Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny

#1 02.06.2010 14:02:20

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


Zdravim.
zajimalo by me par veci kolem oleje. Vim ze se 1VJ prehriva, takze bych si rad dobastlil teplomer oleje a pak az budu mit mereni to dal resil.
Mam teda par otazek

1) Jaka je spravna provozni teplota oleje? 80-100 stupnu? Protoze pokud by stacil teplomer do 120 stupnu, takbych koupil/sehnal budik a cidlo ze stare skodovky. To vychazi cenove asi nejlip.
http://www.motoparts.cz/motoparts-cz/es … lomer-S120 http://www.motoparts.cz/motoparts-cz/es … lo-teploty
2) Myslite, ze je OK naletovat na nadrzku matku a cidlo dat tam? Vydrzi to? Nebo je lepe to dat nekam jinam? Napr nekde pred chladic vlozit meziclen do hadice s odbockou na cidlo?
to naletovani myslim neco takovehlo:
http://xt600.de/xt_werkstatt/_schraubertipps/-motor/oeltank_sensor.jpg

3) trochu me stve ten "nepohodlnej" zpusob mereni oleje. Na to jak je hladina oleje zasadni vec, tak to mereni je fakt peklo a delat to pravidelne kor po projizdce, mno... Tak jsem si rikal, ze kdyz uz bych se letoval nadrzce tak, ze bych rovnou dorobil i tohle, co si o tom myslite?
http://xt600.de/xt_werkstatt/_schraubertipps/-motor/oelanzeige_klein.jpg

 offline 

 

#2 02.06.2010 15:07:44

Wenca24
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 468
Založená vlákna
Místo: Jeseník
Motorka: Transalp, Konopnice
0 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


Koupil jsem si u Louise teplomer na moje XT a v lete v horkych dnech je tam 120 celkem bezne...uz jsem mel aji 140 takez si myslim ze budik do 120 je dost malo.. neutral 

 offline 

 

#3 02.06.2010 18:41:04

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


Předchozí majitel vybavil moje 1VJ průhledovým olejoznakem podobný tomu z TTR a v bočnici udělal díru (je to sice trošku na při ráně pádu na šutr)
Hadičku jako stavoznak bych nedával někde to prdne (vyvlíkne) a seš bez oleje...
Jinak klasika z xt600.de - blátník s dírama, airbox z 3AJ, velký chladič z 3AJ, a  uklidit kolem motoru...


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#4 02.06.2010 21:37:07

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


Wenca24: No ja prave nevim kolik ta teplota ma idealne bejt. Nekde na horizonsunlimited jsem tusim cetl tech 100-120, ale nemuzu to najit. Kazdopadne typci tam pisou ze jim teplota nejde nad 90 stupnu at jedou jak chtej.

Slow: Nemas nekde fotku toho olejoznaku? Ty upravy kolem teplot jsou mi jasne, ale rad bych prvne vedel jak na tom jsem s teplotou aktualne.

 offline 

 

#5 02.06.2010 21:45:10

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


To měření hladiny jak je na druhem obrázku, to je celkem dobře vymyšleno (mimochodem takhle se měří vyška hladiny u starších cisteren), ale u 1VJ si ušetřiš leda odšorubování víčka, plast musiš sundat, tak jako tak, protože na tu nadobku neuvidíš.

Co se týka měření teploty oleje, tak to mi přijde jako trochu nelogická věc, jěště k tomu u tak staré vraždy.
Radši bych zainvestoval do olejového čepradla, pokud je tam to origo 23let tak už bude značna zhrkane a nebude tolik tlakovat.
A taky bych to neměři v te nádržce, ale někde u motoru, kde ta teplota je vyšší

 offline 

 

#6 02.06.2010 22:01:02

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


andrew x > No to misto kde merit prave resim ono by i bylo snazsi vlozit clen s odbockou na teplomer nekam do hadice. Jinak moto neni vrazda, ale mazel wink Ze se tahle varianta prehriva je vseobecne zname, proto chci mit tu teplotu pod kontrolou. Cerpadlo nove/silnejsi jsou dalsi veci co chci resit. Ale prvne chci vedet kolik se to vubec hreje.

 offline 

 

#7 02.06.2010 22:18:10

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


ja bych to s tím přehříváním tak nedramatizoval, jestě by se to dalo měřit na víčku olej. filtru, ale ta dírka je dost malá.
A s tim, že to neni stara vražda, to mě neukecáš, ja mam stejnou moto, tež to byl mazel, ktery se odvděčil vylomenym zubem druheho kvaltu.
Jinač jeste je dobré zaslepit v airboxu vstupy vzduchu nad hlavou válce a sundat deklik u sedla at si to saje chadnějši vzduch

 offline 

 

#8 02.06.2010 22:35:08

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


andrew x: Nemyslim si, ze to ze chci teplomer je nejake dramatizovani. Ta moto se proste prehriva, nechci s tim jezdit jen za humna do lesa, tak chci vedet jak se to chova. Tyhle postupy jak snizit teplotu znam, ptam se na ten teplomer. Na tom vicku fitru me to taky napadlo, ale to je takovej prcek ze tam cidlo nedostanu.

 offline 

 

#9 03.06.2010 12:26:46

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


emis:

aybch nebyl za prudiče, tak mě to určitě taky zajíma kolik se ta teplota bude pohybovat, pokud teda to čidlo uskutečníš  ano 

 offline 

 

#10 03.06.2010 12:41:41

Wenca24
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 468
Založená vlákna
Místo: Jeseník
Motorka: Transalp, Konopnice
0 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


emis:

rekl bych ze ideal bude asi kolem te stovky. Na mojim teplomeru zacina od 120 cerveny pole...kazdopadne realne se to v teplych dnech bezne pres 120 vyhoupne...borci co tam maj porad 90 maj asi ten olejovej chladic...

On ti ten jednobuch da stejne najevo kdyz toho ma plny kecky...zacne chcipat jde spatne natocit atd...

 offline 

 

#11 03.06.2010 22:15:52

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


emis:

zejtra to blejsknu.

Ještě bych se pozastavil u toho čerpadla jak psal Andrew X, tlak mi to davá (teďka z hlavy nevím kolik to bylo kPa), ale až po tak po minutě, a to z důvodu toho že olej tak za den či dva co moto stojí steče z olejové nádržky do motoru. Je to nějaký velký problém??


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#12 06.06.2010 15:11:53

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


Tak foto XT 1VJ a olejoznak


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/659_dsc00238.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/659_dsc00240.jpg


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#13 06.06.2010 21:24:49

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


neni ten průzor nějak nízko?

 offline 

 

#14 06.06.2010 21:53:59

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


andrew x:

jj, je to ve spodní polovině měrky (zřejmě špatné pochopení měření oleje - měrka se nešroubuje), takže držím olejoznak plnej


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#15 06.06.2010 22:04:23

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


Slow:

to je přímo z tvé moto?  ou2  Jak máš dlouhou měrku?

 offline 

 

#16 06.06.2010 22:40:30

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


andrew x:

tak cca 5-7cm, je to foceny pod sklonem (proti světlu) tak to možná klame
nějakej problem?


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#17 06.06.2010 23:30:24

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


Slow:

ja mal zato, že hladina je v urovni toho rantlu

 offline 

 

#18 07.06.2010 14:17:03

emis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: XT 600 tenere 1vj
Věk: 29
Web
0 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


Slow: supe dik. Jak to maji udelane?  Jen odvrtatane a doletovatovane na to misto pruhled?
Akorat nevim kde koupit takovejhle pruhlednej bazmek. A taky odolnost toho sklicka, kdyz to chytne kamen jestli to neprdne? Ikdyz asi by to slo resit, naletovat neco do ceho se tohle vsadi aby to slo pripadne vymenit.

 offline 

 

#19 08.06.2010 11:20:57

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Olej tenere 1VJ - mereni teploty a hladiny


emis:

Je tam neletovám kus "mufny" se závitem, takže v případě poškození se dá olejoznak vyměnit.
Z čeho je si netroufám říct, ale podobné jsem viděl na obráběcích strojích.
Odolnost je vcelku dobrá, já se furt válím a zatím to drží na rozdíl od jiných části motorky.


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů