Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Vzduchovy filtr...impregnovat..?

#1 13.05.2010 22:10:33

Michal724
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 93
Založená vlákna
Místo: Znojmo
Motorka: ČZ 250/471,Jawa 250/353,Suzuki DR 350,Honda XR 400.Triumph Speed Triple 1050,Beta RR 525,KTM EXC 300 2012
Věk: 27
Tel: 724979564
0 0

Vzduchovy filtr...impregnovat..?


Zdravim,dalsi dotas big_smile

Mam DR 350 ,je tam origo vzduchovy filtr(penovej),je ted dost spinavej a je videt ze byl impregnovanej,ted se ho chystam vyprat,asi prvne v technickem benzinu a pak jeste v jarove vode..?tak nejak se to dela ne?jemne abych ho neporusil... a pak me zajima zda je nutne ho impregnovat,jezdim ciste teren,a ted kdyz uz ho impregnovat je potreba ten  spesl OIL na filtry-treba http://www.motorkar.net/motul-osetreni- … 14611.html nebo by mohlo stacit kdyz ho naimpregnuju nejakym prevodakem bo motorovym olejem co se doma vali...? dekuji za vsechny rady smile


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1321_filtr.jpg


Motokros/ Enduro není obyčejný sport, motokros/ Enduro je extrém,touha vítězit,něco dokázat,vybourat se a po každém pádu mít sílu vstát nasednout a dál se rvát směrem k cíli.

 offline 

 

#2 13.05.2010 22:27:24

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


Už se to tu někde řešilo.

Benzínem to zbytečně neper, protože benzín pomalu a jistě narušuje vlastnosti tý pěny a zanedlouho se ti filtr začne drolit a rozsype se. Pokud nemáš spešl přípravek, umyj to jen tím Jarem. Funguje to celkem dobře, ikdyž ne uplně do dokonalosti. Pro běžného nepuntíčkáře je umytí dostatečný smile
Na impregnaci určitě použij olej k tomu určený(ten Motul je dobrej). Udělá účinou vrstvu která lepí a zároven neucpe filtr. Přebytečnej olej z filtru vymačkej. Motorák nebo převodák na sebe žádný prach víceméně nechytne a navíc z toho po chvíli stejně všechen vyteče. Je to uplně zbytečný.


Dej koním pít...

 offline 

 

#3 14.05.2010 08:56:13

dragonhunter
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 226
Založená vlákna
Motorka: KTM LC4 640 Adventure
Věk: 21
1 0

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


Mna by zaujmalo, ako velmi filter impregnujete tym olejom na filtre... Mne totiz v servise povedali, ze ten moj bol prilis preolejovany - a to som si myslel ze to impregnujem tak akurat... Som zvedavy kolko tam toho davate vy. Najlepsia by bola fotka. Dik.

P.S.: pouzivam Motorrex olej na filtre v spreji (cistim Motorrex origo cisticom)


Cesta je cieľ !

 offline 

 

#4 14.05.2010 09:45:49

johnyquatro
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 500
Založená vlákna
Místo: okr. Prachatice
Motorka: XR 400R
Věk: 27
0 0

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


v benzinu to per jen pokud to chces tak po 6 vycistenich vyhodit, vlastni zkusenost wink

 offline 

 

#5 14.05.2010 12:17:43

Thomas DRZ
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 39
Založená vlákna
Místo: lont u Brna
Motorka: DR-Z 400 SM/S
0 0

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


Já jsem špinavej filtr vždycky dal do nějaké nádoby (většinou do uřízlýho kanystříku od kapaliny do ostřikovačů) a polil ho čistící kapalinou, nechal ho nacucat a trochu promačkal a po cca 10ti minutách opatrně tu čistící kapalinu vymačkal. Následně jsem ho ještě vypral v jarové vodě, potom jsem ho v pračce nechal odstředit. Po odstředění jsem ho vložil do dámské silonky a takhle zavěšenej ho nechal doschnout. Po uschnutí jsem ho nastříkal olejem na molitanový filtry a v igelitovým sáčku ho jemně promačkal, aby se olej ve filtru stejnoměrně rozprostřel. Potom jsem ho dal zpět do motorky a ještě několik hodin jsem motku nestartoval, aby se z filtru odpařily těkavý látky.

 offline 

 

#6 14.05.2010 13:15:45

mtbuko
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 104
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: Yamaha TT350
Věk: 22
0 0

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


Thomas DRZ :

Kolko cely proces zhruba trval ?

 offline 

 

#7 14.05.2010 14:58:13

Thomas DRZ
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 39
Založená vlákna
Místo: lont u Brna
Motorka: DR-Z 400 SM/S
0 0

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


Pokud jezdíš často a v prašném prostředí, tak je lepší mít filtry dva a jeden máš vždycky nachystanej čistej a naolejovanej. Doba čištění záleží hlavně na tom, jak ten filtr rychle po vyprání oschne.

 offline 

 

#8 15.05.2010 20:58:15

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


Thomas DRZ napsal(a):

Pokud jezdíš často a v prašném prostředí, tak je lepší mít filtry dva a jeden máš vždycky nachystanej čistej a naolejovanej. Doba čištění záleží hlavně na tom, jak ten filtr rychle po vyprání oschne.

JJ já mám dokonce tři smile

dragonhunter:

Namaž to na maximum jak to jde a pak opatrně z filtru vymačkej všechen přebytečnej olej zpět do nádoby. Opatrně myslim jako neždímat abys to nenatrhl.

Pokud vim tak olej od Motorexu je spíš z těch řidčích, takže by ti měl přebytečej olej snadno vytékat.

Ještě mě napadla jedna věc: Na 4T to asi nebude tak zásadní věc a mazat to sprayem určitě stačí. Na 2T radši používám mazivo z lahve, protože to tim namažu podstatné důkladněji a víc (mimoto to vyjde levněji). Předcejenom je 2T na zadření choulostivější než 4T.


Dej koním pít...

 offline 

 

#9 16.05.2010 10:05:22

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


Vše již bylo řečeno- každopádně naimpregnovat olejem na pěnové filtry. Je tu totiž ještě jedna věc. Pokud jezdíš hlavně terén, tak se určitě nevyhneš vodě a kalužím. Správně naimpregnovaný filtr ti nepropustí vodu, což je taky velmi důležitá věc. Četnost čištění bude záležet na tobě, jak se k tomu postavíš. Už tu byly i názory, že je jedno, jestli je filtr čistý nebo zaprasený, že to motor nepozná. Je to totální nesmysl a vůbec se tím neřiď. Pokud je filtr zanesený prachem, je větší šance, že se ti částečky prachu budou dostávat do motoru a tomu to určitě neprospěje. Kluk Petr je na to možná až moc pedant, ale když jezdíme výjezd třeba 100 km, tak někdy mění a čistí filtry po každém výjezdu nebo po dvou. Záleží, jak je mos prachu nebo bláta.
Takto např. vypadaly mota po včerejším 3,5 hodinovém ofíku a myslím, že filtry to taky nebude slavné.
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/351_p1010126.jpg
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/351_p1010123.jpg

 offline 

 

#10 16.05.2010 13:53:48

Michal724
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 93
Založená vlákna
Místo: Znojmo
Motorka: ČZ 250/471,Jawa 250/353,Suzuki DR 350,Honda XR 400.Triumph Speed Triple 1050,Beta RR 525,KTM EXC 300 2012
Věk: 27
Tel: 724979564
0 0

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


OK je tu fakt vse co sem si pral,diky borci ;-)


Motokros/ Enduro není obyčejný sport, motokros/ Enduro je extrém,touha vítězit,něco dokázat,vybourat se a po každém pádu mít sílu vstát nasednout a dál se rvát směrem k cíli.

 offline 

 

#11 16.05.2010 21:54:56

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


viteka 32:

JJ pravda.
A to že to motor nepozná na výkonu je taky naprostá békovina. Samozřejmě že u 50k motoru těžko poznáš že ti pár koní chybí, ale třeba u šlapaček jsem poznal výměnu i po 1dni ježdění. Tam jsem to měnil vždycky po každém dni.


Dej koním pít...

 offline 

 

#12 30.01.2014 19:22:08

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


borci mate nekdo zkusenost s filtrama Moto Air?sou ok?dik


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#13 30.01.2014 19:39:07

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


foxdive:

jo já to jezdil na bývalé EXC a k tomu potah a nebyl žáden problém - mytí v tech.benzínu a jarové vodě, po 100mth furt použitelné bez dírek  ano 

 offline 

 

#14 30.01.2014 19:40:48

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


Strejda-GC:
parada diky potesils me uz ho mam totiz doma smile a tu sitku koupils nebo vyrabels?


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#15 30.01.2014 19:45:22

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


foxdive:

síťku koupil  smile  jinak, já mám ty vzducháče furt v garáži, kdybych se náhodou vrátil ke KTM yikes 

 offline 

 

#16 30.01.2014 19:49:11

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


Jak náhodou? S tím se počítá  lol 

A k věci - Moto Air jsem měl a v poho..

 offline 

 

#17 30.01.2014 19:50:27

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


Strejda-GC:

s tim se pocita ano 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#18 30.01.2014 19:51:06

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


C.J.:

taky dik smile 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#19 30.01.2014 21:31:18

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


Síťku kluci používaj tu jak se dává na hlavu třeba pro kuchařky, aby nepadaly vlasy do jídla. Levné a účinné řešení.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#20 30.01.2014 22:58:08

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Vzduchovy filtr...impregnovat..?


.. nemám naježděno 1000MTH, ale dopracoval jsem se k tomuhle:
1) filtr DT1 je lepší konstrukce
2) od kamaráda mám odmašťovací roztok růžové barvy co nic nežere  smile 
3) vemu silnej igelitovej pytlík, do toho naleju uzávěr odmašťovacího roztoku. Promnu ho v tom pytlíku, vložím filtr a promasíruju to jak milenku big_smile 
4) jdu napustit do kbelíku silnou jarovou vodu. Teplou. V tom to umeju, když to není moc špinavý, tak umeju sebe. Když to není furt moc špinavý tak umeju psa atd.
5) Do kbelíku napustím ještě jednou jarovou vodu a vyperu tam ten filtr i když už se mi nechce.
6) Do kbelíku napustím čistou vodu (studenou) a vyperu v tom ten vypranej filtr.
7) Nechám uschnout ten filtr do tý doby než uschne. Samo je to jiný než když ho dám ke krbu nebo do sklepa, takže prostě až bude suchej. big_smile 
8) Do igeliťáku vyliju 1 uzávěr oleje na filtry od jakékoli značky, co to takto prodává.
9) Zas ten pytlík promnu co to de.
10) Vložim do týhle rozhycovaný atmosféry ten suchý vzduchový filtr a začnu je mačkat všechny dohromady.
11) Po té, co filtr je zbarvenej od tý tekutiny všude po svém povrchu, tak je roztrhnu a od tý doby má pro mě cenu jen ten filtr a to mu dám najevo tím, že ho druhej den šoupnu do motorky kam patří  ano  a jdu ho projet...


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3140_multi_air.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3140_dt1.png

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů