Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

SHINERAY XY 250 Motocross 2010

#101 16.12.2011 11:56:35

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Nabízel jsem panu Vojtovi, aby jeden kus dovezl ke mě a že mu klidně můžu poskytnout místo a servis, pokud bude dodávat díly na případnou výměnu. Měl jsem v úmyslu to, že kdyby o to měl někdo z fóra zálem, mohl se stavit u mě po dohodě, zaplatil by si benál, dal nějakou malou kačku na amortizaci a projeli bychom se. Nějaké enduro tu pojezdit lze a rokle je za barákem.
Nestalo se.
Počáteční nabídky byly velkorysé, ale nikdy se nic neuskutečnilo... To je fakt a žádná pomluva či jiná výtka.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#102 16.12.2011 13:29:29

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Jinak abych nebyl za negativistu, musim říct, že jsem rád že tady taková motorka je, protože to bude mít minimálně pozitivní dopad na ceny ostatních značek. Prostě cena 220tis kč za nový EXC mi nepřipadá adekvátní vzhleme k složitosti toho stroje.
Jestli to tedy číňan trochu poladí a vymaká, což by tak za dva roky klidně mohlo přijít, tak už to bude zase jiný kafe.


Dej koním pít...

 offline 

 

#103 16.12.2011 14:50:48

HanesRc
Bahnomil - "Manďák"
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Místo: Kósek od starosty
Motorka: XL 600V Transalp, KTM exc 200
Věk: 37
Tel: taky mám :)
3 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Navrc.WR-F napsal(a):

skinas napsal(a):

Navrc.WR-F:kde si to objednal??

MojeMotorka.cz - bejvalá RadevaRacing

Čus, taky jsem tam dlouho čekal - pružnost prodejce asi není nic moc? a2 

předem se omlouvám za odpověď mimo téma


poc   Louže,bláto,kaluže, ty jsou tady pro muže!   gp 


               http://www.farynenduroteam.cz/

 offline 

 

#104 16.12.2011 14:58:07

HanesRc
Bahnomil - "Manďák"
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Místo: Kósek od starosty
Motorka: XL 600V Transalp, KTM exc 200
Věk: 37
Tel: taky mám :)
3 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Semis:
jenom aby je tento (případný) konkurenční tlak nedotlačil ke snížení kvality a následně teda i té ceny?
(v potravinářství je to už docala běžná praxe - nižší cena = nižší kvalita)

Jinak souhlasím s Radůzem, že ven z krize nás nedostane Čína, protože ta na tom má svůj díl.


poc   Louže,bláto,kaluže, ty jsou tady pro muže!   gp 


               http://www.farynenduroteam.cz/

 offline 

 

#105 16.12.2011 15:22:12

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Semis: Cituji klasika: A čo rozumiete Semis pod takým "zložitost stroje"? Konec citátu.
Hele, osobně se motám pracovně kolem možná "složitějších", každopádně těžších a výkonějších popojíždědel. A i kolem jejich výroby a ceny, záruky, vlastností.

Věřím tomu, že "složitost" stoje (já pod tím vidím materiálové náklady + náklady na komponenty + náklady na vlastní výrobu) tvoří jen zlomek z těch 220 000. V případě evropského a japonského výrobce k tomu započítej nemalé odvody, to jest daně, náklady na sociální, zdravotní, ekologickou daň, povinné zaměstnávání postižených a k tomu nemalé náklady na vývoj, výzkum, reklamu.
Takže já osobně nevěřím tomu, že manažeři třeba z KTM mají nějaký nadměrný bezpracný zisk. Žádná výroba není dobročinný spolek a stroje KTM musí být taky prodejné. Zkrátka myslím, že vedení třeba KTM se musí setsakra ohánět, aby udrželo značku při životě a díky všem těm odvodům i fabriku v chodu.

A teď přijde na trh číňan. Náklady na jeho čínský materiál jsou poloviční (to  je dáno kvalitou použitého materiálu). To samé náklady na komponenty okopírované a náklady na výrobu jsou také nižší.  Samozřejmě mzdy jsou nižší, ale odvody jako pojištění, ekologie atd jsou u číňana nulové. Takže cena 100 000,-.  Zákazník jásá.

Jenže může dojít k tomu, k čemu už došlo v mnoha odvětvích (sklářství, textil..............atd atd). Příklad. KTM se pokusí snížit cenu. A kde může? Odvody (neprodiktivní náklady) nemůže. Tak tedy prospustí rakouské dělníky, najme úkáčka, omezí vývoj, koupí levnější materiál, místo ložisek SKF dá ložiska no name atd atd atd. Ale pak je i možné, že zkrachuje. Na to čeká číňan. Buď fabriku koupí nebo celý trh obsadí. A pokud ho obsadí, tak Ti prodá tu čínu v kvalitě  100 000 za původních 220 000 protože jiný výrobce tu nebude.

Kromě toho číňan použije to, co je v normálním světě slušných výrobců prakticky nemožné. Bez uzardění koupí novou KTM a "vývojář" s výučním listem ji s klidným srdcem okopíruje. Ušetří za vývoj, výzkum, testování.  Na mezinárodní soud se vysere. Něco jako ochranná známka mu nic neříká.

Bohužel se globální svět těmto praktikám nedokáže bránit. A ani občané. Spousta lidí jde a koupí to, co je levnější. I když osobně se to dá přirovnat jako k tomu, když koupím kradené zboží. To si myslím já.

Uffffffffffffffff, to jsem vysral hámotin. Tak a jdu na české víno (Karlšjen), k tomu si dám český špek (maso Třebovle), český Hermelín (Sedlčany), ale mám dojem že budu sedět na číské židli a pít z čínských skleniček...................... a31  a31  a31 

Kecal jsem, na skleničce je odspodu napsáno "Moser", takže "České Sudety" a na talířku (babiččin servis) MZ Austria. A velký servis mám ještě z porcelánky Stará Role. Dneska už taky zlikvidované číňany.

Editoval Vlk (16.12.2011 15:28:00)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#106 16.12.2011 15:48:49

HanesRc
Bahnomil - "Manďák"
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Místo: Kósek od starosty
Motorka: XL 600V Transalp, KTM exc 200
Věk: 37
Tel: taky mám :)
3 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Vlk:
Kurňa ten pán má sakra pravdu  ano2 
(v minulosti tak zbaštil japonec dříve velké a slavné italské značky a dnes tam montuje svoje mašiny - v tomto případě né na úkor kvality, ale díky právě kvalitě a houževnatosti japonců. Začátky taky byly v kopírování, ale potom následovalo vylepšování a neustálé zdokonalování)


poc   Louže,bláto,kaluže, ty jsou tady pro muže!   gp 


               http://www.farynenduroteam.cz/

 offline 

 

#107 16.12.2011 17:29:46

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Myslím, že všichni výrobci tam zatím mají ještě poměrně dostatečné rezervy aby ta motorka mohla stát kolem 150tis.
Samozřejmě budou ceny snižovat, až to bude opravdu nutné. Si všimni, že třema RMX450Z, které je zatím poměrně ojedinělé je cenou někde kolem 160tis, protože byli tlačeni jí zlevnit. KTM se zatím prodávají dobře díky jejich výborné kampani a podpoře, tak budou držet cenu dokud to půjde.
Toho číňana ti dovozci taky nekupují za 80tis aby ho mohli prodat za 100. Ta nákupní cena u čonga je uplně někde jinde.
Nabídky od čongů mi chodej do mailu pravidelně, jen mě ty jejich srajdy nezajímaj...
Jinak pravda je, že ty daně a jiný nesmysly, kterejma se snaží stát nahrabat jsou fakt nehoráznýa ještě to umocňujou.
Zřejmě pánové posranci nechápou, že když se prodá 100 000 věcí za malou daní je výhodnější než když se prodá 1000 věcí s velkou daní.


Dej koním pít...

 offline 

 

#108 16.12.2011 17:35:15

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Začátek jakékoli výroby čehokoli začíná kopií. To je hystorický fakt od doby pazourku. I Japonec takto začínal. Skutečnost, kdy jsme byly špičkou v modelařině není tak dávná. Čínské sračky za třetinové ceny se rozpadaly na slunci za výlohou a praskaly jen pohledem. Dnes jsou stále za třetinovou cenu, fungují a za výlohou jsou české výrobky jako neprodejné. Tomu se říká trh. A tento s modelařinou už dokázala Čína docela schopně ovládnout - trvalo jim to cca 6let. Výrobce této motorky ji vyrábí cca 3roky. Je na průměrné úrovni, je nadprůměrná díky ceně, nebo je to stále to, co popisujete jako Čínu z dob začátků ...................měl jsem Čínu a byl to sráč ......kdy, před pěti lety? ......nezměnilo se náhodou od té doby něco?..........a za kolik ten stroj byl?...............za desetinovou cenu?............tady je stroj, který zhruba odpovídá reálné ceně kvalitního výrobku možného v Číně vyrobit. Tj. cca 1/2 ceny evropské. To lze v Číně brát jako skutečnost i při použití stejné kvality materiálu, tím pádem i srovnatelné kvality výrobku. Daňové zatížení v Číne je skoro pojem pro přítomné továrny nepoznaný.

Škoda - továrna v Číně
BMW - motorárna v Číně
Hannah - šito v Číně
Loap, Puma, Adidas a je toho mnohem více.

Druhá nejlepší ekonomika světa, největší věřitel USA (Amerika by bez Číny už dávno krachla) lol 
To, že budeme jezdit v Čínských autech a na Čínských motorkách(nebo alespoň v Číně vyrobených je asi tak jisté, jako skutečnost, že se zítra rozední) A můžete se tomu bránit jak chcete - neubráníte se. Je to jen otázkou času.

 offline 

 

#109 16.12.2011 17:45:23

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Všechny výše jmenované firmy stěhují výrobu do Číny proto, aby začaly vyrábět neprodejné sračky rozpadající se od pohledu. To tam asi v těch firmách mají pěkné blbce ve vedoucích pozicích. Škoda, že si občas nepřečtou něco fundovaného od uživatelů zde na fóru....................asi by se nestačili divit, samý odborník, samý ekonom a expert na technilogii výroby. Jděte už někam.............
Já jsem uživatel, a chci si koupit zboží. A ptám se - odpovídá zboží ceně, která je za toto zboží požadována. Jestli ano, tak proč, jestli ne, tak proč?

Odpověď zní, je to Čína - všichni z ní máme strach, umí to vyrobit levněji než my, budeme bez práce - pomluvíme ji a ještě chvilku vydržíme .................je to úsměvné.

 offline 

 

#110 16.12.2011 17:53:25

Jurnec
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 160
Založená vlákna
Motorka: Suzuki DR 350
Věk: 26
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


To je fakt,v dokumentu o jawě bylo že jim japonci suzuki nebo honda ukradli plány na poloautomatickou převodovku,pak jim z toho musel platin docela velký love + nějakou částku z každé prodané motorky s touhle převodovkou.Kde sou japonci teď a kde je jawa,ale to domrdal všechno tehdejší režim.

 offline 

 

#111 16.12.2011 18:20:21

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Brůča: V podstate je pravda na obou stranach. Cinan totiz dokaze to same zbozi vyrobit v ruzne kvalite  a ta se odviji od pozadavku na cenu od zakaznika. Technologie maji na spickove urovni, lidi na praci taky. To neni o tom ze neumi vyrabet dobre, ale oni vyrabi adekvatne cene. Prijedu do fabriky, vyberu si co chci za zbozi a v jake kvalite a oni mi to vyrobi. Realne tu motorku dokazou udelat minimalne na urovni stejne jako renomovani vyrobci, ale nikdo ji tu nekoupi, protoze bude draha. Takze proste udelaji motorku za max 40 tisic a tady ji prodas za 80... Kdyby delali motorku za 120 tis tak vyuziji vsechny moderni technologie a materialy a bude spolehliva jak japonska, toho bych se nebal...Ale takovyho zbozi je zde dostatek a oni nemaji jmeno... az budou mit jmeno, zdrazi a taky treba zvednou kvalitu...

 offline 

 

#112 16.12.2011 18:34:41

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


tak mi někdo vysvětlete jak si chce vybudovat jmeno když ta motorka nema žadne vyjede jako spotřební věc ktere se říka motorka jakou to ma budoucnost když to nema dealerskou sit se servisním zazemím a budovat tohle jen pro čr? a11 blbost ale tohle si přece nemuže koupit člověk ktery už prošel nějakym vyvojem a30
Nevím jak kdo tady na foru ale pro mě není motorka rozhodně spotřební věc tak jako pouzdro na mobil ktere mi je u prdele jestli je z číny nebo ruska. je vidět že jsou prostě uživatele a lidi co mají k motorkam vztah.


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#113 16.12.2011 19:02:29

HanesRc
Bahnomil - "Manďák"
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Místo: Kósek od starosty
Motorka: XL 600V Transalp, KTM exc 200
Věk: 37
Tel: taky mám :)
3 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Brůča napsal(a):

Všechny výše jmenované firmy stěhují výrobu do Číny proto, aby začaly vyrábět neprodejné sračky rozpadající se od pohledu. To tam asi v těch firmách mají pěkné blbce ve vedoucích pozicích. Škoda, že si občas nepřečtou něco fundovaného od uživatelů zde na fóru....................asi by se nestačili divit, samý odborník, samý ekonom a expert na technilogii výroby. Jděte už někam.............
Já jsem uživatel, a chci si koupit zboží. A ptám se - odpovídá zboží ceně, která je za toto zboží požadována. Jestli ano, tak proč, jestli ne, tak proč?

Odpověď zní, je to Čína - všichni z ní máme strach, umí to vyrobit levněji než my, budeme bez práce - pomluvíme ji a ještě chvilku vydržíme .................je to úsměvné.

K.rva kluci, je to smutný, ale je to sakra tak vyk!   (02:36 a dál)
http://www.youtube.com/watch?v=TL0NonoGti4

Tak něco na zpravení nálady:

http://www.youtube.com/watch?v=D1c4ItuI5ss


poc   Louže,bláto,kaluže, ty jsou tady pro muže!   gp 


               http://www.farynenduroteam.cz/

 offline 

 

#114 16.12.2011 19:51:05

_Vlk_
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1163
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Husaberg FE 550 09, Husaberg TE 250 12, Husqvarna TE 300 15
Věk: 28
Tel: 776588125
Web
8 3

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


xfany napsal(a):

 lol 

9Naser si šuldo deb1 


Padám sám,zvedám se sám...

 offline 

 

#115 16.12.2011 21:44:13

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Je jasný že číňan umí vyrobit i kvalitní věc. Jen jsem zatim neviděl žádnou motorku z číny, která by tomu opravdu odpovídala. Typický příklad je několik typů motocyklů, které si nechávají vyrábět Japonské značk v číně, aby nasytili poptávku po nejlevnějších motorkách. Například Yamaha XV125/250 atd. Pěkná motorka, ale sypka. Spousta lidí ani neví, že se vyrábí v číně.


Dej koním pít...

 offline 

 

#116 17.12.2011 16:43:05

YZ426F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 577
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Yamaha YZ426F,KTM 250 EXCF,Yamaha YZ250F,Honda XR400R
Věk: 36
Web
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


prostě si to Brůčo kup.Za rok nám můžeš napsat.jaký to je.


život se mi rozpadá jako čínská motorka :-)
www.bebile.cz

 offline 

 

#117 17.12.2011 17:41:59

YZ426F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 577
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Yamaha YZ426F,KTM 250 EXCF,Yamaha YZ250F,Honda XR400R
Věk: 36
Web
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


 a1 


život se mi rozpadá jako čínská motorka :-)
www.bebile.cz

 offline 

 

#118 17.12.2011 18:22:43

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Kdybych to měl, tak nebudu sondovat co a jak, a půjdu se rovnou podívat do garáže lol  Jinak v pátek YZ po STK - další pravidelná v r. 2013. Tak jsem koukal do techničáku - max. výkon 22kw/8200 , provozní hmotnost 113kg.  Na skoro 30 koní to jede jako píchlá svině tongue  To asi číňan bude raketa, když píšou 32kw. Asi proto to je tak málo rozšířené - lidé mají strach, že by to nezvládli a22 

 offline 

 

#119 17.12.2011 18:36:57

Carel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1173
Založená vlákna
Místo: moje Jižní čéchy
Motorka: Exc 250/19
Věk:
5 1

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Brůča:

Nevim jestli sis toho všiml ale snad všechny ostrý endura maj v papírech psáno málo. Já mam u 525 v papírech myslim 9 nebo 12 kW což tam asi neni že. A 426 taky asi nebude mít 22kW  smile 


... hop, přes potok ...

 offline 

 

#120 17.12.2011 18:50:52

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: SHINERAY XY 250 Motocross 2010


Opravdu nejsem tak blbej lol a je mě jasné, že třeba husák s 5,5kw je asi stejně košér, jako moje SPZ na YZ 426 F. Jednout tam ale je, tak cvaknu pojistku a občas STK, a když občas popojedu po asfaltu, je to legál. Hupnout s tím ale někomu na kapotu bych moc neriskoval. cool 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů