Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Chránič krční páteře

#1 08.09.2010 12:51:29

martta
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Motorka: XT 600 (96), CRF 450R (08)
0 0

Chránič krční páteře


Zdravím zkušenější motorkáře,

jsem zastánce názoru, že každá investice do bezpečnosti, resp. ochranných prvků je dobrá a může hodně zachránit, a proto jsem se rozhodl, přestože jezdím relativně málo, pořídit chránič krční páteře.

Zajímalo by mě, kdo a jaké s tím máte zkušenosti, jak moc je problematické vybrat správný model v závislosti na ochraně hrudníku a přilbě. Popř. který kousek kdo doporučujete.

Zatím jsem rozhodnut pro Leatt Brace ADVenture http://www.leatt-brace.com/index.php?page_id=50&id=3, cena je ucházející a co jsem se dočetl, tak oproti vyšším verzím je rozdíl snad jen v použitých materiálech (tedy i hmotnosti) a možnosti nastavení. Domnívám se, že vzhledem k frekvenci mého ježdění by byl investice do vyšších modelů zbytečná.

Druhou možností, o které uvažuji je EVS RC EVOLUTION např. http://obchod.bikerscrown.cz/rc-evoluti … 9900015968.

Díky moc za vaše rady a zkušenosti

 offline 

 

#2 08.09.2010 13:40:51

martta
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Motorka: XT 600 (96), CRF 450R (08)
0 0

Re: Chránič krční páteře


Na ty jsem také koukal, ale měl jem z toho trochu strach - jak to sedí, jak to drží. U těch co jsem psal se mi líbí systém uchycení, tady jsem se obával, ale pokud není problém, tak ho také zahrnu do výběru.

Dík za info

 offline 

 

#3 08.09.2010 21:24:38

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Chránič krční páteře


Taky jsem si ho radši pořídil, ale vozim ho jen na motocross. Na enduro to nevozim.
Mám progrip:
http://www.zamo.cz/katalog/moto-zbozi-0 … 24401.html

Ten od LidlClaunů mi řipadá nějakej mělkej a bál bych se toho aby držel tam kde má.


Dej koním pít...

 offline 

 

#4 09.09.2010 09:14:18

martta
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Motorka: XT 600 (96), CRF 450R (08)
0 0

Re: Chránič krční páteře


Právě - když už ho kupuju, tak chci něco, co bude pořádně fungovat. Asi stejně koupim ten Leatt Brace , působí ze všech asi nejpropracovaněji. Jen mám obavu z toho, aby mi to sedělo k helmě a chrániči.Teď jen zjistit, kde by šel vyzkoušet, popř. následně koupit za skoro-netovou cenu.

 offline 

 

#5 09.09.2010 09:51:33

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Chránič krční páteře


martta:

Hele trošku to nechápu. Jak jsem koukal, tak ty Leatt Brace patří spíše ke špičce a cena tomu taky odpovídá (od 5tis vejš).
Na druhou stranu to porovnáváš s nějakou rádoby náhradou za cca 1000kč, která je diametrálně odlišná.  ou2 
Nebo jsi ten Leatt Brace viděl někde za jinou cenovku?
Každopádně si myslím, že se nemusíš obávat toho že by ti to nesedělo. Já jezdim v chráničový vestě, která je rozměrnější než klasickej motocrossovej plastovej chránič hrudi a i tak mi to sedí bez problémů.


Dej koním pít...

 offline 

 

#6 10.09.2010 22:43:22

martta
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Motorka: XT 600 (96), CRF 450R (08)
0 0

Re: Chránič krční páteře


Semis:

No asi je to trochu zapeklité, nicméně náhržka za 1000 mi byla dána jako příklad taktéž funkčního řešení ochrany krční páteře. V dotazu jsem uváděl dva modely a to Leatt Brace ADVenture (cca 5000) a EVS RC EVOLUTION (cca 3600). Nicméně, to je naprosto nepodstatné. Šlo mi spíš o to, zda a popř. jaké kdo má s čím zkušenosti.

Já také jezdím ve vestě a nebyl jsem si jist - zda nenastane nějaká komplikace s kompatibilitou. Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet.

 offline 

 

#7 11.09.2010 21:02:52

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Chránič krční páteře


Jasný, všechno se pro lidi jako my točí kolem peněz. Já jsem si řekl, že až najdu nějakej co bude vypadat schopně a bude za rozmný peníze (což už mi 5tis nepřipadá), tak do něj půjdu. Nějakou vyloženě levnou ošizeninu jsem nechtěl. To co jsem koupil se mi líbí a cena byla taky rozumná.
Když jsem ho dostal poprvé do ruky, tak jsem si taky řikal, že neni možný aby se mi to vešlo mezi chrániče ramen a helmu, ale vešlo se to v pohodě a ani mě to nijak neomezuje. Při enduro ježdění, ale většinou nejezdim tak rychle a nebezpečně a mám radši větší pohyblivost a vzdušnost, takže myslim že je na to zbytečnej.


Dej koním pít...

 offline 

 

#8 13.09.2010 10:31:22

martta
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 134
Založená vlákna
Motorka: XT 600 (96), CRF 450R (08)
0 0

Re: Chránič krční páteře


No u mě je většina ježdění právě trať, popř. skákání z nějaký meze, takže já ho budu mít asi neustále  - takže jsem si řekl, že těch 5 investuju. Snad nebude problém a rychle is zvyknu.

Každopádně dík moc za rady.

 offline 

 

#9 11.07.2012 21:20:14

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Chránič krční páteře


Teď jsem přitáhl domů ten Leatt B. Club šel jsem do toho dražšího a nelitutju, třeba nastavení zadní opěrky bylo na můj vkus až moc volné, se zakloněnou hlavou nejezdím, tak proč takovou vůli. Každopádně ten Leatt je asi top v těchto chráničích.
Jiank docela dobrý argumenty, že to na enduro nevozím. Kurňa kdybych vždy věděl kde spadnu, tak to by se mi jezdilo. Náhoda si nevybírá a pak na vozejčku spytovat svědomí, že jsem ten chránič měl doma v regálu, no nevím.
Cena??? Kolik stojí novej invalidní vozíček????


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#10 12.07.2012 08:49:43

Lišák
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 212
Založená vlákna
Motorka: prodaná
Věk: 32
Tel: Nokia, Kocábov : )
2 0

Re: Chránič krční páteře


Já používám Alpinestar Bionic, jeho výhoda je, že se dá dobře umýt pod vodou a nemusíš ho oproti těm co jsou potaženy látkou vůbec sušit.

 offline 

 

#11 12.07.2012 10:09:26

fiko7
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 148
Založená vlákna
Místo: Kolín
Motorka: KTM sx 250
Věk: 21
0 1

Re: Chránič krční páteře


Většina jezdců co to nosila tak to už nenosí,stalo se i to že když tu zadní část toho chrániče dali přímo na tělo pod chránič hrudi tak to lamálo obratle,takže to nosit na chrániči,ale spousty jezdců to nenosí,já sem měl jenom takovej ten nákrčník ale nemělo to cenu,neřikám že je to špatný ale když to nikdo nenosil tak se taky nic nestalo ale jak se to objevilo tak to všichni koupili a zjistili že to až tak dobrý není a sou i případy i když ten chránič měli tak si zlomili vaz takže nevím já to nemám a zatím dobrý  ano důležitý sou boty a helma tam bych určitě nešetřil

 offline 

 

#12 12.07.2012 10:20:58

Brky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 142
Založená vlákna
Místo: Praha - Sporilov
Motorka: KTM EXC 500 F SixDays, KTM SuperEnduro 950 R
Věk: 38
Tel: mobilni
1 0

Re: Chránič krční páteře


Ahoj,

pouzivam uz 2 roky ten oranzovej neck brace od KTM. Ze zacatku to bylo trochu laborovani, dneska uz o nem nevim ze ho mam. Hodne veci se na tom da nastavit a pak uz je to jenom o sesazeni se zbytkem obleceni. Drive jsem mel chranicovou kosili od oNeilu a na to jsem si mohl dat dres, nebo bundu (KTM Kini RedBull 2010) a neck brace jsem bez problemu posadil na to. Ted mam Acerbis Cosmo Neck Brace a uz to nejde s bundou, protoze je "silnejsi". S dresem v pohode, zasouvam ten zadni operny trn pod dres pod paterak do mezery mezi vystelkou a paterakem. Funguje to dobre. Do toho vozim batoh od Kriega, kterej ma dobre udelany ty popruhy, takze kdyz si to zapnu, tak to drzi jako pribity a nehne se to a neprekazi to v pohybu helme. Ze zacatku je potreba prijmout urcitou miru diskomfortu za vetsi miru bezpecnosti, a pokud tohle clovek absorbuje, tak je to urcite prinos a jezdeni je o neco bezpecnejsi, presneji mira ochrany jezdce se posouva  cool . Kdyz je nekomu videt pres usi skrz hlavu, tak ani neck brace nepomuze  a1 .


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2604_neck1.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2604_neck3.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2604_neck2.jpg


mrdalem jsem byl, mrdalem jsem a mrdalem zustanu....az na vecne casy, Amen...

 offline 

 

#13 12.07.2012 19:29:22

Radek Kx 125
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 322
Založená vlákna
Místo: Lk
Motorka: KX 250-02
1 0

Re: Chránič krční páteře


taky jsem si uz tak dva roky zpet koupil ten nakrcnik http://obchod.bikerscrown.cz/rc3-8999900015974 a fakt dobry na tu cenu smile pri padech to jde znat ze hlava dal nemuze ano 

 offline 

 

#14 12.07.2012 21:16:04

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Chránič krční páteře


Brky:

ten je dobry skoda ze je to tak drahy,hned bych do toho sel ano 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#15 12.07.2012 21:25:59

Re: Chránič krční páteře


vlastním od EVS RC Evolution... designově je asi nejhorší ze všech, protože má límec jak Drákula, ovšem to u něj považuji za největší výhodu.

Od té doby co ho mám, mě už nikdy nebolelo za krkem. Hlavu totiž podporuje už v "nepříjemných" úhlech, kdy dostávají zabrat krční svaly (od toho chrání hlavně ten vnitřní molitanový límec) a když člověk jede po silnici, tak se dá hlavě krásně opřít. A velká výhoda oproti Leattu je právě ten Drákulův límeček big_smile nedávno jsem padal v rychlosti přímo na hlavu, udělal jsem takovou polo stojku a pár metrů se takhle klouzal. Jediný co mě nebolelo byl krk, protože helma se krásně opřela.

Zkoušel jsem na trati i Leatt a zdálo se mi, že je to až moc volný. Právě kdybych dostal pořádnou prdu ze předu, tak mi připadá, že se krk střihne jak čep...  

Zní to sice jak teleshopping, ale jsem s ním opravdu spokojený...  lol 

 offline 

 

#16 12.07.2012 21:33:10

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Chránič krční páteře


Schvalne jsem se dival na fotky z letosniho Erzbergu a nikdo z prednich jezdcu ten chranic nemel. Tim nerikam, ze je to k nicemu, ale vzal bych to do uvahy pri rozhodovani, jestli za to tech 5 litru dat nebo ne.

 offline 

 

#17 12.07.2012 21:58:38

Brky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 142
Založená vlákna
Místo: Praha - Sporilov
Motorka: KTM EXC 500 F SixDays, KTM SuperEnduro 950 R
Věk: 38
Tel: mobilni
1 0

Re: Chránič krční páteře


Honza XT: pokud vim, tak jak Chris Birch, tak Johnie Walker v nem normalne jezdej - maji na to udelane i dresy. O Grahamu Jarvisovi nemluve. Co se tyce moji malickosti, tak at si jezdej treba nahy, ja jsem presvedcenej o tom, ze to funguje a tudiz to nejsou vyhozene $$$.  a1 


mrdalem jsem byl, mrdalem jsem a mrdalem zustanu....az na vecne casy, Amen...

 offline 

 

#18 12.07.2012 22:15:55

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Chránič krční páteře


To fiko7: právě že se to musí dávat pod páteřák a pod chránič hrudi, resp je to na to projektovaný, přímo origo chrániče od Leattu maj na to přípravu.

To Brky, ten jak jsi měl od KTM je právě ten Leatt.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#19 12.07.2012 22:19:54

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Chránič krční páteře


http://www.leatt-brace.com/company/leat … b-testing/

nevypadá to že by to neměly vychytaný. A pokud to někomu zlomilo obratel na zádech, tak v tom případě už by měl krční páteř dávno KO. Přeci jen páteř na zádech je díky žebrování podstatně odolnější.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#20 13.07.2012 08:01:07

Brky
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 142
Založená vlákna
Místo: Praha - Sporilov
Motorka: KTM EXC 500 F SixDays, KTM SuperEnduro 950 R
Věk: 38
Tel: mobilni
1 0

Re: Chránič krční páteře


Jo a dva moji spolujezdici na velkojebkach maji ten KTM Neck Brace Adventure verzi a na prvni pohled je to stejny, jako ta karbon verze. Tvarove s jistotou. Melo by to byt o neco tezsi, mene nastavitelne a bile, nicmene jak rikam, kolegove vlastni a nestezuji si.... no a co se tyce ochrany, tak ted jsem se v Romanii zritil po zadech z jedny strechy a udelal jsem po zadech stojku na hlave. Ten neck brace to zaprel, jinak bych tam lezel zmuchlanej jako papirovej cert jeste tedka  a1 . Takze ja uz mam amortizaci za sebou  a1  .

Editoval Brky (13.07.2012 09:24:15)


mrdalem jsem byl, mrdalem jsem a mrdalem zustanu....az na vecne casy, Amen...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů