Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Profese (musíme si pomáhat)

#461 08.03.2016 14:01:38

Berry78
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 87
Založená vlákna
Motorka: XR650L
Věk: 37
1 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


PETARDAK: Já mám právě strach aby se to při upnutí nepoškodilo .. nevím jak moc jsou ty čelisti soustruhu hladké .. myslel sem třeba líznout to nějakou rovinou bruskou nebo něčim takovým .. ale nejsem strojař vím prd jaké jsou možnosti yikes(

 offline 

 

#462 08.03.2016 14:03:51

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Berry78 napsal(a):

Kluci koupil jsem na svoje XR650L nové brzdové pístky a jsou o 2,5mm delší než původní , takže tam teď nedám nové destičky  mad  .. Prosím poraďte mi jakým způsobem ty cca 2mm ubrat , aby to zůstalo naprosto kolmé a abych nepoškodil povrch (například upnutím do soustruhu)  Neuměl by to někdo z Vás ?  Samozřejmě že za nějakou úplatu .

Díky moc ... Berry


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … ized_1.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … esized.jpg

Pokud máš strach ze soustružení vezmi to do autoservisu kde mají magnetickou brusku. Nemělo by tě to stát víc jak krabku cigár.

 offline 

 

#463 08.03.2016 14:06:50

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Berry78 napsal(a):

PETARDAK: Já mám právě strach aby se to při upnutí nepoškodilo .. nevím jak moc jsou ty čelisti soustruhu hladké .. myslel sem třeba líznout to nějakou rovinou bruskou nebo něčim takovým .. ale nejsem strojař vím prd jaké jsou možnosti yikes(

Soustružník s průměrným IQ to upne přes ocelovou planžetu nebo aspoň přes papír a za pár minut hotovo... na brusce budeš 2,5mm šudlit hodinu...


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

#464 08.03.2016 15:44:33

Berry78
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 87
Založená vlákna
Motorka: XR650L
Věk: 37
1 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


OK Kluci ... díky za konzultaci zkusím ten soustruh a budu vyžadovat upnutí přes ocelovou planžetu  cool  ano   Díky moc ... Berry

 offline 

 

#465 08.03.2016 17:56:30

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Profese (musíme si pomáhat)


potrebujem na špice očkový závitník na NEREZ M 4,5mm zákl. stúpanie nemáte niekto? sekli sa pri výrobe a 1mm chýba dorezať


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#466 09.03.2016 13:43:48

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Berry78: ja som potreboval stočiť a navŕtať na sústruhu (nebudem písať čo) tak som nalepil nálepku a  ano  ano 
http://i0.wp.com/blog.1001pneus.fr/wp-content/uploads/2014/11/PHOb2a28714-2b99-11e4-adb2-5077576184a2-805x453.jpg


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#467 25.03.2016 21:46:31

Huvr
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 240
Založená vlákna
Místo: Brantice
Motorka: XR400
Věk: 38
0 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Berry78 napsal(a):

OK Kluci ... díky za konzultaci zkusím ten soustruh a budu vyžadovat upnutí přes ocelovou planžetu  cool  ano   Díky moc ... Berry

Zdarec, na takové veci jsou měkké čelisti na soustruh wink nemusi se zadne planzety ani papírky smile

 offline 

 

#468 26.05.2016 20:45:15

driftak
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 501
Založená vlákna
Motorka: XR650R FE 501
3 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Ahoj chlapi, včera se mi stala taková věc:
Pleskl jsem sebou o zem, když jsem potkal přes cestu nataženej ohradník na krávy. Samozřejmě nikde zadny upozornění atd. Ohradník byl za horizontem ve výšce pasu. Samozřejmě mě nenapadlo, že je to ohradník ale nástraha takže jsem dělal co šlo abych stroj zastavil. Bohužel to nevyšlo a pleskl jsem sebou a proletěl ohradníkem po zemi a TT-E mě následovalo otočením přes řiditka. Na motorce KO maska, utrzeny držáky světla,přední blatník, páčky, zrcádka, krytky páček a plynovejch lanek, podsedalovy plasty taky KO, ohlá radička a prasklej dekl zapalka. Já mám zedřeny koleno, naraženej bok ale hlavně vykloubenou klíční kost z lopatky ( distorze AC klobu )

Cesta je v KN vedená jako ostatní komunikace a je majetkem obce. Policie nezasahovala. Je reálny z obce dostat odškodnění?

Díky Kamil

 offline 

 

#469 26.05.2016 22:04:27

Re: Profese (musíme si pomáhat)


driftak napsal(a):

Ahoj chlapi, včera se mi stala taková věc:
Pleskl jsem sebou o zem, když jsem potkal přes cestu nataženej ohradník na krávy. Samozřejmě nikde zadny upozornění atd. Ohradník byl za horizontem ve výšce pasu. Samozřejmě mě nenapadlo, že je to ohradník ale nástraha takže jsem dělal co šlo abych stroj zastavil. Bohužel to nevyšlo a pleskl jsem sebou a proletěl ohradníkem po zemi a TT-E mě následovalo otočením přes řiditka. Na motorce KO maska, utrzeny držáky světla,přední blatník, páčky, zrcádka, krytky páček a plynovejch lanek, podsedalovy plasty taky KO, ohlá radička a prasklej dekl zapalka. Já mám zedřeny koleno, naraženej bok ale hlavně vykloubenou klíční kost z lopatky ( distorze AC klobu )

Cesta je v KN vedená jako ostatní komunikace a je majetkem obce. Policie nezasahovala. Je reálny z obce dostat odškodnění?

Díky Kamil

Nee,  měl si zavolat poldy, bez protokolu ti nikdo nic nedá, bohužel. Brzké uzdravení.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#470 27.05.2016 07:21:19

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: Profese (musíme si pomáhat)


jopr:

A co by mu fízli  napsali? že tam neměl co dělat a nepřiměřená rychlost?Ještě by zaplatil flastr a potrhané ohradník . Klíčku uhrát na pád z žebříka,pokud má úrazovku,z toho pak zalepit opravu motorky  lol 

Editoval WERDISKO (27.05.2016 07:21:52)


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#471 27.05.2016 07:36:22

Re: Profese (musíme si pomáhat)


WERDISKO napsal(a):

jopr:

A co by mu fízli  napsali? že tam neměl co dělat a nepřiměřená rychlost?Ještě by zaplatil flastr a potrhané ohradník . Klíčku uhrát na pád z žebříka,pokud má úrazovku,z toho pak zalepit opravu motorky  lol 

Ale prdlajs, píše že to byla normální komunikace a byla tam neoznačená překážka. To jestli má motorku, na které by si poldové smlsli, je druhořadé. S tím, že to uhraje na pád ze žebříku apod. to vidím bledě, protože už byl vyšetřen v nemocnici a je o tom zpráva ( jestli tedy řekl,  jak to bylo.)


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#472 27.05.2016 10:04:34

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: Profese (musíme si pomáhat)


jopr:

Ostatní Komunikace (jak píše ) může bejt cokoliv,vyjetá cesta od kolchozáků,vyšlapaná cestička od děcek na zastávku....
Otázka je,jak se tam dostal,jestli vjel někde dírou v plotě a za kopečkem vlítl do ohradníků,asi smolík.To že v katastru je vedená  tak či tak,nic neznanená- obec mohla pronajmout.


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#473 27.05.2016 10:24:49

Re: Profese (musíme si pomáhat)


WERDISKO napsal(a):

jopr:

Ostatní Komunikace (jak píše ) může bejt cokoliv,vyjetá cesta od kolchozáků,vyšlapaná cestička od děcek na zastávku....
Otázka je,jak se tam dostal,jestli vjel někde dírou v plotě a za kopečkem vlítl do ohradníků,asi smolík.To že v katastru je vedená  tak či tak,nic neznanená- obec mohla pronajmout.

Jdeš moc do detailů, já podrobnosti co se kolegovi stalo neznám, jen jsem prostě napsal, že bez protokolu bude zpětně vymáhat po někom odškodnění velmi těžko. Jak si psal ty, nejlépe by bylo to uhrát na něco jiného,  pokud to ještě jde. Taky jsem to jednou udělal.


Nad nikým se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

 offline 

 

#474 27.05.2016 11:18:03

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: Profese (musíme si pomáhat)


jopr:

Tak jasně že i kdyby na to měl  nárok,těžko po nehodě  na cizím pozemku,při vzniklé škodě druhé strany,nenahlášení a prakticky ujetí od dop nehody s veřejným ohrožením kdyby to stádo zdrhlo se nebudou bavit.
Proto sem psal,že spíš ty prachy dostane z pojistky než z obce.Já bych do toho nešel,klička nasere,ale mohl se tam oběsit.


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#475 27.05.2016 11:29:44

Re: Profese (musíme si pomáhat)


WERDISKO napsal(a):

.Já bych do toho nešel,klička nasere,ale mohl se tam oběsit.

Prave proto mel benga zavolat, pricina neodstranena a obesit se bude moct nekdo jiny ne 

 offline 

 

#476 27.05.2016 12:06:26

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Janek:

Trošku sem pátral ...

5. ohradník nebo jeho část, instalovaná podél veřejné komunikace nebo cesty, musí být opatřena výstražnými tabulkami, spolehlivě připevněnými ke sloupkům, nebo k vodičům ohradníku. Výstražné tabulky musí být rozmístěny tak hustě, aby byly viditelné a čitelné z každého místa komunikace.

Výstražné tabulky musí být oboustranné, musí mít rozměry alespoň 200 x 100 mm. Základní barva obou stran výstražných tabulek musí být žlutá. Musí být opatřeny nápisem černé barvy:
"POZOR - ELEKTRICKÝ OHRADNÍK" nebo musí být opatřeny symbolem, který je uveden na obrázku č. E1,ČSN EN 61011.



Nápisy na tabulkách musí být trvanlivé a písmena musí být vysoká alespoň 25 mm.






6. Pokud vodič ohradníku nebo jeho přívodní vodič musí křižovat veřejnou komunikací, musí o tom být informován příslušný správní orgán.
Na každém takovém křížení musí být přilehlé vodiče ohradníku opatřený výstražnými tabulkami, jak je uvedeno v bodu 5.


7. V místech, kde elektrické ohrady křižují komunikace, které nejsou určeny pro vozidla nebo kde křižují cesty, je třeba zřídit nevodivé brány, nebo toto křížení provést pomocí sloupů. V místech takovýchto křížení musí být vodiče ohradníku přilehlé ke komunikaci nebo cestě, opatřeny výstražnými tabulkami podle bodu 5.


A teď se můžeme hádat ,kde či  jestli tam nějaký tabulky byli,jestli jel po louce nebo ve vyjetých kolejích od traktoru...Nikde se nepíše,kolik M má  být výstraha ,měla by být na sloupcích

EDIT: ale píše se i
elektrické ohradníky musí být konstruo­vány a montovány tak, aby za obvyklých provozních podmínek nemohly osoby při­jít nechtěně do styku s vodiči (elektrické ohradníky by tedy měly být na veřejně pří­stupných místech odděleny fyzickou zá­branou; rozměry pro potřebnou vzdálenost mezi elektrickým ohradníkem a zábranou v závislosti na velikosti jejích otvorů jsou stanoveny v dodatku CC),
při konstrukci zábrany je třeba brát v úva­hu možnou přítomnost dětí,
elektrický ohradník smí být připojen k na­pětí, jsou-li všechny osoby, které se zdr­žují v bezpečnostním pásmu nebo do něj vstupují, o této skutečnosti dostatečně in­formovány

Editoval WERDISKO (27.05.2016 12:12:27)


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#477 27.05.2016 12:30:45

driftak
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 501
Založená vlákna
Motorka: XR650R FE 501
3 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


Ahoj, takže sem se bavil s dopravním policistou... Je to ujeti od místa nehody a neprizpusobeni rychlosti. První co se stane když to přijdu oznámit je flastr. Pak by se to řešilo dál, ale jelikož je ppzemek majetek obce a v užívání ho má ZD spadající pod stejnou obec, hledal by se konkrétní člověk, co ten ohradnik natáhl přes cestu a protože je v druzstve x desítek lidi vynik by se nenasel a všechno by se zametlo pod práh s tím, ze bych tam nechal 2 tacky a musel bych zaplatit pretrzenej ohradnik... Děkuju za podporu a opravu budu táhnout z pojistek jak kluci psali. Takže 2 měsíce out, TT-E na GO a obec se může chechtat, ze sejmuli motorkare... Měl sem hned volat pomahače a chrániče pak bych měl nějakou šanci na náhradu škody..

 offline 

 

#478 27.05.2016 12:35:14

driftak
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 501
Založená vlákna
Motorka: XR650R FE 501
3 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


můžu jim jedine zatopit tak ze zavolám pomahace, ze je neoznacenej ohradnik pod proudem přes veřejné pristupnou komunikaci...

 offline 

 

#479 27.05.2016 12:44:28

WERDISKO
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 425
Založená vlákna
Místo: Letovicko
Motorka: Čínská mrdka 2pade
Věk: 32
0 1

Re: Profese (musíme si pomáhat)


driftak:

Ono sou normy na veřejnou /veřejně  přístupnou komunikaci.Což je něco jinyho jako ostatní  komunikace( účelová )
To fakt může být cestička,kde jednou za rok vezou močku na pole a tam zábrany netřeba,jen označit na sloupku/drátech.To by ti stejně nepomohlo co? lol 
Jenže i když se někdo přizná,že to dělal,řekne,že je tam nabouchal a to že tam večer nebyli,hadej se.Ve finále z tebe udělají vola,že kdybys jel tudy a pomalu,tak bys to viděl.

Editoval WERDISKO (27.05.2016 12:46:42)


Učím se pomalu,zato rychle padám ...

 offline 

 

#480 27.05.2016 13:11:21

driftak
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 501
Založená vlákna
Motorka: XR650R FE 501
3 0

Re: Profese (musíme si pomáhat)


WERDISKO:

Je to tak jak říkáš, hádání a nulovej výsledek...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů