Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Předepsaný rozměr pneu x skutečný stav

#1 01.02.2010 22:24:29

Předepsaný rozměr pneu x skutečný stav


Dneska jsem byl na evidenční kontrole kvůli přepisu motorky. Borec zkouknul čísla, vše o.k. Pak si baterčičkou posvítil na pneu a začal. Ale pane, tam máte něco jinýho. To musí souhlasit s TP. Na motu jsou o 1 cm širší pláště než v papírech. A protože viděl, že jsem beránčí povaha (s žílou na čele ee3 ), tak mě to nakonec dal s tím, ať to dám do kupy do klasické TK. Údajně mám zajít za prodejcem-dovozcem a nechat si napsat potvrzení, že na motocykl příslušného VIN kodu lze alternativně používat i jiný rozměr, a s tím papírem zajít na pověřenou obec, který provede zápis do TP. Má s tím někdo zkušenost? Lze se obrátit na jakéhokoliv prodejce? Co to stojí lítání, času  a peněz? Díky za postřehy.

 offline 

 

#2 01.02.2010 23:31:51

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Předepsaný rozměr pneu x skutečný stav


/o 1 cm širší pláště než v  papírech/ Toto je neštěstí - zákon je zákon, vůl zůstane volem. U nás na technické zatroubím, rozsvítím, kontrola vin a na otázku jestli si nezkusí brzdy mi odpoví, že na motorce je to můj problém - hubu (v tom lepším případě) si prý rozbiju sám.
Šel někdo na stk bez funkčních brzd a čekal že to projde?  nee1 
Vím - k tématu nic, jen zkušenost s stk, sorry  a9 

 offline 

 

#3 01.02.2010 23:40:19

radeva
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Místo: Šumperk
Motorka: TT 600 R
Věk: 47
0 0

Re: Předepsaný rozměr pneu x skutečný stav


Ataman:

Však zkus napsat hlavnímu dovozci, co on na to.Možná ti napíše potřebný papír na přepis.

 offline 

 

#4 02.02.2010 07:15:47

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Předepsaný rozměr pneu x skutečný stav


Většinou za to chou od 500,- po 2000,- a dělají to i po emailu...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#5 02.02.2010 11:47:05

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Předepsaný rozměr pneu x skutečný stav


s tím nespravným rozměrem pneu je to nepřijemný nejenom na STK, ale nedejbože při nehodě, kdyby se v tom někdo štoural a došli na to, že tam nemáš to co tam dle TP máš mít tak je vše tvoje vina, protože takové vozidlo neodpovídá technickému stavu a je tedy nespůsobilé k provozu na pozemní komunikaci.
Selským rozumem je jasným že např. 130 místo 120 (šířka pneu) nezpůsobí nehodu...ale když má pojošťovna platit tak hledaj cokoli, aby nemuseli..
Nemoralizuju, jezdím tak taky, protože pneu v rozměru 120/70 17 aby bylo vhodný na enduro je k nesehnání. Tak tak mám 120/90 17 a navíc mám přední kolo bez homologace což je taky průser.
Jinak technicku kontrolou sem prošel vpohodě aj tou evidenčkou, očividně mu stačilo, že to má nějakej vzorek. Na evidenčce ho zajímali jen čísla.

Ještě se tě zeptám kolik tě ta evidenčka stála?  Mě celkem nasrali, že celá TK stojí 400-, a když sem potřeboval jen evidenčku, tak si řekli o 300-, ee2 


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#6 02.02.2010 16:21:29

Re: Předepsaný rozměr pneu x skutečný stav


evidenčka stála 130kč na vesnické STK (Tišnov), což je brnkačka. Dneska jsem byl v HUmotu v Brně, jsetli by to nešlo nějak udělat s tím papírem a stalo se , co jsem čekal. Poslali mě k šípku! ee4 Jinak technická tam stojí myslím 350,-Kč. No ještě zkusím hlavního importéra v ČR ,nebo se naseru a napíšu jim do Hamamatsu panu Suzukimu. a1 

 offline 

 

#7 23.07.2014 20:45:34

kraken192
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 53
Založená vlákna
Motorka: gas gas ec 300
0 0

Re: Předepsaný rozměr pneu x skutečný stav


Zdravím, mám dotaz ohledně palcového značení pneu. V TP mám uvedený rozměr pneu v palcích, tak jeslti to jde nahradit pneu s metrickou mírou dle převodové tabulky, jestli je to legální a aby nebyl někdy případně kvůli tomu problém. tabulka:
http://pneu.extralevne-pneu.cz/e17-moto-pneu-info.html

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů