Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Relé startéru TTRE

#1 11.08.2022 17:18:44

HTB
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 784
Založená vlákna
Místo: Kadaň
Motorka: TT 600RE(05) ,TX600E(01)
Web
0 0

Relé startéru TTRE


Zdravím,
Měl bych dotaz ohledně  relé ke startéru.
Relé mi odešlo už 4x
U XT asi po 60.000km, u TTRE asi po 70.000km, tenkrát odešlo tak, že nespínalo jen tiše cvakalo.
Teď mi u TTRE znovu odešlo v asi v 155.000 km, ale tak, že seplo a startér pořád točil. Muslel jsem odpojit přívod.
Baterie byla slabá, takže motor nenaskočil, jen to točilo startérem. Koupil jsem jiný relé a asi po 6.000km to samé,
dnes mi zase startér točil motorem, ale motor nenaskočil, musel jsem odpojit přívod.
Nevíte někdo co s tím je? Nemá to nějakou spojitost se slabší baterií? Jak to řešit?
Dík.

 offline 

 

#2 11.08.2022 20:24:12

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Relé startéru TTRE


máš na těch motorkach takový nájezdy, že nikdo z nás ti neřekne jestli relé odešlo opotřebením nebo nějakou větší závadou. Obecně se prostě pořád jedná o elektromechanický komponent který se časem opotřebuje. Kontakty oxidují, přechodem proudu se mohou opalovat, samozřejmě se zahřívají... to vše vede k opotřebení... to že ti poslední relé odešlo podstatě dřív může být tím, že druhovýroba už není tak kvalitní nebo prostě jsi narazil na zmetek....
A ano, pokud je slabší baterie, tak se může stát že už nemá dostatek proudu pro zapalování, který nehodí jiskru...
Odběr proudu startéru je mnohonásobně větší než zapalovaní a proto se spíná přes relé, aby jsi nemusel mít všude po motorce natáhnuty kabely jak ke svářečce  usch 
pokud je baterie mrtvá a dostala sodu při zaseklém relé, tak ji vyměn...
jako první pomoc ji můžeš prohnat přes nějakou cyklovací nabiječku, která by mohla trochu pomoci

Editoval Vojtas (11.08.2022 20:26:47)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#3 12.08.2022 11:05:22

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Relé startéru TTRE


Jen doplním:
Při startování dochází k velkému odběru proudu, což má za následek pokles napětí na aku. Tento pokles zapříčiní, že už není dostatečné napětí pro kvalitní zážeh směsi.
Proto je na místě aku v dobré kondici a ideálně se zvýšeným startovacím proudem a relé po 70.000 K.O. je zasloužilý nájezd. Někdy to dělá i nečistota  spínače na řídítkách (ale to spíš pak nestartuje)

Nekvalita druhovýroby spočívá převážně v náhradě materiálu kontaktů (místo tech.stříbra jiný levnější kov).
Aku možná zkus Motobatt a relé vyber Denso nebo něco obdobného.
Pozor u RE na orientaci kontaktů!!! Opačné pak dost obtížně namontuješ - krátké kabely.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#4 12.08.2022 15:26:29

HTB
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 784
Založená vlákna
Místo: Kadaň
Motorka: TT 600RE(05) ,TX600E(01)
Web
0 0

Re: Relé startéru TTRE


Relé vypadá jak nový, nic mu není.
Jo já vím, XT a TTRE mají opačně kontakty, na dovolený jsem měl relé z XT, ale kabely byly křížem a dost našponovaný.
Baterka není úplně kaput, jen jsem teď asi tři týdny nejezdil a asi se trochu vybila, když jezdim jednou za týden,
tak není problém.

 offline 

 

#5 12.08.2022 23:03:58

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Relé startéru TTRE


Z toho by pro mě plynula výměna baterie nebo zjišťování, zda po vypnutí klíčku nebere motorka nějaký proud (USB zásuvka apod.). Pokud žere, bude problém přetrvávat i po výměně baterie či relé.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů