Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Řazení na motardu??

#1 25.04.2011 11:34:54

Howard
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Strakonice
Motorka: Suzuki drz 400sm
Věk: 21
0 0

Řazení na motardu??


Zdar chlapi někde se se doslech , že u motardu je lepší při řazení nahoru řadit bez spojky co vy nato ?? Se spojkou nebo bez spojky ??

 offline 

 

#2 25.04.2011 11:54:03

Re: Řazení na motardu??


Howard: myslím že pokud ti nejde o zrychlení (lepší čas na kolo), je to zbytečné. To spíš než se to člověk pořádně naučí skončí u opravy převodovky

 offline 

 

#3 25.04.2011 12:28:45

JindraMZ
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 349
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM 690 Enduro R, MZ 660E Baghira, Yamaha XT 350
Věk: 32
Web
0 0

Re: Řazení na motardu??


Doporučil bych ti podívat se na motorkáře, toto je zrovna téma u kterého bych tam očekával minimálně 30 stránkovou bezvýslednou diskusi usch 

Nejlepší názor si na to uděláš až když to sám vyzkoušíš. Z vlastní zkušenosti dávám zapravdu těm trochu odbornějším článkům - když se to naučíš, tak je řazení bez spojky (nahoru) plynulejší než se spojkou. Kromě plynulosti (spolujezdec tě nemlátí přilbou do hlavy) a rychlosti (která většinou není potřeba) je taky oproti řazení se spojkou tišší.

Připomínám že jsou to moje zkušenosti, ale ze silničních motorek s minimálně dvěma válci. Běžně tak neřadím, ale ke konci vyjížďky, kdy už jsem unavený, sotva se při akceleraci držím řídítek a nechce se mně natahovat prsty ke spojce, to přijde vhod tongue 

 offline 

 

#4 25.04.2011 12:34:24

Leorim
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 710
Založená vlákna
Místo: Jaroměřice nad Rokytnou
Motorka: TT600R
Věk: 25
Tel: Nokia x6
4 0

Re: Řazení na motardu??


Zdar já řadím, na silnici bez spojky v terénu se spojkou.Myslím že řazením bez spojky se motu nic nestane jen je potřeba mot.víc vytočit při přeřazování a17 a je jedno jestli je to mutard nebo něco jínýho

 offline 

 

#5 25.04.2011 13:02:57

Howard
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Strakonice
Motorka: Suzuki drz 400sm
Věk: 21
0 0

Re: Řazení na motardu??


jees napsal(a):

Howard: myslím že pokud ti nejde o zrychlení (lepší čas na kolo), je to zbytečné. To spíš než se to člověk pořádně naučí skončí u opravy převodovky

Právě, že pro spojku je to prej mnohem lepší a tak se nekurví. roll  Já nevim chce to vyskoušet ale tak stejně vetšina motorek je poloautomat tak by se nic stát nemělo. tongue 

 offline 

 

#6 25.04.2011 13:05:56

Howard
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Strakonice
Motorka: Suzuki drz 400sm
Věk: 21
0 0

Re: Řazení na motardu??


Leorim napsal(a):

Zdar já řadím, na silnici bez spojky v terénu se spojkou.Myslím že řazením bez spojky se motu nic nestane jen je potřeba mot.víc vytočit při přeřazování a17 a je jedno jestli je to mutard nebo něco jínýho

Takže chce to pořádně vytočit motor jo a pak v pohodě? a4 

 offline 

 

#7 25.04.2011 13:42:25

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Řazení na motardu??


většina motorek je poloautomat?


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#8 25.04.2011 14:42:24

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: Řazení na motardu??


nevím jak jste přišli na nějaký poloautomat?!bez spojky se řadí v motokrosu tam na tu spojku někdy není opravdu čas tyto motory taky mají převodovku malinko festovnější,ale ne nezničitelnou taky se u těchto závodních strojů zničí vše daleko rychleji ale s tím se musí počítat.u normálního ježdění tu spojku mačkejte nebo si šetřite kč!a věřte nestačí vyměnit jen vylámané kolečka, většinou bývají ohlé i hřídele které se zdají v pořádku.vyměníte jen kola a ono ejhle zuby praskají dál tak znova koupit kola plus hřídele. ne a komu se zdá že při řazení se spojkou ztratí na kamaráda na hoby vyjíždce vteřinu tak at mrkne na net kolik ty kolečka stojí.neříkám když jsme v lese a mám toho plný ruky tak to tam taky lupnu ale trhá mě to srdce a musíte to přece slyšet jak to dostane ráz.u silničníchZÁVODNÍCH motorek v moment řazení(cca1vteřina)nepálí svíčka tím se tomu trochu odlehčí.

 offline 

 

#9 25.04.2011 15:04:49

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Řazení na motardu??


Taky doporučuji řadit se spojkou. Já bez spojky řadím jen opravdu zřídka, když na mačkání páčky není čas, nebo když dojíždím například s utrženým spojkovým lankem, prostě když to jinak nejde  a23 . Navíc, řadit bez spojky se musí umět, nejde to tam prostě plácnout a ať si to převodovka přebere  a11 

Editoval Noend (25.04.2011 15:05:45)

 offline 

 

#10 25.04.2011 15:12:37

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Řazení na motardu??


motoline.cz napsal(a):

většina motorek je poloautomat?

JJ, ale zapoměl dodat, že většina z těch, co mají na nádrži napsáno JAWA  ano  deb1

 offline 

 

#11 25.04.2011 15:16:07

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Řazení na motardu??


Ono stačí lehce ubrat plyn a v tu chvíli řadit.Vznikaj tam asi tak stejný rázy, jako když se řadí se spojkou.Ale chce to fak cit a sluch.Prakticky se to dá naučit tak, že když je motor v tahu, lehce se nohou opřeš o páku jako když chceš řadit kvalt a ve chvíli kdy cukneš plynem, tak tam ten kvalt zapluje. Když ubereš moc, pak motor hned brzdí a je to špatně. Ale kdo to neumí, tak si převodovku zničí celkem rychle. Je lepší se to učit na pionýru a1 .Šlo by takhle řadit i dolu,ale musel bys mít hóodně přesný meziplyny.
Prakticky zmačknutím spojky při řazení přerušíš působení točivýho momentu z motoru přes převodovku na zadní kolo nebo naopak.Ale ve chvíli kdy správně ubereš plyn, tak se točivej moment na motoru i zadním kole vyrovná (na okamžik) a na kola převodovky působí nulovej krouťák. A právě v tomhle okamžiku musíš řadit.


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#12 25.04.2011 16:12:48

Howard
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Strakonice
Motorka: Suzuki drz 400sm
Věk: 21
0 0

Re: Řazení na motardu??


Noend napsal(a):

motoline.cz napsal(a):

většina motorek je poloautomat?

JJ, ale zapoměl dodat, že většina z těch, co mají na nádrži napsáno JAWA  ano  deb1

bla bla blee1  ne mě se to zdá taky jako blbost říkám, že sem to slyšel i stim poloautomem jen se ptám nerozčilujte se takhle o Velikonocích deb1  kámoš takhle jezdí na husqvarně  tak sem zvědavej na tu jeho převodovku..

 offline 

 

#13 25.04.2011 16:32:50

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Řazení na motardu??


Howard:

Kdo se tu rozčiluje?  big_smile Jen jsem to uvedl na pravou míru, aby tu někdo nepochytil nějakou nepravdivou informaci.  usch 

 offline 

 

#14 25.04.2011 16:38:43

Howard
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 17
Založená vlákna
Místo: Strakonice
Motorka: Suzuki drz 400sm
Věk: 21
0 0

Re: Řazení na motardu??


Noend: proto se dycky radši zeptám víš cool  sice chvilku si za blbce ale lepší než si zkurvit motorku... ano 

 offline 

 

#15 25.04.2011 19:29:44

martta
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Motorka: XT 600 (96), CRF 450R (08)
0 0

Re: Řazení na motardu??


No já si teď omylem zařadil bez spojky, když mě kopla boule na trati, pod plným plynem a bude mě to stát min 15 tis...

 offline 

 

#16 25.04.2011 19:37:47

Mira450
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 225
Založená vlákna
Motorka: Suzuki Rm 250
Věk: ...
Tel: Pevná Linka
1 0

Re: Řazení na motardu??


martta:

Na jakém motu?  ne  ne  ne  ne  ne 

 offline 

 

#17 25.04.2011 20:10:04

artaban
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 190
Založená vlákna
Místo: Olomouc
Motorka: YAMAHA YZ 450F, JAWA 250 kyvačka
Věk: 36
Tel: Mám černej
Web
0 0

Re: Řazení na motardu??


Naprostej souhlas s dudydrz bez spojky jen motokros a souhlas i s Howard poloautomat asy jen jawa a čz.


Je to sice dál, ale zato horší cesta

 offline 

 

#18 25.04.2011 20:19:07

artaban
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 190
Založená vlákna
Místo: Olomouc
Motorka: YAMAHA YZ 450F, JAWA 250 kyvačka
Věk: 36
Tel: Mám černej
Web
0 0

Re: Řazení na motardu??


Sorry mysto Howard sem myslel Noend stím poloautomatem jen u Jawa Čz.


Je to sice dál, ale zato horší cesta

 offline 

 

#19 25.04.2011 21:07:11

Nortik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 189
Založená vlákna
Místo: Litoměřice
Motorka: RMZ 450 2013, Offmotos 33 B
Věk: 34
0 0

Re: Řazení na motardu??


Mira450 napsal(a):

martta:

Na jakém motu?  ne  ne  ne  ne  ne 

To by mne taky zajímalo  ou2 
Od startu po zastavení na pokec v depu jezdím mx pořád bez spojky, tu jen na prokluz a při brždění, abych to nezašláp. Takhle jsem jezdil vše 125 2T, 250 2T i 360 2T. Nevím,jak je to 4T motorek. Nikdy jsem spojku jinak než v servisním intervalu nedělal. a30  a na motorku si dávám max pozor. Logicky bych bral to, že když ve vysokých otáčkách vypnu spojku a zařadím, dostane to pěknou řachu při puštění spojky. dead 


Na konci života se chci ohlédnout a něco za sebou vidět.......jednu stopu big_smile

 offline 

 

#20 25.04.2011 23:38:00

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Řazení na motardu??


Někde na webu jsem slédnul videa jistýho týpka, který jezdí MS v Motocrossu a vysvětloval tam mimo jiné i techniku řazení. (měl tam hromadu videí jak jezdit motocross)
I on řadil se spojkou a to tak že do tý páčky jen ťuknul, aby to nedostalo takovou šlehu. Na zvuku to nebylo znát a vypadalo to že snad ani neubírá. V reálu ubral asi na 1/3 plynu, ťuknul do spojky a zařadil. Bylo to tam i spomaleně aby to pochopil i negramot.
Je samozřejmě dost jezdců co nahoru řaděj jen bez spojky a pokud tu motorku po roce vyměněj za novou, tak jim to i může bejt putna.
Normální člověk řadí bez spojky jen když má plný ruce práce.
Převodovka u motorky má sice převodovku dělanou tak aby se bez spojky řadit dalo i bez synchronů, ale rozhodně jí to nedělá tak dobře, jako když do tý spojky aspoň trochu hrábnneš. Podle mě je lepší jednou za čas vyměnit lamely, než převodovku, ale stejně si myslím, že lamely timhle rozhodně netrpěj.


Dej koním pít...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů