Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Vysokotlaký čistič

#41 29.04.2011 10:59:39

Re: Vysokotlaký čistič


volodaj napsal(a):

mart:

Čo s tým ideš strhávať omietky alebo čo, keď chceš furt najsilnejšiu? Mal som tú 2.14 a bez problémov ošklbe polepy a keď som si chcel s ňou umyť ruky, tak som sa aj dorezal prúdom vody. Motorku umyješ bez problémov hociktorým. Ja osobne som prestal motorku wapkou umývať. Rýchlo odchádzali ložiská v prepáčku a kolesách. Teraz po dojazdení umyjem kefou funkčne plochy reťaze, bŕzd a tlmičov. Na ostatok kašlem. Myslím že príliš časté umývanie tlakom motorke viac škodí ako prospieva.

Jak píše Volodaj, tlak K 2.14 naprosto dostačující na to, abys ojebal blato a samolepky zůstaly. Stejně nezměříš, kolik která tlakuje a musíš věřit výrobci. Přílišný tlak může být na škodu (chladič a středy kol stejně musíš umýt jen vodou z hadice, nebo smetáčkem).  Jak jsem psal v příspěvku již dříve, jediná věc co mě na ní vadí je nedostatečná délka tlakové hadice!!!! Pokud má ten sencor delší, je to volba, protože prodloužení na K je nechutně drahý! Pokud máš kohout vody a zásuvku blízko, není problém a v klidu to za pár kaček umyješ. Když jsem to patlal smetáčkem a hadicou, tak jsem se s tím sral 40 minut a vyplýtvanou vodou bych napustil bazén ano2  Tímhle šmejdem to spláchnu za deset minut max a pak opláchnu jen středy a chladič přes kropítko na hadici. Výsledek je luxusní. Rozhodně ale nechcu nikomu vnucovat ten který výrobek, jen popisuju, že K 2.14 je funkční, levný a no to moje domácí žvýkání bohatě stačí.  ano 

to Mart: ohledně délky běhu čerpadla, v brožuře je psáno max cca 20min. ALE na jeden zátah! To jsem doma umyl všechno co šlo a ještě protáhl na baráku rýny a svody! Je to proto, že je v tom plastové čerpadlo z nějakýho matroše Nkor, což je plast a délkou běhu se rozpíná, což může vést k poškození. Pokud nakropíš mašinu, necháš natáhnout a po 10ti min.  omeleš blato, tak ti bohatě stačí 10 minut mytí. ALE 20m hadice by bodlo ano  ano2 

Editoval Ataman (29.04.2011 11:05:03)

 offline 

 

#42 29.04.2011 14:27:51

Michal_RC600
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 80
Založená vlákna
Místo: Dub nad Moravou
Motorka: KTM 200 EXC 2T, Yamaha YP 250 4T
Věk: 34
0 0

Re: Vysokotlaký čistič


Tak ten SENCOR 3001 mi dnes přišel, tlak se mi zdá malinko menší než u KARCHERA, celkové zpracování není špatné, je celke tichý. Na mytí motorky bude naprosto dostačující, má pojistku proti přehřátí motoru, dost dlouhou tlakovou hadici i napájecí kabel. Rotační trysku jsem nechtěl, protože na mytí motorky je až moc "výkonná". Z mého pohledu mohu tedy vřele doporučit, cena vč. poštovného 1500,-

 offline 

 

#43 01.05.2011 20:32:41

Palec
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1451
Založená vlákna
Místo: Kocábov/blízko německé čáry/
Motorka: Honda CRF 450 JPS
Věk: 50
Tel: Otravná věc
2 1

Re: Vysokotlaký čistič


tak z hobby přístrjů jsem vylečený,koupil jsem zaklad z Karcher v profi trídě a je to paradička,jeste jsem prikoupil 10m tlakove hadice takze Wap stoji v garazi a ja si uzivam myti,dulezite je aby to davalo dostatek vody na odplavováni blata,samolepky uz jsem vsechny orval ale ne wapkou ale kutalenim se na vyjízdkach usch 

 offline 

 

#44 18.05.2011 20:38:48

artaban
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 190
Založená vlákna
Místo: Olomouc
Motorka: YAMAHA YZ 450F, JAWA 250 kyvačka
Věk: 36
Tel: Mám černej
Web
0 0

Re: Vysokotlaký čistič


Čaute chci se optat jestly si mám dávat bacha na neco konkrétního při stříkání tlakem (vapkou nebo hadicou) na motorce je to XT.


Je to sice dál, ale zato horší cesta

 offline 

 

#45 18.05.2011 21:03:15

ViTTek
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2017
Založená vlákna
Místo: SeveroVýchod
Motorka: TT 600S
Věk: 37
Tel: 731 587 67nula
Web
0 0

Re: Vysokotlaký čistič


Já si teď pořídil střední třídu od Karchera a jsem navýsost spokojen. ano 
http://www.karcher-obchod.cz/domaci-vys … vu/k-3-550

Před tím jsem měl nejnižší třídu cca 6 let a taky ušla. wink 


Pojedeme zkratkou...http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/61_51622.gif

 offline 

 

#46 06.05.2012 22:45:05

OndraMZ
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 607
Založená vlákna
Motorka: Exc250 17
0 0

Re: Vysokotlaký čistič


http://www.hobby-planeta.cz/d/werco-hec … medium=ppc

Chlapi co říkáte ta nuto vapku? Vím že to nebude žádná hitparáda ale jde mi o cenu  smile 

 offline 

 

#47 06.05.2012 23:04:59

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Vysokotlaký čistič


OndraMZ:

Myslím, že mám něco hodně podobného co se výkonu a velikosti týče akorat žlutou  big_smile . A myslím, že na motorku zcela dostačující když je hodně bláta a plný blatníky tak to chce trochu trpělivosti ale i tak mám motorku za dvacet minut z toho nejhoršího umytou. A spotřebuji tak 60 litrů vody. Dal jsem kolem litru za ní a je to věc k nezaplacení a zatím se mi nestalo, že bych něco neumyl a musel to nějak dodatečně seškrabávat.

 offline 

 

#48 07.05.2012 15:09:21

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: Vysokotlaký čistič


Já mam taky něco takovýho. Nějaká no-name wapka a na motorku uplně v klidu. Aspoň nepereš nějakym velkym tlakem do ložisek a nelítaj ti samolepky. Bláto se odmočí. Dost důležitej je přítok vody do stroje. Já nemam možnost napojit to normálně z řádu, takže to tlačim přes ponorný čerpadlo ze sudu s dešťovkou a je to docela na prd. Čerpadlo dává buď moc a nebo málo a wapka potom stříká podivně.


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#49 07.05.2012 21:24:27

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Vysokotlaký čistič


Carel:

to je zajimavý čoveče mě stačí 25 litrovej kanystr dole s kohoutkem to dám na židli od toho krátká hadice k wapce a stačí to tam přitejkat samospádem. Taky nemam bohužel v garáži vodu hmm

 offline 

 

#50 08.05.2012 12:57:16

peiwol
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 94
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450
Věk: 27
0 0

Re: Vysokotlaký čistič


beachbitch:

Dnes jsem tuto techniku zkusil, abych usetril vodu z vodovodního řádu a moc se mi nedařilo. Vlastnim KER 2.14 (tu nejslabší). Když ji zapojim do řádu, tak funguje perfektně, ale s kanystrem nic moc..porad tlakuje a nenatlakuje. Muzes mi popsat, jaky kohout a jakou hadici jsi použil? Díky.

 offline 

 

#51 08.05.2012 16:50:30

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Vysokotlaký čistič


peiwol:
no hele úplně jednoduše já teda nevím co mam za typ a značku ale je to ta nejslabší si myslím.

Důležitý je mít ten zdroj vody někde výše než wapku ideálně židle atp. hadici mam dlouho zhruba 50 cm o běžném průměru nevím cca 1cm nevím přesně a kohout mam tenhle http://www.aqua-trend.cz/kulovy-kohout- … 4/d-1555/.

Jinak mít kanystr nahoře otevřenej je asi jasný a ono třeba u té mojí to chce chvilku čas. Když jsem to zkoušel poprvé, tak to také vypadalo, že se ji nebude chtít. Chvíli ji trvalo než nasála vodu a stříkala tak jak by měla, ale po chvili už vše v cajku. Myslím, že u těch slabších by to neměl být problém nevím jak u těch velkých tak to asi nestačí už jen z důvodu, že ty větší sežerou 25 litru jako nic ..

 offline 

 

#52 08.05.2012 22:03:33

peiwol
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 94
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450
Věk: 27
0 0

Re: Vysokotlaký čistič


beachbitch:

OK, díky za info. Tak to bude asi problem s tim, že jsem tu hadici mel delší. Dal jsem tam cca 2 m. kanystr jsem dal samozřejmě do vyšší úrovně asi o 1,5m. Takže mohl byt problem s tim, že když 50 cm byl na zemi v rovině, voda ztratila tlak. Mam tu nejslabší wapku. Tak sand to pujde....

 offline 

 

#53 08.05.2012 23:30:43

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Vysokotlaký čistič


peiwol:

hele nevím vyzkoušej já mam zkusenost jen s tou malou hadici a fakt na začátku to moc nechce stříkat chvili to trva ta wapka vydává takový podivný zvuky (jak se holt snaží nasát vodu) ale po chvíli pohoda a stříká furt stejně až do doby než dojde úplně voda. Neztrácí nijak tlak tím, že by v kanystru bylo méně vody a tím pádem menší tlak v hadici ...

Tak snad se zadaří  smile 

 offline 

 

#54 24.09.2012 17:08:56

.:mireczech:.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 101
Založená vlákna
Místo: bk
Motorka: oranžová
2 0

Re: Vysokotlaký čistič


Chci taky koupit nějakou wapku na mytí motorky. S cenou tak max. do 3tKč.
V hledáčku mám Kärcher K 2.14 nebo Bosch Aquatak 100 Plus . Co sem se zde dočetl, tak by měl stačit ten Kärcher. Parametry mají podobný. Ale Bosch má zase kovový čerpadlo. Kterou byste vybrali?
Díky

 offline 

 

#55 24.09.2012 17:25:19

rominator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 170
Založená vlákna
Místo: Českobudějovicko
Motorka: EXC 450R
Věk: 48
Tel: Vodotěsný
1 0

Re: Vysokotlaký čistič


Jeste bych se koukl na Nilfisk je to byvaly WAP treba C110. Mysím, ze cena by mohla byt dle tvych predstav a urcite vim, ze je v kovu.

 offline 

 

#56 24.09.2012 17:41:02

.:mireczech:.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 101
Založená vlákna
Místo: bk
Motorka: oranžová
2 0

Re: Vysokotlaký čistič


Nilfisk taky nevypadá špatně

 offline 

 

#57 24.09.2012 18:06:12

Johny5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 438
Založená vlákna
Motorka: Hsg TE 300
Věk: mládí dávno pryč
3 0

Re: Vysokotlaký čistič


.:mireczech:Já ho mám a je super  ano  ano 


Skáču dobře skáču rád.

 offline 

 

#58 24.09.2012 18:21:52

Ninjaman
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 78
Založená vlákna
Motorka: XR 400R, KTM 990 SM
Věk: 35
0 0

Re: Vysokotlaký čistič


Tenhle problém s výběrem levné wapky jsem řešil zrovna nedávno  smile Měl jsem v merku Kärcher K 2.14, Bosch Aquatak 100 Plus i toho Nilfiska. Zjistil jsem, že Karcher i Nilfisk maji v akci v Baumaxu a jel jsem je okouknout. Ten Nilfisk byl můj favorit, ale zpracováním mě strašně zklamal. Vypadal děsně fórově. To i ten nejlevnější Karcher vypadal na první pohled lépe (zpracováním). Jo a super věc je, že v Baumaxu teď dávají na el. nářadí (teda kromě nějakejch total šitů) záruku 5 let! Čet jsem i nějaký podmínky co mají na webu a žádnej háček by v tom být neměl, jen si to chce na informacích nechat potvrdit doklad.
Takže nejlevnější Karcher zvítězil, na motorku pro hobby enduristu myslím bohatě dostačující a po 5-ti letech si půjdu klidně pro novej  big_smile   ...jo a chtěli za něj asi 1600,-

 offline 

 

#59 24.09.2012 18:28:58

Johny5
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 438
Založená vlákna
Motorka: Hsg TE 300
Věk: mládí dávno pryč
3 0

Re: Vysokotlaký čistič


Ninjaman:
je dobré aby to mělo kovové čerpadlo na to pozor vydrží o mnoho déle


Skáču dobře skáču rád.

 offline 

 

#60 24.09.2012 18:35:26

Ninjaman
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 78
Založená vlákna
Motorka: XR 400R, KTM 990 SM
Věk: 35
0 0

Re: Vysokotlaký čistič


Johny5:

..jo předpoklad tam je, ale prostě ten Karcher za 1600, když vim, že 5 let mám teoreticky klid, fakt není špatná volba. Naši ho mají doma už určitě 5 let a fachá pořád. On vůbec Karcher cpe ty plastový čerpadla i do vapek za docela dost tisíc, tak asi ví co dělá. I když já bych teda dražší s plastovym čerpadlem raději nezkoušel.   big_smile 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů