Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Motorex oleje, jsou dobrý?

#1 06.04.2010 22:39:24

Motorex oleje, jsou dobrý?


Zdar lidi. Ted mam v motce motorex 15w-50 a v servisu mi řekli at ho tam uz nedávám, že je na hovno. Prej ty motory klepou (jsou hlučný)
mam tam dat polosyntetiku 10w-40. Jaky mate zkušenosti vy i s jinymi? Mam DRZ 400 sm

 offline 

 

#2 06.04.2010 23:17:25

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


tak dle mě je vždy směrodatný to, co předepsal výrobce, tedy viskozita a  výkonová třída (ty písmenka např. SH apod. ), pokud to daný olej splňuje a není to žádnej noname nemůže být problém

Editoval Honza (06.04.2010 23:19:11)


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#3 07.04.2010 00:25:56

cizak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 191
Založená vlákna
Místo: Střední čechy okolo Prahy
Motorka: Enduro Boxer , Husaberg FE , obě modré - modrá je dobrá , 2x Babetta 207 , ČZ 175 / 477
Věk: prý 15
0 0

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


S_T_S: a kde to říkaly ? Já dávám Q8 dávají to naše ikony endura a servisy ostrých motek kterých si vážím a maj to odzkoušené ...

 offline 

 

#4 07.04.2010 21:36:56

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


cizak:

o tom taky padla řeč, oni totiž koupi novou motorku a ten motorex zvýší výkon, motor je hlučnejší a pak to na konci sezony prodaj. Takže oni problem nemaj. Ale ze zkušenosti ví že ty motory se pak serou. Ríkali cokoliv jinyho je lepsi polosysntetiku 10w 40,
Ja uz tam ten motorex taky nedam ted tam mam 15w 50, napisu az po vikendu vymenim jestli je motor tišší

 offline 

 

#5 07.04.2010 21:59:41

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


Honza napsal(a):

tak dle mě je vždy směrodatný to, co předepsal výrobce, tedy viskozita a  výkonová třída (ty písmenka např. SH apod. ), pokud to daný olej splňuje a není to žádnej noname nemůže být problém

No jo jenže dneska už má SH neo SJ specifikaci kdejakej minerál, takže bych se držel doporučené vizkozity např 15W-...
Osobně si nemyslim, že by zrovna mezi motorovejma olejema byly nějaký znatelný rozdíly. U tlumičáků nebo mazadel na řetěz určitě jo.


Dej koním pít...

 offline 

 

#6 07.04.2010 22:30:58

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


Semis napsal(a):

Honza napsal(a):

tak dle mě je vždy směrodatný to, co předepsal výrobce, tedy viskozita a  výkonová třída (ty písmenka např. SH apod. ), pokud to daný olej splňuje a není to žádnej noname nemůže být problém

No jo jenže dneska už má SH neo SJ specifikaci kdejakej minerál, takže bych se držel doporučené vizkozity např 15W-...
Osobně si nemyslim, že by zrovna mezi motorovejma olejema byly nějaký znatelný rozdíly. U tlumičáků nebo mazadel na řetěz určitě jo.

to SH sem myslel jen pro názornost, úplně z haluze jen aby bylo jasný jaký písmena mám na mysli smile 
každopádně mám pocit, čím nižší písmeno v abecedě (to na druhým místě toho kódu) tím lepší olej

Editoval Honza (07.04.2010 22:32:19)


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#7 07.04.2010 22:45:26

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


to máš pravdu to je jen teplota ale taky v tom manuálu je napsaný aby ten olej byl bud SF neboSG vyk! a to už nevím co to znamená a nikdo vyk! ani ti co olej prodávají mě nedokážou říct co to znamená.já do drz liju SJ(měl by být lepší než SF,SG)ale nevím nevím

 offline 

 

#8 08.04.2010 00:50:37

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


Je to tak. Každej tvrdi něco jinyho. Mam ješte bandita tam mam motul 5100 10w-40 a je vse ok. Motorky neopravuju takze větší zkušenosti nemám. A kámoši, každej lije něco jinýho. Šlo mi o to, že o víkendu chci měnit olej a najednou nevim co koupit. jestli držet co tam bylo před tim a nebo obě motky sjednotit na motul.
Ještě bych se zeptal jaken mate v předníc vidlích, ty budu muset přetesnit co nejdřiv taky.

 offline 

 

#9 08.04.2010 22:30:16

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


Honza:

Je to opačně, čím vyšší tím lepší. Značí náročnost atestace, takže vyšší označení by mělo projít náročnějším testem.

Kolega má strýce, který se léta živí jako chemik se zaměřením na oleje. Má Octavii TDI a již dlouhá léta tam leje uplně obyčejnej Mogul 10W40 (nevim přesně který typ) i přestože spousta servisů ti řekne že tam musí být plná syntetika atd... Prý mu to podle rozboru vyšlo jako plně dostačující olej pro běžné použití (kromě jízdy na okruhu nebo v podmínkách kde by se olej silně ohříval) Evidentně má pravdu, protože i po letech mu auto jezdí stále bez problémů a tiše.

Spousta lidí se diví, že třeba do novejch motorek BMW se leje Motul 3000 20W50, což je minerál. A jak si motorka chrochtá smile
Naopak třeba když jsem kdysi dělal v Kawě, tak tam vyloženě nedoporučovali používat plnou syntetiku 5W... protože tomu pak klouzaly spojky.


Dej koním pít...

 offline 

 

#10 08.04.2010 22:42:48

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


Semis:  tak teď nevím, zda si rozumíme já to myslím tak:  A = nejhorší   Z = nejlepší


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#11 08.04.2010 23:13:45

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


offmoto:dík za vysvětlení ale ted tomu nerozumím už vůbec.mám moto r.v.2005 a měl bych tam podle návodu lít olej sg sf a podle tvé tabulky je to pro motory r.v 1980-1993 a nebo:  sj olej pro motory 2001 a starší co tedy do motorů r.v.2002-2010?takže asi když tam liju sj tak tím nic nezkazím měl by být nej.

 offline 

 

#12 12.12.2011 01:13:38

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


dudydrz napsal(a):

offmoto:dík za vysvětlení ale ted tomu nerozumím už vůbec.mám moto r.v.2005 a měl bych tam podle návodu lít olej sg sf a podle tvé tabulky je to pro motory r.v 1980-1993 a nebo:  sj olej pro motory 2001 a starší co tedy do motorů r.v.2002-2010?takže asi když tam liju sj tak tím nic nezkazím měl by být nej.

To nemůžeš tak brát. Mám doma Hondu silnici 91 ročník a taky bych tam měl lít olej té a té specifikace.(co v tom roce znali-myslím že castrol gps) Ale oni kdysi lepší neznali. Liji tam prostě syntetiku(ono je to vlastně marketing...). Motorka už 10 let(50 tisíc KM) jede na 10w40 a nic nežere. Motul 5100. litr kolem 250kč ale vyplatí se to  ano2 

Jinak www.oleje.cz

Tam je všechno.  smile 

 offline 

 

#13 12.12.2011 11:11:51

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


moje (teď už bývalá) KTM nalítala přes 400mth jen na Motorex a když jsem ji dával po těch hodinách na preventivní GO, tak vnitřek motoru a převodovka vypadal jako nový ano 

 offline 

 

#14 05.06.2012 15:49:00

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


Motorex je jeden z nejlepších olejů. Záleží na tom co má moto předepsáno. Já do všech motorek, které mám používám Motorex. Do HQ - Cross power, GSX1400 - TOP SPEED 10W40, CPI - Scooter. Například když jsem konzultoval jakej olej do GSX dát jestli Top Speed - syntetika nebo Racing - syntetika pro závodní moto, tak mi bylo řečeno, že ten lepší nepoužívat že to není pro toto moto ideální a mohlo by to způsobit problémy. Takže záleží na tom co je předepsané a za každou cenu dávat lepší olej také není dobré. Jinak Motorex  snad se všemi olejemi od polosynteiky  až po syntetiku splňuje normu stejnou normu. Já za sebe mohu Motorex jen doporučit. Samozřejmě ta cena je malinko vyšší, ale já mám zdroj za dobré peníze.

 offline 

 

#15 29.06.2013 12:19:30

Kubajz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 793
Založená vlákna
Motorka: Beta 300RR
2 0

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


CHlapááci, potřeboval bych jednu rychlou radu, ja blbec v rychlosti a nepozornosti koupil místo motorexu CROSS POWER 4T , POWER SYNT 4T obě je plna syntetika, jen jestli to toho mýho crfka mužu nalít ten power synt? co myslíte? vadilo by to an tech 10 mth?

 offline 

 

#16 29.06.2013 14:42:28

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


Kubajz:

Jasně že to nevadí  wink 

 offline 

 

#17 29.06.2013 15:19:50

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


dudydrz napsal(a):

to máš pravdu to je jen teplota ale taky v tom manuálu je napsaný aby ten olej byl bud SF neboSG vyk! a to už nevím co to znamená a nikdo vyk! ani ti co olej prodávají mě nedokážou říct co to znamená.já do drz liju SJ(měl by být lepší než SF,SG)ale nevím nevím

Tak třeba tady:
http://www.petroleum.cz/vyrobky/oleje-m … ikace.aspx

 offline 

 

#18 29.06.2013 20:00:08

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


S_T_S napsal(a):

Zdar lidi. Ted mam v motce motorex 15w-50 a v servisu mi řekli at ho tam uz nedávám, že je na hovno. Prej ty motory klepou (jsou hlučný)
mam tam dat polosyntetiku 10w-40. Jaky mate zkušenosti vy i s jinymi? Mam DRZ 400 sm

Dej tam,co je předepsaný. 10W-40 (SM/MA2)  Najdeš to v papírech k motorce,nebo třeba tady. http://lubematch.shell.cz/recommendatio … &brand=113

Mimochodem Motorex je dvorní dodavatel oleje pro KTM. Takže si nemyslim,že je to špatná volba. ALE musíš dát správnou viskozitu a specifikaci.

 offline 

 

#19 30.06.2013 11:41:06

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


Mikagen napsal(a):

Semis:

souhlas mel jsem znamego, co dela ve vyzkumaku a testovali (ne jako komerni D-Test a podobne korupcni sracky) mitirove oleje, myslim, ze to byl tenkrat 10W40-ka a nejlepe vysel prave Mogul.

OS: na svete jsou jen 2 tezebni spolecnosti motorovych oleju a z nich jsou ty desitjy znacek.

Ta me take Motorex ne-teda do starsich motoru, zkusil jsem ted 3vymeby oleje a tipicke skripabi spojkovych plechu, ktere se naoriklad u Sunnixa ci Igolu ozyvalo az u opravdu prehrateho motoru s neustalym spojkovanim byl u Motorexu temer hned.
Ale spatny olej to byt nemuze, kdyz je to OE pro KTM

Motorex je rozhodně dobrý olej ale není nejlevnější.
Na světe je víc těžebných společností a motorové oleje se tedy rozhodně netěží takže těch výrobců motorových olejů je výrazně víc. Máš ale pravdu, že na stejné lince se stáčí oleje od x výrobců akorát se mění flašky a obsah je stejný.
Je to stejné jako s většinou jiných výrobků kdy se většina standardních produktů vyrábí totožných po různými začkami, jen ty vlcholné modely se většinou dělají sami. V toto případě ale mluvíme o vrcholných produktech - olejích pro závodní stroje a proto si myslím, že mezi nimi je rozdíl, ale asi těžko uděláš chybu když si koupíš olej urřený do závodní motorky od jiného výrobce než od Motorexu.

 offline 

 

#20 25.11.2013 13:43:35

Re: Motorex oleje, jsou dobrý?


Dřívěji sem používal hodně značek, Repsol, Motul, Midland.....
Nyní asi 5 let požívám jen oleje motorex i do aut a všeho co vrčí!
Všechno je to o specifikaci, nic jiného, ale víte v čem je motorex jiný?!!
Řekne vám to každý motorář co má s motorexem zkušenost! :Motor co vrčí na motorex a rozeberete ho, tak ho neodmastíte!! vždy zůstane minivrstva která maže, vyplní ty mikro prohlubně v materiálu a prostě maže!
Střihová stabilita je taky bezkonkurenční!! Prorazil jsem chladič a ve 25°C jsem odjel rozjíždku bez vody! Ten olej i při tý obrovský teplotě motoru stále mazal!

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů