nikdy jsem s nima nemel problem. Vlastne jednou jo... dodali mi spatnej dil..ale ihned poslali novej a velice se omlouvali.


suzuki Rm-Z 450

 offline 

 

#549 14.03.2016 11:23:38

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Klasika napsal(a):

Teď neagituju za toho či onoho tlumičáře, ale za výměnu oleje v tlumičích i když tlumiče netečou a zdá se, že fungují. Mám olej vyměněný po 50mth a dnešní pískovna oproti té minulé byla nebe a dudy  ano Rozdíl markantní  a2  O cestě přes les ani nemluvím... Ne, fakt nemusím vědět o každé drážce, o každém kořeni, o každé díře  cool I když chápu, že pro někoho to znamená jen poloviční enduro  usch 
To, že jsem dnes neměla tlumič řízení (je na repasi), jsem si uvědomila jen když mi padl zrak na prázdné místo pod řídítkama. A že dneska blátivých kolejí bylo...
Dokáže to skoro každý doma a finanční náročnost není nijak závratná.

Má to smysl. Měňte olej  usch 

A dala jsi stejný olej, množství, stejné nastavení?  smile 

... V autě jsem vozil Motorex 5W, v tlumičích byl Öhlins 5W s 48mth, tak jsem to pojal jako test, jestli poznám rozdíl. Jasně už jen změna značky oleje udělá svoje, ale zbytek jsem se snažil neměnit.

Ve čtvrtek se starým olejem jsem nakroutil 2mth na oblíbené pískovně. V sobotu to samé, jen s novým olejem... Projel jsem si jedno kolo, dvě, tři a ... hmm dobrý, podobný jako předevčírem  usch . WOW efekt se bohužel nekonal.

Jediný rozdíl byl v tom, že zatímco ve čtvrtek jsem přijel zbitý jako pes, v sobotu jsem byl relativně ok a ještě bych dál kroužil. Ale to bylo spíš tím, že se starým olejem bylo venku dost mokro a s novým už to pěkně "kostkovalo" a nelepilo.

 offline 

 

#550 14.03.2016 12:24:11

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


RadoTP napsal(a):

Klasika napsal(a):

Teď neagituju za toho či onoho tlumičáře, ale za výměnu oleje v tlumičích i když tlumiče netečou a zdá se, že fungují. Mám olej vyměněný po 50mth a dnešní pískovna oproti té minulé byla nebe a dudy  ano Rozdíl markantní  a2  O cestě přes les ani nemluvím... Ne, fakt nemusím vědět o každé drážce, o každém kořeni, o každé díře  cool I když chápu, že pro někoho to znamená jen poloviční enduro  usch 
To, že jsem dnes neměla tlumič řízení (je na repasi), jsem si uvědomila jen když mi padl zrak na prázdné místo pod řídítkama. A že dneska blátivých kolejí bylo...
Dokáže to skoro každý doma a finanční náročnost není nijak závratná.

Má to smysl. Měňte olej  usch 

A dala jsi stejný olej, množství, stejné nastavení?  smile 

... V autě jsem vozil Motorex 5W, v tlumičích byl Öhlins 5W s 48mth, tak jsem to pojal jako test, jestli poznám rozdíl. Jasně už jen změna značky oleje udělá svoje, ale zbytek jsem se snažil neměnit.

Ve čtvrtek se starým olejem jsem nakroutil 2mth na oblíbené pískovně. V sobotu to samé, jen s novým olejem... Projel jsem si jedno kolo, dvě, tři a ... hmm dobrý, podobný jako předevčírem  usch . WOW efekt se bohužel nekonal.

Jediný rozdíl byl v tom, že zatímco ve čtvrtek jsem přijel zbitý jako pes, v sobotu jsem byl relativně ok a ještě bych dál kroužil. Ale to bylo spíš tím, že se starým olejem bylo venku dost mokro a s novým už to pěkně "kostkovalo" a nelepilo.

Ja bych rekl, ze to bude tim, ze ohlins je po 48mth pořád lepsi, jak novy motorex....a taky nemuzes od serie cekat zazraky...

 offline 

 

#551 14.03.2016 12:26:02

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


RadoTP: Stejný olej, stejné množství, stejné nastavení, stejný mechanik  smile  

Ty jsi měl Öhlins a dal jsi Motorex...
(edit: Enduroracer byl rychlejší)

"Jediný rozdíl byl v tom, že zatímco ve čtvrtek jsem přijel zbitý jako pes, v sobotu jsem byl relativně ok a ještě bych dál kroužil."

No ale to JE ten jediný rozdíl, co ti výměna přinese  smile  Co bys chtěl jiného?  smile 

Editoval Klasika (14.03.2016 12:29:11)


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#552 14.03.2016 13:14:15

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


enduroracer:

To je samozřejmě možné, že Öhlins je po 50mth lepší jak nový Motorex... Každopádně vzhledem k tomu, co z toho vyteklo a jak to tlakovalo, tak těžko říct smile .

http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/355_dsc_0798.jpg

klasika napsal(a):

No ale to JE ten jediný rozdíl, co ti výměna přinese  smile  Co bys chtěl jiného?  smile

Díky za odpověď. Čekal jsem, že si řeknu "dnešní pískovna oproti té minulé byla nebe a dudy. Rozdíl markantní." Ale to se nekonalo  lol . Proto jsem se Tě ptal. Tedy pocit z jízdy jako takový jsem měl stejný, žehlilo to +/- stejně. Tu únavu bych spíš hodil na mokro vs. sucho.

 offline 

 

#553 14.03.2016 17:46:04

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


RadoTP: Asi je na vině očekávání smile Já jsem nečekala nic a přišlo překvapení. Ty jsi čekal "nebe a dudy" a přišlo zklamání smile

Anebo - jak mi bylo řečeno - jsem princezna na hrášku, která registruje sebemenší změnu vedoucí k úlevě jejím něžným dámským pacičkám a tedy můj názor není v tomto pro vás chlapy tak směroplatný  a1 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#554 14.03.2016 18:07:05

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


RadoTP napsal(a):

enduroracer:

To je samozřejmě možné, že Öhlins je po 50mth lepší jak nový Motorex... Každopádně vzhledem k tomu, co z toho vyteklo a jak to tlakovalo, tak těžko říct smile .

http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … c_0798.jpg

klasika napsal(a):

No ale to JE ten jediný rozdíl, co ti výměna přinese  smile  Co bys chtěl jiného?  smile

Díky za odpověď. Čekal jsem, že si řeknu "dnešní pískovna oproti té minulé byla nebe a dudy. Rozdíl markantní." Ale to se nekonalo  lol . Proto jsem se Tě ptal. Tedy pocit z jízdy jako takový jsem měl stejný, žehlilo to +/- stejně. Tu únavu bych spíš hodil na mokro vs. sucho.

Cus, nevidim nikde rozebrane vidle, ale jiste jsi je rozebral na prvocinitle a vycistil ze jo?  wink 

 offline 

 

#555 14.03.2016 19:09:46

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


xfany:

Dobrá poznámka. Původně jsem chtěl jen vyměnit olej, ale když jsem viděl co vyteklo, tak jsem to komplet rozebral a vyčistil. V rámci testu jsem nechal vidle přes noc vykapat (vzhůru nohama se spodním ventilem - to je ta fotka) a zajímalo mě, jestli tam něco zůstane... No a zůstalo tam toho ještě mraky smile.

edit 12:54:46:
ty se v Bergách vyznáš  ano ..  Co leješ do předních tlumičů? Má smysl připlácet za velké Ö?  wink 

Editoval RadoTP (15.03.2016 12:55:02)

 offline 

 

#556 15.04.2016 09:12:41

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Zdravím.
Jaký olej do předních tlumičů na xr 600 r? (viskozita...)
Mám 50 % slevu u Q8, tak tam snad něco seženu.
Díky.

Editoval borisbekr (15.04.2016 09:13:59)

 offline 

 

#557 15.04.2016 09:32:36

Koštěbuch
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 334
Založená vlákna
Místo: přerov
Motorka: Gas Gas 515 FSE
Věk: 28
0 3

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


hele mužeš toho sehnat víc ? hodily by se mi 2L W7,5  a3 

 offline 

 

#558 16.04.2016 20:15:58

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Kde bych to začal?

Přes zimu jako každý rok jsem potřeboval udělat tlumiče a jelikož jsem člověk co rád zkouší nové věci tak prakticky na každé motorce dělal tlumiče někdo jiný.
Pokud se dobře pamatuju tak slet byl následovný ( Poletti,Faltus,MX tech, Procházka) řekl bych k tomu to, že mezi tlumičema byl vždy rozdíl a všechny tak "nějak fungovaly". A člověk to už pomalu začné brát jako takový standart, že prostě bez velké investice 20 tisíc se z toho asi nic moc více dostat nedá. Ono je to tak, že i tihle ladiči samozřejmě dovedou udělat tlumiče na vysoké úrovni, ale je to spíše o tom, že člověk musí vědět co po nich chce a taky to něco stojí. (ano chápu každý chce tlumiče co budou na dírách jako gauč, na roletách nebudou házet a bude se na nich létat v letové výšce Jumba 747 a to vše za 5000, ale tohle prostě neexistuje a takto to nefunguje.


No a jak jsem na začátku řekl, tak rád zkouším nové věci takže letos jsem je svěřil Farynovi a defakto mu nechal volnou ruku. A dnes nadešel den D, to jest první závod a ostrý test dnes v Medlově. Trat tradičně dost rychlá hodně zvlěnátá a děravá a sakra rychlá ( 4 jezdci dnes putovali nazpět sanitkou). Se všemi možnýmy skoky. A hlavně se samými kolejemi jak na odrazech tak na dopadech. A jak obstál podvozek ?  Musím říct, že na výbornou. (několikrát jsem mohl zadkem stříhat za letu kulatinu  lol , ale vždy do dobře dopadlo) Tohle je opravdu nadstandart. Nejen že motorka na dírách krásně drží směr, ale když dojde k jejímu rozhozeni po odrazku z koleje tak se pěkně utápne a zase si mohu jet svoje. Mimoto i ty nejdelší skoky dává s gracií a dokonce i při nechtěném dopadu na placáka mi nevyběhnula z ruk a nenakopala prdel. No prostě musím říct tahle investice jednoznačně stála za to a tento rok v zimě je jasný na koho se opět obrátím s tlumičema.

Joooo tady u nás v Jeseníku kolují takové legendy o týpkovy co v okolí Ostravska dělá dost dobře tlumiče, no asi jsem na něj letos kápnul ano  ano  ano .

Takže Faryne díky a třeba se někde potkáme.

Blátu a drážkám ZDAR !


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#559 16.04.2016 23:51:45

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Joraell:

ti to taky trvalo, než si ho vyzkoušel big_smile

 offline 

 

#560 17.04.2016 20:40:31

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Pěkná pohádka, ale o ničem. Nepíšeš co bylo uděláno a na kolik tě to tedy vyšlo.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů