Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Do lesa NE!

#981 08.10.2016 09:30:58

Re: Do lesa NE!


Vážení přátelé,

petice proti novele mysliveckého zákona, která má usnadnit vydávání zákazů vstupu do lesa, již má přes 42 tisíc podpisů. Děkujeme, že je mezi nimi i ten Váš. Jak jsme Vás v létě informovali, ministerstvo zemědělství odložilo projednání novely na září. Nyní už je jasné, že ani v září se myslivecký zákon na programu vlády neobjeví.

I přes velkou vlnu nesouhlasu veřejnosti, zemědělců, lesníků i státních institucí má ale ministerstvo nadále v plánu novelu protlačit legislativním procesem. Ani boj za právo na bezplatný vstup do lesa proto nesmí ustat. Nesmíme především dopustit, aby se na plány ministerstva a myslivecké lobby přestalo upozorňovat. Proto jsme také s radostí uvítali, když se na dopady novely mysliveckého zákona zaměřil i pořad Nedej se České televize. Podívejte se na díl nazvaný Budeme smět do lesa?, který celý problém shrnuje. Sdílejte ho prosím i se svými známými a doporučte jim, ať se také připojí k naší výzvě. Každý hlas, který se k nám přidá, je cenný.

Hlavním iniciátorem kampaně Bez peněz do lesa nelez! je Daniel Pitek, soukromý zemědělec a člen předsednictva SZ, který nedávno získal Cenu Josefa Vavrouška za významný ekologický počin. Na rozsáhlém území několika stovek hektarů obnovuje krajinu kolem Milešovky. Vysazuje zaniklé ovocné sady, obnovuje vykácené remízky, zakládá mokřady, tůně a rybníky. Dělá prostě vše proto, aby krajina získala svůj původní ráz a byla schopna se ubránit suchu i povodním. Nyní Dan Pitek kandiduje na post hejtmana Ústeckého kraje jako lídr koalice zelených a pirátů. Pokud jste ze severu Čech, můžete v krajských volbách dát svůj hlas právě jemu.

Pro zelené ovšem můžete hlasovat, i pokud jste z jiného kraje. Podle průzkumu České televize mají zelení šanci získat mandáty ve všech krajích. Na našem webu najdete přehled všech krajských koalic, jejichž jsme součástí, i seznam osobností, které vysíláme do senátních voleb.

Máte plné zuby toho, jak se stát snaží omezit vstup do lesa, protože pohyb veřejnosti v honitbách komplikuje myslivcům lov? Nebo že o zákazech má rozhodovat úředník, který musí mít povinně složenou mysliveckou zkoušku a často také bývá aktivním myslivcem? Pochopitelně že to štve i nás, vždyť takového úředníka bude velice lákat představa, že může mít les jenom pro sebe. Zelení proto neustanou v tlaku na ministerstvo zemědělství, aby tuto nepovedenou legislativní úpravu stáhlo.

Rozhodnutí je teď na vás. Můžete nás 7. a 8. října volit v krajských a senátních volbách. Můžete nás doporučit známým. Podpořit nás můžete i finančním darem. Podle Transparency International patří financování Strany zelených k těm nejprůhlednějším.

Děkujeme a přejeme Vám příjemný začátek podzimu,

Strana zelených

 offline 

 

#982 08.10.2016 11:18:33

Re: Do lesa NE!


zní to hezky, ale moc bych tomu nevěřil. Připadá mi to, jako by komunisti tvrdili, že jim soukromé vlastnictví zas ani tak nevadí a srp se dá nakreslit i bez kladiva vedle

 offline 

 

#983 08.10.2016 19:15:43

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Do lesa NE!


Janek:
Zelení ? Tak to nikdy....praktické zkušenosti s nimi jsou a31 


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#984 10.10.2016 08:47:49

Hadislav
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: Yamaha XT660R
0 0

Re: Do lesa NE!


Z toho co tu zaznělo chápu, že se jedná o novelu mysliveckého zákona (zatím neschválenou)... Lesní zákon by měl zůstat bez změn. Pokud ten novelizovanej mysliveckej zákon obsahuje něco jinýho než ten lesní tak to bude super posuzovat případnýho pachatele. Jsi na lesní cestě, tak to bude dle mysliveckýho zákona za 40000Kč, dle lesního za 4000Kč, dle "silničního" jsi na účelové komunikaci. Fakt bomba.

Co se elektrokol týče, tak jak bylo psáno výše, kolo je to jen tehdy pokud výkon pohonu není vyšší než 250W a max rychlost asistence šlapání je do 25kmh. Otec si teď jedno kolo předělal na elektro kolo 350w a jede to moc hezky. Když se kouknu na nabídku pohonů 8fun, tak výkony lezou až do 1kW a v tachometru lze jednoduše asistence přenastavit až na 50kmh. Současná legislativa to nijak neřeší a asi je to stejný jako s vozíky za kolo. Ty vozíky nebyly povolený, ale ani zakázaný. Zákony se nestíhají přizpůsobovat pokroku v dostatečně krátké době, naštěstí. S takovým kolem jako je Stealth Bomber už i v lese musí být zábava, ale už to zákonodárcův vadí a brzy bude provoz takových kol (nad 250W a nad 25kmh) legální jen s "SPZ". Je to otázka možná 2let.

 offline 

 

#985 10.10.2016 21:16:19

whirvy
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 54
Založená vlákna
Místo: Střížovice - Plzeň
Motorka: SWM RS 500
Věk: 28
0 0

Re: Do lesa NE!


Hadislav: Jestli mě chytí, tak já si stejně budu stát za tim, že zákon o silničním provozu je lesnímu nadřazenej  big_smile

 offline 

 

#986 22.10.2016 19:29:31

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Do lesa NE!


Tak pár lidí už nám hrozilo, lesaci v jeepech naháněli, ale dneska poprvé co dostal kámoš kýblem přes helmu od nasraného konaka!  a11 

Editoval seznam (22.10.2016 19:55:28)


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#987 22.10.2016 19:48:10

John76
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 62
Založená vlákna
Místo: Prostějov-Vrahovice
Motorka: XRV 750 a Berg FE 550
Věk: 39
Web
0 0

Re: Do lesa NE!


seznam: Kdepak jsou takoví drsní koňáci, ať si dám příště pozor na lokalitu pro ježdění a8 


Honda XRV 750 a Husaberg FE 550 E

 offline 

 

#988 22.10.2016 19:52:50

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Do lesa NE!


John76:

Radostice, mit se bou go pro, tak jsme na youtubu slavni  lol 

Editoval seznam (22.10.2016 19:56:19)


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#989 22.10.2016 19:56:38

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Do lesa NE!


seznam napsal(a):

Tak pár lidí už nám hrozilo, lesaci v jeepech nahánět, ale dneska poprvé co dostal kámoš kýblem přes helmu od nahraného konaka!  a11 

To asi nebylo v lese viď.  tongue 


Co shoří neshnije

 offline 

 

#990 22.10.2016 19:59:53

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Do lesa NE!


Fireman:

jsme lidi, jak jedem v zastavene oblasti, snazime se jet za 3, kadla kadla a usmívat se, ale na tohodle debila o nejak nezapůsobilo  usch 

priste po zadnim at uhne  dead 

Editoval seznam (22.10.2016 20:00:26)


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#991 22.10.2016 20:38:02

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Do lesa NE!


seznam: Jinými slovy jste jezdili v přírodním parku Údolí Bobravy, po turistické cestě a cyklostezce.

Když už se mně v SZ ptáš, jestli se tady dá pojezdit a já ti napíšu, že ne, protože do těchto lesů nejezdíme ani my místní, neboť je to jen o průšvih, tak bych nečekala, že sem přesto pojedeš a budeš se motat v místech, kde to domácím fakt dost vadí sad
Lidi ze stájí v Radosticích znám osobně. To si něco vyslechnu....  ne

Nemůžu nikomu ježdění zakazovat. Jezdí tady spousta lidí. Ale pokud nechceš znát odpověď, tak se neptej. Já bych dneska v blažené nevědomosti stopovala z koně dva drapáky po širokých cestách (aniž by kdekoli odbočily do výjezdu) a myslela bych si něco o pantátech. A neštvala by mě ta nekolegiálnost smile


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#992 22.10.2016 20:39:39

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Do lesa NE!


Klasika napsal(a):

seznam: Jinými slovy jste jezdili v přírodním parku Údolí Bobravy, po turistické cestě a cyklostezce.

Když už se mně v SZ ptáš, jestli se tady dá pojezdit a já ti napíšu, že ne, protože do těchto lesů nejezdíme ani my místní, neboť je to jen o průšvih, tak bych nečekala, že sem přesto pojedeš a budeš se motat v místech, kde to domácím fakt dost vadí sad
Lidi ze stájí v Radosticích znám osobně. To si něco vyslechnu....  ne

Nemůžu nikomu ježdění zakazovat. Jezdí tady spousta lidí. Ale pokud nechceš znát odpověď, tak se neptej. Já bych dneska v blažené nevědomosti stopovala z koně dva drapáky po širokých cestách (aniž by kdekoli odbočily do výjezdu) a myslela bych si něco o pantátech. A neštvala by mě ta nekolegiálnost smile

 lol 

 

#993 22.10.2016 21:18:48

Re: Do lesa NE!


Klasika: to zní trochu jako "nám místním to tady vadí, tak tady nejezdíme. Kdo jezdí tady je barbar, my jezdíme jinam kde nám to už nevadí"

 offline 

 

#994 22.10.2016 21:34:14

Re: Do lesa NE!


jees napsal(a):

Klasika: to zní trochu jako "nám místním to tady vadí, tak tady nejezdíme. Kdo jezdí tady je barbar, my jezdíme jinam kde nám to už nevadí"

Nebo to zni jako rada od nekoho mista znaleho a zkusenoho......ale mit "v pici" je vic punk  ano 

 offline 

 

#995 22.10.2016 21:44:39

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Do lesa NE!


jees napsal(a):

Klasika: to zní trochu jako "nám místním to tady vadí, tak tady nejezdíme. Kdo jezdí tady je barbar, my jezdíme jinam kde nám to už nevadí"

Když dostal kýblem po držce, tak to se museli někomu motat přímo mezi koňma a to je fakt píčovina.

 offline 

 

#996 22.10.2016 21:55:40

seznam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 634
Založená vlákna
Motorka: WR250F
Věk: to nestojí za řeč
Tel: 0609 jsem celý vlhký
0 0

Re: Do lesa NE!


SethX:
Ale hovno, nebyls tam, normální asfaltová cesta a debilní vidlak  a31 

Jees: dik

Všichni víte že do lesa je vjezd zakázán a nikdo nás nemá rád  ee2 

Takže a) necháme toho
Nebo b) Budem jezdit dal protože nás to baví se vším co k tomu patří  big_smile 


jez do polosyta, pij do vybuleňa..

 offline 

 

#997 23.10.2016 09:06:52

Re: Do lesa NE!


xfany: jasně, rada od místa znalého ať u nich nejezdí a zajezdí si jinde, kde si zařádí i ti místní milovníci ticha a pořádku. Nechápu proč by měl někdo jezdit u nás v lese jen proto, aby v jeho lese byl klid a srnky spokojeně střihaly ušima.

To je jako když pojedu na Orlík na ryby, kde se "místní" chataři z Prahy nelibě dívají a umísťují falešné zákazy vjezdu kvůli jejich klidu a pak jezdí na vodním skůtru hodinu sem-tam kolem pláže jako blázni a nebo na enduru po lese

 offline 

 

#998 23.10.2016 12:54:42

Re: Do lesa NE!


jees napsal(a):

xfany: jasně, rada od místa znalého ať u nich nejezdí a zajezdí si jinde, kde si zařádí i ti místní milovníci ticha a pořádku. Nechápu proč by měl někdo jezdit u nás v lese jen proto, aby v jeho lese byl klid a srnky spokojeně střihaly ušima.

To je jako když pojedu na Orlík na ryby, kde se "místní" chataři z Prahy nelibě dívají a umísťují falešné zákazy vjezdu kvůli jejich klidu a pak jezdí na vodním skůtru hodinu sem-tam kolem pláže jako blázni a nebo na enduru po lese

Ja ti rozum jak si to beres po svim  lol 

Pokud tazatel napise sz ahoj jel bych tam a tam co myslis?? A dostane informaci ze tam je hodne lidi s konema a vyletniku luftaku a proste netoleratnich lidi ze tam sami mistni nejezdi.....tak sorry ale jsi natvrdlej kdyz tam jedes a tuplem kdyz dostanes kbelikem po hlave.....coz potvrzuje verzi mistniho a zkusenejsiho, A ty vy si tu muzes psat o rybarich a vsech moznych teorii co chces. Mej se  lol 

 offline 

 

#999 23.10.2016 13:31:04

Re: Do lesa NE!


xfany: Pokud někomu napíšu o radu a pak se podle ní neřídím, je to moje věc, rada není nijak závazná. Tobě, předpokládám, už taky někdy v životě poradili a ty ses podle toho nezařídil -jestli ne, znamenalo by to, žes ještě neprošel pubertou a případně i dětským stádiem někdy nazývaným "tříletý vztek"

A ty/vy si tu také můžeš psát teorie jaké chceš, to není jen moje privilegium (já jen abys věděl že i ty můžeš)

 offline 

 

#1000 23.10.2016 13:47:48

Faryn
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 390
Založená vlákna
Místo: Rožnov:Pr
Motorka: Gas Gas 450FSR
Věk: 35
Tel: 608713226
Web
3 0

Re: Do lesa NE!


jees:

Správně.
Proč by sis měl nechat srat na hlavu.
Co je komu potom že sou tam koně cyklo stezka přírodní park lol 

Ty máš přece v motorce celé stádo koní tak proč je nevypustil tam kde patří  lol 


Kdo nikdy nezávodil stál celý život v řadě.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů