Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"

#21 23.11.2010 11:42:34

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Keď chcete tachometer+otáčky+mth tak asi jedine Trailtech Vapor, ale tam už je cena trochu iná http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=trailt … os=&gbr=1.
Na čo sú vám všetkým vlastne tie otáčky? Mne na WR nejde ani tachometer, lebo nemám nahodené originál koleso, na tom sú už na zimu pripravené hroty. Mám len merač hodín a stačí mi to.

 offline 

 

#22 23.11.2010 11:49:25

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Raduz TT600r napsal(a):

No, já jsem to vyřešil vtipně:

http://www.nejlepsiceny.cz/tachometry-c … a-mc8.html

co k tomu víc potřebujete? Otáčky slyšíte uchem  deb1   cool   ano  (stěrače stírají, ostřikovače ostřikují...)

Já už jsem taky zkoušel takovej tachometr,ale na enduro to není dobrý.Při ježdění po silnici žádnej problém,ale v bahně jsem hned utrh kabel,nebo ten magnet co je na kole.Něco jinýho je měřák motohodin,nebo otáčkoměr co je připojenej na kabel od svíčky,ale tohle zkurvíš hned.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#23 23.11.2010 12:01:23

Hellborn
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 558
Založená vlákna
Místo: Želechovice (MORAVA)
Motorka: WR450F, Suzuki TL 1000S
Věk: 30
Tel: Samsung
0 0

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


2 Raduz: To tvoje nemá zásadní věc a to otáčkoměr smile

Otáčkoměr mě v terénu nezajímá, ale pokud se přesunuju po silnici, aspoň je na co koukat smile
Byl sem na otáčkoměr dost zvyklej a teď mi to na enduru chybí.


Až se ti před očima promítne celej tvůj posr*nej život.....tak ať je na co koukat

 offline 

 

#24 23.11.2010 12:09:40

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Vy máte čas při enduru hledět na budík? a21 , to si děláte prdel....  Já když jedu, tak nesmím utrhnout oči z terénu před sebou, jinak se pak jednadvě válím... Na trati je mi to k ničemu a kolikrát bych to rozbil, ani nemluvím. Hledáte něco, co je vlastně spíš nesmysl, ne? Chcete budík s x funkcema a informacema, ale musí být bytelný, vodotěsný.... a na ten budete hledět někde ve výjezdu? Zkuste mi někdo napsat nějakej rozumnej důvod, proč se po tom pídíte....


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#25 23.11.2010 12:44:45

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


me ten cyklotachac prestal po cca roce fungovat - podle me nevydrzel vibrace...  sad  Kabliky musis nastavit delkove, a taky jsem je prerval tak 5x rocne a to jsem skoro nejezdil...

ale asi u nejakyho skoncim znovu - zkusim pohledat levny bezdratovy z ciny, to by mohlo fungovat...

tak bud objednam tohle bez dratu: http://cgi.ebay.com/Wireless-Cycle-Comp … 043wt_1140

a libi se mi tohle kvuli nocnimu podsviceni, ale ma to draty (coz bude opruz s prodluzovanim a mam strach ze se budou trhat...): http://cgi.ebay.com/LCD-Bicycle-Bike-Co … 3193wt_922


Raduz: a proc to chci? pac bych rad vedel kolik jsem najel km (kvuli servisnim intervalum, abych to nedelal od oka a nerikal si - mam 5 vyjizdek a 20 cest do prace, mel bych vymenit olej...), obcas jedu pres treba Brno a tam se hodi rychlost, pripadne mi nevadi se podivat kolik je hodin... Zbytek je mi celkem jedno, otacky byli spis tak pro zpestreni...
Normalni tachec na ttr je uplne na nic - resp. lanko nahonu se mi prekroutilo 3 a nebavi me to porad resit...

Editoval Honzan (23.11.2010 13:19:43)

 offline 

 

#26 23.11.2010 13:06:49

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Bezdratový jsem zkoušel a stojí za hovno.....


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#27 23.11.2010 13:07:14

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Navrc.WR-F:

Blbýho tam nebylo nic, ale třeba ten měřák Márovi chytnul a schořela mu kvůli tomu celá motorka, tak to vymazal ze světa od základu big_smile  a24 


Dej koním pít...

 offline 

 

#28 23.11.2010 13:09:49

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


dotaz k počítadlu motohodin u ostrejch motorek.

Kam motáte kabel kterej se má motat kolem kabelu od indučky, když většina ostrejch motorek má indučku přimo integrovanou do fajfky?  key 


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#29 23.11.2010 13:10:41

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Semis:

 ano  heh2 


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#30 23.11.2010 13:15:06

ViTTek
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2017
Založená vlákna
Místo: SeveroVýchod
Motorka: TT 600S
Věk: 37
Tel: 731 587 67nula
Web
0 0

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Semis:

 lol  ano 


Pojedeme zkratkou...http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/61_51622.gif

 offline 

 

#31 23.11.2010 13:34:43

Hellborn
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 558
Založená vlákna
Místo: Želechovice (MORAVA)
Motorka: WR450F, Suzuki TL 1000S
Věk: 30
Tel: Samsung
0 0

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Raduz TT600r:

Protože to třeba nemám na ostrou krosku smile
Na XRku taky nejezdím jenom po poli a v lese žejo. A tohle řeším i na silniční motorku,
kde je pro mě otáčkoměr důležitej.
A když už musím koupti nějakej přístroj a bratři v číně to dělají za 3 šušně,
tak proč si nepřiplatit stovku za něco, co už má vlastně všechno.
Cyklokompjutr je pro mě nouzovka a za jeho cenu mužeš mít "nadupanou" čínu.


Až se ti před očima promítne celej tvůj posr*nej život.....tak ať je na co koukat

 offline 

 

#32 23.11.2010 14:04:55

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Navrc.WR-F napsal(a):

dotaz k počítadlu motohodin u ostrejch motorek.

Kam motáte kabel kterej se má motat kolem kabelu od indučky, když většina ostrejch motorek má indučku přimo integrovanou do fajfky?  key 

Já ti to vyfotím a pošlu...  wink   cool   ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#33 23.11.2010 14:05:54

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Semis napsal(a):

Navrc.WR-F:

Blbýho tam nebylo nic, ale třeba ten měřák Márovi chytnul a schořela mu kvůli tomu celá motorka, tak to vymazal ze světa od základu big_smile  a24 

Tak to bych mu asi fakt dal za pravdu.... lol   cool   ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#34 23.11.2010 14:11:58

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Hellborn napsal(a):

Raduz TT600r:

Protože to třeba nemám na ostrou krosku smile
Na XRku taky nejezdím jenom po poli a v lese žejo. A tohle řeším i na silniční motorku,
kde je pro mě otáčkoměr důležitej.
A když už musím koupti nějakej přístroj a bratři v číně to dělají za 3 šušně,
tak proč si nepřiplatit stovku za něco, co už má vlastně všechno.
Cyklokompjutr je pro mě nouzovka a za jeho cenu mužeš mít "nadupanou" čínu.

A tááák. Toš to jiná pntáto. deb1 Potom tomu rozumím... Myslel jsem, že to máš na XRko a podle posledních info o stavu jsem si nemyslel, že bys s tím jezdil po asfaltu. Na TLko je to jasná záležitost. Tam bych to nadupany chtěl o to spíš... Vzhledem k stavu (je-li stejný, jako když jsem na tom jel) bych volil i něco designově zajímavého. O to se výběr zužuje.  cool   ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#35 23.11.2010 14:27:32

Hellborn
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 558
Založená vlákna
Místo: Želechovice (MORAVA)
Motorka: WR450F, Suzuki TL 1000S
Věk: 30
Tel: Samsung
0 0

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Raduz TT600r:

Čekám v povzdálí a doufám, že se to vlákno nesmázne, až sem zase někdo hodí něco zajímavyho  cool 

Vánoce se blíží a třeba k tričku offmota dostanu i tachometr  lol 

Na TeLátku došlo k upgradu předních brzd na 2x šestipístek Tokico a novou pumpu, tak snad bude zase o trochu
bezpečnější svezení smile Je to už holt babička, ale nedám ji zdomu ani za nic  ano 

Editoval Hellborn (23.11.2010 14:29:35)


Až se ti před očima promítne celej tvůj posr*nej život.....tak ať je na co koukat

 offline 

 

#36 23.11.2010 15:01:35

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


OFFMOTO:

No vidíš že jsi to vlastně smazal zbytečně smile

Já sice prodávám podstatně dražší výrobky v tomhle směru, ale vůbec mi nevadí že to tu vzniklo. Aspoň se člověk dozví o dalších možnostech.

Otáčky jsou dobrý třeba ikdyž to má funkci uložení maximálních dosažených otáček.

My teď mimochodem připravujeme jako novinku taky zajímavou věc. Bude to onboardová kamera, která zaznamenává samozřejmě obraz, ale i GPS pozici, rychlost, otáčky, zařazený kvalt a pozici plynu jako maj třeba v moto GP. Myslim, že takhle komplet z toho může pak vylízt velmi zajímavý video smile
Pak sem hodim info až to bude. Cena bude samozřejmě trošku vejš. hmm


Dej koním pít...

 offline 

 

#37 23.11.2010 17:11:55

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Honzan napsal(a):

me ten cyklotachac prestal po cca roce fungovat - podle me nevydrzel vibrace...  sad  Kabliky musis nastavit delkove, a taky jsem je prerval tak 5x rocne a to jsem skoro nejezdil...

ale asi u nejakyho skoncim znovu - zkusim pohledat levny bezdratovy z ciny, to by mohlo fungovat...

tak bud objednam tohle bez dratu: http://cgi.ebay.com/Wireless-Cycle-Comp … 043wt_1140

a libi se mi tohle kvuli nocnimu podsviceni, ale ma to draty (coz bude opruz s prodluzovanim a mam strach ze se budou trhat...): http://cgi.ebay.com/LCD-Bicycle-Bike-Co … 3193wt_922


Raduz: a proc to chci? pac bych rad vedel kolik jsem najel km (kvuli servisnim intervalum, abych to nedelal od oka a nerikal si - mam 5 vyjizdek a 20 cest do prace, mel bych vymenit olej...), obcas jedu pres treba Brno a tam se hodi rychlost, pripadne mi nevadi se podivat kolik je hodin... Zbytek je mi celkem jedno, otacky byli spis tak pro zpestreni...
Normalni tachec na ttr je uplne na nic - resp. lanko nahonu se mi prekroutilo 3 a nebavi me to porad resit...

S tím bezdratem bych si nebyl 100% jisty že ti bude fungovat protože maš nějake to rušení od Zapalovaní a regulatoru atd. divil bych se kdyby to fungovalo zkus a dej vědět pak do toho pujdu to je jedina věc ktera mě od toho odrazuje že na zakladě těchto věci to fongovat nebude


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#38 23.11.2010 17:28:23

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Honzan napsal(a):

me ten cyklotachac prestal po cca roce fungovat - podle me nevydrzel vibrace...  sad  Kabliky musis nastavit delkove, a taky jsem je prerval tak 5x rocne a to jsem skoro nejezdil...

ale asi u nejakyho skoncim znovu - zkusim pohledat levny bezdratovy z ciny, to by mohlo fungovat...

tak bud objednam tohle bez dratu: http://cgi.ebay.com/Wireless-Cycle-Comp … 043wt_1140

a libi se mi tohle kvuli nocnimu podsviceni, ale ma to draty (coz bude opruz s prodluzovanim a mam strach ze se budou trhat...): http://cgi.ebay.com/LCD-Bicycle-Bike-Co … 3193wt_922


Raduz: a proc to chci? pac bych rad vedel kolik jsem najel km (kvuli servisnim intervalum, abych to nedelal od oka a nerikal si - mam 5 vyjizdek a 20 cest do prace, mel bych vymenit olej...), obcas jedu pres treba Brno a tam se hodi rychlost, pripadne mi nevadi se podivat kolik je hodin... Zbytek je mi celkem jedno, otacky byli spis tak pro zpestreni...
Normalni tachec na ttr je uplne na nic - resp. lanko nahonu se mi prekroutilo 3 a nebavi me to porad resit...

Bez káblů:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? … Q1KN2UZN5W

Už jsem tu o něm myslím jednou psal.....nemůžu si ho vynachválit  ano Jen nemá otáčkoměr, ten mu chybí k dokonalosti. Zaznamenává to i údaje jako je trasa, nadmořská výška aktuální rychlost atd.... pak si to doma v komplu prohlídneš a víš kde jsi byl, jak jsi tam jel rychle a v kolik přesně hodin to bylo  ano 

Editoval Noend (23.11.2010 17:37:56)

 offline 

 

#39 23.11.2010 18:08:54

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


Nějaký šikovný otáčkoměr by se mi na XR líbil, už nějaké hotové řešení, jen přidělat a jet.. smile

 offline 

 

#40 23.11.2010 18:28:44

jungen
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 366
Založená vlákna
Místo: kousek od litovle
Motorka: nx 650,fzs 1000,gsxr-1100,dkw,nsu
Věk: 35
1 1

Re: Staré vlákno "otáčkoměr od čonga"


ja otackomer nikdy na moto nemel a1 neni ani duvod,staci digitacho a bez problemu porad  deb1 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů