Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Zatuhlé zápěstí

#1 02.01.2022 16:37:19

Zatuhlé zápěstí


Zdar hoši, jdu si pro radu jak nejlíp posílit zápěstí. Je mi 30, na motorce jezdim cca od 15 takový lesní endurka atd. Teď cca 3 roky mě chytlo MX, ale stává se mi nepříjemná věc, když je hodně uskákaná a technická trať, tak mi po 2 kolech totálně ztuhne zápěstí že je dost o hubu pokračovat v jízdě. Vím že nejlepší je jezdit, jezdit a jezdit ale tohle se mi nedaří odbourat. Poradíte nějaký finty na výdrž? Do fitka chodim, dělám bojový sporty cca 8 let. Takže kondičně na tom jsem celkem dobře, jen to zápěstí no. Předem díky

Editoval tomas11 (02.01.2022 16:38:03)

 offline 

 

#2 02.01.2022 17:11:30

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Zatuhlé zápěstí


Ahoj, určitě dostaneš nějaké tipy, jen nepodceňuj protažení zápěstí před a po tréninku. Něco jiného je mít fyzičku a něco jiného je držet nějakou dobu v kuse splašenou tyčku (řidítko).


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#3 02.01.2022 19:46:12

Re: Zatuhlé zápěstí


Stanďour:

Protažení určitě nepodceňuju. Vím že na posílení předloktí je dobrý třeba mačkat kroužek, nebo namotávat zátěž. Ale spíš bych chtěl nějaký vyzkoušený věci co k něčemu jsou a na tý motorce fakt pocítím že to k něčemu je

Editoval tomas11 (02.01.2022 19:46:43)

 offline 

 

#4 02.01.2022 22:34:04

Vojta_410
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 250 TPI
0 0

Re: Zatuhlé zápěstí


Důležitý je naučit se nedrzet řídítka křečovitě a snažit se držet motorku víc nohama. Pak můžes rukám aspoň chvilkove povolovat v nějakých místech.

Taky jsem vypozoroval, že čím víc jsem cvičil v posilce, tim rychleji mi ruce odchazely. Teď necvičim prakticky vůbec a ruce mám v pohodě  a1 

Editoval Vojta_410 (02.01.2022 22:36:22)

 offline 

 

#5 02.01.2022 23:35:10

Re: Zatuhlé zápěstí


Vojta_410:

Na to zkusím zaměřit. Je pravda že když se snažím jet ,,rychle a agresivně" tak prostě jedu křečovitě

 offline 

 

#6 03.01.2022 10:16:39

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Zatuhlé zápěstí


tomas11: můžeš zkoumat na youtube "arm pump" , přečíst si o laktátu https://www.rogelli.cz/laktat/ ...

Od klávesnice se to dobře radí, já osobně mám ty ruce na motorce taky KO... resp. na motorce v lese v pohodě, ale stačí dvě kola CC závodů (popravdě jsem jel jen asi tři "závody" a9 ) a předloktí také KO...
Jezdit, cvičit, protahovat, regenerovat.... nic více asi nevymyslíš. Na moto začít z lehka třeba na 70% výkonu/rychlosti a pak přidávat.... (lehce se to říká, hůř dělá). Ale každej kdo jel nějaké CC závody tak asi potvrdí, že se mu nejlíp jezdilo až ke konci závodů- když si tělo zvyklo na zátěž a nejelo se tak v křeči a s nervozitou.

Ještě přidám něco co zde nebylo řečeno - kyslík a dýchání - snažit se o hluboké dýchání a k tomu uvolněné ruce aby se svaly mohly okysličit.

p.s. sportovci, když jdou na závodní ovál tak se rozklusávají/rozcvičují - dostávají se do provozní teploty snad hodinu a pak podají ten nejlepší výkon..

 offline 

 

#7 03.01.2022 12:45:55

Vojta_410
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 250 TPI
0 0

Re: Zatuhlé zápěstí


Ještě bych doplnil, že je potřeba dostatečně pít (nealko a2  ) ještě před ježděním.
Mě třeba pomáhá den před závodama pít Magnezku.

 offline 

 

#8 03.01.2022 14:01:39

Re: Zatuhlé zápěstí


Vojta_410:
Díky za rady, vyzkouším a zamakám na tom

 offline 

 

#9 03.01.2022 14:15:01

xoblih
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 222
Založená vlákna
Místo: Prostějovsko
Tel: Mám
2 0

Re: Zatuhlé zápěstí


Ahoj, rok zpátky jsem pořídil MX moto a taky jsem měl stejnej problém, místama mi už nechtěla ruka ubrat plyn jak byla v křeči - nic moc sranda...
Problém nebyl jen v rukách, ale v celém držení těla, hodně mi pomohl balance board, chvilku trvalo se na tom naučit, ale pak se dají přidávat cviky, zátěž atd - já používám starší řídítka se závažím.
Na ruce mám posilovací kleště z Decathlonu, ktery jsem vytunil nasazením ruličky od alobalu nebo potravinovky a jednak to mačkám jedním-dvěma prsty jako když držíš grip a mačkáš spojku/brzdu, nebo se snažím co nejdýl udržet zmáčklé - ale bacha na přepal, někdy pak fest bolí prsty a dlaně.
Jinak před tréninkem si dám magnesko a poloviční dávku BCAA (druhou půlku po tréninku), pár koleček a protahovat.

Jo a nejvíc na zlepšení/pohodu/sebejistotu/uvolnění se při ježdení, mi pomohlo přejít z 250 2t na 250 4T  big_smile 

 offline 

 

#10 03.01.2022 17:07:40

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Zatuhlé zápěstí


doporučuju před náročnější jízdou si předloktní preventivně máznout Voltarenem, je v něm tuším diclofenac a ten je proti křečím, u mě to funguje


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#11 03.01.2022 17:28:29

Stanďour
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 533
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: LC4, ex XT600Z
Věk: 40+
Tel: komurkowy
3 0

Re: Zatuhlé zápěstí


offroaderTE:

No na to bych zrovna dal majzla, páč mimo jiné utlumíš příznaky bolesti a dáš tomu o to většího čouda, za což se ti následně zápěstí nemusí zrovna kladně odvděčit. Ono tělo dobře ví, proč bolí nebo dokonce reaguje otokem. Prostě to nepřepálit wink


Nezadržujte prdy, ty pak přechází po páteři do mozku a odtud vychází posrané nápady!

 offline 

 

#12 03.01.2022 17:32:40

majo720
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 45
Založená vlákna
Místo: Púchov
Motorka: TPI 300
Věk: 39
0 0

Re: Zatuhlé zápěstí


Pred tréningom vypi viac vody a daj MAGNOSOLV ( kľudne aj 2-3 dni pred jazdou ) plus BCAA. Prvú jazdu daj zľahka
https://muj-lekar.cz/magnosolv/

 offline 

 

#13 03.01.2022 18:58:04

Re: Zatuhlé zápěstí


majo720:

Díky moc za rady. Počítám že mě teď budou muset po hodině jízdy přemlouvat abych slezl z motorky big_smile 

 offline 

 

#14 03.01.2022 19:01:24

Re: Zatuhlé zápěstí


Všechno co jste mi tu poradily jsem nikdy nezkoušel. Vždycky jsme přijeli, rovnou na motorku, křečovitě se snažit jet co nejrychleji a po max. 4 kolech zápěstí ruce jak skála. Jediný co jsem dělal, tak před jízdou protáhl vršek těla

 offline 

 

#15 04.01.2022 08:35:28

Vojta_410
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 250 TPI
0 0

Re: Zatuhlé zápěstí


majo720 napsal(a):

Pred tréningom vypi viac vody a daj MAGNOSOLV ( kľudne aj 2-3 dni pred jazdou ) plus BCAA. Prvú jazdu daj zľahka
https://muj-lekar.cz/magnosolv/

Magnosolv asi dobrý proti křečím, ale může se stát, že tě to tak prožene, že nebudeš mít na trati konkurenci  usch 

 offline 

 

#16 04.01.2022 09:39:24

Toman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Brno-venkov
Motorka: GG EC 300 Tpi
Věk: middle age
1 0

Re: Zatuhlé zápěstí


Stanďour: přesně jak píšeš - bolest,. otok je prostě obranná reakce těla ano 
Je třeba se k tomu přiblížit, ale nejít za hranu - zranění, delší regenerace.. prostě postupně posouvat tuto mez.

Hlavně kluci 20-25let se otřepou a druhej den můžou zase jet... já 40+ jsem z toho rozbitej tři dny  tull 


tomas11: zníš optimisticky, ale nemysli si, že toto co píšeme ti přinese hned úspěch... spíš jde o to si to srovnat a vnímat víc svoje tělo (já začal až po 30ce, kde jak říkala paní doktorka, "končí na těle záruka"  lol )

Jinak k tomu magnosolv apod... bude ti stačit klasickej ionták "do posilky" + magnezka na pití...  obecně se dají používat suplementy jak do posilky "BCAA, kreatin, glutamin...." ale zbytečně nepřehánět.

 offline 

 

#17 05.01.2022 11:42:07

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Zatuhlé zápěstí


přesně, mě stačí dva hlty a je doježděno  a1 

Vojta_410 napsal(a):

majo720 napsal(a):

Pred tréningom vypi viac vody a daj MAGNOSOLV ( kľudne aj 2-3 dni pred jazdou ) plus BCAA. Prvú jazdu daj zľahka
https://muj-lekar.cz/magnosolv/

Magnosolv asi dobrý proti křečím, ale může se stát, že tě to tak prožene, že nebudeš mít na trati konkurenci  usch 


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#18 06.01.2022 11:59:33

Re: Zatuhlé zápěstí


tomas11 napsal(a):

Všechno co jste mi tu poradily jsem nikdy nezkoušel. Vždycky jsme přijeli, rovnou na motorku, křečovitě se snažit jet co nejrychleji a po max. 4 kolech zápěstí ruce jak skála. Jediný co jsem dělal, tak před jízdou protáhl vršek těla

Na tohle ti žádný magnesko nepomůže smile .
Závody nejzdím, jezdit vlastně ani neumím, ale na co jsem přišel. Beru to tak nějak všeobecně.
1. Důležitý je nebát se vyzkoušet setupy, které motorka nabízí - posunutí řídítek a to včetně na šroubech dopředu/dozadu/otočit klemy, pokud nemají uchycení v ose, .... každých pár mm může udělat divy.
2. Stupačky. Je opravdu velký rozdíl, když použiješ tunningový širší stupačky. Bude v daleko lepším postoji, stabilnější na nohou a tím ulevíš rukám
3. Vyladit si gripy a rukavice. Tady je velký prostor  ...
4. Chrániče loktů s pružnýma páskama, kterýma si snadno přišrtíš průtok krve do rukou. Hodně rychle je znát i jen lehký stažení.
5. Nech se natočit na video jak jezdíš a s někým zkušeným to prober. Třeba máš agresivní styl, hodně tě utluče jen zbytečné brždění a akcelerace nebo si zaplať mx kurz. To ti pomůže hodně a ve finále zjistíš, že ti taková investice do budoucna ušetří nemalý peníze.
6. Zajdi si za obvodní doktorkou a řekni ji, že máš problémy s křečema. Trochu to přihraj, řekni, že je to často, bez příčiny, nic o sportu neříkej, řekni, že tě berou křeče všude, mezi žebrama při obouvání, že se ti potom blbě dýchá, ..... potřebuješ docílit toho, že dostaneš žádanku na mineralogický rozbor krve. Jeden doktor ti to napíše hned, druhý ne a proto musíš lhát oko1 , .... ale pokud s tím chceš opravduněco dělat, od toho rozboru krve bych začal..
Že má někdo sračku z magnezia, znamená klidně i to, že ho má dost a jen se předávkovává - tělo není blbý. Častější problém bývá, že ti chybí/přebývá jiný prvek, který může blokovat zpracování hořčíku v těle, .... bylo mi řečený, že hořčík má velkou spojitost s draslíkem ... ono to v základu není až taková věda, doktor by měl vědět ..... ale budeš mít v ruce nějaký reálný hodnoty, který můžeš na základě dalších testů porovnávat .... místo pocitů nebo máš data ke konzultaci s nějakým jiným doktorem (ideálně sportovní doktor).
7. Můžeš zkusit pohledat informace o používání čípků do prdele. Ano, není to nic příjemnýho už od myšlenky, ale je to asi nejůčinější a nejlepší metoda, jak do těla dostat to, co potřebuješ. Účinnost takto "podaných" látek je v těle často mnohonásobně vyšší než když to vezmeš hubou přes žaludek, játra, ledviny, .... prostě vyřadíš celé trávení mnoho metabolických procesů, které mění a snižují účinky. Další zásadní snižovač až eliminátor účinků je zasviněný střevo ... tak se neboj hledat i v této oblasti, protože jak se říká, střeva jsou druhý mozek, který tělo má vyk! 
8. Co se týká doplňků, tak kromě magneska kamarádi používají "vitamíny" pro těhotné a to, jak vidím, funguje opravdu dobře, je to komplexnější a účinnější. V nej krizích při ježdění se jako menu podává aulin. Ten taky dokáže divy i s totálně vyšťaveným tělem, ale je to hranice, za kterou už nejsem ochotný kvůli ježdění jít, prostě jen pro potřebu dojet domů, jinak s bolestí to mám jak je tu psáno - je to informace, kterou není dobré tlumit, protože potom si s tělem nemůžeš rozumět. Na druhou stranu to beru tak, že když vím, že kvůli artróze mě bolí po hodině jízdy kolena jako prase, tak si klidně proti bolesti něco vezmu, abych měl pokoj třeba 3 hodinky .... ale jen kvůli ježdění.
9. Někdy se mi osvědčilo, jet si před startem zajezdit a dostat se do stavu, že předloktí zatuhne a povolí. Potom vydržím do dalšího zatuhnutí mnohem déle nebo nezatuhne vůbec.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů