Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Motohodina

#61 04.06.2012 22:06:27

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Motohodina


kick-start:
Ak by merače motohodín teda fungovali podľa teórie "počítanie v závislosti od otáčok", tak by musel mať každý merač motohodín nastavenú hodnotu určitých otáčok, pri ktorých by 1 motohodina odpovedala 1 hodine času. A túto hodnotu by museli dodržiavať všetci výrobcovia meračov, aby hodnoty od 2 rôznych výrobcov boli rovnaké.
Ak by jeden výrobca nastavil túto hodntu napr. na 2000 ot./min a druhý výrobca na 4000 ot./min, znamenalo by to, že prvý merák by ukázal 2x viac motohodín ako ten druhý pri rovnakej záťaži.
A ja sa pýtam, či je reálne, aby to výrobcovia meračov dodržovali ?    roll 


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#62 04.06.2012 22:23:48

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Motohodina


kiwibibo:

ono to nebude uplne na stoprocent,a nikdy neni mth hodina casu vyk! nevim proc se tady o tom furt bavite
pocitac mth pocita podle otacek a jestli je to nastavene na 5tis. nebo 6tis to rekne jedine vyrobce ale myslim si ze to maji vsichni vyrobci stejne nastavene plus minus musi byt nejaka norma
je to debata do nekonecna,kdo si mysli ze mth je hodina provozu nezavysle na otackach tak at to sleduje na hodinkach a ma usetrene penize


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#63 04.06.2012 22:32:34

Re: Motohodina


kiwibibo:

mas pravdu, ale ja se tady snazim objasnit pojem co je to motohodina.
to na jake otacky nastavuji vyrobci svoje pocitadla jako vychozi pozici je vec jina. samozrejme ze idealni by bylo kdyby jsi na pocitadle mohl nastavit otacky podle konkretni motorky na kterou to budes montovat. od jakeho udaje se vyrobci pocitadel odpichuji opravdu nevim.

 offline 

 

#64 05.06.2012 00:09:08

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Motohodina


No pravda je to i Sendec je čína, takže věřit se nedá ničemu. Nejhorší je, že i ten číňan kterej to sem dealuje o tom ví taky prd, pač je to jen překupník a je mu to uplně jedno, takže bez nějakého regulérního důkazu můžeme furt jen řečnit.
Varianty jsou možný oboje. Nicméně jak jsem psal třeba u toho výrobku kde byla možnost vybrat si jestli to chci napojit přímo na zapalovací kabel (např u motorky) nebo jen na jakýkoli napájecí kabel 12V (třeba u dieslového motoru)to měřilo určitě jen čas a v použití jsem v tom žádný rozdíl neviděl (měl jsem to na EXC 300). Ikdyby tam byla odlišnos třeba o 1/4 tak je to v praxi uplně jedno jestli vyměnim olej po 8 nebo 10 hodinách.
Takže tady vlastně řešíme uplnou zbytečnost, pač jde pořád jen o přibližnou informaci kdy dát péči motorce.


Dej koním pít...

 offline 

 

#65 05.06.2012 00:27:53

Re: Motohodina


všechno to jsou jen stopky! Měl jsem Sendec, a započítával se i čas nakopávání a pochybuji, že kopu 6000 za minutu  lol tudíž podle impulsů se spustí stopky a pokud třeba do 5 vteřin nedostane další, tak přestane počítat...

jinak je jasný že se musí striktně dodržovat intervaly... pokud se má olej měnit po 5mth, tak je jasné že při 5:00:1 se ihned degraduje a ztratí všechny vlastnosti...

 offline 

 

#66 05.06.2012 00:50:07

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Motohodina


Williams:
Mňa by zaujímalo, ako si zistil, že to merá aj čas pri nakopávaní. Aby sa číslo zmenilo aspoň o 0,1 mth, musel by si nakopávať v kuse minimálne 6 minút   tull 
Raz som po výmene sviečky motorku nemohol zaboha nakopnúť. Už som chytal nervy, čo zas s ňou je... Až po asi dvoch minútach kopania som zistil, že som nezapojil fajku  deb1  ano  


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#67 05.06.2012 06:02:04

pitrsss
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 207
Založená vlákna
Místo: klášterec nad ohří
Motorka: hsb fe 400
Tel: nokia
1 0

Re: Motohodina


Williams:

no ale při nakopávání se motor taky otáčí ,a jestli jsi měj už něco nakroutíno z předchozí jízdy tak stačí pár kopnutí a ono tam je o 0.1 mth víc

 offline 

 

#68 05.06.2012 09:27:41

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Motohodina


hlavně na sendecu vidíš, že se rozběhly přesýpací hodiny, tak poznáš že ti to počítá i při nakopávání a je to tak přesně jak píše Williams. Já se tady s vámi nemíním hádat, ale motohodiny jsou pouze stopky, které se spustí když dostanou impulz jakýkoliv impulz. Proto je možné některé typy  připojit na jakýkoliv impulz a je jim to jedno. Ty co mají nastavování jestli 2t nebo 4t tak je to jen kvůli otáčkoměru, který mají aby věděli jestli počítat každý impulz nebo každý druhý.  A tímto končím v této diskuzi, protože ty bludy co tady píšete jsou opravdu hrozný a nakonec jsem blbec ještě já usch 

 offline 

 

#69 05.06.2012 15:13:43

Re: Motohodina


natočil jsem tam 0.2 mth což už není jen tak... bylo to v lese, kdy jsem prvníh 10 minut kopal, než jsem zjistil, že nemám benzín a druhých 10 minut jsem se snažil přesvědčit svíčku tu směs konečně zapálila... potom jsem si půjčil kámošovu motorku a jel si pro auto... takže není pochyb o tom, že to počítalo i při nakopávání...


kiwibibo: no ani to jsou motoHODINY takže se to celkem poznat dá, třeba tím, že se na ty hodiny kouknu předtím, než začnu nakopávat big_smile a potom... rozdíl mi pak dá čas kdy jsem nakopával (když to chcíplo tak tam byla 1.0 a když jsem moto odvážel tak 1.2) lol 


edit: a pokud je stále někdo na pochybách tak svědkem byl JPour, je tady na fóru, a on nakopal tak 3/5 toho času, takže si to silně pamatuje a taky jsme se tomu divili...  wink 

Editoval Williams (05.06.2012 15:20:37)

 offline 

 

#70 05.06.2012 15:29:12

pitrsss
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 207
Založená vlákna
Místo: klášterec nad ohří
Motorka: hsb fe 400
Tel: nokia
1 0

Re: Motohodina


proč by se to motalo na kabel od cífky,to by bylo lepší dát na vývod zapalování tam je taky napětí po celej čas jízdy i když se nakopává,prostě až si ten kabel naindukuje 100000 impulsů tak je tam 1mth,podle otáček to může být za několik hodin nebo taky za půl hodiny

 offline 

 

#71 05.06.2012 15:56:00

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Motohodina


to pitrsss: na kabel cívky se to dává protože je to nejjednodušší a pokud máš vyšší model s otáčkomrem tak tu indukčku stejně potřebuješ - je to prostě jeden systém

 offline 

 

#72 05.06.2012 16:20:49

pitrsss
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 207
Založená vlákna
Místo: klášterec nad ohří
Motorka: hsb fe 400
Tel: nokia
1 0

Re: Motohodina


no já mluvim o měřiči motohodin a vy pořád o měřiči provozních hodin ,to jsou dvě různývěci

 offline 

 

#73 05.06.2012 18:16:55

Paja450
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 183
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Yamaha WR450F 2008
Věk: 22
1 0

Re: Motohodina


Paja450 napsal(a):

Tam mi teda vysvětlete, když jsme včera jezdily tak mně na wrku 450 napočítalo 2,4 motohodin, a druhému co má wr 250 napočítalo 3,1. Oba motory běžely stejně, když jsme zastavily tak společně. Nestalo se že já bych stál a on jezdil.
protoze jsi nechapavej, ale uvedl jsi perfektni priklad na cem se to da polopaticky vysvetlit. oba stroje ujely stejnou vzdalenost, jeli to stejne dlouhy cas a presto natocily ruzny pocet motohodin. jedine v cem jste se odlisovaly byli OTACKY motoru.

ted placnu udaje od pasu:
ty abys jel na WR450 rychlosti 40km/h potrebujes na 3-ku vytocit motor na 6tis.ot/min
na WR250 pro rychlost 40km/h budes na 3-ku tocit motor na 8tis.ot/min
(ted neber ohled na to ze ty vyjedes kopecek na podtocenou 3-ku, kdezto WR250 tam musi dat vytocenou 2-ku.)
za stejny casovy usek ujedete stejnou vzdalenost (viz tvuj prispevek) ale ten motor u WR250 si proste o 2tis.ot/min makne vic, proto i pocitadlo mth ukaze u WR250 vic natocenych hodin.

je na tom jeste neco k nepochopeni???
nalistuj na prvni stranu pispevek #19, tam jsem to vysvetloval uz pred dvouma rokama.



kick-start:

To bylo myšleno pro ty co tvrdí že motohodiny jsou jen stopky, já to chápu. Ale chtěl jsem vysvětlení od těch co zastávají názor že motohodinám stačí počáteční impuls a měří jen čas... ano  ano 


Chytřejší ustoupí, řekl si policista a uhnul se mi z cesty big_smile

 offline 

 

#74 05.06.2012 18:48:18

Paja450
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 183
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Yamaha WR450F 2008
Věk: 22
1 0

Re: Motohodina


pitrsss:

Diskuze je o motohodinách, a když někdo začne o měřiči provozních hodin...tak se tu nikdo nikdy nedohodne.
Zkuste si do počítadla motohodin pustit jakýkoliv stálý proud (a jsem zvědav jak co vám to bude ukazovat).


Chytřejší ustoupí, řekl si policista a uhnul se mi z cesty big_smile

 offline 

 

#75 05.06.2012 19:53:35

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: Motohodina


Paja450 napsal(a):

pitrsss:

Diskuze je o motohodinách, a když někdo začne o měřiči provozních hodin...tak se tu nikdo nikdy nedohodne.
Zkuste si do počítadla motohodin pustit jakýkoliv stálý proud (a jsem zvědav jak co vám to bude ukazovat).

no to by me zajimalo co to bude delat :-)

každopádně..můj názor je že levné motohodiny a různé motoměřiče měři pouze jako stopky.motor se rozběhne a začnou počítat pouze čas po kterej motor běžé běz ohledu na otáčky či zátěž motoru a až motor chcípne,vypne si i počítání..

motoměřiče integrovaný na motorkách např na ktm či bergu budou měřit v závislosti na otáčkách motoru a tedy pokud někdo hodně točí-najede mth dřív než ten co plcá na volnoběh :-)

to si myslím já.zkušeností nemám žádné.. big_smile

 offline 

 

#76 05.06.2012 20:02:56

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: Motohodina


a nejlepší by asi bylo dokoupit čistě měřič mth a připojit na motorku s originálním měřičem..
kam by mě zajímalo co by který ukazoval  tongue 

 offline 

 

#77 05.06.2012 20:24:48

viteka32
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 261
Založená vlákna
Motorka: HSQ Te300
0 0

Re: Motohodina


Pozor pozor! Ted mi někdo vysvětlete proč, když se mi vyplavilo čidlo na kotouči a original budík se nerozsvítil, tak proč ty mth co má v sobě se nepřičítaly? Nemají to ojebané tak, že se spouštějí při roztočeném kole. Je to budík z 07 ten úzký. Ten samy je i na husabergu.


Kdo nepadá, jezdí pod svý možnosti.

 offline 

 

#78 05.06.2012 20:41:00

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Motohodina


však jsem to tady psal hned na začátku,že od budíku vede jen jeden kabel ke snímači u kola,takže točíš kolem a mth přibývají  heh2  což je trochu ojeb  a8 

 offline 

 

#79 05.06.2012 20:53:11

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Motohodina


Strejda-GC:
Tak to je potom do terénu ešte horšia možnosť, ako keď ti to ráta len ako stopky nezávisle na otáčkach. Stojíš niekde v bahne 10 min, trápiš motor a predné kolo stojí, takže nerátajú  hmm 


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#80 05.06.2012 21:12:31

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Motohodina


Pro KTM a Husaberg ne pro ty kteří chtějí ušetřít a hadají se mezi mth a provozní hodinou protože jde o provozní hodinu jde jen o špatny vyklad.
Takže: hadanka na budiku maš počitadlo ktere ti počíta čas kdy se točí kolo a pak počítadlo MTH(pro marmleady provozních hodin) otazka sedí vám ten čas co najedet za vyjíždku s mth ktere přibydou?

Kdyby jste místo řešení pitchovin radši překladali manual ke sve moto a pak to sem dali udělate líp a pomuže to více lidem než řešení hloupostí  a11 


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů