Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace

#1 01.01.2010 20:48:55

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


Kolegové, kamarádi, je tu nový rok, do něhož vám samozřejmě přeji mnoho štěstí a odhodlání. I já osobně jsem se odhodlal a shodil karbec ze svého oře a hle tu a tam je potřeba trošku poladit, tu a tam trošku opravit.

Yamaha XT600Z Tenere 1VJ, karbec Teikei Y27PV/ (1VJ nebo 3AJ?? nevím nemá označení), trysky 155 / 125

Problém 1:

Po startování se motor je párkrát okulí a zdechne, po asi 5-7 zdechnutí drží jakš takš volnoběh. samozřejmostí jsou občas zpětné "kopance".
Po přidání plynu zdechne okamžitě.
Sytič funguje a dle rozborky dosedá jak má, i kanály vypadají průchozí.
Bohatost směsy byla seřízena dle doporučení výrobce (předchozím majitelem na 2,5 ot.), jestli je připojen Airbox nebo jen samotný karbec je jedno problém má stejné symptomi.
Je nutné seřídit velmi nízký volnoběh, při vyšším motor vůbec nechytne  dle mě by to ukazovalo na bohatou směs a "uchcávání". ale při přidání se ochudí (nemá akcelerační pumpu) a zdechne.
Hrdla jsou ucházející, nevím jestli je předchozí majitel neměnil.

Problém 2:

Membrána sekundární čísti karborátoru vykazuje opotřebení, někdo už ji lepil a je trošku natrhlá, zatím funguje a šoupě jde přestavit "fouknutí pusou".
Nicméně nevím jak se projevuje na chodu stroje poškozená membrána.


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#2 01.01.2010 22:11:12

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


Slow:Ja teda nejsem vodbornik.Mam to samý s malou nadrží tj.43F.Ty tu motku máš krátce?Jak vypadá svíčka?Ja jsem řešil kde co koupil jsem to jako vrak takže kab.jsem rozebiral často,ale to co popisuješ muže byt prkotina i fatalní zavada,opotřebení.Asi začni svíčkou,barva lecos napoví.

 offline 

 

#3 01.01.2010 22:18:48

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


Problém 1: Je problémem všech xt a je neřešitelný. Když xt prostě stojí dýl tak se nakopává na víckrát. Jakmile je další jízda do dvou dnů, chytá na drb max dva. Kdyby se to dělo pokaždé, tak až pak je to problém.

Problém 2:
na 43f nemám membránu je tam takový jakýsi pístek - když sem to měl rozdělané sem měnil akorát novou tu pružinu co pístek tlačí ať se to chová jak má.
Pokud je tvá membrána prasklá, tak bych to vyměnil. Ovlivňuje to akceleraci - že se nehltí a nebo zase pozdě nevyjíždí druhé šoupě.
Když prostě jedeš na nižší otáčky a zatáhneš z plna za plyn, tak druhé šoupě se musí otevírat až podle otáček (podle podtlaku - který určuje ta membrána)  key 

 offline 

 

#4 01.01.2010 22:20:55

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


Martas napsal(a):

Slow:Ja teda nejsem vodbornik.Mam to samý s malou nadrží tj.43F.Ty tu motku máš krátce?Jak vypadá svíčka?Ja jsem řešil kde co koupil jsem to jako vrak takže kab.jsem rozebiral často,ale to co popisuješ muže byt prkotina i fatalní zavada,opotřebení.Asi začni svíčkou,barva lecos napoví.

Tobě po třeba týdením neježdění chytá xt  do třetího našlápnutí??  key 

 offline 

 

#5 01.01.2010 23:23:01

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


riderccm napsal(a):

Martas napsal(a):

Slow:Ja teda nejsem vodbornik.Mam to samý s malou nadrží tj.43F.Ty tu motku máš krátce?Jak vypadá svíčka?Ja jsem řešil kde co koupil jsem to jako vrak takže kab.jsem rozebiral často,ale to co popisuješ muže byt prkotina i fatalní zavada,opotřebení.Asi začni svíčkou,barva lecos napoví.

Tobě po třeba týdením neježdění chytá xt  do třetího našlápnutí??  key 

i po měsici a v -10 bez problemu možna ne na po třeti ale na po pate

 offline 

 

#6 01.01.2010 23:41:37

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


Slow:tak koukam, děla tito pěkny binec, přitom je vše ok na karbci,
ja osobně mam stejny model jak ty 1VJ, trysky mam 128/125, puvodně tam byla 160/125 ale žralo to jak svina,
a taky jezdim bez toho deklu na airboxu, co zakryva filtr. Chyta to krasně, volnoběh drži,
spotřeba při 110kmh 4,5l
A ta membrána na ty závady co píšeš za prvé nemá vliv, tam jde spiš o to jak je to žive a kolik to jede

 offline 

 

#7 01.01.2010 23:47:24

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


Pak mám problém č. 1 taky. (A spoustu dalších xt co jsem kdy o nich slyšel až na jedno a to má andrew x  a1  Co se týče těch našlápnutí - to mi nevadí moc situací nemám že bych dlouho nejezdil a do třech dnů mi moto chytá na poprvé. Celé léto jezdím vlastně denně a to si na starty stěžovat nemůžu. Maximálně když moto je ani né teplé ani né studené - tak to neodhadnu třeba ze sitičem nebo ho dám víc - to se pak musím trochu našlapat víc ale starty jako takové (teplé i studené) bez problému.
Tak v čem je tedy problém ???

Můj nápad: já i spoustu xt má laďák výfuku "ala doma" - tak jestli při tom startu kdy to té směsi potřebuje nejvíce že by to bez protitlaku výfuku vyprsklo vždy hned ven bez užitku a člověk musel startovat víckrát až se to chytí. Nebo něco takového.  hmm 
Jaké máte výfuky slow a andrew?  key 

andrew: po delší době a studené, když ti chytne už nikdy nezdechne? Nebo třeba blafne a na podruhé naskočí a drží. Jinak mě po hodně dlouhé době naskočí a zdechne třeba třikrát a pak naskočí a už drží volnoběch krásně. Spotřebu mám taky krásnou, směs jako takovou taky dobrou, jestli to není těma vylágrovanýma výfukama tak nevím.

Editoval riderccm (01.01.2010 23:53:12)

 offline 

 

#8 02.01.2010 00:04:13

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


riderccm: tož ja nemam problem v ničem  smile 
fakt mi ale po dlouhe době a v zimě startuje hezky, nechi machrovat, ale oproti DR jen parkrat poskaču po kopačce a už to hrči, DR třeba v chladnem točil startuje hroznš dlouho

Výfuk mam origo, ale lehce kuchly, nemam tam takove to tlumitko co je na konconvce,
už jsem to tak koupil, neřve to, ale je to trošku hlučnejiš než origo

 offline 

 

#9 02.01.2010 00:06:20

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


riderccm:

ale jo, děla to taky, že blafne, a chcipne,třeba i 3x, ale ne nějak extremně, že by to muselo byt pravidlem

 offline 

 

#10 02.01.2010 00:07:31

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


andrew x napsal(a):

riderccm: tož ja nemam problem v ničem  smile 
fakt mi ale po dlouhe době a v zimě startuje hezky, nechi machrovat, ale oproti DR jen parkrat poskaču po kopačce a už to hrči, DR třeba v chladnem točil startuje hroznš dlouho

Výfuk mam origo, ale lehce kuchly, nemam tam takove to tlumitko co je na konconvce,
už jsem to tak koupil, neřve to, ale je to trošku hlučnejiš než origo

Dokud nezaložil slow toto téma sem taky neměl problém  big_smile 
a vlastně ho ani nemám, spíš mě zajímá proč..
Výfuk mám teda skoro stejný, taková ta kapsa z přepážkama co je schovaná pod plastem tam je a na konci sem to koupil jen s dírou o průměru celého výfuku a tam sem teda dodělal záslepku asi z polovičním průměrem a navařenou trubkou asi 10 cm dovnitř.
Na jaro koupim vincka tak uvidím  key 

eště - proč po tom xt skáčeš - když máš cuplík?

Editoval riderccm (02.01.2010 00:09:03)

 offline 

 

#11 02.01.2010 00:11:26

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


andrew x napsal(a):

riderccm:

ale jo, děla to taky, že blafne, a chcipne,třeba i 3x, ale ne nějak extremně, že by to muselo byt pravidlem

řekl bych že to máme více méně všichni stejné akorát já a slow zme to nafoukli a ty si z toho neděláš hlavu  deb1 

 offline 

 

#12 02.01.2010 00:11:31

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


riderccm:
protože je volnoběžka v prdeli, a penize na novou nejsou, tak to už nekolik let kopu.

 offline 

 

#13 02.01.2010 00:13:47

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


riderccm napsal(a):

andrew x napsal(a):

riderccm:

ale jo, děla to taky, že blafne, a chcipne,třeba i 3x, ale ne nějak extremně, že by to muselo byt pravidlem

řekl bych že to máme více méně všichni stejné akorát já a slow zme to nafoukli a ty si z toho neděláš hlavu  deb1 

to je si dělam hlavu spiš s vylamanych koleček v převodovce, to jsou potom starosti, jestě když jsem zjistil, že mam v prdeli levy karter a klikovku

 offline 

 

#14 02.01.2010 00:14:00

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


Kupuješ "šestistovky" jednu za druhou a na volnoběžku není?  a1  tongue  lol 

 offline 

 

#15 02.01.2010 00:15:07

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


andrew x napsal(a):

riderccm napsal(a):

andrew x napsal(a):

riderccm:

ale jo, děla to taky, že blafne, a chcipne,třeba i 3x, ale ne nějak extremně, že by to muselo byt pravidlem

řekl bych že to máme více méně všichni stejné akorát já a slow zme to nafoukli a ty si z toho neděláš hlavu  deb1 

to je si dělam hlavu spiš s vylamanych koleček v převodovce, to jsou potom starosti, jestě když jsem zjistil, že mam v prdeli levy karter a klikovku

Máš pravdu: to sou ty pravé starosti !

 offline 

 

#16 02.01.2010 00:24:01

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


riderccm napsal(a):

Kupuješ "šestistovky" jednu za druhou a na volnoběžku není?  a1  tongue  lol 

doufám, že ironie

 offline 

 

#17 02.01.2010 08:47:59

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


já startuju studenou tak že dam plný sytič tak petkrat prošlapnu a pak teprve zapnu zapalování  a chytne na první nebo druhe šlapnutí.když je dlouho odstavená tak jednou nebo dvakrát chcípne.Ted si nemužu vzpomenout jestli mam v karb.membranu nebo ten kovový zvon.Myslim to startování maj všichni s xt podobne.Ale treba než jsem udelal vybrus tak v zime to nechtelo vubec chitit a aspon 10x to chciplo.trysky bych si netrouf davat jiný,vyfuk to myslim nemuže až tak ovlivmit.

 offline 

 

#18 02.01.2010 08:52:48

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


riderccm:

Svíce má správnou barvu - lehce cihlově-šedá, vzdálenost elektrod jsem dal 0,7, ale jiskra je stejně malá, s tou výměnou počítám.
2KF má defacto identickej karbec (ono i TTRma velmi podobnej), takže ta gumová membrána tam bude obdobná, možná bude sekundární část mít menší průměr difuzoru.

To startování by mělo jít na brnk se sytičem, kór když je moto po GO, tzn dobrá komprese a startování starterem hmm 

Vejfuk je standartní, jestli je vybanej nevím a30 

Editoval Slow (02.01.2010 08:54:06)


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#19 02.01.2010 09:09:08

Slow
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1662
Založená vlákna
Místo: East bohemia
Motorka: Z minulého století :)
Věk: 40+
Tel: Zapomínám..jo už vím RugGear
3 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


andrew x:

tos šel s tryskama dost dolů (na úroveň 43F), není to moc chudý? Jak to fungovalo s tou 160?
S tím deklíkem počítám (koukal jsem na XT600.de)


"Nejedete nahodou do Pardubic? Franta Jetel viďte, zatýkám Vás"

„Zapamatujte si, chlapče, zásadu č. 8, která neplatí jenom u policie: Na světě je to tak, že jedni orají a vláčejí, a druzí sklízejí.”

 offline 

 

#20 02.01.2010 11:13:08

andrew x
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 586
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 24
0 0

Re: Teikei Y27PV aneb XT a jeho variace


Slow napsal(a):

andrew x:

tos šel s tryskama dost dolů (na úroveň 43F), není to moc chudý? Jak to fungovalo s tou 160?
S tím deklíkem počítám (koukal jsem na XT600.de)

možná jo, tenkrát jsem o tom všem věděl prd, tak jsem zašel do yamahy, že potřebuji origo trysku
na tenerku a měl tam napsáno 128, tak jsem ji vzal,
od te doby jsem tam 160 nevracel, ale chystam se,
taky jsem tenrkat zjistil, že ta spotřeba bude i tím, že mi uplně nevypinal sytič  hmm 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů