Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Rady ohledně PC...

#141 12.07.2014 23:03:03

Filip4
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 91
Založená vlákna
Motorka: exc-r 400
0 0

Re: Rady ohledně PC...


Win 7 určitě ne. Já bych zůstal asi na těch xp, podle mě to zas taková hrůza s bezpečností nebude. Pokud ti tahle vlastnost vadí, tak jedině nějakou méně náročnou distribuci linuxu.

 offline 

 

#142 12.07.2014 23:28:29

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Rady ohledně PC...


peTTR napsal(a):

No čekal jsem od toho že se trošku zrychlí PC, protože jsem slyšel že XP jsou náročnější na PC než Linux. Taky mám strach když už XP skončila podpora aby mi někdo neheknul účty nebo tak něco... možná jsem až moc paranoidní  lol Popř. nevíte někdo jestli by tohle pochroupalo win 7?
Intel (R) Celeron (R) CPU
430 @ 1.80GHz
1.80GHz, 896MB RAM

Janek:
Jinak ty dva operační systémy v jednom PC znám, možná by to nebylo úplně marné  smile

Tuhle sestavu by v dnešní době velmi rád pochroupal elektroodpad. Když mi někdo řekne, že by potřeboval nějak  poladit PC, protože se mu to zdá nějaký pomalý, a zeptám se co má vlastně za PC, a sdělí mi, že má nějakou takovou sestavu, tak od toho dávám rovnou ruce pryč. Zde přichází v úvahu buď reinstall na XP ( u Win7 může být problém s ovladači ) a nebo nová sestava. Tablety jsou dnes už výkonější než to, co máš v bedně  a1 Takže bych zvážil novej hardware wink


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#143 13.07.2014 01:18:22

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Rady ohledně PC...


Všem dík za reakce  ano  a1 Nakonec to vypadá že asi zůstanu u těch XP  usch 

MichalEXC: Normálně jsi mě rozesmál  lol (v dobrém  a1 ) Já vím že je to stará šlupka, v plánu je novej ntb ale teď mám nějaký jiný priority než pc. Tak jsem to chtěl aspoň trošku popostrčit než se najdou peníze na novej  heh2 

Janek: Doufám že win 7 jen tak neskončí podpora páč mě win 8 uživatelsky serou  ne 

Editoval peTTR (13.07.2014 01:19:27)


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#144 13.07.2014 08:50:45

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: Rady ohledně PC...


Janek napsal(a):

Win7 mi uživatelsky vyhovují, přijdou mi lepší a hlavně stabilní ano , ale už to vypadá, že taky brzy skončí podpora ....

2020 není zase tak blízko smile , příští rok končí jen prémiová podpora. Aktualizace budou až do 2020...


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

#145 13.07.2014 09:44:05

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Rady ohledně PC...


peTTR:

Tomuhle nepomuze vubec nic ani svěcená voda. Jak už napsal Michal, kontejnerová sestava. Celkem obdivuju lidi, že mají tolik času, že ho mohou ztrácet u tak pomalé potvory.  heh2 

Ohledne win7, na to rovnou zapomen, to by ten komp sice rozbehal, ale to by bylo jak utrpení svatého Šebestiána.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#146 13.07.2014 11:37:33

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Rady ohledně PC...


Joraell napsal(a):

peTTR:

Tomuhle nepomuze vubec nic ani svěcená voda. Jak už napsal Michal, kontejnerová sestava. Celkem obdivuju lidi, že mají tolik času, že ho mohou ztrácet u tak pomalé potvory.  heh2 

Ohledne win7, na to rovnou zapomen, to by ten komp sice rozbehal, ale to by bylo jak utrpení svatého Šebestiána.

 ano  lol 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#147 13.07.2014 12:08:58

peetrs66
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 255
Založená vlákna
Místo: Jilemnice
Motorka: Beta rr390
Věk: 47 už ne
Tel: už ne
0 1

Re: Rady ohledně PC...


peTTR:
http://www.novinky.cz/internet-a-pc/sof … ws-xp.html
přečti si tohle mám třo tak v garáži a dneska zase přišli aktualizace


Jezdím jen tak rychle, jak můj anděl strážnej lítá,
akorát teď byl o něco pomalejší

 offline 

 

#148 13.07.2014 12:18:57

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Rady ohledně PC...


peetrs66:

Díky  ano  Celkem čumím  a1 První přínosná věc co vidím na novinky.cz  usch 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#149 13.07.2014 12:47:50

peetrs66
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 255
Založená vlákna
Místo: Jilemnice
Motorka: Beta rr390
Věk: 47 už ne
Tel: už ne
0 1

Re: Rady ohledně PC...


taky jsem se o to zajímal v garáži mám šunt co jsem dostal kvůli netu wifi mám v garáži slabou,je to jen když potřebuju výkres nebo něco na motor nebo když hledáme mapy kam? abych nemusel nahoru a tahat noťas mě nebaví win 7 mi to utáhne ale je to slabší  smile 


Jezdím jen tak rychle, jak můj anděl strážnej lítá,
akorát teď byl o něco pomalejší

 offline 

 

#150 14.07.2014 06:17:30

Bugs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 201
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: GG 300, XT660X
2 0

Re: Rady ohledně PC...


peTTR napsal(a):

Čau, poradí mi někdo s PC? Mám starej krumpl, už jsem ho párkrát přeinstalovával znovu na XP ale je to rok od roku horší. Už je takovej pomalej a když valím videa v google chromu tak má problémy  heh2 Přemejšlím to přeinstalovat na LINUXY mělo by se to zrychlit a jelikož už XP nejsou podporovány mohl bych se bez obav přihlašovat do int. bankovnictví. Mají ty linuxy nelajé nevýhody? Hry atd. nehraju, spíš jen serfuju po netu a čumím na videa.... Popř. bude cítit změna opravdu velká?  big_smile 

Čau, zkus Lubuntu (http://www.lubuntu.cz/ziskejte). Tenhle systém nahrávám lidem na stará PC kde byly původně Windows XP a zrychlení je opravdu znatelný.  ee1 

 offline 

 

#151 14.07.2014 08:40:58

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Rady ohledně PC...


Bugs : Asi se v tom vyznáš, nebo to sám provozuješ (případně jsi provozoval), tak se tě jen zeptám - jak v tom chodí běžné prohlížeče a programy ? Používám hodně třeba Lightroom (součást Photoshopu) a Zoner 15..16...Na video pak už jen KmPlayer a to je vlastně téměř vše.

Zbytek jedu ve wordu a v excelu a ten jak vidím má taky nějakou náhradu.

Jen nechápu jaký je reálný rozdíl mezi Lubuntu a Ubuntu, byť mi tedy něcol bylo objasněno odsud : http://www.ubuntu.cz/cojeubuntu/odnoze

Asi bych to využil. Počítač mám totální prehistor a jednou za rok se mi XP SP3 totálně hryzne (asi vir...nevím) a teď je to čím dál horší. Paradoxem ale je, že když jsem měl antivirák (tenkrát AVG, pak chvíli NOD), tak to bylo ještě horší. Já i kámoš valíme už hezkou řádku let s minimálníma přestávkama bez antiviru a zdá se mi to snad i lepší.

Editoval jirka87 (14.07.2014 08:41:32)

 offline 

 

#152 14.07.2014 10:03:24

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: Rady ohledně PC...


jirka87:

tak antivir už z principu počítač zatěžuje dalším procesem, který trvale běží a vše co se otvírá skenuje.

Lubuntu vs Ubuntu vs Xubuntu vs kubuntu - jiné předinstalované programy, jiná grafická nadstavda, tím jiná náročnost.


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

#153 14.07.2014 10:17:51

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Rady ohledně PC...


Jak tě má člověk oslovovat ? Říkat ti "Shite" je docela blbý  heh2  Asi to dopadne nějakým linuxem, protože že bych už ve svém věku, kdy nehraju hry atd...nutně potřeboval počítač ihned vyměnit za nový to asi ne.

A protože mě tak jako tak nikdo nedostane do fáze nákupu nového OS a tím spíše od WIN, tak mi stejně nic jiného nezbyde. Otázkou je : NAKOLIK JE BEZPEČNĚJŠÍ TEN LINUX, NEŽ XP PRO INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ ? Protože o bezpečnosti Linuxu v tomto ohledu teda nevím nic a chtělo by to poznatek z praxe.

 offline 

 

#154 14.07.2014 11:13:09

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Rady ohledně PC...


Bugs napsal(a):

Čau, zkus Lubuntu (http://www.lubuntu.cz/ziskejte). Tenhle systém nahrávám lidem na stará PC kde byly původně Windows XP a zrychlení je opravdu znatelný.  ee1 

Souhlas. Taky jsem přešel z ubuntu na Lubumtu. Hezkej  čistej system bez zbytečnych kudrlinek atd. A zrychleni třeba na starých netboocích jako je třeba eee 901 je o proti xp opravdu hodně znát.

Jinak 32bit Win 7 nejsou o moc náročnější než XP.

Editoval NoEnd (14.07.2014 11:19:20)

 offline 

 

#155 14.07.2014 11:20:55

Bugs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 201
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: GG 300, XT660X
2 0

Re: Rady ohledně PC...


jirka87:

Já sám používám Ubuntu. Rozdíly mezi *buntu jsou v grafickém prostředí systému a předinstalovaných aplikacích. Některé jsou hodně nenáročné - chybí grafické efekty, nevypadají moc moderně (Lubuntu - LXDE, Xubuntu - XFCE) až po plně vybavené systémy pro moderní PC (Ubuntu - Unity, Kubuntu - KDE). Pod tímto "kabátkem" jede stejné Linuxové jádro, takže ovladače a další věci jsou u každého systému stejné. Zatím jsem nenarazil na něco, co by po připojení nefungovalo (různé USB kraviny - foťáky, flash disky, mobily, ...)

Bezpečnější než Windows XP to pro internetové bankovnictví rozhodně je! Viry na Linux nejsou, takže nepotřebuješ antivirus a nikdo ti tedy neukradne přístupové údaje do bankovnictví. Internetové prohlížeče jsou stejné jako na Windows (Firefox, Chrome, Opera, Maxthon, atd. akorát ne Internet Explorer big_smile ) Flash, Java - vše jede. Přehrávače KMPlayer, VLC, SMPlayer a další tam fungují. Programy se instalují z Centra software na 2 kliky. :-)

Akorát od toho nesmíš očekávat Windows zadarmo. To znamená, že ne všechny programy které jsou na Windows budeš schopen spustit. Tenhle systém je v jádru úplně jiný, i když se používá skoro stejně. Pro Linux sice existuje program Wine, který umožňuje spouštět aplikace i hry pro Windows. Zoner a Lightroom tam podle internetu fungují, já je nepoužívám, takže nevím.

NoEnd: Přesně, na takové to domácí používání je to bez problému.  smile 

Editoval Bugs (14.07.2014 11:23:02)

 offline 

 

#156 14.07.2014 11:45:19

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: Rady ohledně PC...


jirka87:

není to blbý, používá to dost lidí  ano .

Bezpečnost v Linuxu je relativní. Plus je, že nejsou klasické viry. Mínus je, že hodně lidí pracuje pod root (superadmin) právy a tím si bezpečnost podkopou. Na linuxu se ti spíš stane, že si něco uděláš blb sám než že by ti nějaký program něco provedl smile - jednak jichje málo, druhak bys je musel aktivě spustit a pak zpravidla i povolit jejich běh admin heslem... Security a práva jsou řešena úplně jinak než ve Win.

Na Bankovnictví apod. je Linux v pohodě. Zabezpečení je tam dobré. jen některé banky ti budou vypisovat warning že tento systém nepodporuji )KB, Poštovka..) ale vše funguje jak má.

Osobně jsem Linux používal an vše dost dlouho smile , používal bych i dál, ale přešel jsem na Mac big_smile

Editoval S.h.I.t. (14.07.2014 11:46:25)


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

#157 14.07.2014 12:13:24

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Rady ohledně PC...


Bugs, S.H.I.T. - díky kluci, zvážím změnu. Na XP již dál fungovat moc nemůžu sad

 offline 

 

#158 14.07.2014 12:28:28

S.h.I.t.
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 107
Založená vlákna
Místo: Hradec Králové
Motorka: KTM LC4 400 SC
Věk: 33+
Tel: placatej, velkej
0 0

Re: Rady ohledně PC...


jirka87: hlavně se nebát že "je vše úplně jinak" smile . začátek asi bude škok, ale to se poddá. A instalace SW přes repozitář, který si sám pohlídá jestli program potřebuje ještě něco a sám si to dotáhne... to je docela návykové. Totéž updaty smile


1=1, 2=10, 3=11, 4=??

 offline 

 

#159 14.07.2014 12:43:33

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Rady ohledně PC...


Já naštěstí nepatřím k těm naprosto totálním analfabetům, byť jsem tedy pořád úplně normální uživatel, ale mám alespoň rozdělené disky. Jeden na systém (jen 20GB ale) a druhý na programy, uživatelská data (filmy, fotky, stahované položky etc...) Pak mám ještě jeden (tentokrát už fyzicky opravdu druhý kus) a ten mám na zálohu, ale vzhledem k tomu, že ho nijak neodpojuju, ani nechráním, tak je to stejně na ho... big_smile Ale ten dobrý pocit tam je  tull 

Zkonzultuju dneska s kámošem a nějak se na to vrhnu. Teda hned potom co doma vymaluju, dám auto do servisu, opravím pár kravinek na motorce apod... Tipuju to na jaro 2015 big_smile

 offline 

 

#160 14.07.2014 14:50:20

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Rady ohledně PC...


Bugs, S.H.I.T.

Díky  ano Určitě to Lubuntu zkusím  cool 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů