Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

YAMAHA WR250R

#1 25.10.2008 09:26:16

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

YAMAHA WR250R


Dostala se mi do ruky i tahle motorka, tak se podělím o dojmy. Protože všeobecně o ní kolujou dost rozporupné informace, byl jsem docela zvědavý co z toho vyleze.
Motorka mi připadá celkově nepatrně menší než klasické ostré enduro (např WR450), ale výška sedla je běžná. Váha je nízká, takže by to neměmělo nikomu dělat problémy ani v těžším terénu. Podvozek snese poměrně dost, ikdyž v případě že bych jí vlatnil určitě by nějaké doladění proběhlo. (např útlum zadního tlumiče).
Rám je dostatečně tuhý a brzdy pro enduro ježdění vyhovující. Jen na silnici je cítit stejně jako u jiných endur, že zastavení vyžaduje delší brzdnou dráhu.
Podvozek je tedy celkově poměrně blízký ostrým endurům, takže se s ním dá užít i sranda.
Motor je ale nejrozporuplnější částí motory. S počátku mu připadalo že se dá víc motorem brzdit než zrychlovat. :-) Spodek to opravdu nemá což jsem od 4taktní 250ky čekal alespoň trochu. V horní polovině otáček to už začíná jet, ale žádný pekelný zátah nebo vystřelení se opravdu čekat nedá. S motorkou se ted jezdí spíše jak s 2taktem, ale ten je v předce jenom v otáčkách zábavnější. Kam se podělo udávaných 33k bohužel nevím. Připadal jsem si spíše jak na otevřené čtařtaktní 125. Pocitově bych tomu neřekl víc než 25k.
Na druhou stranu výkon stačí k poměrně svižné jízdě i na silnici a na 120km (což je skoro maximálka) se člověk dostane poměrně rychle. K tomu přispívá i dobře odstupňovaná převodovka s kratší jedničkou ( pro enduro ježdění k nezaplacení). Jen se nesmíte bát motor točit až do kosmických výšin.
Celkově motorku můžu doporučit někomu, kdo chce něco víc než 15ti koňovou 125ku s poddimenzovaným podvozkem a nechce čekat do 21let na něco podstatně silnějšího. Celkově umí WR250R být docela rychlá jen nečekejte agresivní výlevy typu jízda po zadním na přidání plynu atd. Pro nekoho kdo už jezdil například na crossové 125ce nebo velkém 4taktu, bych jí nedoporučil. Zkušenějšího jezdce předcejenom tahle motorka bavit nebude.

http://www.portal.offmoto.com/enduro-cross/Yamaha%20WR250R%20-%202008/500/WR250R-2008.jpg

Editoval Semis (25.10.2008 22:00:24)


Dej koním pít...

 offline 

 

#2 26.10.2008 07:58:50

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: YAMAHA WR250R


Ale 120km/h je nějak málo, ne? S WR 250X to rozjeli na 170 hmm   Ale bude pravda to že se to musi točit aby to jelo, je to malej objem a jako takovej to nemá moc spodek. Jel sem na WR 250F s laďákem a za plynem se tomu taky nechtělo na zadni. Ale stačilo tomu aji na 5 ve stoje pomoct a šlo to v pohodě. Ale tam byla maximálka myslim 117...


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#3 26.10.2008 22:29:18

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: YAMAHA WR250R


No jelo by to asi i 130km/h, ale nechtěl jsem to uplně sedrat z kůže. :-)
Když za jedna vemeš za plyn a trochem za řídítka tak to na zdaní dostaneš, ale já to vždycky zvedám přes spojku. Zkoušel jsem to a musel jsem hned řadit za dvě aby se to na tom zadnim udželo, pač ta jednička je dost krátká.
Na ježdění do práce by to samozřejmě šlo, ale celkově by někoho jako seš ty OFFMOTO za chvilku omrzelo. Tim za chvilku myslim tak za 3 hodiny jako mě. big_smile


Dej koním pít...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů