Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Do lesa NE!

#961 06.10.2016 23:48:47

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Do lesa NE!


https://www.youtube.com/watch?v=F4yTKBcqpZA

Už tam chybí jen enduro. Jinak povedený seroš :-)


Co shoří neshnije

 offline 

 

#962 07.10.2016 06:21:02

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Do lesa NE!


Fireman napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=F4yTKBcqpZA

Už tam chybí jen enduro. Jinak povedený seroš :-)

Sranda je že některé stezky které najeli motorkáři, jsou už teď oblíbenými a označenými stezkami turistů  lol 

 

#963 07.10.2016 10:30:59

Hadislav
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: Yamaha XT660R
0 0

Re: Do lesa NE!


Asi su lama, ale jakej zákon se změnil? Příspěvek č. 950 zůstal nezodpovězený. Na netu nacházím jen články viz níže, který jsou bez jakékoli zmínky o kterej zákon se jedná...

http://tn.nova.cz/clanek/houbari-pozor- … razit.html

A když hledám lesní zákon, tak tam je vše při starém.

 offline 

 

#964 07.10.2016 10:40:57

Re: Do lesa NE!


Hadislav napsal(a):

Asi su lama, ale jakej zákon se změnil? Příspěvek č. 950 zůstal nezodpovězený. Na netu nacházím jen články viz níže, který jsou bez jakékoli zmínky o kterej zákon se jedná...

http://tn.nova.cz/clanek/houbari-pozor- … razit.html

A když hledám lesní zákon, tak tam je vše při starém.

No globálně se nic moc nezměnilo,  protože do lesa se na motorce nesmělo nikdy, teď ti za to akorát můžou dát až 100 tisíc pokutu.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#965 07.10.2016 11:44:53

Hadislav
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: Yamaha XT660R
0 0

Re: Do lesa NE!


To chápu, že se pro mě nic nemění  a1 Jen mě zajímá kterej konkrétní zákon to je. Lesní to evidentně není a nebo to ještě nevstoupilo v platnost?

 offline 

 

#966 07.10.2016 11:52:26

Re: Do lesa NE!


Hadislav napsal(a):

To chápu, že se pro mě nic nemění  a1 Jen mě zajímá kterej konkrétní zákon to je. Lesní to evidentně není a nebo to ještě nevstoupilo v platnost?

Až tě chytnou, tak ti je vyjmenujou včetně odstavců  lol 


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#967 07.10.2016 13:21:50

Hadislav
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: Yamaha XT660R
0 0

Re: Do lesa NE!


Tak jinak. V odkazu co jsem dával je uvedený, že nově to nebude přestupek, ale správní delikt. Čumím do wikipedie a všude možně a su z toho jelen (tak to bych mohl do lesa legálně)... Jakej je v tom rozdíl?

 offline 

 

#968 07.10.2016 13:26:48

Re: Do lesa NE!


jopr napsal(a):

Hadislav napsal(a):

To chápu, že se pro mě nic nemění  a1 Jen mě zajímá kterej konkrétní zákon to je. Lesní to evidentně není a nebo to ještě nevstoupilo v platnost?

Až tě chytnou, tak ti je vyjmenujou včetně odstavců  lol 

Ted sem z toho úplně mimo.Udajně ten novej zákon vůbec nevstoupil v platnost a je aktuálně v připomínkovým řízení a prý nemá šanci projít.Ti vypi...ci na nově z toho zase udělali frašku a podali veřejnosti nepravdivé informace ne  ne 

 offline 

 

#969 07.10.2016 13:31:35

Re: Do lesa NE!


Hadislav: jako jelen bys do lesa mohl, ale ne na motorce. Já bych se držel toho, že do lesa motorka nemůže, to, že to není v jednom zákoně neznamená, že to není v paragrafu v nějakém jiném. A potom, i kdyby to teď zakázané nebylo, taky by se mohlo stát, že ten nový zákon vstoupí v platnost aniž by sis toho všimnul a až by tě pak lapili, bylo by to zbytečně drahé.

Oni určitě něco vymyslí, jestli momentálně nějaká restrikce neplatí, protože podle úředníka kde není restrikce, není život

 offline 

 

#970 07.10.2016 13:51:27

Hadislav
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: Yamaha XT660R
0 0

Re: Do lesa NE!


To vím, že motorka do lesa nemůže. Tady na fóru okouním, protože až budu velkej, tak si chcu pořídit taky ostrou.  wink  Teď su (dle motorky co mám) jen mototurista a pokud mě někdo někdy chytne, tak na lesní cestě. Tam su schopnej se uhájit. V případě přestupku se na mě vstahuje presumpce neviny a musí mě prokázat skutkovou podstatu, resp. zavinění a tam na mě nejlíp sedí jako definice nešikovnost  heh2 Ale pokud, jak bylo zmíněný výše, projde tento skutek jako správní delikt, tak chcu být v obraze a minimálně krok před systémem  a1 

 offline 

 

#971 07.10.2016 13:54:29

Re: Do lesa NE!


Hadislav: krok náskoku asi nezískáš, to by musel být právní systém průhlednější nebo bys musel být aspoň průměrný právník

 offline 

 

#972 07.10.2016 14:23:13

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Do lesa NE!


Co ja vim tak pujdou hlavně po velkých skupinách co hoblujou vojenské újezdy,chko a np. Samo základ je a bude nehoblovat opakovaně stejný lokality a chovat se jako člověk co jezdí sice v lese ale má přírodu rád a repspektuje jí.


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#973 07.10.2016 15:23:09

luke21
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 419
Založená vlákna
Místo: Praha 5
Motorka: boxxbike,xmax400,SH300, ex WR250R, XR400, DR650SE, XL600V, XT660XR, CBR600F, CB500, Jawa50
Věk: 37
Tel: placatej
0 0

Re: Do lesa NE!


Prochal11:
to se chovat sice muzes, ale budes odsouzen jako kdybys tam prasil o 106

zajimalo by mne, jestli bude pak nejak resene elektro enduro.. to by snad nemuselo vadit nikomu ( zvlast kdyz uz ted jde jednoduse poskladat elektro celopero kolo s 4kw+ a furt to vypada jako kolo)

 offline 

 

#974 07.10.2016 15:41:34

Re: Do lesa NE!


luke21: pokud to bude mít TP, bude to tam zapsané jako motorka a tudíž v podstatě stejné jako jiné moto. Možná malé + za elektriku, pokud to bude posuzovat nějaký zelený nadšenec do elektrických pohonů.
Na druhou stranu elektrika nebude mít valný dojezd, tak tam SPZ možná ani nebude třeba.
Na třetí stranu, byla by to pak smysluplná investice?

 offline 

 

#975 07.10.2016 15:55:32

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Do lesa NE!


luke21: I elektromotor je motor. Tedy platí pro něj stejná pravidla.
Však už elektrokola začínají narážet, četla jsem několik ne zrovna pochvalných článků různě na netu nebo v časopisech. Ovšem dle zákona je to pořád jen kolo - má šlapátka.
Ovšem co mi přijde zajímavější, je fakt, že pro cyklisty "asi neplatí" zákazy vjezdu, které platí pro všechny druhy vozidel, nikoli pouze pro motorová vozidla. Tedy pokud je na cestě klasická zákazová značka, neměl by tam vjet ani cyklista. Pokud je to jinak, opravte mne...

Co se "nového zákona" týče, padla zde spousta úhybných odpovědí, ale fakta žádná. To, že se o novém zákoně mluví a jedná, je stará věc, ale jestli bude kdy v této verzi platný, je otázka. Zatím není.


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#976 07.10.2016 16:36:27

Svarog
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: České Budějovice
Motorka: Yamaha XT 600
Věk: 38
0 0

Re: Do lesa NE!


Fireman napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=F4yTKBcqpZA

Už tam chybí jen enduro. Jinak povedený seroš :-)

Drzý zmetek "Liška" má,ale prdu heh2  Jinak kvalita Spotů příšerná a to se krotím a30 


Lítám tak,abych neproletěl komínem wink

 offline 

 

#977 07.10.2016 16:59:31

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Do lesa NE!


Klasika:

ano máš plnou pravdu, klasická zákazová značka říká - zákaz vjezdu VšECH  vyk! vozidel a pokud se v tomhle zákazu někde potkáš s cyklistou který prudí, můžeš mu to krásně omlátit o hlavu  a1 

další věc je že se postaví cesta za státní peníze a pokud vede lesem nebo třeba přes bývalé VP hned se tam objeví zákazová značka s dodatkovou tabulkou "vozidlům s povolením vjezd povolen" povolení vydává bůhví kdo a bůhví komu asi bývalá správa VP  a11 

navíc proč jsou tam nové šotolinové cesty nechápou ani lesáci, protože pro ně to znamená dost velké omezení páč po těchto super cestách (asi pěkně nadstřelených) nemůžou lakatošema tahat dřevo a musí ho nakládat na kamiony, což jim značně prodražuje přepravu  a8 


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#978 07.10.2016 18:25:12

Re: Do lesa NE!


offroaderTE:

Tak nevím jak u vás, ale tady na Kladensku jsem klasickou zákazovou značku u vjezdu do lesa už dlouho neviděl,  skoro všude je ta s autem a motorkou a dodatkové cedulky. Je to zřejmě dané tím,  že tu rostou cyklostezky, jak houby po dešti,  které se táhnou až k Berounsku a Rakovnicku. Když to vezmu selským rozumem, tak stejně pochybuju, že někomu  vadí kolo na lesní cestě, i když je tam  zákaz, když se v republice rozmáhá cykloturistika, která je podporována že všech stran, narozdíl od motorkářů, na které je spíš mediální hon.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#979 07.10.2016 23:06:22

Re: Do lesa NE!


teď, jak jsem dost jezdil po CZ, jsem si všiml že u vjezdů nejen do lesů, ale i na louky se množí nové, hezké, lesklé značky "zákaz vjezdu", takže možná nebude zákon ani potřeba. Patrně příjemci dotací z řad výrobců plodin a dřevní hmoty nestojí o čumily u zdroje, jinak by tam byly aspoň "zákaz vjezdu motorových vozidel"

 offline 

 

#980 08.10.2016 08:01:20

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Do lesa NE!


Prohanet se na e kole ktere ma vic než 250 w jede vic než 25 nebo ma plyn rukojed a blablabla což už neni kolo ale neschvalene motorove vozidlo je podle zakone uplně stejne jak tam jezdit na motorce.Jeeeeenže kolo nikomu nevadi ani v lese ani v chko ani na chodniku a enduro motorka je červenej hadr na  bejka všude i na spz po asfaltu

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů