Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Nechat si udělat repas podvozku není marné!

#341 23.05.2014 13:44:56

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Janek napsal(a):

Vencam666 napsal(a):

osobně si myslím že o zbytečnosti ladění podvozku píšou hlavně ty co ho nikdy neměly a je to jen taková jejich obhajoba proč ho nechtít a nebo ho nepořídit.
za mě je to rozhodně změna, kterou pozná i hobík.

 ano  ano 
Pro mě to byla zatím nejlepší investice do motorky a kdybych měl peníze navíc, tak jdu do vyššího levelu, ale chápu, že spousta lidí radši nejdřív řeší, jakou kameru na helmu, aby byli in, doladit hadříky, .... a1 

Má pravdu, místopředseda...podvozek ocení i ngm. Po návratu od mikiberga je to létající gauč usch 


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#342 20.06.2014 00:52:14

Jarvis
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 32
Založená vlákna
Motorka: KTM exc 500 F
Věk: 32
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Repas podvozku a ladění jedině od MikiberGa,

Ten kluk udělá vznášedlo snad i s čínský motorky lol  Proč jsem si vybral zrovna Mikiberga ?  Viděl jsem co dokázal udělat s novou KTM 300 model 2014 která měla najeto cc pár mth. a výsledek mě okamžitě přesvěčil že moje KTM pojede taky na výlet k Mikibergovi.

Mě dělal repas i ladění na KTM 450 a výsledek ? to se ani nedá popsat - to se musí zažít,ale pokusím se o to ....   wink  rozdíl na mojí ted už bývalé KTM 450 byl neuvěřitelný ! motorka se stala stabilní jak v krizových situacích tak ve všech podmínkách, (kameny,potoky,klády,výjezdy) až to člověka NUTILO hledat hranici co to ještě všechno snese  usch  ,ale jednu velkou nevýhodu jsem našel a to ,že se potom vytrácí respekt a strach  a29 
Jinak mě velice mile překvapil neuvěřitelně ochotní přístup a komunikace od MikiberGa.
Můžu jedině doporučit všem co chtejí být na sebe naštvaný, že to neudělali dřív - jako já big_smile 


Chce to plyn smile no a co...kdybych měl Babetu ,tak jsem to dal big_smile

 offline 

 

#343 20.06.2014 07:17:40

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Jarvis:

Blbost, Faryn je daleko zkušenější. A navíc nedělá jen bergy. Umí i pořádné motorky, KTM, Yamahy a tak  ano 


El hombre de mitos

 offline 

 

#344 20.06.2014 08:24:39

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


radas: lol tvůj dalekohled do hlavy chci mít taky  ano  ano 

 offline 

 

#345 20.06.2014 09:20:20

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


MikiberG napsal(a):

radas: lol tvůj dalekohled do hlavy chci mít taky  ano  ano 

Inu,nemůžeš mít všecko  lol  lol  lol 
Jinak dobrej skok na špíček  ano   ano 


El hombre de mitos

 offline 

 

#346 20.06.2014 09:20:21

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Safra to tu zase padají moudra. Když se bude posozovat čistě offroadová motorka, tak její nejdůležitější komponenta je podvozek, tedy tlumiče, brzdy a rám. Zatímco rám v dnešní době mají všechny na urovní brzdy 80% taky tak tlumiče, jsou prostě nastavený na střed, ale každý jede přece jinak, jedny tlumiče nemohou sedět 5ti lidem.  a11  A jejich naladění (nepláést si s naklikáním) je to nejdůležitější co by měl každý na nové motorce udělat.

Dobrou motorku nedělá motor, ale podvozek. Proto si klepu na čelo když vidím ty frajery co maj na motorce laďák za 20 tisíc, ale po šavlích jim pomalu teče olej a podvozek bud servis nikdy nevidel a nebo to delal "ten majitel předtím", další sorta jsou ti co jsou schopní při jejich " odborném" servisu do tlumičů klidně nalejt rostlinej olej, ale hlavně aby tam nějakej byl.  nee1 Laďák je na motorce ta poslední věc, užitečější jsou 100% dobrý a odladěný tlumiče třeba doplněné o tlumič řízení.

Navíc ještě platí, že novejší tlumiče, jsou ve většině lepší tlumiče. Takže dostat se s WPčkama z roku 2006 na úroveň na jezde nastavených tlumičů z roku 2014 je buďto nemožné a nebo velice nákladné na ladění a použité díly a čas tím strávený. Epizoda sama pro sebe jsou potom vychytávky jako TTX a podobně.

Já osobně dávám tlumiče Faltusovi a nebo do MXtech u obou jsem byl spokojen, jak s cenou tak rychlosti a výsledkem. Když se vezme sériový podvozek a pustí se do něj Faltus tak ten rozdíl pozná i úplný začátečník, hned po prvním kole. Plusy jsou potom všem snad jasné. Větší bezpečnost, jistota při brždění, menší únava, lepší prostupnost. Kdo tomuto nechápe je blb a nebo na offroadové motorce jel tak maximálně na výlet se zmrzlinářema balit "čubky" na zmrzku.

Editoval Joraell (20.06.2014 09:25:16)


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#347 20.06.2014 09:27:34

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Joraell:

Bezesporu je to tak, jak píšeš. Jen popichuju mudrcmany. okok 


El hombre de mitos

 offline 

 

#348 20.06.2014 10:05:12

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


radas: tak asi mi to mohlo dojít i bez smajlíku ale nedošlo je vidět, že sem dneska zabržděnej ... půjdu dneska radši vyšívat dečky  lol 
... zrovna jsem tak přemejšlel, že někomu musím  ležet v žaludku když trousí takovýhle blbosti.... jj nadhled to chce vždycky  ano  máš bod  ano  ano 

 offline 

 

#349 20.06.2014 10:05:15

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Omluvte moji neznalost, ale co se s podvozkem dělá když se ladí a ne jen kliká?


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#350 20.06.2014 10:17:05

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Janek, Mikiberg, Radas, Jarvis a vůbec :

Chcete vyladit podvozek ? Já bych to zkusil :-) Co se týče hydrauliky, mechaniky atd..tak jsem kdysi dávno studoval mechaniku i fyziku a v manuálu k motorce jsem viděl obrázek, jak to vypadá rozebraný ano

Udělám jen za materiál. Je sice možný, že to vrátím v o dost horším stavu, než mi to pošlete, ale zase to bude zadarmo a já se trochu naučím  a2 

Vyloženě praxi s nějakým válcem, stlačujícím kapalinu už taky mám - kdysi jsem tlačil mazadlo do nějakýho nepřístupnýho místa a bral jsem si na to injekční stříkačku, takže povědomí o funkčnosti mám big_smile

Jednou už jsem podvozek zkoušel ladit, ale volala mi pak nějaká paní, že bratr nemůže přes sdrátovanou hubu mluvit, ale že to bylo na doskoku dost tvrdý a asi to bude chtít reklamovat lol lol lol


Hoši neřešte hovínka  heh1 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3767_podvozek.jpg

Editoval jirka87 (20.06.2014 10:17:59)

 offline 

 

#351 20.06.2014 10:24:26

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


MichalEXC:
přenastaví se "hardware" uvnitř (zahrnuje i typ a vlasnosti oleje) - to je alfa a omega tlumení ... změní se charakteristika průběhu, klikáním se pak v podstatě pohybuješ na dané křivce.... resp. laicky  posuneš tu křivku nahoru dolů ....

 offline 

 

#352 20.06.2014 10:29:19

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


jirka87:  lol  lol  dobře ty... hledám brigádníka, nestíhám a tvoje práce mě přesvědčila že si fakt dobrej  ano  ano  ... mám tu pár nedořešenejch věcí tak se ozvy  lol 

 offline 

 

#353 20.06.2014 10:33:55

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Já se za nadhled neschovávám, neboj smile Jsem idiot a rapl (to asi ta práce...  a31 ). Kdybych si nechal udělat repas (asi na to v zimě dojde), tak se obávám, že to nepoznám. Já na tom sedím, on ten splašenej jelen jede a že bych za peníze investované do repasu pak řekl : "ježišííí! No lépe jsem ty peníze utrati nemohl, to je super! "  Tak to asi ne. Protože jsem dylyna a stejně to nepoznám a nebo to bude placebo efekt.

Čímž neříkám, že na repas nedojde. Dojde, ale to spíš proto, abych si byl jistej, že je tam vše OK a nestane se mi v půlce sezony, že mi vyteče vidle. Takže asi tak. U střelců to chápu. Ti, co jezdí hodně na techniku a nepotřebují aby jim ve výjezdu začalo hopsat zadní kolo a přední je fackovalo z obou stran, tak tam je to logické.

Pro začátek si vyměním uložení centrálu, co mi poslal Motoline a to mi bude stačit smile

Spíš bych potřeboval jiné jízdní kolo. Včera po 2 letech nečinnosti 12km opravdu dobrodružným terénem (z toho 400m do stoupání téměř vleže s kolem za sebou zaháknutým o nohu big_smile - jsem se ztratil a zpátky se mi nechtělo) a mám prdel v plamenech big_smile (a ano, sedlo jsem tam měl lol )

 offline 

 

#354 20.06.2014 10:38:21

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Mikiberg : radši dělám generálky motorů big_smile

A dost, už, 10 dní jsem nekakal..abych tady neprasknul lol  lol   a27   deb1 

Ne..tak v rámci svých schopností se snažím dělat co můžu. Ty drobné závady si člověk musí umět udělat sám a hlavně pak vím co, kde a jak je dotáhnuté apod.

Zdenino TE má v tomto výstižnej podpis a to že : "Enduro není pro ty co mají nasrané v hlavě, v gatích a v rukách"

Učím se a baví mě to smile A kde nevím, tam si nechám poradit, nebo to někomu svěřím, komu důvěřuju a můžu ho s bičem v ruce kontrolovat lol .

Závěr je u mě takovej, že sám bych se do repasu rozhodně nepustil  cool 

 offline 

 

#355 20.06.2014 10:53:18

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


MikiberG napsal(a):

radas: tak asi mi to mohlo dojít i bez smajlíku ale nedošlo je vidět, že sem dneska zabržděnej ... půjdu dneska radši vyšívat dečky  lol 
... zrovna jsem tak přemejšlel, že někomu musím  ležet v žaludku když trousí takovýhle blbosti.... jj nadhled to chce vždycky  ano  máš bod  ano  ano 

Ale sleduj jak to tady rozkvetlo  ou2  usch  

Editoval radas (20.06.2014 10:53:50)


El hombre de mitos

 offline 

 

#356 20.06.2014 11:30:15

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


radas napsal(a):

Jarvis:

Blbost, Faryn je daleko zkušenější. A navíc nedělá jen bergy. Umí i pořádné motorky, KTM, Yamahy a tak  ano 

S TIM TVRZENÍM BYCH BYL OPATRNEJSI !!!

 offline 

 

#357 20.06.2014 11:47:04

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Já a můj kluk (YZ,WR) máme tlumiče od Faltuse a chodí to jak víno, bylo to samozřejmně poznat, ale to proto, že z opotřebovanejch se udělali nový. Teď na novým WR mám všechny tlumiče od ohlins motomencl a taky fungujou i když tady jsem rozdíl nepoznal protože byly dělaný hned na funglnovým stroji.
PS: To jen můj poznatek, nestojím o odpověď o třiceti řádcích od nějakýho kompota.

 offline 

 

#358 20.06.2014 11:58:03

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


novej napsal(a):

Já a můj kluk (YZ,WR) máme tlumiče od Faltuse a chodí to jak víno, bylo to samozřejmně poznat, ale to proto, že z opotřebovanejch se udělali nový. Teď na novým WR mám všechny tlumiče od ohlins motomencl a taky fungujou i když tady jsem rozdíl nepoznal protože byly dělaný hned na funglnovým stroji.
PS: To jen můj poznatek, nestojím o odpověď o třiceti řádcích od nějakýho kompota.

Tvé PS je to nej co jsem na této stránce četl  lol  ano 

 offline 

 

#359 20.06.2014 12:09:47

salierri
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 7
Založená vlákna
Motorka: Yamaha YZ
Věk: 42
0 0

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


novej napsal(a):

PS: To jen můj poznatek, nestojím o odpověď o třiceti řádcích od nějakýho kompota.

Novej to je idiot co?  lol 

Editoval salierri (20.06.2014 12:10:03)

 offline 

 

#360 20.06.2014 12:53:17

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Nechat si udělat repas podvozku není marné!


Jak já jsem se těšil na nový rok a ono nic a7 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů