Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

SHINERAY XY 250 Motocross 2010

#121 17.12.2011 18:55:27

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Tohle je nekonečný téma.Pokaždý,když se tu objeví nějakej čínskej výrobek,tak se to zvrhne v tuhle diskuzi.Je tu někde i samostatnný vlákno o kvalitě čínských výrobků. Můj názor je,že už dávno neplatí srovnání Made in China = 100% shit.
Čína je obrovská země s miliardou lidí a určitě tam nejsou všichni blbci,negramoti,komunisti,či zloději.Jistě je jich tam dost,jako všude jinde,ale taky je tam spousta šikovných a chytrých lidí. V Číně je možno na objednávku nechat vyrobit cokoliv.Od úplnýho sráče za pár korun,po špičkovou věc nejvyšší kvality. Oni to umí.Záleží co si zákazník žádá. Ano drtivá většina čínský produkce jsou laciný sračky.
Jenže se už se ukazuje,že nezůstávají jen v roli No name montérů a jsou tam tací,kteří chtějí expandovat. A jsou odvětví,kde se jim to daří.Např IT technologie. Třeba značka Lenovo už je dneska pojem.Je čínská a hrdě se k tomu hlásí.Navíc ty firmy za sebou mají podporu vlády.Ta dělá všechno možný,aby jakoukoli propagandou zlepšila reputaci Číny,jejich firem i výrobků v zahraničí.
V automobilovým průmyslu ještě nejsou tak vysoko,ale jednou budou.Přijde doba,že jednou se budeme úplně normálně rozhodovat,jestli si koupíme auto,nebo motorku z Německa,Japonska,nebo třeba z Číny a budou to naprosto srovnatelný výrobky. Tady vůbec nejde o to jestli to dokážou,ale kdy to dokážou.
Já osobně si myslím,že jestli se věci budou vyvíjet tak jak se vyvíjej a lidi hlavně v Evropě budou pořád tak zabedněný jako jsou,tak to nebude dlouho trvat a Čína a Indie budou světový velmoci č.1,už ne USA,Německo atd.
Nemyslete si prosím,že jsem nějakej Čínofil. Já z toho nemám radost,nemám rád komunisty,ani jakejkoliv jinej násilnej režim,ale jsem realista.Zatím nevidím jedinej argument,že by to mělo bejt nějak úplně jinak.


Tady k tý krosce:
Jelikož nikdo zatím nemá zkušenosti jak to vypadá třeba po 2 letech provozu,tak se neodvažuju to jakkoliv hodnotit.Může se to ukázat jako pěknej sráč,ale taky se může osvědčit. Nikdo z nás neví jak to bylo vyráběný.To se za čas ukáže. Ale vzhledem k tomu,že už se kolem propagace týhle značky udělalo hodně,tak ten co to propaguje je zřejmě o tom výrobku přesvědčenej.To není jen tahle akce.Takových už bylo víc.Hledají pořád nějaký prodejce,servisy atd. To zřejmě stojí partu usilí a peněz,takže nevěřím,že by to dělali kvůli nějakýmu úplnýmu vraku. To se zdá nepravděpodobný.
Nečekám,že to bude hned od začátku rovnocenej konkurent KTM,Yamaha atd.,ale myslím,že mají potenciál to vypilovat. A když ne tahle značka,tak přijde jiná. Nemusí bejt hned špičková kvalita,ale pokud dokážou nabídnout dobrej poměr kvalita,užitná hodnota / cena,tak se můžou prosadit.
Ono totiž vůbec nejde o to mít nejkvalitnější výrobek. Všichni víme,že auta jako BMW,Mercedes,Audi jsou výrobky špičkový kvality,ale kolik z nás si je kupuje? (nemám na mysli 10 a více let starý ojetiny). Většina z nás čumí na cenu,takže se se firmy nabízející méně kvalitní,ale levnější zboží vůbec nemusí bát,že nebudou mít kšeft.


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#122 20.12.2011 07:40:29

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Jasně, Loncin je Made in China, což u spousty motorkářů vyvolá a priori odmítavý postoj a náš test stěží dočtou. Loncin je ale také v podstatě The Best of China, aspoň co se jedné stopy týče. Kromě toho, že patří s celkovým počtem okolo 2 milionů vyrobených strojů ročně mezi největší světové výrobce a je v současnosti největším čínským exportérem, jde v případě Loncinu také o první čínskou značku, jež se se svými stroji účastnila Moto GP v kategorii 125 ccm, což možná domácí fandové zaznamenali, když se v sedle objevil Jakub Kornfeil. O rostoucím renomé Loncinu jistě svědčí i fakt, že si ho jako hlavního dodavatele vybraly některé tradiční evropské značky. V Číně se tak vyrábějí motory a další komponenty pro BMW, Gas Gas, Gileru nebo Betu.

Jen jsem to sem pro zajímavost přeposlal z testu nějaké čínské 125 Loncin.

 offline 

 

#123 20.12.2011 09:30:44

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11377
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Jedna věc je zadat čínské firmě zakázku  a vyspecifikovat kvalitu, materiály a použité komponenty, najít ve vzorcích to pravé a pak čekat na slušný obchod.
Druhá je už to, že Čínské firmy s oblibou mezi kvalitní výrobky vkládají i takové, které jsou na oko stejné, ale nižší kvality.

Tohle jsou letité zkušenosti, které se blbě vyvrací. Pokud nemáte v čínské fabrice vlastní kontrolory a neděláte časté kontroly, dost často přichází reklamace a pohledem na vadu výrobku to opět budete házet do jednoho pytle se šmejdama.

Se zárukou je to ale asi takto: Kupte si novou KX450F a záruka padá v podstatě odjezdem z prodejny.
U Čínských motorek to bude podobné.

Pokud vemete ale novou WR450F 2010 třeba na mojemotorka.cz, vyjde vás na 133.000,- a bez DPH je to cca 110.000,- (jiné skladovky mohou být i levnější)
VV MX 450 je 93.000, bez DPH je to za 77.500,-
Rozdíl je tedy např. 32.500,- mezi čínou a japoncem.

Položím jednoduchou otázku.
Za předpokladu, že nejsem vatař a nehodlám testovat na vlastní náklady nějaký čínský výrobek, nebydlím u Klatov a nemám čas, náladu a chuť případné(a zažité) potíže řešit s dodavatelem, chci jezdit na osvědčené a spolehlivé motorce, o kterou se chci jen starat, chci si s ní zajet do RO a nerad bych po dvou dnech scháněl něco na tuto značku někde tam, jsem běžný uživatel a ani ne tak moc servisák, mám možnost jako Brůča s DPH, připlatím si nebo ne?
U takových, jako jsem já a spousta dalších, není kup motocyklu každoroční záležitostí a jak psal Kuba - máme své plechovky i docela rádi. Tak co myslíte, připlatím si nebo ne?

Rozdíl ceny velmi rychle dokompenzuje prvních 5 potíží. Cesta do Klatov a z5 mě bude min. 4.000,- stát. To se bavím jen o PHM a ceně mého času. Zbytek dopočítat, tak se můžu dostat kamkoliv. Jakmile přesáhnu rozdíl, budu se bít do hlavy.
Tuhle motorku tu nikdo nemá a neznáme její kvalitativní provedení - nikdo z hobíků na ni nenaskákal 350mth bez potíží - nelze o ní nic objektivně říct, vše jsou jen spekulace = nemám jistotu - připlatím si nebo ne?
Nemusí se to stát, ale riziko je tu takové, že ho osobně nejsem ochoten za tento cenový rozdíl akceptovat. Jak tu bylo psáno - ikdyž na tom poměním základní věci za kvalitní, pořád zůstává jádro původní.

Kdo odpoví, že nepřiplatí, nechť si ji koupí, najede 400mth a pak poreferuje - zbytek řečí je jen plácání do vody.
Kdo odpoví, že připlatí? Nejspíš skoro všichni(předpokládám), protože to vesměs bereme tak, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.
Motocykl není propiska a pro spoustu z nás je to splněný sen. Nechtěl bych si ho tímto zkazit kdekoliv a kdykoliv špatným výběrem.

Ikdyž je člověk hobík a výletník, stejně najede mth, km a servis je pořád stejný. Tady nic neušetříte. Argument, že by mohla stačit  hmm podle mého soudu říká, že se spokojím za nějakou slevu i s tím, že se to častěji podělá, nepojede vůbec atd. Ale to třeba DRZko nabízí lepší pověst za menší hrachy a pak by taky "mohlo stačit".


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#124 20.12.2011 11:02:32

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Raduz TT600r:
 ano  ano 

 offline 

 

#125 20.12.2011 11:28:26

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Raduz TT600r: 4000,- Kč za cestu? bys pro to jel ZILem, ne?  lol Za tohle se prej od nás jezdí chorvatsko a zpátky  a2 sorry za OT..

 offline 

 

#126 20.12.2011 11:39:06

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


teknet:

tak proč by ne jestli má jednu cestu třeba 400 km to může být 2500 jen za benzin či naftu připočti k tomu "náklady obětované"příležitosti" dejme tomu 1500 a jsi na těch 4 litrech hnedka smile

 offline 

 

#127 20.12.2011 11:57:06

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


beachbitch: sorac, ale to asi nemyslíš uplně vážně, ne? jedeš si pro mašinu a budeš započítávat náklady "obětované příležitosti"?  lol 

Zrovna Raduz to daleko má (soudě podle podpisu), ale přijde mi směšný počítat svůj čas. Tak buď snad budu makat a nebo mám koníčka a pojedu koupit mašinu, ne? Nebo si pak následně počítáte i ztráty co projebeš v sedle?? a že jich jistě taky neni málo..  a11 

myslím, že nemusíte potit co nejvíc argumentů proč nekoupit VV, dyk vás nikdo nenutí tak nemá cenu zacházet do extrémů. Kdo to chce si to koupí i bez rad od lidí co to nikdy ani neviděli a kdo ne, tak si koupí něco jinýho ne?

 offline 

 

#128 20.12.2011 12:04:08

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Raduz TT600r:
WR 450 F z nabídky MOJEMOTORKA je stroj bez možnosti odpočtu DPH. To znamená, 133000Kč
VV MX 450                                                                 s odpočtem ANO                     78500Kč


ROZDÍL SKORO 55000Kč  ....................................za ty peníze jsem schopen při ceně ND na čínu udělat komplet 3x GO motoru i podvozku.

PRO NEPLÁTCE  39000Kč......................................to také není málo

Nemluvím o skutečnosti, že cena WR 450 F výše nabízená opravdu není cenou standartní. Některé tvoje info se tím pádem nezakládají na pravdě a spíše halí pravdu do oparu s nápisem RADĚJI SI PŘIPLATÍM lol 

Nechci se dohadovat a uznávám, že bude-li se to srát, tak je to i zadarmo drahé, ale zatím to podle referencí majitelů drží, tak proč si ušetřené peníze nedat stranou a občas z nich neopravit místo japonce číňana? Jezdil jsem itala, jezdím němce a japonce. A peníze cpu naprosto do všech - a ceny ND mě nepřestávají udivovat.
Třeba letos mě praskla hlava na BMW - cena nové 67000,- bez DPH lol ........to bych musel trkat. Takže zavařit, odtlakovat, zabrousit ventily, dát nové těsnění a jsem lehce nad deseti. Takhle bych se s tím ale na číně nedrapal - koupil bych nový díl, namontoval a hotovo.............................jen jde o to, jak často bych to musel dělat - ono i tisíckrát nic umoří vola lol 

Zatím nejspolehlivější stroj, který jsem měl tu čest vlastnit byla Honda CB 750 Sevenfivty...........konstrukčně cca 40 let starý motor - vzduch, hydroštosy, kafráky .............co mělo být železné bylo opravdu ze železa a ne z plastu, které se jen jako železo tvářil. Bohužel pozoruji vývoj kde výkony stoupají a kvalita klesá - to také nejde do nekonečna a někde se to projevit musí.

 offline 

 

#129 20.12.2011 12:12:30

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


cit: ............ale zatím to podle referencí majitelů drží,........

Ha konečně tu má někdo konkrétní informace. Brůčo, jsi jednička!!!  ano  ano  ano 

Tak prosím o konkrétní info:
1. kolik těch majitelů je?
2. kolik na tom mají nalítáno a v jakých podmínkách?
3. závady, poruchy, prosím konkrétně!
4. zkušenosti se servisem?

Konečně přejedme od dohadů ke konkrétním informacím!!!

Editoval Vlk (20.12.2011 12:18:54)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#130 20.12.2011 12:21:09

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11377
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


beachbitch:

Pozor, pokud řeším servis, je to pro mě. Pokud řeším reklamaci stroje místo toho, abych makal na fušce, tak to jde naprosto přímo proti výdělku a ještě jdeš do mínusu.

Příklad:
Jsem na chystanej na výjezd do 15:00 a pak mám opravit 2 PC. Mám natankováno, namazáno, připraveno.
Stroj ale exne tak, že musí na reklamaci.
Co to znamená?
Výjezd v řiti, páč jsem zůstal viset někde v řiti, volám moj´í, aby sbalila děti, zapojila vozík a vyrazila pro mě. Neuvaří kvůli tomu oběd a jede pro mě někam do řiti. Dojedeme pozdě, tj kolem 17:00. PC nestíhám opravit a utekl mi kšeft. Místo toho, abych jel další vyjížďku, sedám do auta a se zapřiženým vozíkem letím na Klatovy. Kupuju plnou a dálniční známku. Čeká mě cca 450km tam a zpět. S vozíkem to zrovna málo nežere. Moto mi nikdo na počkání neopraví a tedy jedu za 14dní, kdy nejezdím a jsem nasranej, zase 450tam a 450 zpět.

Výsledek?
min. 3 zadrbané dny(kdy jsem mohl min 2 profuškovat), 1800km řiti, olej, gumy a můj čas. Navíc si na to musím vzír dovolenou.
Jestli se ti zdá, že je základ 4000,- za tuto akci málo, tak se na to podíváme:

nafta min. 4410,-
gumy cca 300,-
můj čas je kurewsky dražší než 4000,- za 3 dny (raději ho trávím s rodinou nebo v sedle - jak si čas hodnotíte vy?)
nějaká voda do ostřikovačů, drahý kafe na pumpě a kilometr blbostí dokola

Zábavu si nikdy neúčtuju, ale tady dělám to, co měli udělat ve fabrice. A to si účtuju. Pokud to někdo bere jako by se nechumelilo, tak u mě se chumelí a hodně.

Hovadiny a smyšlené důvody tu nepíšu - je to realita a pokud někdo člověka, kterej ji žije, chce přesvědčit o nějaké rádobypohádce, tak mám pocit, že je to hrách na stěnu.

To je jako vysvětlovat potápěči s ukousnutou nohou, že že jsou žraloci neškodní. a11  Určitě vám dá za pravdu a řekne, že to víte nejlíp.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#131 20.12.2011 12:24:35

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Pošlu tel. co bych dělal reproduktor - Petr - 607 907 432 - tak se ho zeptej. Odlítal na tom letošní sezonu.
Výměna svíčky, ohnul startpáku a po bouračce, kdy napálil do motorky před sebou měnil přední kotouč. Možná ti řekne něco víc.

 offline 

 

#132 20.12.2011 12:27:25

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11377
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Brůča:

1.
S tím DPH jsem si nevšiml - máš pravdu. Ale jen napůl.
Ty půjdeš do krámu a koupíš si jen tak moto? Bez jednání předem?
Cena na webu je jedna věc a prodejní je druhá. Když jsi šikovnej, půjdeš po skladovkách a seženeš za to, co jsem psal.

2.
Vlku - ty jsi rychlej! Díky za to. Prosím o přímý kontakt na ty spokojené majitele.Bude jich určitě alespoň 10. Sem s nimi, ať neplácáme do vody a bavíme se narovinu.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#133 20.12.2011 12:27:48

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11377
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


jeden? Jeden jedinej telefon? Jedinej kontakt?
V tvém věku přece víš, že jedna vlaštovka jaro nedělá a11 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#134 20.12.2011 12:29:16

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Na druhého majitele jsem tel. nenašel - ale pokusím se ho dohledat.
Bohužel jsem na více lidí, kteří to vlastní nesehnal žádný kontakt - a info od dvou majitelů nemusí být průkazný vzorek o spolehlivosti a funkčnosti.

 offline 

 

#135 20.12.2011 12:31:34

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Raduz TT600r:
Neplatí toto i pro cenu VV MX 450? Zatím argumentuješ tím, že dokážeš sehnat levně jen japonce - sorry, ale když se nechce, tak to nejde - znám z vlastní zkušenosti lol 

 offline 

 

#136 20.12.2011 12:32:18

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11377
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Tak to vidíš sám.
Snažím se ti tu celou dobu vysvětlit, že až bude po republice prodanejch prvních 500ks a uběhne 2roky provozu, tak pak můžeš sbírat informace, ale ne dříve. Tohle je totiž naprosto nevypovídající.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#137 20.12.2011 12:35:12

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11377
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Brůča:
Tak na to už mám říct co? Ty chlape píšeš jednou, že je to zelený, pak že je to červený, ale stejně pořídíš fialový.
Tady ti asi nikdo relevantně neporadí, protože tyhle stroje nejezdíme, neservisujeme a moc se do nich ani neženeme.

Pokud jsi přesvědčen o tom, že máš pravdu, proč si ji nekoupíš?
Prosím 5 důvodů - to by mělo stačit.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#138 20.12.2011 12:37:38

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


xfany:Ne , jen se snažím zjistit o motorce nějaké info - místo pomoci jsou tady ale lidé, kteří to ani neviděli, přesto je-li tam někde nápis China, je to pro ně automaticky šit. Já jsem jen zvědavý, jestli se už číňan dokázal přiblížit ke stavu, že požadovaná cena bude korespondovat s kvalitou, a jsem ochoten za poloviční cenu i lecos překousnout - jen je nutno zjistit, jak moc je nutno při kousání otevřít ústa. Čím měně, tím lépe.....................a to je to, po čem se pídím.

 offline 

 

#139 20.12.2011 12:38:54

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Raduz TT600r: Ty si ale protiřečíš, nejdřív píšeš, že záruka skončila výjezdem z prodejny a to jak u japonce, tak u číny a teď bys to hned vezl na reklamaci jo? smile

navíc když máš takovejch prachů jak píšeš, tak bych se čínou nezaobíral ani myšlenkou   tongue 

Tak pojďte, schválně kdo vymyslí nejsmysluplnější argument proč nekoupit motorku, kterou nikdy neviděl naživo  heh1 

BTW., já mám XT na jinym podvozku, vím proč ho mám a hodlám si ho nechat než našetřim na něco s míň taktama (jako že se nezastávám číny z nějakého osobního důvodu, jen mě pobavil přístup některých lidí)

 offline 

 

#140 20.12.2011 12:39:04

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11377
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Od koho myslíš, že ty informace získáš?

Já bych je hledal u majitele mota, ketrého znám - takového nemám a neznám = není kde schánět. Už to chápeš?


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů