Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

motokros

#1 19.10.2010 16:28:36

motokros


Jakou kdo máte zkušenost s ostrou croskou. Značky, výkon, a dostupnost dílů, proste vše.
Já osobně jsem mam pouze zkušenosti se suzuki, mam drz a bandita. Vše bez problémů.

Zajímali by mě hlavně evropsky značky, husaberg ( např fc 600, fe 650 e), ktm (exc 525)
rok výroby tak 2001 -2004,

 offline 

 

#2 19.10.2010 18:18:02

Kubeja
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 730
Založená vlákna
Místo: DKnL
Motorka: Yamaha XTZ690
Věk: 33
2 0

Re: motokros


tak to co jsi vyjmenoval nejsou zrovna ostrý krosky ale endura, HSB starší 2004 se všeobecně moc nedoporučuje, já jezdím YZ 250...potkal jsem kluka co má RM 250 a říkal, že dva roky na to nemusel sáhnout, což já při mém ježdění asi taky nebudu muset...

 offline 

 

#3 19.10.2010 20:17:19

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: motokros


Já myslím,že si nejdřív musíš rozmyslet jestli chceš 2takt, nebo 4takt a pak jestli to bude 125,nebo 250, a u 4taktu 250,nebo 450 ccm. Podle mě není až tak podstatný co je to za značku. Teď mám na mysli ty nejpoužívanější.Yamaha,Honda,Suzuki,Kawasaki,KTM. Ale jak napsal Kubeja,tak motorky který jsi vyjmenoval nejsou ostrý krosky,ale endura. Hlavně je třeba se rozmyslet podle toho kde s tím budeš jezdit a kolik na to máš peněz. Když srovnáš stejnou kubaturu ve stejným roce výroby,tak jsou u všech výrobců ty motorky hodně podobný.Amatér najde na první pohled rozdíl většinou jen v barvě. Těžko říct co tě vyjde nejlevněji.(Myslím provoz,ceny motorek si zjistíš v inzerátech) Díly do motoru na 2takt jsou levnější,ale zas vydrží míň než 4takt.Taky nejde říct,že čím mladší tím lepší.Záleží co ta motorka má za sebou a jak se o to kdo staral.Jenže do motoru nevidíš a lidi dokážou vypávět moc hezký pohádky jak je to po GO,ale už si nevzpomene,že to bylo před dvouma rokama.Taky zcela nesouhlasím s názorem,že je lepší motorka po hobíkovi,protože není tak dokurvená. 99%krosek si jako nový koupí závodník a pak jí pošle dál.Jistě nikdo nezná moc hobíků,co si koupili krosku novou a další věc je,že závodníci se o to starají a většina hobíků ta lije jen benzín.Tím nechci říct,že motorka po závodníkovi je nejlepší volba,ale mám na mysli inzeráty typu:"Závodně nejetá,pouze louky a pole".To je ve většině případů úplná kravina,protože ta motorka lítala závody hned nová a na loukách to jezdil až 5.majitel. Hlavně si musíš říct kde budeš jezdit.Jestli máš u baráku trať,tak není problém mít 125.Na trati s tím je hodně zábavy,ale jestli s tím chceš lítat po polích,tak je to slabý a brzo to uštveš.Na takový ježdění si kup enduro s SPZ.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#4 19.10.2010 20:30:30

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: motokros


Honda CRF 450R  Rv.2004 zrovna evropská značka není nee1 
Motokrosová motorka to bude asi dobrá, jezdí ji spousta dobrejch jezdců. Dostupnost dílů velmi dobrá a rychlá, vůbec se nesra.. podle mého VELMI DOBRÝ STROJ. Chytá na první drc bez jakéhokoliv hledání horní úvratě a díky aut. dekompresoru to doslova nakopne větší dítě. ano  ano  ano 
Pro enduro ježdění zvlášť v pomalých pasážích, takový ty jebačky v blátě a přes kameny se jezdec trápí dost se spojkou bliz2 Motor nemá rád podtočení vyk! a chcípne ne  
Enduro je enduro a kroska má lítat vytočená po trati

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/44_pb300103.jpg


Vem za ní

 offline 

 

#5 19.10.2010 20:40:33

Re: motokros


nemam potrebu hned neco kupovat, letos sem si koupil drz 400 sm a jsem s ni max spokojenej, a jeste jsem nevycerpal jeji potencial. Chtěl jsem ted k ni ostrou verzi na motokros. drahu. Dost se mi zdala crf 450 r. Určitě bych tam chtel davat i motardovy kola, proto bych chtel cross, abych jemoh menit i mezi drz. A ted nevim jestli treba rmz 450 ma stejný stredy.

Lakalo by me zkusit i cr 500, kdyz vsude slysim co to je za bestii. Ale na dvoutaktu jsem nejezdil, krom babety. Ale dnes vsude na zavodech jezdi čtyřtakty, tak nevim jestli má cenu vubec po takovyhle motce koukat.

 offline 

 

#6 19.10.2010 20:43:23

Re: motokros


S_T_S:

jde mi spis o ostrej motard, cross jezdeni doplnek

 offline 

 

#7 19.10.2010 20:46:45

Re: motokros


a je vhodný stavet enduro na motarda, drz se libi v otáčkách a taky ho tam furt držim. V tom terenu musim taky dost spojkovat.

 offline 

 

#8 19.10.2010 20:54:41

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: motokros


CR 500 je brutus. Výkon obrovskej  a navíc neposlušnej 2takt. U malýho 2taktu když to nemáš pořádně vytočený a vemeš za ní,tak chvíli nic a pak se to splaší. Jenže CR 500 se splaší hned a je vcelku jedno co tam je za kvalt.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#9 19.10.2010 21:07:32

Re: motokros


ty dvoutakty jsou zradny, huř se kontrolujou. ale prijde mi ze crr 500 bude z jinýho sveta a to me laka.

 offline 

 

#10 20.10.2010 08:46:01

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: motokros


Nejsem si jistej ze jsi na nejaky ostrejsi motorce nekdy jel, pac mi prijde, ze nevis co pises a nemas respekt. Jestli chces motorku kterou nemas sanci uridit a na ktere budes unavenej po par metrech a rad ze jsi neumrel, tak si porid to cr.
Realne  na trat bych se kouknul po 2t 250 nebo 300 (to uz se chova podobne jako 4t), pokud mas penez nazbyt tak zkus nejaky 4t nizsiho objemu. Petikilo je zbytecne silny na trat a brzo te utaha.

 offline 

 

#11 20.10.2010 16:12:36

gambler
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 274
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Husqvarna Te 450 08
Věk: 22
0 0

Re: motokros


Když jsem se v mládí rozhodoval... lol  Na čem jezdit tak jsem uvažoval mezi cr 250 a te 450 ještě mě lákala wr 450 ale je o jinejch penězích. Nakonec jsem si připlatil a koupil te 450. Už jen kvůly papírum. Je to pohodová motorka s krásnym výkonem. a když se ji člověk naučí ovládát tak to stojí za to.

 offline 

 

#12 20.10.2010 16:45:40

Re: motokros


s fyzičkou problemy nebudou. Z výkonu motorky strach žadnej nemam, vše je jen o citu, zaleži pouze na rozvaze. Na litrovej lehnah jsem toho taky najezdil dost. Teren je trochu jinak vic naročnejší. A respekt, když se toho budeš bát tak na motorku nesmis lézt, protože si akorát rozbiješ hubu.
Ale jak mluvíte, vse je prachach. Takže jsem zacal s tou debatou driv, abych vzal v potaz zkusenosti ostatnich a rozhod se spravne.
Jak rikam zatim nemusim nic resit protoze mam drz400sm a jezdi to slusne.

 offline 

 

#13 20.10.2010 16:54:36

gambler
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 274
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Husqvarna Te 450 08
Věk: 22
0 0

Re: motokros


Já sem taky začínal na tw 125 měla vzadu gumu do písku a to byl balon, pak sem jezdil na slr650,což do terénu šlo ale nebylo to k tomu, tento rok jsem jezdil na fazeru 600. Celkem slušnej výkon a síla, kolem 220km/h to jelo, Ale na silnici máš za chvilku vše projeto pokad nejezdíš někam dál. ale terén se pořád mění a je spousty míst kam se můžeš podívat. výhoda ostrého endura je to že místo světla dáš tabulku na číslo a vyndáš zadní podblatníček a je z toho kros. Což ne ze všeho uděláš.  ano

 offline 

 

#14 20.10.2010 17:00:10

Re: motokros


pravda, ten teren je pro me novej a zajimavej a musi se hodne u toho premejslet a predvidat, je tam vetsi prace s vyvazovanim rovnovahy, proste hodne hraní.
Na silnici mi prisli ze se ty kola se uz tocí divně, furt plnej, tady se musí kroutit s plynem.

 offline 

 

#15 20.10.2010 17:07:04

Re: motokros


co si tedy myslite porovnani husaberg 600 nebo 650 vs crf 450/rmz 450. Jak ten berg tedy bude zvladat motokros trate a ta crf zas pomalej teren.
Jaken kompromis udelat, co prevazi. A hlavne porovnani servisu tech motorek.
A dal, že musim mit možnost tam dat motardovy kola, bez toho se neobejdu, ktere z nich to bude víc svědčit.

 offline 

 

#16 20.10.2010 17:16:57

Re: motokros


půjdou kola z RMZ 450 na drz 400 sm bez úprav osiček a vymezovacích podložek?

 offline 

 

#17 20.10.2010 17:49:16

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: motokros


I když tam ty kola dáš tak mi nějak uniká smysl. Na silnici s ostrou kroskou stejně nemůžeš a do terénu je jich docela škoda ne?


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#18 20.10.2010 17:54:21

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: motokros


bez uprav ti kola určitě vyměnit nepujdou. Proč chceš takovej objem když seš v terénu zelenáč? A srovnávat klasicky silničářsky, že kdyžs najezdil něco na dvousetkoňovych zmrzlinách, tak tě 450 neuspokojí, je blbost. Zrovna včera sem četl jak borec jezdí na závodních supersportech a taky chtěl 450 krosku. Svezl se na CRF450R a nechápal jakto že to tak svinsky jede, když do má o 140HP miň. Ta 450 má smysl pro hobíka leda na SM, do terénu to neni. Já si troufnu řict že už mám něco v terénu najety (neřikám že bych byl nějakej profik nebo střelec), vyzkoušel sem CR 500R a CR 250R, měl sem možnost sjet aji CRF 450R, několik WR 450F, YZ 400F a sejně sem skončil u WR 250F. Kámoš co jezdil 4 roky na WR 450F taky skončil na WR 250F. Pokud chceš jezdit enduro, pořiď 250 4T, když motokros, tak 250 4T nebo 125 2T. Pokud chceš motard, tak 450, ale stejně tě to bude tahat. Co sem slyšel o Husabergu 650, tak to neni tak nezvladatelná jak se řiká, mechanická spolehlivost taky hodně dobrá, jenom občas odchází zapalování do roku 2004 a taky do toho roku byl horši karbec.


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#19 20.10.2010 17:59:40

gambler
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 274
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Husqvarna Te 450 08
Věk: 22
0 0

Re: motokros


jj neco na tom je na mé 450 v terénu furt na plno nejedu, Ale zase když chci tak valim, horší je že když už pak nemůžeš na ruce a přejedeš nákej hrb tk vemeš trochu za plyn a pěkně to stebou cukne, ta 450 de hned za plynem. Myslím že pro tebe bude 250 4T dobrá volba, třeba husqvarna te 250.

 offline 

 

#20 20.10.2010 18:03:15

Jindrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 208
Založená vlákna
Místo: Chomutov
Motorka: Husaberg 550/Suzuki TL1000R
Věk: 30
Web
0 0

Re: motokros


S_T_S napsal(a):

co si tedy myslite porovnani husaberg 600 nebo 650 vs crf 450/rmz 450. Jak ten berg tedy bude zvladat motokros trate a ta crf zas pomalej teren.
Jaken kompromis udelat, co prevazi. A hlavne porovnani servisu tech motorek.
A dal, že musim mit možnost tam dat motardovy kola, bez toho se neobejdu, ktere z nich to bude víc svědčit.

pokud chces vykonyho motarda tak Husara 650 ano pokud to chces na motokros tak ne protoze te to ubije.Pokud uvazujes o Husaru tak od roku 2004 vejs pokud by jsi ho chtel na motardy a motokros tak idealni volba je FE450 od roku 08 tam uz dostal husar motokrosovy vidle a 450 je hodne prijemnej motor.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů