Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

co tomu říkáte

#1 21.06.2011 21:52:16

Jindra dr350
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1483
Založená vlákna
Místo: hoštice-vodochody
Motorka: suzuki dr350s
Věk: na rozbití huby akorát
0 0

co tomu říkáte


http://www.novinky.cz/vase-zpravy/stred … uchem.html



myslím že takhle starý lidi už by řídit neměly!!!!!!!!!!!!!!


a22 nevim co s tim??? a když vim tak stejně nevim a22
http://www.offmoto.com/uploads/908_bart_svlekaci.gif

 offline 

 

#2 21.06.2011 22:10:12

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: co tomu říkáte


No, chudák chlapec.


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#3 21.06.2011 22:55:48

jarakinc
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 165
Založená vlákna
Motorka: Huska 610 E SM r.v.99
Věk: jak kdy
Tel: vysouvací
1 0

Re: co tomu říkáte


Jako nevím jak vy ale jestli se toho dožiju tak já 66 letech půjdu teprv do důchodu a rozhodně nehodlám chodit pěšky. Vždyt budu přece plný síly a elánu. Nebo si mám jít rovnou lehnout do rakve? Tady bude asi něco špatně. Sorry musel sem si ulevit. Jinak prda to musela bejt slušná když i péro s přední vidlice kouká ven. Obávám se ale že vše padne na toho kluka. Nejhorší je srážka ne z blbcem ale z důchodcem.

 offline 

 

#4 22.06.2011 00:08:35

Re: co tomu říkáte


No v 66 je ještě spousta lidí fit.

 offline 

 

#5 22.06.2011 01:44:27

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: co tomu říkáte


66 není nic strašnýho. Němci chodí do důchodu v 67 a co dělaj řidiči kamionů a autobusů? Když už u toho vydrží do 60ti,tak si jinou práci už nehledá. Když je člověk fit,tak co by nejezdil. On je velkej problém na silnici skloubit ty co jezdí ostře a ty rozvážnější. Já taky jezdím poměrně dost svižně a tyhle rozvážní důchodci mě pěkně serou.Jenže co s tím nadělám? Oni mají na ten svůj styl jízdy stejnej nárok jako já,tak že mi nezbyde než si zakurvovat a pak se zase rychle uklidnit.Na silnici je tolik nepřemýšlejících zmatkařů,že mi to hlava nebere.Další problém je,že každá skupina vozidel má jinej jízdní styl a jiný jízdní vlastnosti. Jinak se jede na motorce,jinak s autem,jinak s kamionem a jinak s autobusem.Jenže většina lidí o týhle skutečnosti ani neví a když ví,tak radši nechce vědět,natož aby se vůbec snažili zamyslet nad tím proč ten člověk jede tak jak jede.Pak si každej za každou cenu prosazuje svůj jízdní styl a všichni ostatní jsou kreténi.A to v tom lepším případě.Nervově slabší jedinci pak začnou ukazovat "kdo je pánem situace" Nechci posuzovat tuhle nehodu,nebo jakoukoli jinou co jsem neviděl,ale můj názor je že za velkou část nehod si lidi můžou sami i když oficiálně nejsou označení za viníka. To vidím na cestách každej den ty zmatkaře. Bohužel musím střelit do vlastních řad.Motorkáři mi z toho vycházejí hodně špatně. Pořád slyším jen jak jim někdo nedal přednost,ale ve velký většině případů tomu mohli sami zabránit,kdyby trochu předvídali a snažili se vžít i do situace ostatních řidičů a přemejšeli i o jízdích vlastnostech ostatních vozidel. Další věc je,kolik lidí vůbec neumí ovládat motorku v krizových situacích.Vzít za plyn na rovině,nebo to naklopit do zatáčky na suchý cestě,bez písku a děr umí i cvičená opice,ale ukočírovat to,když se něco posere  to už je horší,stejně tak jako dopředu přemejšlet,že by se tam ta situace mohla stát a včas se na to připravit. Pak jsou na motorkářských srazech chytrý jak rádio.
Typická situace,kterou už jem zažil kolikrát: Přijedu z vedlejší cesty,odbočuju doleva na hlavní.Je to v kopci,v zatáčce,vidět je tam na 200-300m.Kouknu doleva,doprava,nikde nikdo,tak jedu.Než se ten kolos z tý křižovatky vyhrabe,tak to chvíli trvá a najednou tam přilítne týpek na motorce složenej na koleno a je úplně v prdeli z toho co bude dělat,když má návěs přes cestu. Zatím se nikdy nic nestalo,ale co by si motorkářská obec vyprávěla,kdyby se tam rozmáz? Kretén v plechovce nedal kámošovi přednost a zabil ho. Už nikdo neřekne,že si za to může sám,protože nepřemejšlel.

Samozřejmě,že to tak není vždy a někdy za to člověk opravdu nemůže a tý nehodě prostě zabránit nedokáže ať udělá cokoliv,ale jsem přesvědčenej,že těhle případů je menšina.Většinou za to můžou oba,byť oficiálně je za viníka označen jen jeden.

V každý skupině skupině řidičů je určitý procento bezmozků,ale jsou skupiny,kde je to procento vyšší.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#6 22.06.2011 02:58:55

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: co tomu říkáte


Lasky:

a proto jsem si koupil enduro a2  ... silnice používam k přesunu, vyblbnu se v terénu... a i jen při těch přesunech se někdy nestačím divit... jde fakt o to přemýšlet o pát set metru dopředu... nikdo vedle tebe nesedí jako při rally a neříka ti že v zatáčce bude štěrk od cestářu, nebo jinej bordel.... bohužel dost lidí podle toho jezdí, protože "to tam přece znají a maj to tam najetý"... chování mezi sebou je kapitola sama o sobě. Není to jenom na silnici ale i v běžným životě. Stačí se podívat na tu ignoraci... každej se stará jen o svoje, ostatní mu jsou u prdele.... neříkám že to není dobrý, ale trochu ohleduplnosti vuči ostatním v bežným životě a na těch silnicích by to vypadalo uplně jinak

K tématu... 66 let není žádnej velkej věk, jenom je potřeba si uvědomit, že starší lidi jsou zvyklý na jinačí tempo...nikam nespěchají protože jakožto duchodci maj času dost a třeba ani tolik nejezdí, potom se člověk nesmí divit, že jsou na ty silnici zmatený, přece jenom když se oni učili jezdit, tak byla podstatně jinačí doba a oni ty návyky maj a budou mít holt jinačí. Samozřejmě i vyjímky se najdou a tak prostě nemůžeme dát rovnítko mezi slova "starší člověk" a "špatný řidič" ..Taky jednou zestarnem a každej dřív nebo později do toho futrálu pujdem a29 .


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#7 22.06.2011 08:47:02

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: co tomu říkáte


Vojtas napsal(a):

K tématu... 66 let není žádnej velkej věk, jenom je potřeba si uvědomit, že starší lidi jsou zvyklý na jinačí tempo...nikam nespěchají protože jakožto duchodci maj času dost a třeba ani tolik nejezdí, potom se člověk nesmí divit, že jsou na ty silnici zmatený, přece jenom když se oni učili jezdit, tak byla podstatně jinačí doba a oni ty návyky maj a budou mít holt jinačí. Samozřejmě i vyjímky se najdou a tak prostě nemůžeme dát rovnítko mezi slova "starší člověk" a "špatný řidič" ..Taky jednou zestarnem a každej dřív nebo později do toho futrálu pujdem a29 .

S tímhle naprosto souhlasím. Určitě jsem to nemyslel tak,že zmatkař=důchdce. To v žádným případě. Znám dost lidí přes 60let,kteří jsou takoví střelci,že z toho člověk nechápe. Vesměs jde o jedince,kteří se celej život motali kolem závodních aut a motorek a tohle se nezapomíná.
Když je člověk jelito,tak na věku až tak nezáleží. Ona taková rozvážná babička sice dokáže udělat na silnici v dnešním provozu dost slušnej chaos,ale pořád nikoho neohrožuje tolik,jako třeba teenager co právě sežral patent na rychlost a "umění řídit".
Tím nechci ani mladý lidi házet do jednoho pytle. Na druhou stranu znám 20ti letý kluky co jezdí s kamionem bez problému, člověk by si myslel že maj 10 let praxe kdy to bylo reálný a pak je i několik chlapů co to dělají 30let a dělaj jeden průser za druhým,jak nějaký začátečníci.
O věku to opravdu až tolik není. Když je někdo pako,tak je jedno kolik mu je let.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#8 22.06.2011 09:34:05

Partridge
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 161
Založená vlákna
Motorka: XT600Z
Věk: 27
0 0

Re: co tomu říkáte


Na tý motorce určitě pomalu nejel a ještě k tomu bez papírů ne 

Editoval Partridge (22.06.2011 15:31:17)


Co opravíš oprav a co  neopravíš odprav.

 offline 

 

#9 22.06.2011 14:27:49

Kubeja
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 730
Založená vlákna
Místo: DKnL
Motorka: Yamaha XTZ690
Věk: 33
2 0

Re: co tomu říkáte


co blbneš? 66 let? mýmu dědovi je 82 a taky řídí, sice bych mu to už nedoporučoval ale jezdí no....je to docela slavnej bývalej motocyklovej závodník  smile 

 offline 

 

#10 22.06.2011 17:49:16

jarakinc
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 165
Založená vlákna
Motorka: Huska 610 E SM r.v.99
Věk: jak kdy
Tel: vysouvací
1 0

Re: co tomu říkáte


Jako sou jedinci jako třeba Vašek Klausů kterým by člověk ten věk fakt nehádal. Ono je ale rozdíl mezi tím jak člověk ten život žil jaký má geny atd. Od vyučení fyzicky pracuju což je už 20 let a už to hoši nejde jako za mlada. Já to vydím bledě. S tím 82 letým dědou asi takhle. Minulej rok si to kolem naší fabriky štrádoval 80 letej děda v embéčku. Vezl ještě svou dceru jel jak jezdí důchodci-pomalu. No a přesně u vrátnice ho štrejchlo. Děda na místě tuhej. Auto samozřejmě pokračovalo vesele v cestě dál a dcera z toho šoku strhla volant. Bohužel rovnou do zaparkovaných aut u vrátnice. No a od té doby máme zakázaný parkovat u vrátnice. Ono lidský tělo má svou životnost a G.O. udělat nejde.

 offline 

 

#11 22.06.2011 19:09:39

samotar67
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Místo: u Chrudimi
Motorka: Honda NX650Dominátor
Věk: 49
Tel: 776159250
0 0

Re: co tomu říkáte


Jindra dr350 napsal(a):

http://www.novinky.cz/vase-zpravy/stredocesky-kraj/melnik/925-5398-ridic-motocyklu-po-nehode-letel-vzduchem.html



myslím že takhle starý lidi už by řídit neměly!!!!!!!!!!!!!!

myslím že bez papírů by na motorku mladý také lézt neměli!!!!!!!!!!!


.....padám rád a padat umím......

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů