Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Mazani tlumicu vazelinou

#1 14.12.2022 10:59:17

Mazani tlumicu vazelinou


Chci se zeptat jestli mazete tlumice? Kdyz se delaji nove tak je jasne ze ano, ale delate to i pri cisteni prachovek a gufer? Myslim tim malinky hrouzek liznout pod prachovku. Ja jsem to do ted vzdy striknul silikonovým olejem ale ten je hned pryc. Nekdo pise ze dava vazelinu nekdo ze je to zbytecne a spise na skodu.
Pokud davate tak jako vazelinu? Vim ze je primo od KYB ale taky za 500kc a22 
Nekdo pise za staci cista vazelina z lekarny ale to nevim.
Podle me by stacila jakakoliv silikonova vazelina.
Diky

 offline 

 

#2 14.12.2022 11:27:24

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Mazani tlumicu vazelinou


Taky jsem to tady zjišťoval... myslím že mi bylo doporučeno máznout klasickým olejem co je v tlumičích... takže občas vidle pořádně vyčistím,  prachovky dolů na konec vidlí a vršek vidle otřít hadrou, které je trošku od oleje... zapružit vidlema.. otřít, zapružit.... nahodit zpět prachovky... zapružit, otřít a hotovo  lol 

 offline 

 

#3 14.12.2022 13:43:21

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Mazani tlumicu vazelinou


Norous123:

Bavil jsem se o tom s pánem co mi dělá tlumiče a říkal, pokud se člověk o ně stará - občas vyčistis prachovkou a ošetříš silikonovým olejem tak vazelínu nedávat.

 offline 

 

#4 14.12.2022 13:46:25

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: Mazani tlumicu vazelinou


A k té vazelíně, nachytá se na to bordel - a budeš to mít všude mezi guferem a prachovkou a bude se to blbě čistit.

 offline 

 

#5 14.12.2022 13:51:27

Re: Mazani tlumicu vazelinou


Norous123:
Od cca 3:20 min
https://www.youtube.com/watch?v=eUESfxzilQI
Podle barvy tuby bych řekl, že to je vazelína na montáž brzd od ATE
https://www.amd-dily.cz/vazelina-na-brz … 02366.html

 offline 

 

#6 14.12.2022 17:26:18

Jarin86
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 38
Založená vlákna
Motorka: WR 450f
0 0

Re: Mazani tlumicu vazelinou


Ja teda nemam s timhle cistenim dobrou zkusenost. Uz dvakrat mi zacala chcat vidle po cisteni timhle postupem a to jsem byl opatrnej. Ted jen po umyti vezmu trubku hadrem, prostriknu silikonovym olejem, propruzim a zase setru. Prachovky vubec nestahuju a ted mam rok klid. Ted se chystam na vymenu oleje, tak uvidim, kolik je tam bordelu. Vazelinu jsem teda pri minuly vymene daval, otazka je, kolik ji tam za celou sezonu zbylo.

 offline 

 

#7 15.12.2022 07:27:46

Re: Mazani tlumicu vazelinou


Manuál uvádí "lithium vazelína".... žádnou jinou bych nepoužil!
Na google vyskočej x výrobců hlavně tlumičů pro kola atd....
Já používám od KYB...., zpravidla používám při montáži nových gufer a prachovek...
Důležitá je zejména čistota kluzných trubek (vypulírovat ztvrdlé bláto až po zaschlé kapky vody...které vidírá těsnící břit gufera)
Následně po mytí moto, prachovku dolů.....slabá vrstva pod guferem rozetřít na kluznou trubku směrem dolů a propérovat, vytvoří se kluzný film a otřít.


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#8 15.12.2022 11:36:35

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Mazani tlumicu vazelinou


chalka:

Párkrát jsem vazelinu zkoušel a vykašlal jsem se na to. Jednou jsem přišel k motorce a tlumič po předchozí jízdě vychcanej (pár mth po servisu),na vazelinu se nachytalo spousta bordelu až to nadzvedlo břit gufera.

 offline 

 

#9 15.12.2022 12:41:56

Re: Mazani tlumicu vazelinou


Ta vazelína slouží pouze ke kluzšímu povrchu a mazání gufer. který má vlim na funkci..., aby nešli na sucho...rozmazáním a utřením vznikne pouze mikroskopický film....
Ta vazelinka se používá už při montáži...aby vše lépe klouzalo....gufero se při montáži nepoškodilo ...
To že by někomu, mikroskopická vrstva vazeliny s přilepeným prachem nejprve nepobrala prachovka a následně prosekla, nebo dokonce nadzvedlo břit gufera ....je zamě nesmysl, nebo dotyčný dělá špatně údržbu (používá špatné mazadlo atd....)
Je to jen zmáčklá ostrá guma co to těsní které se pohybem tupí, špičkové pérování by se mělo servisovat už po 5mth........jestli se někdo diví, že mu po 30Mth vychčijou vidle...tak to není nic neobvyklého...mnohdy je to víc věcí naráz, jako špatné ustavení kola , rána po pádu, chyba při servisu pérování atd...

Je to jakásí zvláštní úměra schválnosti, znám X lidí co na veškerou údržbu totálně serou a vše jim neskutečně drží a funguje, a proti tomu čim víc člověk stroj opečovává......

Editoval sirr (15.12.2022 13:53:16)


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#10 15.12.2022 16:32:38

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: Mazani tlumicu vazelinou


sirr:

Jasně, bavím se o verzi která je mezi lidma dost rozšířená a to je právě dát prostě pod prachovku vazelinu zamáčknout prachovku zpátky a jet. Postup kterej popisuješ ty je správně

 offline 

 

#11 16.12.2022 06:02:21

Re: Mazani tlumicu vazelinou


koll:
nacpat do prachovky max množství jakékoli vazeliný , je jen šméčko verze jak ochcat kupce při prodeji stroje - kterému chčijou vidle....... kničemu jinému to není


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

#12 24.12.2022 11:28:53

Re: Mazani tlumicu vazelinou


Doplním foto z manuálu Yamahy


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4622_20221224_111826.jpg


Na vrchol nevedou zkratky...jen krev,pot a slzy !
Čím víc jsem starší,  tím víc ty zkratky hledám .... :-)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů