Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Nemam slov...

#61 14.04.2015 16:02:22

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Nemam slov...


doufám že paní akční starostka bude zažalována za instalaci nepovolené překážky na veřejné dopravní komunikaci  

http://www.novinky.cz/domaci/366884-vet … taras.html


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#62 14.04.2015 16:20:32

milanride
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 516
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC TPI
Věk: 26
1 0

Re: Nemam slov...


Ty příspěvky na novinkách  a31 

 offline 

 

#63 14.04.2015 18:46:59

Grinder
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 98
Založená vlákna
Místo: Chebsko
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 32
0 0

Re: Nemam slov...


A to se tam o víkendu pojede ETK CROOSS-COUNRY,to zase přijde zavřít závoru,aby mohla znova pozovat před kamerou,ropucha jedna.

 offline 

 

#64 14.04.2015 19:12:47

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Nemam slov...


offroaderTE napsal(a):

doufám že paní akční starostka bude zažalována za instalaci nepovolené překážky na veřejné dopravní komunikaci  

http://www.novinky.cz/domaci/366884-vet … taras.html

s majetkem obce, což obecní komunikace je, si teoreticky může dělat co uzná za vhodnésmile
a jako pokud by mě větší množství lidí hlásilo, že mě po obecních cestách, která sou profláklé jako výletní trasy, svižně jezdí ve větším počtu závodní auta a ne zrovna ohleduplně, tak asi udělám něco podobého..ale ne zátarasy, bud je na místě vjezdu do katastru obce zastavím a upozorním, že jako piánko, nebo honem udělám spanilou všech traktorů, které v dědině máme....kor když mě z organizátorů nikdo nic nenahlásí.
a že jeli podle nějakého itineráře, a že orientáky se jezdí pomalu...no jistěbig_smile

nemám nic proti závodům, u nás sídlí firma stavící rallye speciály  S2000, takže přes dědinu projíždí a kolem dědiny se prohání při krátkých testech a nikdo s tím nemá problém, klidně jim dovolíme si uzavřít vhodné obecní cesty, když potřebují ostřejší zkoušku, ale je to všechno o domluvě, kdyby nikomu neřekli ani ň, tak mají problém

 offline 

 

#65 14.04.2015 19:50:43

Grinder
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 98
Založená vlákna
Místo: Chebsko
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 32
0 0

Re: Nemam slov...


Hugila:
V podstatě máš pravdu,může si tam dělat co chce,je tam zákaz vjezdu a závora.Před asi 12 lety se tam ještě proháněly tanky a ted ji bude vadit pár aut.

 offline 

 

#66 14.04.2015 19:59:19

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Nemam slov...


Grinder:

no já si myslím, že kdyby za ní před závodama přišli, nebo poslali dopis, s tím ,že v katastru její obce po této a této obecní cestě by chtěli vést trasu orientačního závodu veteránů, jestli to povolí a zároven ji požádali ,aby na to upozornila občany, přiložili nějakou pěknou pozvánku, tak věřím tomu že nebude problém, a naopak podél trasy budou stát tatíci s dětma a usilovně mávat:)...

 offline 

 

#67 14.04.2015 22:24:47

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Nemam slov...


Nevím co je za problém? Není to CHKO - tudíš se tam pravděpodobně nevyskytuje nic vzácného. U nás je slepýšů, žab a jiné havěti tři prdele. Jestli to tam vymírá tak určitě né kvůli motorkářům  lol S ježděním po lese je ale stálý problém. Myslel jsem, že jezdím tam kde bych ani v životě nikoho nečekal že potkám, ale opak je pravdou. Vysvětlí ni někdo co např. dělá stará bába zhruba 14 km od první civilizace?  usch  To prostě nepochopíš čuměl jsem na ní stejně jako ona na mě  lol  V zásadě vybíráme místa která jsou narušená např. těžbou dřeva. Lesákům to většinou nevadí a navíc nám dělají parádní výjezdy po stažených kládách  lol Až se vše přitvrdí a nějakým způsobem se jim to podaří zakázat, hlídat a pokutovat, tak si koupím pozemek někde pěkně v centru. Postavím na ní enduro trať a uvidíme jak se jim to bude líbit potom, když tam budou od 8 - 21:00 hod lítat motorky. lol  lol  lol  Vše je o toleranci!

 

#68 14.04.2015 22:51:19

Grinder
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 98
Založená vlákna
Místo: Chebsko
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 32
0 0

Re: Nemam slov...


Hoždy:Bábu vysadili v lese vnoučata a ta starostka jenom zavřela závoru v motokrosovym areálu před tou jejich dírou s deseti kravínama a pár barákama,aby domorodci zvyklí  na průjezd pouze traktorů a pošťáků neutrpěli trauma.

 offline 

 

#69 14.04.2015 23:10:45

Hoždy
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Nemam slov...


Grinder:  lol 

 

#70 15.04.2015 12:37:06

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Nemam slov...


Hugila:

"s majetkem obce, což obecní komunikace je, si teoreticky může dělat co uzná za vhodné"

co jsou to obecní komunikace?  To jako cesty ve vesnici (obci) ? každá vesnice má většinou státní cestu, která ji protíná, a ti závodníci jeli 100% mimo obec
a pokud někdo umístí neschválenou překážku (tuším, že se tam psalo o zátarasech) tak se dopouští trestného činu obecného ohrožení, na veřejnou komunikaci lze umístit pouze řádně schválenou závoru přesných rozměrů, výšky a opatřenou výstražným nátěrem, + značky v obou směrech  stop2 s dodatkovou tabulkou "pozor závora"

prostě si nemůžeš na veřejnou komunikaci jen tak prsknout cokoli - drát, tankový zátaras, betonové skruže atd.


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#71 15.04.2015 15:18:06

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Nemam slov...


offroaderTE:

obecní cesta je komunikace v majetku obce, takže veškeré komunikace v katastru obce, které nejsou v majetku státu, kraje či v soukromých osob:)....u nás jsou to  polní a lesní cesty, zpevněné i asfaltové komunikace, v majetku obce u nás nejsou jenom asi 2km silnice 3. třídy, která naší obcí prochází. Takže jakmile sjedeš z oné silnice 3. třídy, pohybuješ se po obecních komunikaci...a pokud se starostka rozhodne, a zastupitelstvo jí to schválí, tak si na obecní cestu může postavit třeba sochu růžového slona.

 offline 

 

#72 15.04.2015 15:21:19

ZdeninoTE
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 480
Založená vlákna
Místo: Sulimov
Motorka: KTM 950 Adventure S; VOR V-star 530; Husqvarna TE610
Věk: 28
Tel: 604389901
5 1

Re: Nemam slov...


Já bych třeba betonové skruže na cestě vedle baráku dost ocenil. Asi tak 12 kousků by stačilo   a23 


Enduro je pro ty, kdo nemají nasrané v rukách, v hlavě ani v gatích

 offline 

 

#73 16.04.2015 09:50:54

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Nemam slov...


Hugila:

nemáš tak úplně pravdu, obecní majetek je jen prodloužená ruka státu, veřejné komunikace smí užívat každý, nezáleží na vůli majitele komunikace nebo pozemku, pokud si chce obec komunikaci uzavřít musí požádat patřičný odbor dopravy

ČÁST ŠESTÁ
UŽÍVÁNÍ POZEMNÍCH KOMUNIKACÍ
§ 19
Obecné užívání
(1) V mezích zvláštních předpisů upravujících provoz na pozemních komunikacích2) a za podmínek stanovených tímto zákonem smí každý užívat pozemní komunikace bezplatně obvyklým způsobem a k účelům, ke kterým jsou určeny (dále jen "obecné užívání"), pokud pro zvláštní případy nestanoví tento zákon nebo zvláštní předpis9) jinak. Uživatel se musí přizpůsobit stavebnímu stavu a dopravně technickému stavu dotčené pozemní komunikace.

Správní delikty
§ 42a
Přestupky
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
a) v rozporu s § 19 odst. 5 nebo § 24 omezí obecné užívání dálnice, silnice, místní komunikace nebo veřejně přístupné účelové komunikace, neoprávněně zřídí objížďku, neoznačí uzavírku nebo objížďku podle rozhodnutí o omezení obecného užívání nebo nedodrží podmínky stanovené tímto rozhodnutím,

Editoval offroaderTE (16.04.2015 09:53:42)


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#74 16.04.2015 13:40:05

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Nemam slov...


jako skoromístní bych řek, že problém byl asi v tom, že tu akci obci nikdo nenahlásil (jak psali v denním tisku) - i když podle zákona zřejmě nemusel (stačilo prý komunikovat s PČR), ale je to o takový tý sociální inteligenci pořadatele, měl dát vědět...

jinak trať na Cechu je majetkem obce a na konání různých off-akcí jsou zvyklí, konecskonců před každým druhým barákem stojí traktor nebo jiný offroud vozidlo a1 

e: písmeno

Editoval mart (16.04.2015 13:41:03)


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#75 30.05.2016 11:55:43

Re: Nemam slov...


Tak dnes jsem byl u svého mechanika v jeho servisu. Ptal se mě jestli chci zpět své ojeté pneumatiky. On mě řekl šokující informaci.
K němu a okolním servisům pravidelně jezdí lesáci a odebírají sjeté pneumatiky.  Na jeho dotaz, k čemu je potřebují, tak dostal odpověď: pneumatiky dávají do hromad větví které se v lese pálí, aby vlhké větve lépe hořeli. Ještě hromadu prolévají naftou a vyjetým olejem!!!  To je asi 8km do CHKO. Takže asi tak je to s ekologií.

 offline 

 

#76 30.05.2016 13:19:21

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Nemam slov...


IvoTregr napsal(a):

Tak dnes jsem byl u svého mechanika v jeho servisu. Ptal se mě jestli chci zpět své ojeté pneumatiky. On mě řekl šokující informaci.
K němu a okolním servisům pravidelně jezdí lesáci a odebírají sjeté pneumatiky.  Na jeho dotaz, k čemu je potřebují, tak dostal odpověď: pneumatiky dávají do hromad větví které se v lese pálí, aby vlhké větve lépe hořeli. Ještě hromadu prolévají naftou a vyjetým olejem!!!  To je asi 8km do CHKO. Takže asi tak je to s ekologií.

Klasika, u nás máme co chvila zamotané dráty z takto "ekologicky zlikvidovaných" pneumatik v kolech.  heh11 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#77 30.05.2016 13:24:48

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Nemam slov...


Takže až vám někomu ukápne trochu benzinu... Dejte si facku a odtlačte to z lesa protože to ty budeš ten ekoterorista  lol 


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#78 30.05.2016 13:38:46

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Nemam slov...


WoxmenRX napsal(a):

Takže až vám někomu ukápne trochu benzinu... Dejte si facku a odtlačte to z lesa protože to ty budeš ten ekoterorista  lol 

no rek bych ze to ani neni moc o tom bordelu co se vsakne do zeme, jako o tom co jde do vzduchu...

 offline 

 

#79 30.05.2016 14:36:14

Re: Nemam slov...


Alexanderovic napsal(a):

WoxmenRX napsal(a):

Takže až vám někomu ukápne trochu benzinu... Dejte si facku a odtlačte to z lesa protože to ty budeš ten ekoterorista  lol 

no rek bych ze to ani neni moc o tom bordelu co se vsakne do zeme, jako o tom co jde do vzduchu...

No hlavně je to neuvěřitelný pokrytectví!!!  a31 

Editoval Dandyss (30.05.2016 14:37:58)

 offline 

 

#80 30.05.2016 15:14:18

Fireman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 504
Založená vlákna
Místo: J.Č.
Motorka: KTM 525 exc
Věk: 32
Tel: 150
8 0

Re: Nemam slov...


IvoTregr napsal(a):

Tak dnes jsem byl u svého mechanika v jeho servisu. Ptal se mě jestli chci zpět své ojeté pneumatiky. On mě řekl šokující informaci.
K němu a okolním servisům pravidelně jezdí lesáci a odebírají sjeté pneumatiky.  Na jeho dotaz, k čemu je potřebují, tak dostal odpověď: pneumatiky dávají do hromad větví které se v lese pálí, aby vlhké větve lépe hořeli. Ještě hromadu prolévají naftou a vyjetým olejem!!!  To je asi 8km do CHKO. Takže asi tak je to s ekologií.

Je třeba rozlišit lesáky a lesníky, polesný , hajný. Lesáci jsou jen drancovači . Naběhnout , porazit, vytahat a tak nějak po sobě uklidit. Těm je příroda a enduro ukradený. Ten kdo se stará je právě hajný a pod. Pro něj je kolikrát horší prase lesák než motorka


Co shoří neshnije

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů