Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Profese (musíme si pomáhat)

#481 27.05.2016 13:17:25

Re: Profese (musíme si pomáhat)


driftak napsal(a):

Ahoj, takže sem se bavil s dopravním policistou... Je to ujeti od místa nehody a neprizpusobeni rychlosti. První co se stane když to přijdu oznámit je flastr. Pak by se to řešilo dál, ale jelikož je ppzemek majetek obce a v užívání ho má ZD spadající pod stejnou obec, hledal by se konkrétní člověk, co ten ohradnik natáhl přes cestu a protože je v druzstve x desítek lidi vynik by se nenasel a všechno by se zametlo pod práh s tím, ze bych tam nechal 2 tacky a musel bych zaplatit pretrzenej ohradnik... Děkuju za podporu a opravu budu táhnout z pojistek jak kluci psali. Takže 2 měsíce out, TT-E na GO a obec se může chechtat, ze sejmuli motorkare... Měl sem hned volat pomahače a chrániče pak bych měl nějakou šanci na náhradu škody..

Dopravak ti to podal tak, abys je pripadne neotravoval a oni nemuseli makat. Urcite ti nerekl pravdu.

 offline 

 

#482 27.05.2016 13:20:29

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Profese (musíme si pomáhat)


driftak:
Výsledek může být třeba ten, že si "jezeďáci" uvědomí, že nemohou natáhnout neoznačený ohradník přes cestu. A že už se pak na tom ohradníku nezraní cyklista, houbař na babetě nebo jezdec na koni...
To není nula  a11 

Nevěřím tomu, že by družstvo nedostalo když už né pokutu, tak příkaz ohradník označit nebo úplně demontovat. Ohraničená pastvina je družstva, není co řešit...


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#483 27.05.2016 13:41:58

driftak
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 501
Založená vlákna
Motorka: XR650R FE 501
3 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


S neoznačenym ohradnikem přes cestu a pod proudem jsem ještě neskončil. Budu to oznamovat minimálně na obci.

 offline 

 

#484 27.05.2016 13:45:58

driftak
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 501
Založená vlákna
Motorka: XR650R FE 501
3 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Janek:

Dopravak je znamej, co před půl rokem od té bandy ignorantu odešel a raděj si zařídil autoškolu. A snažil se mi pomoct ale bohužel bez policie u nehody nejsem v právu.

 offline 

 

#485 27.05.2016 13:46:34

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Profese (musíme si pomáhat)


driftak:  ano 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#486 27.05.2016 13:52:07

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Janek napsal(a):

driftak napsal(a):

Ahoj, takže sem se bavil s dopravním policistou... Je to ujeti od místa nehody a neprizpusobeni rychlosti. První co se stane když to přijdu oznámit je flastr. Pak by se to řešilo dál, ale jelikož je ppzemek majetek obce a v užívání ho má ZD spadající pod stejnou obec, hledal by se konkrétní člověk, co ten ohradnik natáhl přes cestu a protože je v druzstve x desítek lidi vynik by se nenasel a všechno by se zametlo pod práh s tím, ze bych tam nechal 2 tacky a musel bych zaplatit pretrzenej ohradnik... Děkuju za podporu a opravu budu táhnout z pojistek jak kluci psali. Takže 2 měsíce out, TT-E na GO a obec se může chechtat, ze sejmuli motorkare... Měl sem hned volat pomahače a chrániče pak bych měl nějakou šanci na náhradu škody..

Dopravak ti to podal tak, abys je pripadne neotravoval a oni nemuseli makat. Urcite ti nerekl pravdu.

Souhlas, navrch ono to ujetí z místa nehody nemusí nutne být, protože tam mohou být další závazne okolnosti, šok, zraneni- z to vyplývající bolest a snaha co nejdříve řešit zdravotní stav-to je priorita.

 offline 

 

#487 27.05.2016 13:56:17

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Klasika napsal(a):

driftak:
Výsledek může být třeba ten, že si "jezeďáci" uvědomí, že nemohou natáhnout neoznačený ohradník přes cestu. A že už se pak na tom ohradníku nezraní cyklista, houbař na babetě nebo jezdec na koni...
To není nula  a11 

Nevěřím tomu, že by družstvo nedostalo když už né pokutu, tak příkaz ohradník označit nebo úplně demontovat. Ohraničená pastvina je družstva, není co řešit...

A tady taky souhlas, protože i kdyby snaha se domoci se svého prava nevedla do zdárného konce, tak to odhodlani se bránit a nedat může ve finále znamenat minimalne to, že se tam příště nezrakvi někdo jinej a to je určitě+

Editoval Dandyss (27.05.2016 13:58:20)

 offline 

 

#488 27.05.2016 15:52:28

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Takže budeme u každé brázdy vyšlapané ježkem tlouct cedule že za xx metrů je ohradník...
Co kdyby náhodou tam někdo jel a čuměl po vejrech.
Svět se v prdel obrací...
Podle zákona by měla být cedule na sloupu/drátu,což nic nemění na tom,že by aj tak do toho vlítl

Editoval WERDISKO (27.05.2016 15:56:15)


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#489 27.05.2016 16:07:21

Alexanderovic
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 643
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: Husaberg Fe 450 '08 ; KLX 250, ex-DR Z 400 S
Věk: '92
Tel: 60551osm894
1 1

Re: Profese (musíme si pomáhat)


driftak napsal(a):

Na motorce KO maska, utrzeny držáky světla,přední blatník, páčky, zrcádka, krytky páček a plynovejch lanek, podsedalovy plasty taky KO, ohlá radička a prasklej dekl zapalka.l

Tyvole, co to je za enduro, kdyz se takhle rozmrda  big_smile 

 offline 

 

#490 27.05.2016 17:53:39

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Profese (musíme si pomáhat)


WERDISKO: Werde pokud za obracení světa v řiť považuješ používání selského rozumu a to, že majitelé pozemků nemají jen práva, ale i povinnosti, tak pak ano. Pokud si udělám novou pastvinu a ohradníkem přehradím starou cestu (nikde se tu nepíše o ježčí stezce), tak dá snad i hloupýmu dobrý jitro, že bych na ten sotva viditelný drát měl upozornit. Když už pro nic jiného, tak pro to, aby mi ho nějaký slepejš neponičil a nevypustil stádo bejků do vesnice  wink 

A netřeba k tomu žádný spešl nářadí  smile 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/306_400_f_34800005_47gzmzwpkcf5lp9a6udtxljdrgslsdfn.jpg


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#491 27.05.2016 20:52:57

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Klasika:

Ty víš jak "ta stará cesta vypadala"?pokud je x metrů široká,kde projede x desítek aut denně a projede stovka cyklistů ,ano...
Konkrétní info nemáme kudy vlastně jel,vjel...ano mají majitelé práva/povinnosti.Ale ty si stojíš za tím,že tam kde se to stalo,mělo být označeno tak jak zákon třeba ani nenařizuje.
Mám za to ,kdyby to byla 100% pochybení  na straně stavitelé ohradníku,asi by to řešil  hned.
Pokud vyjel z lesa na louku,dal tomu nažrat a za horizontem ohradník , které by trefil i kdyby tam stalo 5 chlapů  s plácačkama,asi se není o čem bavit.
Když si pronájmu pozemek,oplotím ho kolem oplocenkou,tak budu co 10m na všechny strany tlouct cedule" neprojedeš"?
Selskej rozum dle mýho je jet tak,abych bezpečně zastavil.Když tam bude padlej strom tak budu vymáhat po lesích ČR že ho neodklidili?
To potřebujeme na všechno zátaras,cedule,upozornění?
Nejsem na žádné straně ani nechci dělat nějaký závěry,pokud neznám okolnosti, situaci a pokud možno výpověď druhé strany.Těch plivanců sem zažil už moc a ve finále realita byla trošku někde jinde.

Editoval WERDISKO (27.05.2016 21:00:44)


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#492 09.07.2016 13:01:33

danka
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 281
Založená vlákna
Místo: Praha východ
Motorka: 300 EXC, Free 250
Věk: 43
1 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Ahoj, odbocim od ohradniku smile

Potreboval bych pomoc s podvodnim skutrem, zatekla mi do nej voda a zkratoval se elektromotor. Doporucite nekeho sikovnyho na opravu el motoru idealne Praha, Praha vychod (Ricany a okoli)?

Diky za tipy.


Sorry pisu z tabletu tzn bez hacku a s chybama

 offline 

 

#493 06.09.2016 17:03:46

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Zdar, má tu někdo v práci možnost vypálit něco na laseru? Chci si udělat tenhle přípravek na spojku, protože už sem zkoušel 3 e-schopy a nikde ho nemaj skladem a podle všeho nějak čas mít nebudou.
Ty kleště co se na zajištění koše taky prodávaji se mi moc nelíbí, úplně vidim jak to s nima ojebu až zaberu  smile A lamely s pechama se mi taky nedaří sehnat.

https://www.amazon.com/EBC-Brakes-CT006 … B0065WTIJ6

Namodeloval bych si ho podle lamel a plechů a dodal křivky v DXF. Materiál nerez tl. 5 nebo 6mm. Cena tak do 500,-
Kdyby někdo měl možnost budu rád, díky  smile 

 offline 

 

#494 06.09.2016 17:34:22

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Ja bych to udělal raději z titanu nerez se mi zdá nedostatecna

 offline 

 

#495 07.09.2016 22:35:45

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Je tu nějaký zedník, Bořek stavitel, ... mám překlady z traverz a potřebuju je vylepit porobetonem. Problém je, že traverzy jsou lakovaný - nejspíš komaxit - a když ji vylepím, tak po dvou dnech vyklepnu docela lehce celý kus porobetonu i s lepidlem ven. Na traverze nezůstane vůbec nic, lepidlo se k tomu laku nechytá (lepidlo ytong a weber). Co tam dát jako můstek? Drbat na železo se mi to nechce nee1 
Napadla mě PU pěna, ale nevím,
Díky za případný rady.

 offline 

 

#496 08.09.2016 21:17:48

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Janek:

Čau, z lepidel musíš dát flexi.
Já bych dal tu montážní pěnu, používám jí už skoro na všechno.
Tím co to budeš vyplňovat, tak to udělej menší, aby jsi měl dole i nahoře aspoň cenťák a to výplň taky tou pěnou,  ona ti to bude tlačit proti sobě a jak to potom přejedeš perlinkou s lepidlem, tak to to zase ještě podrží a zpevní.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#497 08.09.2016 21:34:25

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Janek:

Jenom bacha ať ti to nikde nekápne už to nesundáš. Pokud to budeš chtít očistit tak hned.
http://www.denbraven.cz/penetracni-nate … cz192.html


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#498 08.09.2016 21:38:13

Re: Profese (musíme si pomáhat)


jopr:
Dik  ano , zkusim to flexi ... musim to dat do perlinky i zespod traverz - jsou 4 vedle sebe cca 20 cm siroky preklad, tak aby to drzelo. Penou bych vyresil jen to vylepeni boku

 offline 

 

#499 09.09.2016 08:08:43

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Janek napsal(a):

jopr:
Dik  ano , zkusim to flexi ... musim to dat do perlinky i zespod traverz - jsou 4 vedle sebe cca 20 cm siroky preklad, tak aby to drzelo. Penou bych vyresil jen to vylepeni boku

Nevím kolik toho budeš zapěňovat,  ale ty jednorázové pěny stojí za hovno, nevystříká se vše a ještě musíš vše najednou, protože jak přestaneš, můžeš to vyhodit. Kup si pistol  (stojí cca 250 kč ) a tu kartušovou pěnu tam můžeš mít i třeba rok, když to nevyplincáš a hlavně si to můžeš regulovat a ušetříš si nervy a i peníze co si myslíš, že ušetříš za pistol a dražší pistolové pěny.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#500 17.10.2016 17:38:41

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Zdravím, nedělá tady někdo z okolí Brna polepy na auta? Potřebuju polepit firemní dodávku (nic velkého, jen pár nápisů). Hlavně mi jde o kvalitu, ať to k něčemu vypadá a neodlepuje se to za dva roky. Polepy na staré dodávce máme 10 let a vypadají i drží perfektně, bohužel ta firma už neexistuje.


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů