Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kvalita čínských výrobků

#1 26.12.2010 19:15:09

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Kvalita čínských výrobků


Na základě diskuze,která proběhla v inzerátu a ten sněžný pás jsem se rozhodl založit samostatné vlákno na tohle téma.
Myslím,že to je velice časté téma hovorů. Nechtěl jsem,ale psát svoje názory někomu do inzerátu

Já osobně zastávám názor,že číňanům je pověst fušařů a lemplů často dávána neoprávněně.
Nechci popírat,že 90% čínských výrobků je sračka. To je fakt,ale nemyslím si že je to v první řadě chyba číňanů a že čínské firmy kvalitní věci neumí vyrobit. Podle mě jsou to jen dobří obchodníci,kteří využívají toho,že umí všechno vyrobit levně,byť nekvalitně a celý svět to od nich kupuje. Kdyby nebylo poptávky,nebyla by ani nabídka.
Jsem přesvědčen,že kdyby západ v Číně poptával kvalitní,byť dražší výrobky,tak to drtivá většina firem nabídne. I v současnosti existují v Číně firmy co nabízí kvalitu,ale se značkou Made in China je pro ně dost velký problém na západ prorazit.Pár jech,ale je a přibývají stále další. Všichni znají např. Lenovo.

U nás a na celém západě ovšem panuje politika: Dobré věci vyrobíme sami,levné dovezeme z Asie.

Podle mě má Čína obrovký ekonomický potenciál a ti co ho podceňují se možná jednou budou divit. Stačí se podívat na každoročně se zlepšující makroekonomické výsledky. A to i v době kdy je většina zemí v recesi. Ti co si myslí,že je Čína plná pitomců se pěkně pletou.
Aby si někdo nemyslel,já nejsem žádnej bolševík a s jejich politickým režimem v žádném případě nesouhlasím,ale když se na to člověk podívá pořádně,tak zjistí,že to nejsou žádní pitomci (myslím po stránce inteligence a vzdělání). To jak jejich centrální banka spravuje měnu a vždycky si kritiku ze západu umí obhájit je fakt pecka. (Myslím z jejich pohledu,nebo pohledu nezávislého pozorovatele. Západní firmy už tuhle politiku samozřejmě tolik neobdivují.) Jak vláda vždycky vybruslí z kritiky nedodržování lidských práv atd. (Já s tím taky nesouhlasím,aby si někdo nemyslel něco jiného).

Jak už jsem řekl nechci tu hlásat chvalozpěvy na Čínu,její režim a její výrobky,ale jestli západ nezmění svojí politiku a Čína půjde dál tímhle směrem,tak se klidně za pár let můžem dočkat  toho,že firmy jako Mersedes,BMW,Audi,GE,GM,KTM,Honda,Yamaha,Suzuki atd.budou ve 100% vlastnictví číňanů. Na poli ekonomiky a průmyslu je to velice silný soupeř,ale většinou našeho obyvatelstva je pořád ještě podceňován. Pak si i kritici všimnou kvalitního zboží z Číny.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#2 26.12.2010 19:46:42

Carlitos13
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 579
Založená vlákna
Místo: Ústí nad Labem
Motorka: 1090 adv r
Věk: 40
Tel: 731309504
0 0

Re: Kvalita čínských výrobků


Lasky:

naprosto stebou souhlasím,Čína má veliký potenciál a nebude to dlouho trvat a budeme jí zahlcený a5 

 offline 

 

#3 26.12.2010 20:10:30

Kubeja
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 730
Založená vlákna
Místo: DKnL
Motorka: Yamaha XTZ690
Věk: 33
2 0

Re: Kvalita čínských výrobků


kéž by nastala doba a lidi pochopili že nejsou tak bohatí aby kupovali šmejdy, takže by se místo šmejdů vyrábělo kvalitně, vzrostla by konkurence, ceny by šly dolů a pak by se sypaly nový motorky do moře, protože by se jim to ani nevyplatilo za tak málo prodat  lol  lol  lol 

 offline 

 

#4 26.12.2010 20:43:58

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Kvalita čínských výrobků


Carlitos13:
 ano 
Chce to počkat rok, dva a možná se potvrdí slova Laskyho.

 offline 

 

#5 26.12.2010 21:33:44

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Kvalita čínských výrobků


Můj názor je asi takový:
1. Čína umí vyrobit na základě objednávky prakticky cokoliv. Jak srajdy(elektronika), tak kvalitu(motory BMV u Loncinu). O tom není sporu.
2. Jejich politika a způsoby, jakýmy se tam pracuje, mě zrovna nesedí.
3. Až si tady lidi uvědomí, že obyčejnou Al lopatu vyráběli komanči tak, že ji používám dodnes a tu, co koupíte dnes, můžete po koupení rovnou vyhodit, tak se možná začnou o5 vyrábět tady u nás ty kvalitní a lidi budou mít zase práci. Toto je příklad, který hovoří za velkou skupinu komodit.
4. China je skutečně obdivuhodný stát a stláčí ceny tam, kde se nám to líbí. Ale pozor! Abychom pak nespali u mašin v práci tak jako oni!

Nic není černobílé a každá mince má 2 strany.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#6 26.12.2010 22:26:36

Kubeja
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 730
Založená vlákna
Místo: DKnL
Motorka: Yamaha XTZ690
Věk: 33
2 0

Re: Kvalita čínských výrobků


když je řeč o číně, máma tam před 4 lety byla, zážitek otřesnej, fotky taky...

 offline 

 

#7 27.12.2010 09:54:27

Re: Kvalita čínských výrobků


V číně sem byl a ve velkejch městech jsou dál neš my pokrok je obrovskej  to se musí vydět  100km dálnice postavily za púl roku to sem nechápal ale jinač třeba dělníci nic moc .

 offline 

 

#8 27.12.2010 10:00:21

gambler
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 274
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Husqvarna Te 450 08
Věk: 22
0 0

Re: Kvalita čínských výrobků


Já osobně čínský motorky moc nazatracuji,nebu trvat dlouho a čiňani se  naučí dělat stroje pořádné kvality.... vyk!  Jen si vente jaké byly například sváry na jejich výrobkách před 2ma lety a dnes..rozdíl je znatelný, i materialý začínaji dělat jine. Dnes koupíte 250 4T vodníka za 30t  ou2  ten kdo nemá 90 t na 2 roky starou značkovou motorku muže jit do teto a určitě se dobře sveze, jasně že opravy budou častější ale když vše vychytáte a povyměnujete tak bude sloužit parádně, i cena náhradních dílu je k smíchu. Já bych je nezatracoval

 offline 

 

#9 27.12.2010 10:29:11

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Kvalita čínských výrobků


Mám v některých aspektech odlišný názor od Laskyho i od Radůze. Ale to by bylo na moc dlouhé povídání. Asi by bylo hodně dobré Čínu navštívit (na druhé straně tam není svobodný pohyb), případně pravidelně sledovat a vyhodnocovat ekonomické zpravodajství, ekonomickou literaturu... ne  ne  ne Osobně mám z Číny strach a to veliký. Bohužel je už pozdě na nějakou nápravu. Ale to vyplývá s mého osobního makroekonomického názoru na současný svět a na současnou politiku. Vždycky jsem se bál velkých bratrů z Východu. I v roce 1968, když mi jejich tanky jely pod okny....

Editoval vlk (27.12.2010 11:00:45)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#10 27.12.2010 11:21:36

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Kvalita čínských výrobků


Já nemyslím,že bych měl úplně opačný názor než Vlk. Taky mám z Číny strach. Chtěl jsem jen poukázat na to jak si pomalu a šikovně získávají celosvětový vliv a myslím,že jsem několikát napsal,že s tím nesouhlasím. Jejich ekonomický vliv je už teď tak velký,že nejmocnější světoví státníci se raději vyhnou otevřené konfrontaci s představiteli Číny i když den před tím ti samí lidé veřejně podpořili sankce proti KLDR či Iránu.
Znovu opakuji,že to neměl být chvalozpěv na Čínu,ale obava z toho jak jejich vliv sílí a i kvalita jejich zboží stoupá. Lépe řečeno už pomalu umí kvalitní zboží ve světě prodat a navíc se tvářit nanásilně, jakoukoliv kritiku zametou elegantně pod stůl a skoro to vypadá jako by bylo všechno v pořádku.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#11 27.12.2010 11:24:25

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Kvalita čínských výrobků


Lasky:

No koukám, že to dění pečlivě sleduješ. Je to ale moc složité, aby se to dalo vypsat. Jezdím dost často na JIH, tak třeba někdy zabahníme a pak pokecáme u  beer  beer  beer .
Dám zdánlivě nesouvisející příklad:
Moje kámoška, co žije dlouhodobě ve Švýcarsku, od mala učí svoje 3 děti, aby kupovali zboží, které je vyrobené ve Švýcarsku a nejlépe v jejich kantonu nebo v jejich vesnici. A už od mala jim vysvětluje, že peníze z té jejich "mlékárny", "sýrárny" atd, jdou do obecní kasy a obecní kasa z těch peněz dá na opravu silnice, ale tu opravu silnice bude dělat švýcarská firma, u které dělají jen švýcraští dělníci (pozor, bohužel dnes už není pravda), dělníci vydělají a půjdou si koupit ten švýcarský sýr a.................. ano2  ano2  ano2  ano2 

O podobný model se pokoušela naše první republika a podařilo se jí to na výtečnou. Byli jsme dost dlouho na 4. místě mezi vyspělými státy, vyráběli jsme 16% světového objemu průmyslové výroby, vyráběli jsme 76% světového sortimentu zboží (úsměvné jsou třeba mačety na sklizeň cukrové třtiny  ano2  ano2  ano2 ). Minula nás totiž první světová ekonimocká krize. Bohužel té velké, co vznikla v USA (je zajímavé, že všechny krize vznikají v USA v bankovnictví, které je tradičně v židovských rukou) už jsme nedokázali. Myslím, že hlavním důvodem Mnichova byla obava západu z nastarování naší ekonomiky po velké krizy. Raši nás obětovali....... mad  mad  mad 
No a pak přišel bolševik a kapitalismus, takže už jenom budeme kupovat z Číny.
Hele když už jsem se rozkecal: Na telku enkoukám, ale tuhle jsem jí omylem zapnul, šla inscenace s Donutilem, který se dostal po letech jako ředitel firmy na trampskou osadu z mládí. Jeho asistentka tam dotáhla čísnské obchpodní partnery. Na té osadě podepsali smlouvu. A nakonec ten ředitel v maskáčích řekl něco v tom smyslu: " Dnes jim dodám luxusní nábytek, za rok ho okopírují, budou dělat méně kvalitně ale levněji a už ho ode mne nikdo nekoupí...."

Editoval vlk (27.12.2010 11:39:59)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#12 27.12.2010 14:27:07

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Kvalita čínských výrobků


JJ a nejhorší je, že právě ten jejich režim, kterej sere chudejm lidem na hlavu jim ideálně nahrává v jejich rozvoji. Ikdyby se zaměřili na stejnou úroveň kvality jako je u nás, tak to zvládnou bez problémů vyrobit za polovinu ceny, protože je jasné, že v Evropě nikdo nebude dělat ve fabrice za dolar denně. Zatím máme štěstí jen v tom, že se furt ve většině případů uchýlej cestou nižší kvality.
Jinak s tím vývojem kvalitních 4t motocrossů bych uplně nesouhlasil. Vše co v tomhle oboru zatím udělali jen jen sprostou kopií Japonských motorek a to bohužel v neodpovídající kvalitě. Když vemu poměr nákladů na výrobu spolu s vývojem vs prodejní cena, tak i přestože jsou japonský motorky drahý jako prase, furt je to kvalitní, plně funkční a víceméně bezproblémový. Čínská kroska by při svým poměru těhle nákladů (mimojiné taky proto, že vývoj řešit nemuseli) měla být tak max za 40tis a ne za 90. (na tom má ale zase velkej podíl přirážka místních dovozců). Je to ale i čínskou mentalitou a místní potřebou. 99% motorek jezdících po Číně jsou totální plečky, který maj stejnou hodnotu jako u nás starý vylítaný kolo a taky se k nim tak chovaj. To že se pustili do velkoobjemovejch krosek je podle mě opravdu jen využití celosvětové krize.
Taky ale souhlasím, že pokud chtěj, tak uměj udělat kvalitní věc.


Dej koním pít...

 offline 

 

#13 27.12.2010 18:04:02

HTB
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 784
Založená vlákna
Místo: Kadaň
Motorka: TT 600RE(05) ,TX600E(01)
Web
0 0

Re: Kvalita čínských výrobků


pocitam s tim ze nas cina behem jedny generace ekonomicky uplne znici , cim vic toho budou setrilkove z ciny kupovat - tim driv to bude.
tak si ty vase levny a "kvalitni" motorky z ciny uzijte dokud je cas - nebude to dlouho trvat a nebudete mit ani na ne ,protoze budete bez prace - tu bude za vas delat nejakej cinan  ne 

 offline 

 

#14 27.12.2010 18:50:05

puerteen
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Místo: Frýdek - Místek
Motorka: Fantic TZ 300...PITMAXX 160, starší kolo v motard upravě
Věk: starší pan
1 0

Re: Kvalita čínských výrobků


Myslim ze mame Panove jedinecne stasti ze sme se nenarodili treba v cine smile asi bychom meli uplne jine starosti smile a vubec smile vdyt my mame krasny konicek s krasnymi problemy big_smile ja bych si osobne cinskou velkou masinu nekoupil smile leda ze by to byla nejakem evropskem ci japonskym ramovy setu a kvalitni odpruzeni treba ohlins a to vse jen s cinskym motorem pac dily a ceny motoru sou uplne levny) a sou i kvalitni smile cinskyho mam jen pita ale to je zas uplne jina kategorie ale je pravda ze ho mam celkem uz za velky prachy cirka 50tisic... Takze to je nekde jinde nez ty pity co kde vidite smile   jink cinanu je mi lito hlavne deti sad ... Jo a cinsky cesnek nebrat to se neda jest smile

 offline 

 

#15 27.12.2010 21:16:54

lacerta82
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 56
Založená vlákna
Motorka: DR 350
Věk: cítím se na 18,ale tělo tomu nevěří
0 0

Re: Kvalita čínských výrobků


v číně je jiná mentalita ,jiný režim , jinak se ke všemu přistupuje.lidi tam drží hubu, jsou uslužní jak prase a makají za hrstku rýže na den a přitom jsou spokojení a neagresivní.byl jsem toho svědkem když jsem tam byl na montáži ve městě Suzhou kousek od Šanghaje.dělníci na stavbě vozili maltu v dřevěných kolečkách,šplhali po bambusových žebřících,techniku zapojovali způsobem rukou svazanými dráty,ženské míchaly maltu na zemi pomocí lopat a zametaly snad rákosovými metlami.dělníci vubec nevěděli jak se používá novější stavební technika.prostě co jsem viděl já,tak starým způsobem dělali moderní továrnu a jak už jsem výše uvedl,za hrstku rýže.lidi tam prostě makají a moc si nevyskakují.každěho koho jsem oslovil byl velice milý a přívětivý.avšak chaos na silnicích pro nás nepochopitelný,ale radost pozorovat.byl jsem moc rád ,že jsem se tam dostal a kdybych měl příležitost jet někdy znovu,určitě bych neváhal.ohromující stát.
čínským výrobkům moc neholduji,ale oni jsou schopni udělat uplně vše za minimum nákladů as maximálním usilím.

Editoval lacerta82 (27.12.2010 21:18:22)


nezáleží co se naučíš,smrt si tě vždycky najde.

 offline 

 

#16 28.12.2010 21:39:50

Matess727x
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 14
Založená vlákna
Místo: Tábor
Motorka: KTM 450 EXC, Honda SLR 650, Kawasaki KLX 650
Věk: 39
Tel: 775312757
Web
0 0

Re: Kvalita čínských výrobků


Zajímavý téma. smile  Osobně se znám s Petrem Hošťálkem,...jestli to někomu něco řekne.Co mi vyprávěl z příběhů, které se do jeho knih o cestách do Pekingu na motorkách nevešly,...z toho jsem byl docela hotovej. a1 

 offline 

 

#17 13.05.2012 11:04:11

Re: Kvalita čínských výrobků


Klucí, myslím si, že kdejaká kvalita kterou kdesi vyrábí je o ničem, pokud existují "státní" mocenské síly, které dělají a vymýšlejí věci, které si ani nedovedete představit. Pokud se Čína za nějaký ten rok stane tím největším a nejsilnějším hráčem na světovém trhu, budete (možná nebudete, protože to nebudete schopni rozpoznat) se divit, co všechno jsou ostatní schopni udělat, pokud ztrácí svůj finanční tah na branku. Divadlo v podobě únosu několika letadel, honění vymyšlených nebezpečných osob, vytváření umělých zemětřesení jsou jen začátkem.

Pokud jakákoliv pohnutka vede k zisku, všechno ostatní je podružné.

 offline 

 

#18 13.05.2012 19:55:41

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Kvalita čínských výrobků


Nikdy jsem v Číně nebyl,ale kámoš se odtud vrátil s očima jak šnek. Dokážou co chtěj a dost rychle. Co se kvality týká,tak ta odpovídá zakázce a hlavně ceně za jakou se to má vyrobit. Přesně takhle se ho zeptali,když jim zadával požadavky na to,co chce vyrobit. Ukázal TOHLE CHCI a odpověď byla KOLIK KUSU a KOLIK MÁ STÁT JEDEN? Takže když si objednáte kvalitu,tak jí dostanete. Ale pak se to nevyplatí dovézt. Protože je to pak dražší,než vyrobený tady...
Každopádně je dneska svátek když se podívám na cokoli a neni tam napsáno MEDE IN CHINA.

 offline 

 

#19 14.05.2012 13:29:23

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: Kvalita čínských výrobků


Co vím, tak v číně je možné všechno. Jeden známí donesl do číny dva prospekty strojů. Jedna laserová přesná řezačka a druhé řezačka látek(spešl na padáky), řeže to 20látek na ráz. A že z těch dvou stojů chce jeden bo to nikde nevyrábí takový stroj. Aby to laserově řezalo 20 látek na ráz. A že do roka mu ten stroj dodali a funguje to...


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#20 14.05.2012 14:42:07

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Kvalita čínských výrobků


když je tu řeč o těch čínských výrobcích ..Já hlupák jsem se nechal zlákat na jedné burze levným wédéčkem. a až pak mi vrtalo hlavou jak to muže byt tak levné a když jsem se koukl pořádně hned mi bylo jasné proč http://forumdacasa.com/extensions/Inlin … ntID=30428 ...

hodně podobně to bude asi se super levnými oleji ať už do aut a motorek. Máte někdo podobně zkušenosti ? smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů