Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Scottoiler – automatický mazací systém motocyklového řetězu

#21 19.04.2011 08:58:43

Jimmos
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 238
Založená vlákna
Místo: Gotham City
Motorka: Gas Gas, ČZ 175/487
Věk: 31
0 0

Re: Scottoiler – automatický mazací systém motocyklového řetězu


Když děláš jednodenní vyjížďky, nebo vyjížďky se stabilní základnou, tohle nepotřebuješ.. krám na víc.. u cesťáků to chápu...


Harry, jdu do baráku!

 offline 

 

#22 19.04.2011 15:04:48

adelanas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: u Brna
Motorka: TTR, XT 600, WAVE
1 0

Re: Scottoiler – automatický mazací systém motocyklového řetězu


V  bezpečnostních  listech  od  hydraulického  oleje se   píše  že  se  v  přírodě  rozkládá  90 %  za 21 dní ,
Takže  i  litry  z  lesáckých  traktorů se  časem  stráví a  nic  se  neděje  ano  možná  jiný  olej  bude  pomalejší,  ale  tak y na něj  dojde.
Jako  pozitivum  u přichcávání  oleje  na  řetěz  vidím hlavně  to  že nemusím  kolem  motorky  pobíhat  kařždou  chvíli  s  olejničkou  bo  sprejem, a nedávám za  spreje  fůru  peněz....
takže  zas  výmysl  z  lenosti   a12 

 offline 

 

#23 19.04.2011 15:22:05

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: Scottoiler – automatický mazací systém motocyklového řetězu


adelanas: Tiež si myslím, že lenivosť je matka všetkého pokroku. Keby naši predkovia neboli leniví, tak možno ešte stále lozíme po stromov alebo zbierame a poľujeme kvôli potrave big_smile.

 offline 

 

#24 19.04.2011 15:50:47

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Scottoiler – automatický mazací systém motocyklového řetězu


Jimmos napsal(a):

Když děláš jednodenní vyjížďky, nebo vyjížďky se stabilní základnou, tohle nepotřebuješ.. krám na víc.. u cesťáků to chápu...

Presne tak.

Idealni na cestovani, kdy tim padem se nemusis vubec o retez starat a nemusis ani tahat sprej.

 offline 

 

#25 19.04.2011 15:52:53

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Scottoiler – automatický mazací systém motocyklového řetězu


adelanas napsal(a):

Celej  tento  krám funguje  samospádem,  na  fotce je hromada  krámů  které  jsem  použil  i  nepoužil,  i nádobka  před  spájením, ta je  z  jakési  bombičky  na  plyn  od  přenosného  hořáku, v  ní  je na nátoku tlumič  ze  spékaného  bronzu  coby  filtr, elektroventil  je  nejmenší  co  dělá SMC,2/2 ventil s připojením M5 a cívkou 12voltů, má  to  mít  odběr asi 2,5 watu..  škrtící  ventil  je  taky  od SMC,  je  to  na  pneumatiku,  takže  to  zvládá  i  namazaný  vzduch,  i  olej...
Nastartuju , otevře se  elektroventil  a  olej  pomalinku  slintá  na  bok  rozety....  kolik to  se nastaví  tím škrťákem.
http://2009.oc.smc-cee.com/cz/product.a … roduct=247
http://2009.oc.smc-cee.com/cz/product.a … roduct=201
Největší  úskalí  se  zatím  jeví ta  tryska  u  rozety...


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1 … f24131.jpg

Nevadilo by ti treba udelat nakej podrobnejsi popis nebo navod?
Pripadne aspon seznam soucastek, jejich cenu a kde se prodavaji?
Zajima me to.

 offline 

 

#26 20.04.2011 17:25:15

adelanas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: u Brna
Motorka: TTR, XT 600, WAVE
1 0

Re: Scottoiler – automatický mazací systém motocyklového řetězu


Honza XT:

jak bude  chvíla  tak  to  můžu  zkusit,  bo  když jsi  z  brna  tak se  na  to  někdy  můžeš  mrknout  osobně :-)

 offline 

 

#27 21.04.2011 15:14:01

adelanas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: u Brna
Motorka: TTR, XT 600, WAVE
1 0

Re: Scottoiler – automatický mazací systém motocyklového řetězu


Zkusím  ten  podrobnější  popis. (je to na  fotce před  složením)
Nádržka,  je  to  plechovka  do  jejího  dna  jsem  zapájel mufnu  G1/4, zevnitř  jsem  zašrouboval  tlumič pro  pneumatické  nástroje ze spékaného  kovu jako  filtr, a  ven rychlospojku  na  pneumatickou  hadičku  průměr 6mm, Zhora  je  zapájená  mufna G1/2 (půlcoul) která  funguje jako nalívací  otvor, zátka  je  půlcoulová  záslepka s gumovým  O kroužkem. Zvrchu je  ještě  jedna  díra pro  přístup  vzduchu,  do  ní  jsem zapájel  mufnu G1/8 a  rychlospojku na hadičku 4mm, její  konec  je  strčený  do airboxu aby nevadilo kdyby  z  ní  někdy  vytekl  nějaký  olej.

Kouskem  hadičky  je  nádobka  spojená  s elektricky  ovládaným  ventilem, ten  jsem  zvolil  pro  to  že  jsem  žádný  podtlakem  ovládaný  nesehnal, a ruční  kohoutek jsem  nechtěl  protože  bych  to  dřív  nebo  pozděj  zapoměl  zavřít a  olej by  nachcal na zem.
Na výstupní  stranu  ventilku  jsem  našrouboval  škrtící  ventilek  a z  něj  je  olej  hadičkou  naveden  boku  rozety. Tam  jsem  trysku  zkoušel  dělat z  injekční  jehly 1,2mm   ale  ta se  několikrát  zlomila  či   stratila, teď  to  zkusím  udělat  z malého  hořáku  na  švajc....

Asi  není  podstatné  z  jaké  plechovky  to  je  udělané  a  co  je  kde  za  šroubení  či  hadičku,ale  spíš  aby součástky  snášeli  olej (nepoužít  ventil na  pitnou  vodu) udělal  jsem  to  z  toho  co  bylo  po  ruce  a co  sem  nemusel  shánět.

Materiál  je  ke  koupení  u  firmy SMC, http://www.smc.cz/  bo  byli i  levnější  vyrianty některých součástek třebas  v JSC,  http://www.jsc-brno.cz/cz/
můžu  sem  napsat  i  konkrétní  typy  součástek,  zatím  se  mazání  zdá  funkční  wink 

 offline 

 

#28 21.04.2011 16:28:32

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Scottoiler – automatický mazací systém motocyklového řetězu


adelanas: muzes napsat jeste typ toho ventilu, pokud to mas funkcni dyl ak pul roku a porad drzi olej....? na tom moje verze zarizeni evo 0-IV vzdycky pohoreli (nejdelsi zivotnost byla tak 6 mesicu a pak zacal propoustet)... sad

 offline 

 

#29 21.04.2011 22:22:19

adelanas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: u Brna
Motorka: TTR, XT 600, WAVE
1 0

Re: Scottoiler – automatický mazací systém motocyklového řetězu


Honzan:

Tak  dlouho  to  ještě  nemám,  ale  ve ventilech  je  použita  guma NBR,  takže  by měla  být  odolná  olejům...
tady  mám  použité typy, je to SMC a  našel  jsem  to  i  s  cenou  bez DPH
  VDW11-6G-2-M5-Q        2/2 magnetický ventil, 12V DC                596,75         CZK / ks

  AS1201F-M5-06          škrtící ventil se zpětným ventilem        254,10         CZK / ks

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů